ریشه های Segwit2x به سالها قبل برمی گردد ، زیرا جامعه بیت کوین مدتهاست که در مورد چگونگی مقیاس گذاری بیت کوین برای پاسخگویی به حجم فزاینده معاملات در شبکه بحث کرده است..

یک اردوگاه ، متشکل از معدنچیان بزرگ ، در مورد افزایش اندازه بلوک های بلاکچین بیت کوین از 1 مگابایت به اندازه بسیار بزرگتر بحث کرده است. بلوک ها هر ده دقیقه استخراج می شوند و شامل تمام معاملات اخیر هستند.

با اندازه بلوک بیشتر ، معاملات بیشتری را می توان در یک بلوک گنجاند. انجام این کار مستلزم یک “چنگال سخت” است ، یک تغییر پروتکل ناسازگار به عقب ، که منجر به تقسیم زنجیره به دو سکه می شود.

اردوگاه دیگر استدلال کرده است که از آنجا که این ایده اجماع گسترده ای ندارد ، شکاف برانگیز زنجیره ایمن نخواهد بود و یک خطر اخلاقی جدی به همراه دارد. افزایش اندازه بلوک خیلی بزرگ شبکه را متمرکز می کند و اجرای بیشتر گره های خود را برای اکثر کاربران غیرممکن می کند.

برای پاسخگویی به مقیاس بندی ، این اردوگاه “نرم چنگال” ، ارتقا protocol پروتکل داوطلبانه و سازگار با عقب ، با عنوان “شاهد جدا شده” یا “Segwit” را ایجاد کرد.. Segwit رفع اشکال عمده ای را برای قابلیت انعطاف پذیری در معامله ارائه داد و انواع ویژگی های جدید را باز کرد. قابل توجه است ، یک نوع تراکنش جدید که از داده های بسیار کمتری استفاده می کند ، بنابراین تراکنش های بیشتر می توانند در یک بلاک 1 مگابایتی جای بگیرند. این به طور م blockثر یک بلوک 1 مگابایتی را به بلوکی از نظر تئوری به اندازه 4 مگابایت تبدیل کرد. علاوه بر این ، Segwit بهتر راه را برای آینده “هموار کرد”شبکه رعد و برق”، که باعث ایجاد پرداخت های فوق العاده ارزان و فوری در شبکه بیت کوین می شود.

Segwit در شبکه تنظیم شده است تا هنگامی که 95٪ از قدرت هش استخراج نشان داد که آماده است ، فعال شود. علیرغم اینکه Segwit کاملاً داوطلبانه و ممتنع است ، این سیگنال آمادگی توسط توسعه دهندگان به عنوان حسن نیت ارائه شده است ، بنابراین همه ماینرها آماده پردازش معاملات جدید خواهند بود و ناخواسته هیچ گونه درآمد استخراج را از دست نخواهند داد.

از آنجا که اردوگاه بلوک بزرگ متشکل از بزرگترین استخرهای استخراج بود ، آنها در عوض از این سیگنال آمادگی به عنوان وتو استفاده کردند و بنابراین فعال کردن Segwit را مسدود کردند زیرا در عوض برای راه حل خود بحث کردند.

Bitmain ، منجر به استخراج چینی و امضا کننده Segwit2x

با شروع بحث ، جامعه بیت کوین برای مدتی در بن بست قرار گرفت. راه حل هایی برای یک چنگال سخت به اندازه بلوک بیشتر ارائه شده است اما هرگز اجماع قابل توجهی در خارج از معدنچیانی که آنها را توسعه داده اند و حامیان آنها دریافت نکرده است..

سرانجام در ماه مه 2017 ، معدن داران اصلی در یک نشست خصوصی با گروهی از مشاغل بزرگ بیت کوین ملاقات کردند و “توافق نامه نیویورک” را ساختند تا آنچه را “Segwit2x” می نامند فعال کند. ایده آنها این بود که با اکثریت کارگران معدن و مشاغل بزرگ به اندازه کافی در حمایت از این پیشنهاد ، بقیه افراد جامعه نیز با آنها مطابقت داشته باشند و این زنجیره جدید بدون جنجال “بیت کوین” باشد.

Segwit2x خواستار فعال سازی Segwit در ماه آگوست شد تا توسط a دنبال شود چوب سخت به اندازه بلوک پایه 2 مگابایت. از آنجا که Segwit به خودی خود یک اندازه بلوک موثر بود ، این اساساً اندازه بلوک را به 8 مگابایت افزایش می داد. توسعه دهندگان برتر فرآیند توسعه بیت کوین منبع باز معروف به “Bitcoin Core” هشدار دادند که Segwit2x انواع مختلفی از خطرات را به شبکه وارد می کند. یعنی افزایش تمرکز استخراج کنندگان و ناتوانی کاربران در اجرای گره های کامل خود. علاوه بر این, آنها هشدار دادند که چنگالی عجول مانند این نقض کمترین اقدامات مهندسی مسئول است. ذکر کمبود مشخصات و زمان قابل توجه برای آزمایش و همچنین معرفی بردارهای حمله جدید.

