مانند اکثر افراد ، Jon ، بنیانگذار ShapeShift ، اولین باری که درباره آن بیت کوین را شنید ، در مورد Bitcoin قانع نشد. در حقیقت ، او صریحاً به “نوشتن آن” اعتراف می کند. فقط چند سال بعد ، حدود سال 2013 ، “هنگامی که یکی از اولین افزایش های هواشناسی خود را تجربه کرد” ، توسعه دهنده برنامه های وب و تلفن همراه شروع به گرفتار شدن کرد.

او می گوید: “من از سوراخ خرگوش افتادم که در صنعت درباره آن زیاد صحبت می کنیم و این فقط سرگرمی من شد.” سرگرمی که منجر به یکی از مشهورترین و مورد احترام ترین آنها شود مبادلات ارزی رمزنگاری به رمزنگاری در صنعت.

جون اذعان می کند: “من تازه بیشتر مجذوب شدم ،” بعد از اینکه بیش از پنج دقیقه روی آن وقت صرف کردم ، سریع مطمئن شدم که این فناوری کمابیش آینده است. نه فقط امور مالی ، بلکه شاید ستون فقرات نوع جدیدی از اینترنت باشد. از زمانی که آنرا کشف کردم ، هرگز این جذابیت را از دست نداده ام. “

لانه خرگوش

افتادن به سوراخ خرگوش

افتادن به سوراخ خرگوش

اکثر افراد در این صنعت آزادانه اعتراف می کنند که سفرشان غیرمنتظره بوده است ، یا مسیرشان به نوعی پیش بینی شده است. مانند سقوط آزاد از 12000 پا بدون چتر یا سقوط در سوراخ خرگوش ، هرچه بیشتر در دنیای جذاب رمز ارز و بلاکچین فرو بروید ، بیشتر غرق می شوید.

“این یکی از معدود موضوعاتی است که احتمالاً در تمام زندگی ام پیدا کرده ام و هرچه بیشتر درباره آن یاد بگیرم جذاب تر می شود. این فقط توجه من را برای مدت طولانی جلب کرده است. “.

ShapeShift در ابتدا به عنوان یک پروژه جانبی مطرح شد که در ابتدا جون و اریک (مدیر عامل شرکت) فکر می کردند چیزی کوچک است. با این وجود ShapeShift رشد فوق العاده ای داشته است. از 12 تا 15 نفر در آغاز سال 2017 به 110 کارمند و در حال رشد.

“این یک پروژه جانبی کوچک بود که ما خیلی سریع آن را جمع کردیم. در نهایت به نمونه اولیه ShapeShift تبدیل شد. این پروژه های قبلی را به سرعت زیر پا گذاشت و همه چیز شد. در آن زمان ، من به جای تمام وقت از روی آن پریدم ، گفتم که من واقعاً به این اعتقاد دارم و می خواهم بخشی از آن باشم. همه چیز از آن زمان به بعد کاملاً برف گیر است. “

ShapeShift

ShapeShift از کاربران نمی خواهد حساب ایجاد کنند.

نیاز به گمنامی

جون معروف نیست از نام خانوادگی استفاده می کند. ShapeShift از کاربران نمی خواهد یک حساب کاربری ایجاد کنند. می توان بخشید که فکر می کرد حریم خصوصی و ناشناس ماندن در لیست او قرار دارد. در حقیقت ، عدم افشای اطلاعات دلایل دیگری نیز دارد.

“من فکر می کنم که حریم خصوصی و ناشناس بودن مهم است. اگرچه کاملا صادقانه است ، این واقعیت که ما از نام خانوادگی خود استفاده نمی کنیم ، ارتباط چندانی با این موضوع ندارد که ما بخواهیم ناشناس باشیم ، فقط بخشی از وضعیت امنیتی ما است. ما می دانیم که بسیاری از شرکت ها و بازیگران مختلف در فضا اساساً از طریق مهندسی اجتماعی در نقاط مختلف مورد حمله قرار گرفته اند. و همه چیز از آنجا شروع می شود که شما می توانید در مورد شخصی که هستید کمی اطلاعات کسب کنید. “

بنابراین ، سیاست ناشناس ماندن در واقع حرکتی است که ShapeShift باید یک قدم جلوتر از هکرها بماند؟ بله ، در میان ابتکارات دیگر.

