SmartCash چیست?

SmartCash یک ارز رمزنگاری شده مبتنی بر جامعه است که بر اساس پروتکل zerocash ساخته شده است. این امر با هدف دستیابی به پذیرش بازرگان ، حریم خصوصی و زمان معاملات سریع را در اولویت قرار می دهد. ویژگی تعیین کننده پروژه عدم اعتماد به اقتدار مرکزی ، حتی کنار گذاشتن یک بنیاد یا تیم اصلی است.

ویژگی های این ارز از این نظر که به دنبال به دست آوردن انبوه با یک ارز سریع و خصوصی است ، مشابه Dash است. تفاوت عمده این است که Dash با استفاده از ابزارهای مختلف و تکیه بر بنیاد Dash به عنوان یک ارز تا حدودی متمرکز دیده می شود. SmartCash امیدوار است که از جلوگیری از ایده بنیادها ، تیم های اصلی یا استخراج متمرکز جلوگیری کند.

ویژگی های smartcash

در عوض ، SmartCash تعدادی از ویژگی های حاکمیت و توسعه غیرمتمرکز را پیاده سازی می کند. سرمایه گذاری زیادی در توسعه تعیین شده توسط جامعه انجام می دهد. در نتیجه ، محبوبیت SmartCash افزایش یافته است. در حالی که به هیچ عنوان به اندازه Dash و سایر سیستم عامل های پرداخت خصوصی مانند Zcash و Monero شناخته نشده است ، SmartCash دیدگاه جالبی در مورد ارز رمزنگاری ناشناس ، غیرقابل ردیابی و قابل استفاده ارائه می دهد.

SmartHive & رأی هوشمند

جامعه راننده SmartCash معتقد است که ارز رمزنگاری شده با تیم “هسته ای” در نهایت ناکارآمد و فاسد است. نگرانی این است که بنیانگذاران کسب درآمد را نسبت به ساخت یک پلت فرم با حداکثر باز و کم هزینه در اولویت قرار دهند. ما شاهد این هستیم که با رشد ICO و رشد روزافزون تخصیص رمزها برای تیم های مسس بازی می شود. این سازمانهای مرکزی می توانند بوروکراتیک ، دیر تغییر و دارای تعارض در اولویت ها باشند.

رای گیری smartcash

در عوض ، SmartCash یک مدل حکومتی را پیشنهاد می کند که از روش خود سازمان دهی مورچه ها و زنبورها الهام گرفته شده است. ایده ایجاد یک کندو است ، جایی که افراد بتوانند در پروژه های روشن در تیم های کوچک کمک کنند. بحثی وجود دارد که ممکن است درنهایت این مدل ناهماهنگ از مدل بنیاد / تیم اصلی که می خواهد جایگزین شود ، ناکارآمدتر شود. با این حال ، جامعه معتقد است که تیم های خودگردان می توانند از توسعه هدایت شده ، چابک و کارآمدتر باشند.

هر دارنده رمزهای SMART از حق رأی برخوردار خواهد شد. 1 نشانه = 1 رأی. این به اصطلاح SmartVoting به هرکسی امکان می دهد پیشنهادات خود را برای بررسی و رأی گیری به کندو ارسال کند. هدف یک ساختار مدیریت از پایین به بالا است که در آن پروژه ها بودجه ای از صندوق SmartHive دریافت می کنند و اعضای کندو برای تکمیل این پیشنهادات هزینه دریافت می کنند. SmartHive شاهرگ پروژه است و هدف آن این است که پروژه را به طور نامحدود اداره کند.

این ساختار از طرف گروهی از طرفداران سرسخت متعهد به پروژه پشتیبانی مردمی قوی ایجاد کرده است. SmartCash بخشی از هر پاداش بلوک را به بودجه پروژه های توسعه آینده اختصاص می دهد. ارزش این صندوق تا به امروز بیش از 250 میلیون دلار است.

تیم های سازه کندو

هنگامی که کندو رأی به تأیید یک پروژه پیشنهادی داد ، تیمی آن پروژه را بر عهده خواهد گرفت. در ابتدا ، این تیم ها سرراست هستند: توسعه ، گسترش و پشتیبانی. با این حال ، با رشد پیشنهادهای بهبود و جامعه ، تیم های جدیدی تشکیل می شوند. یک تیم حداکثر هشت شرکت کننده دارد که به عنوان یک گروه کوچک با هم کار می کنند. فراتر از آن ، شما باید یک تیم جدید برای کار در پروژه ها تشکیل دهید.

