اریک voorhees

اریک وورهیس ، بنیانگذار و مدیرعامل ShapeShift

اریک وورهیس ، بنیانگذار و مدیرعامل ShapeShift شهرت زیادی در دنیای رمزنگاری دارد. او به عنوان یکی از بازیکنان اصلی در این فضا ، عقیده ، صریح و طرفدار SEC نیست.

من یک کارآفرین و اخلالگر سریالی هستم که حرف های خود را کم نمی آورد ، من در مورد روزهای گذشته ، روزهای آینده با Voorhees صحبت کردم و اینکه چرا این بازار خرس یک چشم انداز ساده در افق یک سیستم مالی غیرمتمرکز جهانی است.

من به عنوان یکی از اولین افرادی که درگیر بیت کوین بود ، پرسیدم که آیا او می تواند کمی در مورد آن زمان های کاوشگری روشن کند و این صحنه در روزهای قبل از “زمانی که لامبو” و “بلاکچین حل می کند” چگونه به نظر می رسید [مشکل خود را اینجا وارد کنید] “

او می گوید: “در روزهای ابتدایی ، بیت کوین 100 درصد چیزی بود که همه ما به آن اهمیت می دادیم. هیچ حرکت بلاکچینی وجود نداشت. هیچ دارایی دیگری وجود نداشت ، به جز شاید Namecoin.

هدف اصلی که هرکسی به آن اهمیت می داد تغییر خود ارز بود, و تمرکز بر گرفتن فرزندخواندگی تاجر بود.

بعلاوه ، جامعه بسیار تک فرهنگ بود. این تقریباً کاملاً مردهای انگلیسی زبان ، فنی ، 20 تا 35 ساله بود. امروزه ، اکوسیستم از نظر دارایی ، هدف و جمعیت بسیار گسترده تر و متنوع تر است. این نشانه عظیمی از رشد اکوسیستم است. “

با وجود بازار خرس امید وجود دارد

شنیدن در مورد رشد دلگرم کننده است وقتی در وسط چیزی قرار می گیرید که شبیه قتل عام رمزنگاری است و همه چیز از یک بد به بدتر می رود. هنوز بازیکنان فصلی مانند Voorhees از این بازارهای خرس نمی ترسند– آنها قبلاً آنها را پشت سر گذاشته اند – و بسیار بدتر از مورد فعلی. وقتی اظهار می کنم که در چنگال یک شخص طولانی هستیم ، او لبخند می زند و من را تصحیح می کند:

“نه ماه بازار خرس طولانی نیست. بعد از حباب سال 2013 ، سه سال قبل بود که به بالاترین حد برسیم! این بازارها در چرخه اعتیاد به مواد مخدر حرکت می کنند و تا زمانی که مردم به فناوری و سودمندی توجه کنند ، نه قیمت ، آنها می توانند از طریق بازارهای خرس طولانی یا کوتاه شوند. ”

وی اضافه می کند ، “بازارهای خرس و گاو نر بیشتر با ورود رمزنگاری در سیستم مالی جهان و اصلاح آن وجود خواهد داشت. نمی توان جهان را به صورت منحنی صاف و قابل پیش بینی تغییر داد.”

Erik Voorhees رزومه ای برای چرخاندن سر شما دارد

من دلیل و چگونگی ورود Voorhees به رمزنگاری را حذف می کنم. این س tendال باعث ایجاد نگاه خیره کننده به چشمان افراد می شود زیرا آنها رباتیک پاسخی را که از شنیدن آن خسته شده اند از بین می برند. درعوض ، من تعجب می کنم که او چه چیزی را در رمزنگاری دیده است که به او انگیزه می دهد نه یک یا حتی دو بلکه چندین شرکت رمزنگاری راه اندازی کند. و آنها چه بودند?

“اولین پروژه ای که من شروع کردم یک ابزار مرورگر وب VoIP بود ، این امکان را به مردم می داد تا با بیت کوین با هرکسی در دنیا تماس بگیرند. هرچند که خیلی مجبور به سقط نشده بود ، چون اقتصاد قانع کننده نبود. سپس FeedZeBirds را که یک ابزار تبلیغاتی توییتر بود ، ساختم و به عنوان سومین عضو تیم (مسئول بازاریابی / توسعه نام تجاری) به BitInstant پیوستم.