“ما اجازه نمی دهیم که کارمندان ما منتشر کنند که برای ShapeShift در LinkedIn کار می کنند یا نام کامل آنها را در رابطه با ShapeShift منتشر می کنند. واقعاً ناشناس بودن نیست ، بلکه برای محافظت از آنها و کل شرکت ما است زیرا تنها کاری که لازم است انجام یک هکر است و آنها می توانند صدمات زیادی به شما و سازمان شما وارد کنند. ”

ShapeShift علاوه بر سیاست محرمانه محرمانه برای کارمندان ، به چندین روش امنیت کاربر را تضمین می کند. وی توضیح می دهد: “ما همچنین از نظر نحوه امنیت سرورهای خود و همچنین نحوه دسترسی به آنها ، فرآیندهای خاصی در دست اجرا داریم” ، فقط اجازه می دهد كدهایی خاص در دستگاه های غیر شبكه و تعدادی از جنبه های دیگر … ما امنیت را بسیار جدی می گیریم زیرا خود ما نیز قربانی آن شده ایم … این فقط با قلمرو همراه است. “

یک کلمه در مورد مقررات

مقررات کلمه چهار حرفی سال 2018 بوده است و پرهای جامعه را به هم ریخته است. خود جون به عنوان یک شهروند آمریکایی با یک شرکت مستقر در سوئیس ، در انتقاد از SEC خجالتی نبوده است. نه فقط به دلیل تداخل آنها ، بلکه به دلیل عدم وضوح قاطع در سراسر هیئت مدیره.

بنابراین ، وی فکر می کند از نظر تنظیم صنعت چه مواردی لازم است؟ می توانیم با کمی شفافیت شروع کنیم. او توضیح می دهد:

“چه قوانینی وجود دارد ، زیرا هیچ کس نمی داند؟ امیدوارم با درک اینکه این فناوری واقعاً جدید است و رده شکن است. این سخت ترین چیز است. من فکر می کنم ، توضیح در مورد رمزنگاری و بیت کوین و همه این نشانه های مختلف این است که برخی از آنها ممکن است در دسته های قدیمی قرار بگیرند ، اما بسیاری از آنها واقعاً دسته های قدیمی را می شکنند. تلاش برای قرار دادن این گیره مربع در سوراخ گرد و تلاش برای قرار دادن آنها در دسته های قدیمی بسیار محدود کننده و گیرنده است. “

تلاش برای تطبیق قوانین معافیت اوراق بهادار موجود و صدور STO کارساز نیست ، پس؟ “من فکر می کنم درک اینکه این موارد طبقه بندی کننده است و ممکن است قبل از اینکه بدانیم این قوانین چه هستند ، باید درک و توسعه بیشتری داشته باشند. اما در ضمن ، برای هر قانونی که می خواهند اعمال کنند ، فقط مطمئن شوید که روشن است. “

بلاتکلیفی و تجارت بهترین گزینه برای همسایگان نیست. با این حال ، عدم اطمینان مشخصه فضای ارزهای رمزنگاری شده ، به ویژه در ایالات متحده است. در واقع ، به گفته جون ، SEC حتی مسئول اعلام کردن امنیت اتریوم نبود.

او می گوید: “این هیچ نوع قانون رسمی نبوده ،” حتی اعلامیه رسمی SEC نبوده است. این فقط یک عضو SEC بود که در یک کنفرانس صحبت می کرد و مردم مجبور بودند فقط تفسیرهایی از آن بگیرند ، اما همه این کار را می کنند زیرا این تنها کاری است که باید ادامه دهند. من فکر می کنم سیستمی که در آن تفسیر بسیار کمتری وجود داشته باشد و وضوح آن بسیار بیشتر باشد … برای کل محیط فوق العاده مفید خواهد بود. “

ثانیه

دستورالعملهای روشن از SEC مفید خواهد بود

ارز رمزنگاری شده و بلاکچین در یک چارچوب تنظیم شده

آیا می توانیم نوآوری را شکوفا کنیم که بخواهیم آن را درون جعبه ای قرار دهیم؟ آیا نمایندگان مجلس حتی اگر بهترین اقدام را داشته باشند در انجام اقدامات عجولانه سرانجام را خنثی می کنند?

“من خودم جهانی را ترجیح می دهم كه اساساً همان نگرشی وجود داشته باشد كه بسیاری از نهادهای نظارتی در ایالات متحده در روزهای اول نسبت به اینترنت داشتند ، كه رویكرد” صبر كن و ببین “بود. آنها نمی دانستند این فناوری به کجا می رود و اگر سعی کنند خیلی سریع قوانین را تنظیم کنند ، این امر نوآوری را خفه می کند و انواع مشکلات را ایجاد می کند.