کندوهای هوشمند

این تیم های ساختاری Hive نامیده می شوند و جامعه مشارکت کننده را به زیر گروه های کوچکتر تقسیم می کند ، در صورت لزوم افراد از تیم ها می آیند و می روند. هر تیم بودجه خاص خود را دارد و هماهنگ کننده تیم را جامعه تعیین می کند. پس از تشکیل ، تیم به طور مستقل عمل می کند. به غیر از همه پرسی همه پرسی SmartVoting ، هیچ دستور مرکزی یا ساختاری وجود ندارد.

تیم های سازه Hive اعضای جامعه متعهد هستند که به صورت روزمره درگیر پروژه هستند. تیم ها اساساً افراد به کار می گیرند. البته ، اگر اعضای انجمن نتوانند متعهد به پیوستن به تیم شوند ، روش های کمتری رسمی برای مشارکت اعضای جامعه به عنوان بخشی از SmartHive وجود خواهد داشت.

پاداش های هوشمند

SmartRewards نگه داشتن نشانه های SMART را برای مدت طولانی ترغیب می کند. به همین ترتیب ، این یک مکانیزم تثبیت کننده قیمت است که حجم معاملات و در نتیجه نوسانات SMART را کاهش می دهد.

هر کیف پول که بیش از 1000 SMART را در خود جای دهد ، با نگه داشتن آن SMART در مدت 30 روز پاداش دریافت می شود. SmartRewards در تاریخ 25 ماه هر ماه پرداخت می کند. اگر بیش از یک ماه 1000 SMART را نگه داشته باشید ، به دلیل عدم مصرف این رمزها پاداش دریافت خواهید کرد. پاداش از تخصیص پاداش بلوک ناشی می شود.

برای شمارش ، باید قبل از 25 ماه جاری 1000 SMART را به یک آدرس واحد منتقل کنید. اگر این کار را انجام دهید ، در تاریخ 25 ماه بعد پاداش خود را دریافت خواهید کرد.

پرداخت فوری

بخش مهمی از پیشنهاد ارزش SmartCash معاملات سریع است. آنها هنوز InstantPay را منتشر نکرده اند ، اما این پاسخ پروژه به InstantX از Dash خواهد بود.

عملکرد اصلی InstantPay معاملات در محل خرید برای خریدهای داخل فروشگاه و آنلاین خواهد بود. جامعه SmartCash به شدت معتقد است که مردم باید بتوانند برای پرداخت نیازهای روزانه خود از ارز رمزپایه استفاده کنند. بنابراین ، آنها در حال توسعه شبکه ای از SmartNodes هستند – مشابه Dash masternodes – که امکان تأیید فوری را فراهم می کند. کاربری که می خواهد با SmartNode کار کند ، باید 10،000 SMART را به عنوان وثیقه در نظر بگیرد. آنها در ازای خدمات خود بخشی از پاداش استخراج را دریافت می کنند.

پرداخت فوری

چشم انداز SmartCash از پرداخت فوری که می تواند رقیب ویزا یا Mastercard باشد ، یک چالش هیجان انگیز است. با این حال ، مشخص نیست که SmartCash چگونه می خواهد ارزهای رمزپایه دیگر را به تصویب رساند. بیت کوین ، داش و سایر ارزهای رمزپایه اصلی در حال حاضر در تلاشند تا سکه های خود را به صورت آنلاین و فروشگاهی قبول کنند. SmartCash هنوز تا رسیدن به این انقلاب راهی طولانی در پیش دارد.

اولین قدم در واقع ساخت و راه اندازی InstantPay خواهد بود. آنها انتظار دارند اواخر امسال آن را راه اندازی کنند.

حریم خصوصی

کد منبع SmartCash با استفاده از پروتکل zerocash به عنوان چنگال Zcoin آغاز شد. Zerocash پایه و اساس سکه حفظ حریم خصوصی Zcash است. این امر به تأیید دانش صفر بستگی دارد تا معاملات را بدون به اشتراک گذاشتن فرستنده ، گیرنده یا مقدار معامله تأیید کنید.

SmartCash برای پشتیبانی از قابلیت تمدید سکه استفاده می شود. تجدید با اجازه دادن به کیف پول ها برای سوزاندن سکه های قدیمی و تولید سکه های جدید بدون سابقه ، زنجیره معاملات را می شکند. هیچ ارتباطی بین سکه جدید و سکه قدیمی وجود ندارد که کاربر برای ایجاد آن سوزانده است. با این حال ، به دلیل اشکال در پروتکل zerocash ، SmartCash مجبور شد ویژگی تمدید را غیرفعال کند.