بنابراین در حالی که Segwit در تاریخ 1 آگوست 2017 فعال شد ، جامعه همچنان در بحث است زیرا شاخه سخت به اندازه بلوک بزرگتر تقریباً در 18 نوامبر رشد می کند. حتی اگر تعدادی از کارگران معدن و معدن از توافق خارج شده باشند ، طرفداران Segwit2x معتقدند که چون آنها هنوز اکثریت کارگران معدن را که از این پیشنهاد حمایت می کنند ، برای پیشبرد توافق دارند. از آنجا که مدل حاکمیت بیت کوین به این روش کار نمی کند ، همچنان مخالفت قابل توجهی با این هارد فورک وجود دارد. در صورت وقوع ، در ارتفاع بلوک 494،784 در زنجیره تقسیم شده و سکه جدیدی ایجاد خواهد شد.

“چه کاری باید انجام دهم؟”

اگر بیت کوین را در نقطه هاردفورک نگه دارید ، روی هر دو زنجیره سکه خواهید داشت. به شما توصیه می شود که بیت کوین خود را در کیف پول سخت افزاری یا هر کیف پولی که کلیدهای خصوصی خود را در آن نگه دارید ، نگه دارید و بتوانید سکه های خود را مانند آخرین چنگال سخت “Bitcoin Cash” تقسیم کنید. بزرگترین مبادلات ، به ویژه “Bitfinex” عنوان کرده است که آنها سکه Segwit2x جدید را به عنوان “B2X” لیست می کنند. بسیاری از مبادلات و خدمات محبوب دیگر , مانند LocalBitcoins, عضو این توافق نامه نبوده و اعلام کرده اند که آنها از Segwit2x به هیچ وجه پشتیبانی نخواهند کرد یا آن را به عنوان altcoin معرفی می کنند.

Segwit2x با این فرض غلط ساخته شده است که تنها زنجیره ای خواهد بود و به Bitcoin شناخته می شود. بنابراین ، فاقد محافظت از پخش معقول است که در هارد فورک های قبلی که عمداً آلت کوین ایجاد کرده اند دیده می شود.

با وجود درخواست های برجسته ترین توسعه دهندگان بیت کوین هسته برای محافظت از پخش ، و محافظت از کاربران در برابر پخش ناخواسته معاملاتشان در هر دو زنجیره ، اردوگاه Segwit2x در تلاش برای مجبور کردن مردم به دنبال کردن آنها ، از این کار امتناع ورزیده است. نتیجه این است که بسیاری از کیف پول های ساده ، معروف به “SPV” کیف پول ها که به طور معمول در تلفن شما یافت می شوند ، در مورد اینکه بیت کوین کدام زنجیره است بسیار گیج خواهند شد.

توصیه می شود که بیت کوین خود را روی “کیف پول نان” یا هر کیف پول دیگری که صریحاً روش کار با چنگال را روشن نکرده باشد ، نگه ندارید. انجام معاملات برای مدتی پس از وقوع سخت فورک ، ایمن نخواهد بود ، بنابراین نباید تا زمانی که از منابع معتبر به طور گسترده گزارش شود که دوباره ایمن است ، هیچ گونه معامله را انجام ندهید.

افکار نهایی

در حالی که در سطح این بحث می توان نحوه مقیاس گذاری بیت کوین را مشاهده کرد ، انگیزه های اساسی Segwit2x بسیار متفاوت است.

حتی امضا کنندگان توافق نیز اعتراف می کنند این یک تلاش هماهنگ برای خلاص شدن از روند توسعه غیرمتمرکز فعلی بیت کوین است. بزرگتر از آن ، تلاش برای تلاش در مجموعه کوچکی از افراد برای تغییر مدل حاکمیت بیت کوین و اجازه دادن به تجارت و معدنچیان بزرگ به جای استفاده از کاربران ، پروتکل را کنترل می کند. متاسفانه برای آنها, fبازارهای بازارهای ارزان قیمت سکه جدید Segwit2x را در مقایسه با بیت کوین سنتی بسیار اندک ارزیابی می کنند. در زمان نوشتن این مقاله ، در 0.145 BTC قرار دارد اما در روزهای اخیر به 0.105 BTC رسیده است.

گرچه ممکن است در حال حاضر اکثر کارگران استخراج از اهداف خود برای پشتیبانی از Segwit2x خبر دهند ، اما در نهایت توانایی انجام کاری را ندارند جز اینکه سودآورترین سکه را دنبال کنند. در حالی که بیشتر افراد جامعه امیدوارند كه هارد فورك قبل از 18 نوامبر از بین برود ، بعید به نظر می رسد كه زنجیره جدید به مدت طولانی پشتیبانی زیادی داشته باشد بدون در نظر گرفتن.

بیت کوین ارزشمند است زیرا بزرگترین شبکه مالی غیرمتمرکز است که تاکنون وجود داشته است. این یک بوت استرپ است peer-to-peer سیستم نقدی الکترونیکی بدون اشخاص ثالث قابل اعتماد, جایی که کاربران همیشه توانایی تأیید شبکه و پول خود را دارند. اگرچه بسیاری ممکن است ناتوانی بیت کوین در ایجاد تغییرات بزرگ در میان جامعه ای را که درگیر بحث و جدال شدید است ، به عنوان یک اشکال ببینند ، این یک ویژگی است که این سیستم بدون اجماع گسترده قابل تغییر نیست و پول شما همیشه فقط در اختیار شماست.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me