در حالی که در BitInstant بودم ، من SatoshiDICE [آیا می شمارید؟] را به عنوان یک پروژه جانبی شروع کردم و بزرگترین بازی کازینو بیت کوین در جهان, مسئول بیش از نیمی از معاملات بیت کوین تا سال 2013

SatoshiDice

تصویر: SatoshiDice

به دلیل اختلاف نظر در BitInstant با برادران Winklevoss (سرمایه گذاران ما) ، من شرکت را ترک کردم و به پاناما رفتم تا Coaapult (سرویس کیف پول وب و بیت کوین به ایمیل) را با ایرا میلر تاسیس کنم.

یک سال بعد ، من تصمیم گرفتم Coinapult را ترک کنم و ShapeShift را شروع کردم ، که 95 درصد وقت و کار من از اوایل سال 2014 بوده است., من با دیدن فرصتهای شغلی در همه جا در رمزنگاری انگیزه گرفته ام.”

شما نمی گویید! این شش شرکت رمزنگاری Erik Voorhees است که شروع به کار کرده یا راه اندازی کرده است. آیا نوعی رکورد است؟ چرا اینهمه?

“من معتقدم که هر پروژه رمزنگاری موفق به رشد رمزنگاری خود در جهت پذیرش ، انعطاف پذیری و تأثیر گسترده تر کمک می کند و هدف نهایی من واقعاً کمک به انتقال جهان از یک سیستم مالی مبتنی بر فیات به یک سیستم مالی مبتنی بر رمزنگاری است؛ یکی باز و بدون حاشیه.

یک سیستم مالی بدون مرز

چرا برای مدیرعامل ShapeShift این مهم است که پول را غیر متمرکز کرده و اطمینان حاصل کند که خارج از کنترل دولت یا هیچ مرجع مرکزی است. چرا او اینقدر در موضوع غوطه ور است و سیستم فعلی چه اشکالی دارد؟ پاسخ او خیلی چیزها را توضیح می دهد.

“پول مانند زبان یک پروتکل است. پول نحوه تعامل افراد با یکدیگر به منظور مبادله است ، در حالی که زبان نحوه تعامل افراد با یکدیگر به منظور برقراری ارتباط است. هر دو از اهمیت فوق العاده ای برخوردارند ، بیش از حد مهم که در اختیار هیچ حزب مرکزی نباشد.

دولت ها نباید توانایی یا حق سانسور و كنترل زبان را داشته باشند و نه اعلام كنند كه این زبان چیست یا مردم از چه طریقی استفاده می كنند. به همین ترتیب ، آنها نباید توانایی یا حق سانسور و کنترل پول را داشته باشند و نه اعلام کنند پول چیست یا مردم چگونه از آن استفاده می کنند.

این یک بحث فلسفی یا اخلاقی است. یک مورد اقتصادی نیز وجود دارد: بازارها وقتی تنها بمانند عملکرد بهتری دارند (بیشتر به دلیل پیچیدگی اطلاعاتی) ، و پول مهمترین کالای موجود در بازار است ، بنابراین وقتی در دست انحصار قهری قرار می گیرد از نظر اقتصادی مخرب ترین است. “

شما باید اعتراف کنید ، او یک بحث فوق العاده قانع کننده می کند. بسیاری از ما درمورد پول این کار را آسان کرده ایم. و به این معنی ، منظورم این نیست که در دامان ما می افتد یا ما برای آنچه که بدست می آوریم سخت کار نمی کنیم. اما اکثریت ما ندیده ایم که پس انداز زندگی ما با تورم بیش از حد یا پرتفوی سهام یا حقوق بازنشستگی ما با دستکاری بازار از بین برود.

حداقل نه ، و این امید همچنان مانند چراغ راهنمایی در بین خالصان رمزنگاری درخشان است که می توانیم جلوی این وقایع را بگیریم.

در مورد مقررات?

