سکه های SegWit در حال آماده سازی برای بازنگری در حریم خصوصی هستند

Segregated شاهد (SegWit) ، به احتمال زیاد بحث برانگیزترین ارتقا cry ارز رمزنگاری شده در سال 2017 بود. از قضا ، SegWit به خودی خود تأثیر چندانی ندارد. با افزایش وزن بلوک ، یک افزایش متوسط ​​در ظرفیت تولید را ارائه می دهد. این در مورد تأثیر مستقیم آن است.

طرفداران مصمم به ادغام SegWit به دلیل سایر نسخه های جدیدی که امکان پذیر است. از این موارد ، شما به احتمال زیاد از شبکه رعد و برق و مبادله اتمی مطلع هستید. با این حال ، چندین پیشرفت دیگر نیز وجود دارد که اگر یکپارچه شود ، این پیشرفت ها خواهد بود به طور قابل توجهی حفظ حریم خصوصی هر سکه فعال شده با SegWit.

تیم Bitcoin Core در حال توسعه این به روزرسانی ها است. در حال حاضر ، آنها نشان می دهند که به عنوان یک چنگال نرم دور هم جمع می شوند. این به روز رسانی ها ترکیبی از درختان نحوی انتزاعی مرکلیزه شده (MAST) ، امضای Schnorr ، امضاهای آداپتور ، اسکریپت های بدون نسخه ، Taproot و Graftroot خواهد بود. ما می خواهیم همه این پیشنهادات را برداریم و ببینیم که آنها چه پیامدهایی بر حریم خصوصی برای سکه های فعال SegWit دارند.

چرا SegWit به حریم خصوصی نیاز دارد

در حال حاضر ، هیچ سکه فعال شده با SegWit ، مانند Bitcoin ، Litecoin یا Digibyte ، هیچگونه حریم خصوصی یا قابلیت استفاده مناسب ندارد. آندریاس آنتونوپولوس به درستی اظهار داشت که «ارز بدون حریم خصوصی یک اشکال است.”حریم خصوصی نه تنها برای برنامه های مستقیم آن در ناشناس نگه داشتن کاربران ضروری است ، بلکه برای درآمدزایی مناسب نیز ضروری است. اگر کسی بتواند سکه های شما را از طریق بلاکچین ردیابی کند ، به راحتی می تواند شما را در لیست سیاه قرار دهد. بنابراین ، شما توانایی صرف هزینه واقعی خود را از دست می دهید.

بزرگترین مشکل ، با هرگونه بهبود حریم خصوصی ، اطمینان از عدم افزایش عمده تقاضای داده است. در واقع ، سکه های محرمانه مانند Monero و Zcash این مسائل را تجربه کرده اند. و مدت زیادی طول کشید تا حل شوند. تمام نسخه های بعدی این چالش را در ذهن داشتند.

SegWit

مست

Merkelized Abstract Syntax Trees (MAST) روشی است برای ایجاد قراردادهای هوشمند ، به ویژه معاملات چند امضایی (چند رقمی) ، بسیار بیشتر قابل استفاده. تا پیش از این ، توسعه دهندگان به دلیل فضای زیادی که اشغال کرده اند ، قراردادهای هوشمند در بیت کوین را مسدود کرده اند. بهبود کارایی آنها به این معنی است که توسعه دهندگان می توانند به درستی از آنها استفاده کنند. MAST این کار را با یک روش جدید امکان پذیر می کند دست زدن به اسکریپت ها, امکان اجرای کارآمدتر شرایط قرارداد هوشمند.

MAST همچنین حریم خصوصی این قراردادهای هوشمند را افزایش می دهد زیرا فقط مقدار محدودی از اطلاعات آشکار می شود, یعنی قراردادهای هوشمند انجام شده. از آنجا که در آن اطلاعات باید فاش شود انتخابی تر است ، همچنین به بهبود حریم خصوصی منجر می شود

این مبهم سازی همچنین کمک می کند تا پرداخت های Lightning Network همانند معاملات بلاکچین به نظر برسد. اگرچه ، همانطور که خواهیم دید ، ارتقا بیشتر این توانایی ها را به درستی تقویت می کند. MAST به SegWit بستگی دارد و تیم Bitcoin Core باید آن را به زودی در یک پیشنهاد بهبود Bitcoin (BIP) ادغام کند.

امضای Schnorr

امضاهای Schnorr به سادگی جایگزینی برای طرح امضای ECDSA فعلی است که توسط سکه های SegWit استفاده می شود. جنبه مهم این به روزرسانی ، چندین کاربر را قادر می سازد تا امضایی تولید کنند که ثابت شود برابر است با مجموع مربوطه کلیدهای عمومی. بنابراین ، بر خلاف مدل فعلی ، هر کاربری در یک تنظیم چند سیگنی مجبور نیست که کلید عمومی خود را فاش کند. این مکانیزم فضا را آزاد می کند و باعث افزایش توان تولید می شود. با این حال ، برای ما مهمتر ، این زمینه را برای سایر موارد ارتقا priv داده شده در حریم خصوصی مانند Taproot نیز ایجاد می کند.