نوع برخورد آنها با اینترنت عالی بود و این واقعاً به اینترنت اجازه می داد ، مخصوصاً در ایالات متحده ، و برای انواع مختلف چیزهای جدیدی که هیچ کس فکرش را نمی کرد توسعه دهد و هیچ کس نمی توانست پیش بینی کند ، 20 سال پیش. در رمزنگاری ، من فکر می کنم از آنجا که از نظر مالی مرتبط است یا ارزش زیادی دارد ، این کلاله را با خود به همراه می آورد و مردم می خواهند آن را در یک جعبه خاص قرار دهند.

باز هم ، من واقعاً احساس می کنم بهترین کار این است که به آن اجازه پیشرفت بدهم زیرا ما فقط نمی دانیم این کارها به کجا می رود. آنها بسیار تجربی هستند و حتی ما در صنعت نمی دانیم که این اتفاق چند سال دیگر ، 5 یا 10 سال دیگر کمتر خواهد بود. من نمی خواهم ببینم که برنامه عالی بعدی که می تواند بر اساس این موارد ساخته شود خفه می شود و ایجاد نمی شود زیرا اساساً در جعبه ای قرار می گرفت که نباید داشت. “

آینده ShapeShift و ارز رمزنگاری شده

چه چیزی در افق مبادله دارایی دیجیتال و به طور کلی ارز رمزپایه وجود دارد؟ او می خندد: “ما تعدادی نوآوری در دست ساخت داریم که البته بیشتر آنها ، هنوز نمی توانم در مورد آنها صحبت کنم”.

“ShapeShift ، مبادله وجود دارد ، اما همچنین CoinCap ، منبع داده بازار است. ما تابستان گذشته سازنده کیف پول سخت افزاری KeepKey را به دست آوردیم و همچنین محصول Prism خود را بر اساس قراردادهای هوشمند Ethereum ساخته ایم که در بتا بسته است و امیدواریم که به زودی آن را برای عموم باز کنیم. ”

و در مورد صنعت به طور کلی ، چه می توان انتظار داشت که در افق نزدیک و دور شاهد آن باشیم?

“من فکر می کنم کل صنعت دارای پتانسیل فوق العاده ای است ، هر دو برای انقلابی در صنعت مالی ، اما در واقع برای ایجاد انقلابی در هر جایی که یک واسطه وجود دارد. هر چیزی که اکنون به اعتماد نیاز دارد. من فکر می کنم ما می خواهیم انواع برنامه های ساخته شده بر روی این فناوری را ببینیم که در حال حاضر واقعاً نمی توانیم پیش بینی کنیم.

این واقعاً قرار است چند سال دیگر حتی وقتی افراد در صنعت فکر می کنند ، وقتی ما این اتفاقات را جمع می کنیم ، منفجر کند. حتی چیزی مانند دیوانگی Cryptokitties یک مثال عالی بود. چیزی که خیلی از افراد شاهد آمدن آن نبودند ، گرچه من استدلال می کنم که ما این کار را کرده ایم ، اما خیلی از افراد شاهد آمدن چنین چیزی نیستند. این فقط یک نمونه از انواع چیزهایی است که می تواند بر این اساس ساخته شود و هنوز هیچ کس انتظار ندارد. من فکر نمی کنم که آنها لزوماً برنامه های مالی باشند.

من فکر می کنم رمزنگاری نه تنها به فشار دادن نوار ادامه می دهد و هم آگاهانه مرزهای تعاریف ما از این موارد مختلف را تحت فشار قرار می دهد. تعریف ما از اینکه پول چیست ، تعریف ما از ارزش است ، من فکر می کنم که اینها طی 10 تا 15 سال آینده به طور اساسی تغییر می کنند زیرا این نوع فن آوری امکانات جدیدی را ایجاد می کند که ما هنوز تصور نکرده ایم. اما این چیزها چیست ، من هنوز مطمئن نیستم. “

بسته بندی کردن آن

و یک سوال آخر قبل از رفتن. جون ، که ساتوشی ناکاموتو است?

او می خندد. “هیچ نظری ندارم. فکر نمی کنم فقط کریگ رایت باشد ، من این را به شما می گویم. نمی گویم فلان شخص نمی توانست در آن عضو باشد. بعید می دانم که این فقط یک شخص منفرد باشد. من فکر می کنم تقریباً یک گروه کوچک یا یک گروه مناسب و معقول از مردم بود. احتمالاً گروه عظیمی از مردم نگهداری نمی شدند یا راز نگهداری نمی شد ، اما من فکر می کنم یک گروه کوچک و گره خورده پاسخ احتمالی این مسئله است. از نظر اینکه در واقع کیست ، حتی نمی توانم حدس و گمان بزنم. “

خیلی ممنون جون!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me