وضعیت چیست?

وضعیت یک سیستم عامل تلفن همراه است که نحوه تعامل جهان با شبکه Ethereum را کاملاً تغییر خواهد داد. Status که به عنوان یک مرورگر غیرمتمرکز و پیام رسان خصوصی طراحی شده است ، به شما امکان می دهد تا در کف دست خود به کل شبکه Ethereum متصل شوید.

Status که به عنوان یک گره مشتری کم نور در Ethereum فعالیت می کند ، به شما امکان دسترسی به تمام برنامه های غیرمتمرکز Ethereum (DApps) را از طریق برنامه روی تلفن هوشمند شما می دهد. این با هدف قرار دادن سریعترین بخش رایانه ای در جهان – پذیرش انبوه Ethereum DApps را باز می کند – کاربران گوشی های هوشمند.

کاربران گوشی های هوشمند به سرعت متوجه خواهند شد که استفاده از Ethereum و DApps آن هرگز به این راحتی و راحت نبوده است.

وضعیت سیستم عامل اتریوم موبایل

چگونه وضعیت از نو اختراع شبکه های اجتماعی است

شبکه Status ساختار نامتعادل سیستم عامل های قدیمی رسانه های اجتماعی را می شکند. این شبکه های سنتی تقریباً تمام کنترل را به مالکان و تبلیغ دهندگان می دهند. کاربران با داشتن قدرت کمی در مورد اطلاعات شخصی خود به اشتراک می گذارند. علاوه بر این ، کاربران قدیمی از صدای کمی برای تأثیرگذاری در تکامل سیستم عامل برخوردارند.

میراث طراحی شبکه اجتماعی

شبکه های اجتماعی امروز از سه حزب اساسی تشکیل شده است: مالک ، تبلیغ دهنده و کاربر.

شبکه های اجتماعی قدیمی

مالک

مالک معمولاً خالق شبکه است. دو نقش اصلی مالک ، جذب و نگهداری کاربران در بستر رسانه های اجتماعی است. آنها پس از آوردن کاربران به شبکه ، بر استخراج ارزش از کاربران تمرکز می کنند.

تبلیغ کننده

آگهی دهنده ، که توسط Status به عنوان واسطه داده نامیده می شود ، مالک را قادر می سازد از شبکه و کاربران آن ارزش استخراج کند. تبلیغ کننده با خرید داده های کاربر یا خرید تبلیغات برای محصولات و خدمات ، نقشی اساسی در نهایت حفظ شبکه رسانه های اجتماعی دارد..

کاربر

کاربران کسانی هستند که از شبکه های اجتماعی برای برقراری ارتباط با دوستان یا به اشتراک گذاشتن علایق خاص خود استفاده می کنند. در این مدل ، کاربران تقریباً قادر به کنترل نحوه توسعه شبکه یا اطلاعاتی که مصرف می کنند نیستند.

چگونه وضعیت شبکه های اجتماعی را تغییر می دهد

مدلهای شبکه اجتماعی قدیمی را فراموش کنید که فقط به صاحبان و تبلیغ دهندگان قدرت می بخشد. با صدور نشانه های وضعیت شبکه (SNT) ، وضعیت کاربران را قادر می سازد تا در شبکه ای که در آن شرکت می کنند ذینفع شوند..

طراحی این پلتفرم اجازه می دهد رفتار شبکه اجتماعی و نرم افزار آن با علایق کاربران آن همسو باشد. به عنوان یک کاربر وضعیت ، شما کاملاً اطلاعاتی را که به اشتراک می گذارید کنترل می کنید و می توانید در مورد توسعه آینده شبکه غیرمتمرکز آن رأی دهید.

وضعیت جامعه

شبکه وضعیت

شبکه وضعیت منبع باز و رایگان است. همه تشویق می شوند تا به ساخت آینده سیستم عامل و برنامه های غیرمتمرکز موجود در اکوسیستم آن کمک کنند.

نشانه وضعیت شبکه (SNT)

نشانه وضعیت شبکه یک توکن ابزار مدولار است که به شبکه دامن می زند. به طور پیش فرض ، استفاده و برقراری ارتباط با Status رایگان است ، اما برای دسترسی به برخی از ویژگی های Status Mobile Ethereum Client به SNT نیاز دارید..

کاربرانی که SNT را در اختیار دارند همچنین می توانند جهت توسعه را هدایت کرده و بر نحوه تکامل شبکه تأثیر بگذارند.

نام های کاربری وضعیت

در وضعیت ، کاربران در حال حاضر توسط یک کلید عمومی SECP256k1 شناسایی می شوند. این تیم در حال حاضر با نیك جانسون ، سازنده خدمات نام Etherenum ، برای ایجاد یك نام كاربر به SECP256k1 حل كننده كلید عمومی در سرویس نام Etherenum كه به ذینفعان اجازه می دهد نام كاربری را در برنامه ثبت كنند ، كار می كند..

برای از بین بردن حساب های هرزنامه ، وضعیت سیاستی را تنظیم کرده است که فقط حساب هایی که SNT دارند می توانند نام کاربری را ذخیره کنند. مشابه نحوه شناسایی توییتر حساب های تأیید شده با نشان ، وضعیت به کاربران خود امکان دریافت نشان نشان می دهد که اعتبار قابل اعتماد است.

