رقابت برای تولید یک راه حل بهتر و غیر متمرکز ذخیره سازی ابر با استفاده از فناوری بلاکچین شدید است. در این مقاله ، ما تلاش های Siacoin (SC) و تیم پروژه Sia را برای تغییر چشم انداز ذخیره سازی غیر متمرکز ابر برجسته می کنیم. ما همچنین نحوه تغییر این پروژه در صنعت استخراج ارزهای رمزنگاری شده با استخراج Sia را بررسی خواهیم کرد.

چرا ذخیره سازی ابری در بلاکچین?

دلایل مختلفی برای ایجاد یک راه حل ذخیره سازی ابر در بلاکچین وجود دارد. در سال های اخیر ، حریم خصوصی داده ها به نگرانی فزاینده بسیاری از کاربران اینترنتی تبدیل شده است. در بیشتر موارد ، شرکت های بزرگ فناوری از داده های متمرکز برای سود استفاده کرده اند ، در حالی که کاربران شخصی هیچ یک از این درآمد را دریافت نمی کنند. راه حل های غیرمتمرکز با هدف کنترل حریم خصوصی بیشتر کاربران و جلوگیری از داده کاوی در مقیاس بزرگ ارائه می شود.

علاوه بر این ، راه حل های ذخیره سازی ابر متمرکز هستند آسیب پذیر در برابر هک های بزرگ. پایگاه های داده غیرمتمرکز این امکان را دارند که از طریق طراحی های فنی که ذاتاً از امنیت بیشتری برخوردار هستند ، امنیت ذخیره سازی ابر را بهبود بخشند.

Sia و سایر راه حل های ذخیره سازی پرونده های غیرمتمرکز و محبوب

با وجود همه این مشکلات با راه حل های فعلی ذخیره فایل ، به راحتی می توان فهمید که چرا پلت فرم Sia پتانسیل تغییر آینده ذخیره سازی غیر متمرکز ابر را دارد. با این حال ، لازم به ذکر است که سیا هنگام صحبت از این فضای خاص تنها نیست.

Storj ، Filecoin و MaidSafeCoin تنها چند مورد از بسیاری از پروژه های بلاکچین است که برای تبدیل شدن به یک راه حل ذخیره سازی پرونده با یکدیگر رقابت می کنند. در بیشتر موارد ، این پروژه ها دارای بسیاری از شباهت های اساسی فنی هستند. به عنوان مثال ، همه این امکان را برای مردم در سراسر جهان فراهم می کند تا از فضای کم استفاده شده از هارد دیسک استفاده کنند.

اساساً ، اقتصاد رمزهای اقتصادی آنها یکسان است. کاربرانی که به فضای ذخیره سازی اضافی نیاز دارند ، می توانند با استفاده از ارز رمزپایه بومی پلت فرم ، هزینه خدمات ذخیره سازی مبتنی بر بلاکچین را پرداخت کنند. کاربرانی که به فضای ذخیره سازی کمک می کنند می توانند وجوه ارز رمزنگاری شده کسب کنند.

اکنون که اشتراکات بین این پروژه های مختلف رقابتی را درک کردید ، درک چگونگی آمادگی Siacoin (SC) برای آینده بسیار مهم است و اینکه این پروژه خاص در مقایسه با سایر راه حل ها منحصر به فرد است.

Siacoin (SC)

Sia در حال رقابت با راه حل های ذخیره سازی پایگاه داده متمرکز و غیرمتمرکز است.

مقایسه قیمت ها

همانطور که در بالا ذکر شد ، افزایش حریم خصوصی داده ها و امنیت داده ها برای پذیرش کاربر مهم است. علاوه بر این مزایا ، قیمت یکی دیگر از فاکتورهای مهم دیگری است که اکثر کاربران هنگام انتخاب گزینه ذخیره اطلاعات در نظر می گیرند. خبر خوب برای Siacoin (SC) این است که قیمت آن به مراتب بهتر از شرکت های ذخیره سازی ابر متمرکز است.

از 9 آگوست 2018, آمازون S3 بابت 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ابری ماهانه 23 دلار هزینه می گیرد. در مقایسه ، Sia تقریباً معادل 1 ترابایت را ارائه می دهد ماهانه 2 دلار, که می تواند در Siacoin (SC) پرداخت شود. با داشتن مزیت 11.5 برابر هزینه نسبت به رقبا ، Siacoin می تواند برای پذیرش گسترده کاربران آماده شود. با این حال ، برای کاربرانی که سوئیچ را در نظر می گیرند ، توجه داشته باشید که پلت فرم Sia هنوز در حال توسعه است (از آگوست 2018). طبق وب سایت پروژه ، Sia قصد دارد در سال 2020 به یک رقیب واقعی با Amazon S3 تبدیل شود.

سایر ارزهای رمزپایه را فراموش کنید

یکی از جنبه های جالب توجه پروژه Sia این است که کلیه خدمات با استفاده از بستر اصلی به طور انحصاری در Siacoin (SC) پرداخت می شوند. این در تضاد با بسیاری از پروژه های بلاکچین است که گزینه های مختلفی برای پرداخت به کاربران ارائه می دهند. به عنوان مثال ، تعداد زیادی از آنها به کاربران امکان می دهند ارز رمزنگاری شده دیگر و / یا ارز فیات را به عنوان گزینه دیگر ارسال و دریافت کنند.