آیا باید در مورد موضوع مورد علاقه او صحبت کنیم؟ من تعجب میکنم. من نمی خواهم جلسات جذاب ناخوشایند او را با SEC بررسی کنم ، و با این حال ، او یکی از جدی ترین مخالفان آنها است ، با دلیل. Voorhees جریمه شد 50 میلیون دلار برای فروش اوراق بهادار غیرمجاز SatoshiDICE و او اخیراً دوباره در رادار آنها ظاهر شد در یک کاوشگر در مورد وام نمک افتتاح شده است.

بنابراین ، می دانیم که او به دلایل زیادی طرفدار تنظیم مقررات نیست. اما آیا بعد از هک ها و کلاهبرداری های بیشمار ، آیا او هنوز هم معتقد است که ارز رمزنگاری شده اصلاً نباید تنظیم شود یا مواردی به عنوان تنظیم درست وجود دارد?

“ما برای جلوگیری از هک و کلاهبرداری به مقررات احتیاج نداریم ، این موارد از قبل غیرقانونی است (هک سرقت است ، کلاهبرداری کلاهبرداری است … هر دو در هر کشور روی کره زمین غیرقانونی است. هیچ SEC لازم نیست).”

بنابراین ، ایالات متحده (به عقیده Voorhees) نوآوری را سرکوب می کند ، آزادی شخصی را زیر پا می گذارد و تقریباً تلاش می کند تا تانگو را در مسدود بپردازد. پس شرکت های بلاکچین باید کجا بروند؟ آیا سوئیس هنوز بهترین مکان برای راه اندازی راه اندازی رمزنگاری است?

“نه ، به نظر نمی رسد. اوضاع نظارتی در سوئیس به اندازه ای که برخی (از جمله خودم) تصور می کردند مناسب نیست. سنگاپور و مالت مسلماً مقامات عالی قضایی هستند. “

با توجه به اینکه ShapeShift مستقر در سوئیس است و Erik Voorhees احتمالاً تاکنون یک اسکی باز تزئین شده است ، مشخص است که استقبال گرم سوئیس از رمزنگاری کمی بیش از حد یخ زده است. این کشور هنوز در موقعیتی شاخ بسته با بانکها قرار دارد که بیش از رمزنگاری است و قادر به ارائه شفافیت بسیاری از امیدواران نیست.

پس از مالت صحبت کردم ، من تعجب می کنم که نظرات او در مورد مقررات اخیر این کشور چیست. پاسخ او کوتاه و دقیق است.

آنها در حال پیشرفت و تحمل هستند و طی یک یا دو دهه آینده نتیجه آنها را می دهد.”

این فضای پر از خطوط تار است. برای من تعجب آور نیست که Voorhees تحت تأثیر تلاش مالتی قرار گرفته است. اما با توجه به اینکه ShapeShift مخالف سرسخت KYC است (چیزی که طبق مقررات مالت لازم است) ، آیا واقعاً صخره ای در مدیترانه خانه بهتری ایجاد می کند?

و با توجه به این یادداشت ، آیا وی اصلاً نگران این است كه با انجام ندادن KYC ، شركت وی فعالیت مجرمانه را قادر می سازد؟ ظاهرا نه. و ظاهراً ، یادداشتی را که ShapeShift رویه ای را که بسیار مخالف آن بودند ، در آن گنجانده بود ، از دست دادم.

“به عنوان یک جامعه ، ما به نوعی تحمل می کنیم که مردم بدون ارتباط با محتوا و نه فرستنده / گیرنده به دولت ارتباط برقرار کنند / از طریق ایمیل / با یکدیگر تماس بگیرند. وقتی ایمیل می نویسید ، نیازی به KYC ندارید. با این حال ، شما می توانید یک تروریست باشید که قصد یک کشتار وحشتناک را دارد. آیا این “فعالیت مجرمانه را امکان پذیر می کند؟”

شاید … این سوالی است که ما می خواهیم مقامات چقدر مستبد باشند ، تا از برخی از اقلیت های کوچک فعالیت بد جلوگیری کنیم. بدون در نظر گرفتن, ShapeShift اخیراً KYC را اضافه کرده است, نه به این دلیل که می خواستیم ، بلکه به این نتیجه رسیدیم که انجام این کار از نظر قانونی بسیار خطرناک است. “