در عوض ، آنها BIP47 را اجرا خواهند کرد ، یک پیشنهاد بیت کوین که به جای استفاده از اطلاعات فرستنده-گیرنده قابل ردیابی ، از کد پرداخت برای مجاز کردن تراکنش ها استفاده می کند.

معدن

SmartCash از الگوریتم استخراج Keccak استفاده می کند. مقاوم در برابر ASIC شناخته شده است ، بنابراین باعث عدم تمرکز در ظرفیت معدن می شود.

به طور متوسط ​​پاداش بلوک حدود 101.8 SMART و زمان بلوک 54 ثانیه است. از مارس 2018 ، شبکه استخراج بیش از 17TH / s ظرفیت استخراج داشت.

نشانه SMART

این شبکه و رمز SMART در 11 ژوئیه 2017 راه اندازی شد. در طول شش ماه اول خود قیمت نسبتاً پایدار چند سنت را حفظ کرد. در ژانویه ، قیمت ناگهان طی چند هفته به اوج خود رسید ، سقوط کرد و به اوج خود رسید. از آن زمان که تابستان گذشته و پاییز از 0.01 تا 0.03 دلار شروع شد ، به سطح فعلی خود یعنی 0.20 دلار / SMART کاهش یافت.

SmartCash در میان 100 ارز رمزپایه برتر با محدودیت بازار قرار دارد.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

نحوه خرید SmartCash (SMART)

SmartCash فعال است CryptoBridge, CoinExchange, و HitBTC.

قبل از خرید SMART باید مالک BTC یا ETH باشید. برای خرید BTC ، به Coinbase یا Gemini مراجعه کنید.

SmartCash (SMART) را کجا ذخیره کنید

پس از خرید SMART در صرافی ها ، می خواهید آن را برای نگهداری ایمن به کیف پول شخصی خود منتقل کنید. برای انجام این کار ، به SmartCash مراجعه کنید صفحه کیف پول.

شما می توانید از کیف پول های وب آنها برای ایجاد کیف پول های کاغذی استفاده کنید و به راحتی وجوه خود را مدیریت کنید. همچنین ممکن است بخواهید کیف پول GUI را امتحان کنید تا بتوانید به پیشنهادات رای دهید و SMART خود را برای SmartRewards مشارکت کنید.

نقشه راه

در حال حاضر ، SmartCash دارای 15 پروژه است که از طریق مدل حکمرانی SmartHive تأمین اعتبار می شود. 6 پروژه دیگر نیز با موفقیت به اتمام رسیده اند. در مجموع ، آنها 3.2 میلیون دلار در پروژه های توسعه بودجه (معادل SMART) به خود اختصاص می دهند.

پیشرفت smartcash نقشه راه smartcash

اولویت های اصلی توسعه ، InstantPay ، کارت ها و خوانندگان پرداخت در فروشگاه ها ، کیف پول الکتروماتیک ، همگام سازی سریعتر و بلوک اکسپلورر به روز شده است. کیف پول های موبایل ، مبادله اتمی و ویژگی های حفظ حریم خصوصی BIP47 نیز در دست توسعه است.

نتیجه

SmartCash پروژه ای است که کاملاً در زمینه حاکمیت باز است. مخصوصاً برای کسانی که به هر هزینه ای به حریم خصوصی ، شفافیت و تمرکززدایی علاقه دارند جذاب است. این رویکرد جامعه محور ، در صورت موفقیت ، می تواند آغاز الگوی جدیدی برای توسعه غیرمتمرکز با استفاده از تیم های کوچک باشد. از سوی دیگر ، منتقدان نگرانند که این رویکرد آزادیخواهانه به بی نظمی منجر شود و هیچ چشم انداز منسجمی برای پیشبرد پروژه وجود ندارد.

در نهایت به نتیجه می رسد. SmartCash پیشنهادهای مختلفی را با موفقیت اجرا کرده است ، اما هنوز نتوانسته وعده های مربوط به معاملات فوری و حریم خصوصی خود را ارائه دهد. این پروژه دارای صندوق جنگی سالم برای تأمین بودجه توسعه آینده است ، اما 2018 ثابت خواهد کرد که آیا این چالش برآورده است.