اینکه آیا این یک استراتژی جذب و نگهداری کاربر موثر است یا خیر هنوز مشخص نشده است. خطرات بالقوه ای در هر دو استراتژی وجود دارد. از یک طرف ، پروژه هایی که گزینه های پرداخت جایگزینی را ارائه می دهند این خطر را دارند که کاربران ممکن است استفاده از ارزهای رمزپایه بومی خود را دور بزنند. از طرف دیگر ، گزینه محدود محدود پرداخت یک گزینه Sia ممکن است ایجاد انگیزه در فرزندخواندگی جدید را دشوار کند. با این حال ، تیم پروژه Sia همچنین می تواند با افزودن Siacoin (SC) به مبادلات بیشتر ، این مسئله را حل کند و پتانسیل نقدینگی بلند مدت را افزایش دهد.

Siacoin (SC) دارای ارائه دهندگان ذخیره سازی است که در سراسر جهان توزیع شده اند

ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی Sia در سراسر جهان توزیع می شوند.

استخراج Sia: موضع گیری در مورد ASIC

در حالی که بسیاری از پروژه ها متعهد به متوقف کردن استخراج ASIC به هر قیمتی هستند ، به نظر می رسد که Sia موضع دیگری گرفته است. در حال حاضر ، این پروژه استخراج ASIC را امکان پذیر می کند. دیوید ووریک ، یکی از بنیانگذاران پروژه ، پست وبلاگ با این موضوع در ماه مه 2018. در این پست ، ویریک برخی از چالش های مقاومت در برابر ASIC را شرح داد. در پست قبلی وبلاگ با عنوان “انتخاب ASIC ها برای Sia”, Vorick درباره اینکه چرا این پروژه تصمیم گرفته است به Proof-of-Work پایبند باشد ، روشهای جلوگیری از حمله 51 درصدی و انحصار نرخ هش ، و سایر اطلاعات ، اطلاعاتی ارائه داد..

زا هربرت سیا نیز نوشت, “استخراج ASIC به این معنی است که Sia از 51٪ حملات محافظت می شود – حتی اگر استخراج نسبتاً متمرکز در تعداد کمی استخر و تولید کننده باشد.” در نهایت ، بسیار مهم خواهد بود که ببینیم تیم Sia چگونه در آینده معدن Sia را مشاهده می کند. در حالی که ماینرهایی که به دنبال استفاده از دکل های استخراج ASIC هستند ، احتمالاً در ابتدا هزینه بیشتری برای این دکل ها صرف خواهند کرد ، اما نکته مثبت این است که این پروژه به نظر می رسد کاملاً پشتیبانی کننده ASIC باشد.

استخراج Sia: آنچه استخراج کنندگان بالقوه Siacoin (SC) باید بدانند

توجه به مرکزیت و امنیت نیز مهم است. یک استخر, SiaMining در موارد مختلف به بیش از 51 درصد قدرت هش رسیده است. با توجه به نکته مثبت مثبت ، SiaMining استخر رسمی توسعه دهندگان Sia است. این به شدت پتانسیل مسائل امنیتی را کاهش می دهد. هنوز هم ، برخی از کاربران Reddit ابراز نگرانی کرده اند که این یک ضرورت نظری اعتماد را ایجاد می کند.

برای معدنچیانی که به دنبال کسب Siacoin (SC) هستند ، موضع نسبتاً واضح پروژه در مورد مقاومت در برابر ASIC امیدوار کننده است. سایر پروژه ها به طور ناگهانی الگوریتم های اجماع PoW را تغییر داده اند و هشدار کمی به آنها داده نشده است. در حالی که این حرکتها تمرکززدایی بیشتر شبکه را ایجاد می کرد ، اما برخی از استخراج کنندگان که دکل های ASIC را خریداری کرده بودند خشک و خشک بودند. این به این دلیل است که استفاده از سکوهای استخراج ASIC پس از ایجاد تغییراتی در الگوریتم های اجماع ، دشوار است.

معدن سیا

SiaMining آمار به روز Siacoin (SC) استخراج را منتشر می کند.

نقاط عطف و برنامه های آینده انجام شده

تیم پروژه مهمترین نقاط عطف و برنامه های آینده خود را لیست کرده است هیئت مدیره ترلو. در حالی که این پروژه در حال حاضر بسیاری از به روز رسانی های مهم را منتشر کرده است ، بسیاری از ویژگی های اضافی و پیشرفت در کارها وجود دارد. به عنوان مثال ، این پروژه قصد دارد Sia-UI را بهبود بخشد و فراداده API را در کوتاه مدت گسترش دهد.

اهداف بلند مدت شامل مواردی مانند قابلیت های جزئی جزئی بارگیری ، اشتراک فایل با کاربران غیرسیا ، انتشار تست سیا و غیره است. علاوه بر این ، این پروژه بر روی انواع دیگر به روزرسانی های فنی متمرکز شده است. در نهایت ، این سیستم عامل مقیاس پذیر تر و کاربرپسندتر خواهد بود.

نتیجه

در حالی که سیستم عامل Sia در سال 2018 هنوز در حال انجام است ، واضح است که تیم پروژه در تلاش است تا قابلیت های آینده ذخیره سازی ابر غیرمتمرکز را بهبود بخشد. اگر این پروژه بتواند امنیت داده ها و حریم خصوصی داده ها را با قیمت پایین تری نسبت به راه حل های متمرکز ارائه دهد ، می تواند در سالهای آینده مورد استفاده قابل توجهی از کاربر قرار گیرد.

تنها سوال این است که چشم انداز راه حل های غیرمتمرکز چگونه شکل می گیرد. همانطور که دیگران در حال ورود به فضا هستند ، جالب است که ببینید کدام پروژه ها می توانند موانع را برطرف کنند و واقعا بر آینده ذخیره داده های مبتنی بر بلاک چین تأثیر بگذارند.