در حال حاضر ، تشخیص چند معامله از معاملات عادی آسان است. ترتیبات Multisig یکی از جالبترین کاربردهای قرارداد هوشمند سکه های SegWit فعلی است. تا زمانی که توسعه دهندگان نتوانند از حریم خصوصی خود اطمینان حاصل کنند ، احتمال جذب آنها زیاد نیست. درست مانند MAST ، امضای Schnorr می تواند درست در گوشه و کنار باشد.

امضاهای آداپتور

Signaters آداپتور از کاربردهای ثانویه Schnorr است که باعث ایجاد انسداد بیشتر می شود. مطابق با پیتر وویل, کسی که در خط مقدم توسعه امضای Schnorr برای بیت کوین است ، امضاهای آداپتور را فعال می کند مبادله اتمی دقیقاً مانند سایر معاملات بلاکچین طبیعی به نظر برسد.

ارائه مثالی: مبادله اتمی به شما امکان پرداخت در Litecoin را می دهد در حالی که تاجر بیت کوین دریافت می کند. هر سکه فعال شده با SegWit می تواند در یک مبادله اتمی شرکت کند. امضاهای آداپتور باعث می شود که کل این روند با یک معامله معمولی یکسان باشد.

اسکریپتهای بدون اسکریپت

اسکریپت های بدون اسکریپت از سال 2017 در حال توسعه هستند و توسط آنها هدایت می شوند اندرو پولسترا. آنها اجازه می دهند قراردادهای هوشمند مخفی شوند ، فقط کلیدهای عمومی آشکار می شوند و امضاهای دیجیتالی. آنها تمام قراردادهای هوشمند را خصوصی تر می کنند. و با آنها ، مبادله اتمی تقریباً می تواند کاملاً ناشناس شود.

در حال حاضر ، همه گره ها باید زبان اسکریپت نویسی مورد استفاده در قراردادهای هوشمند بیت کوین را کاملاً تأیید کنند. این باعث از بین رفتن هرگونه حریم خصوصی در لایه دو راه حل مانند شبکه رعد و برق می شود. اسکریپت های بدون اسکریپت با حذف نیاز به افشای تمام جزئیات کانال پرداخت ، این مشکل را برطرف می کنند. این به روزرسانی متکی به Schnorr است و این امکان وجود دارد که در همان BIP ادغام شود.

ریشه گلدان & پیوند

گریگوری مکسول اخیراً Taproot را توسعه داده و پیشنهاد داده است. این یک ارتقا major مهم حفظ حریم خصوصی در بالای MAST است. بدون Taproot ، معاملات چند برنامه ای تحت MAST هنوز از معاملات منظم متمایز به نظر می رسند و از این رو می توانند به راحتی هدف قرار بگیرند. Taproot ، به طور خلاصه ، این تفاوت را از بین می برد و باعث می شود هر دو غیرقابل تشخیص باشند روی بلاکچین. درست مانند اسکریپت های بدون اسکریپت ، Taproot به Schnorr بستگی دارد و احتمالاً همزمان می رسد.

گرافوتوت یکی دیگر از پیشنهادات گریگوری مکسول است که بر پایه Taproot بنا شده است. هدف این است که با اجازه دادن به تفویض یک امضا در یک ، کارایی و حریم خصوصی Taproot را بهبود بخشد معامله چندگانه.

همراه با اسکریپتهای بدون اسکریپت ، Taproot و Graftoot از توانایی تشخیص لایه یک از تراکنشهای لایه دو جلوگیری می کنند. این کار را با یکسان جلوه دادن کانال های پرداخت Lightning و معاملات بلاکچین انجام می دهد.

نتیجه

این ارتقا باعث می شود که همه معاملات و اجرای قرارداد هوشمند در سکه های فعال شده SegWit یکسان به نظر برسند. این که چه چند رقمی ، پرداخت های صاعقه ای یا مبادله اتمی است ، هدف این است که همه آنها غیر قابل تشخیص به نظر برسند.

کاری که متأسفانه هیچ یک از آنها انجام نمی دهد باعث می شود مبالغ معاملات و آدرسهای فردی ناشناس باشد. معاملات محرمانه و ضد گلوله قادر به حل این مجموعه مشکلات هستند. در حال حاضر ، به نظر می رسد تیم Litecoin پیشگام این افراد است.

وقتی شاهد استفاده گسترده از مبادله اتمی و شبکه رعد و برق هستیم ، این بروزرسانی ها واقعاً برجسته خواهند شد. واضح است که تیم Bitcoin Core و Blockstream به فکر پیشنهادات حریم خصوصی خود هستند. هر ارتقا به صورت جداگانه در مورد استفاده از آن خاص است. با این حال ، به عنوان یک بسته ، آنها تأثیر عمیق حریم خصوصی را برای هر سکه فعال شده با SegWit که می خواهد آنها را ادغام کند ، خواهند داشت. امیدوارم که طی 12 ماه آینده شاهد ادغام اکثر آنها باشیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map