بیایید درباره طرح های جدید صحبت کنیم

اریک به تازگی به هیئت مشاور این اتحادیه پیوسته است پروتکل بازار تیم همه ما می دانیم که مشاور بودن اغلب چیزی بیشتر از تأیید گران قیمت برای حداقل پیگیری از یک عکس در وب سایت نیست. با این حال ، من احساس می کنم که Voorhees رول نمی شود. اگر نام او با پروژه ای در ارتباط باشد به این دلیل است که به آن اعتقاد دارد. چه چیزی در پشت این حرکت اخیر است?

او می گوید: “من با تیم آنها ملاقات كرده ام و می توانم بگویم كه آنها می دانند در مورد چه چیزی صحبت می كنند. آنها از پس زمینه بازارهای مالی می آیند و از فناوری رمزنگاری برای استفاده از روش های مالی سنتی در ابزارهای جدید استفاده می کنند و من فکر می کنم آنها فناوری جادویی و قدرتمندی خواهند ساخت. من واقعاً احساس خوبی در مورد آنها به عنوان افراد و کارآفرینان داشتم ، بنابراین من بسیار افتخار کردم که به عنوان مشاور عضو شوم و همچنین شخصاً سرمایه گذاری کرده ام. “

پروتکل MarketProtocol

پروتکل MarketProtocol

او با آنها چه خواهد کرد?

وی اذعان می کند: “به آنها مشاوره می دهم … در وهله اول در زمینه صنعت رمزنگاری و جنبه های UX ، زیرا آنها درک بهتری از محصولات مالی / مشتقه دارند.”.

Voorhees چندین بار در مورد نزدیک شدن ارز رمزنگاری به تصویب انبوه صحبت کرده است ، اما من باید بپرسم آیا برنامه هایی مانند تجارت مشتقات واقعاً برای جریان اصلی ساخته شده اند؟ چگونه سیستم عامل های معاملات غیر متمرکز مشتقات را برای مستبد توضیح می دهید?

“معاملات مشتقات معمولاً برای جریان اصلی نیست ، اما بخشی از آن موانع بزرگی برای ورود است که در جهان مالی سنتی ایجاد شده است. Crypto برخی از این موانع را برطرف می کند ، و گرچه همه در جهان نیازی به درک مشتقات مالی ندارند ، اما برخی از آنها احتمالاً راهی برای استفاده در جریان اصلی پیدا می کنند ، شاید حتی بدون اینکه کاربران حتی بدانند (همانطور که کاربران وب هر روز از رمزنگاری استفاده می کنند و متوجه آن خواهم شد)

سیب های فاسد در بشکه باید بروند

وی همچنین ایجاد رابطه نزدیک در یک مصاحبه با بلومبرگ.

اما آیا این اتفاق در فضای ارزهای رمزپایه شروع شده است؟ آیا او هرگز نگران رفتن آن در همان مسیر ارز فیات است؟ آیا اجتناب ناپذیر است?

“نزدیکی وقتی رخ می دهد که مردم از قدرت سیاسی برای منافع اقتصادی استفاده می کنند. ما هرگز ذات انسان را در جستجوی این تغییر نمی دهیم ، اما آنچه که می توانیم تغییر دهیم کاهش دامنه قدرت سیاسی است (یعنی کاهش نقش دولت در زندگی ما). با کاهش نقش دولت ، گرایش طبیعی به نزدیکی بیشتر مهار می شود و اثر کمتری دارد و عواقب آسیب زای آن کمتر است. ”

وجود دارد نسخه جدید ShapeShift به زودی ارائه می شود ، که بسته به خواست شما برای ناشناس ماندن ، ممکن است شما آن را دوست داشته باشید یا نداشته باشید. در غیر این صورت ، اگر می خواهید این مرد را شخصاً بگیرید ، به نظر می رسد که ممکن است مدت طولانی تری او را در پایگاه سوئیس خود پیدا نکنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me