برای دریافت نشان ، ذینفعان وضعیت باید SNT را در ازای نام کاربری با پرداخت حق بیمه واریز کنند. نشان ها مقدار مقدار یا تعداد پشتیبان های مرتبط با حساب را نشان می دهد.

سرویس گیرنده وضعیت موبایل Ethereum

برنامه Status در حال حاضر برای Android و iOS در دسترس است. برای بارگیری در دستگاه Android ، به سادگی وضعیت را از فروشگاه Google Play جستجو و بارگیری کنید.

بارگیری آن در آیفون چند قدم اضافی طول می کشد. برنامه هنوز به فروشگاه برنامه اپل راه پیدا نکرده است. برای بارگیری ، فقط به وضعیت مراجعه کنید سایت اینترنتی و صفحه اصلی آن را دنبال کنید.

ویژگی های وضعیت

به عنوان یک پلت فرم منبع باز که به همه DApp های Ethereum متصل می شود ، ویژگی های بالقوه Status واقعاً بی حد و حصر هستند.

در اینجا یک مرور کلی از ویژگی های پیاده سازی شده وضعیت موجود در آن ذکر شده است کاغذ سفید.

بازار هشدار از طریق فشار غیر متمرکز

وضعیت اعلام فشار فشار غیرمتمرکز Status دارای مزایا و معایبی برای کاربر نهایی است.

طرفداران

 • به شما امکان می دهد که کدام گره های شبکه به شما خدمات ارائه دهند
 • به شما اجازه می دهد نوع ارائه دهنده اعلان های فشاری را انتخاب کنید
 • به شما امکان می دهد تا سطح حریم خصوصی خود را تنظیم کنید زیرا می توانید از هر سرویس خارج شوید یا از آن استفاده کنید

منفی ها

 • برای هر سرویس اطلاع رسانی فشاری که در وضعیت انتخاب کنید باید هزینه کنید
 • سیستم عامل های موجود رسانه های اجتماعی در حال حاضر خدمات اطلاع رسانی فشار را “به صورت رایگان” ارائه می دهند

برخلاف رقبایی که اعلان های فشار “رایگان” در شبکه اجتماعی خود ارائه می دهند ، وضعیت از تبلیغات یا فروش اطلاعات مشتریان به خرده فروشان سود نمی برد.

وضعیت معتقد است که در همه موارد به شما امکان انتخاب می دهد ، از این رو دلیل این است که چرا برای اطلاع رسانی و ذخیره سازی از شما بابت تراکنش های خرد شارژ می شوید.

حکومت

در شبکه های اجتماعی قدیمی ، کاربران تأثیر کمی بر چگونگی تکامل شبکه با گذشت زمان دارند. وضعیت با تأثیر مستقیم سهامداران بر کلیه تصمیمات شبکه از جمله توسعه نرم افزار ، قالب را می شکند.

هر دارنده SNT می تواند در مورد شبکه تصمیم گیری کند.

پروتکل رأی دادن به وضعیت

 • برای هر تصمیمی که باید در شبکه گرفته شود ، SNT های کاربر در نشانه های تصمیمات جداگانه ای شبیه سازی می شوند.
 • تعداد SNT های نگهداری شده توسط کاربر مستقیماً با تعداد نشانه های تصمیمی که آن کاربر دریافت می کند متناسب خواهد بود (1: 1).
 • رأی دادن به پیشنهادها برای هیچ SNT هزینه ای ندارد.

مدیریت جامعه

مشابه وضعیت رأی دادن یا رأی دادن کاربران به محتوای Reddit ، کاربران وضعیت می توانند برای تصحیح محتوایی که در برنامه آنها نمایش داده می شود ، شرکت کنند. این روند تأیید یا رد مطالب در Status به عنوان “سیگنالینگ” شناخته می شود.

برخلاف Reddit که به همه کاربران یک رأی مساوی برای تهیه محتوای دقیق داده می شود ، وضعیت با استفاده از الگوریتمی که بیشتر تحت تأثیر علامت های نگهداری شده توسط یک حساب است ، قدرت رأی اعضا را تعیین می کند..

ادای احترام به صحبت

سهامداران می توانند حداقل SNT را تعیین کنند که یک کاربر وضعیت باید به عنوان ادای احترام برای شخصی خارج از شبکه خود برای تماس با آنها واریز کند.

برای ارسال پیام به یک ذینفع ، ابتدا کاربر باید مقدار SNT مورد نیاز را که توسط گیرنده “Tribute to Talk” اعلام شده است ، واریز کند. اگر گیرنده به پیام پاسخ دهد ، گیرنده همچنین مبلغ واریز شده واریز شده توسط پیام رسان اصلی را دریافت می کند.

ادای احترام به بحث

DApp های موجود

در اینجا لیستی از محبوب ترین DApp های Ethereum وجود دارد که Status از آنها پشتیبانی می کند.

 • uPort – استقلال دیجیتال را اعلام کنید. uPort یک سیستم هویت مستقل بر خود است.
 • گنوز – خرد حاصل از جمعیت. پیش بینی های پیچیده را در بازار با یک بازار پیش بینی آسان برای استفاده انجام دهید.
 • مبادله واحه – از تبادل دارایی های دیجیتالی غیرمتمرکز تقریباً فوری بین نشانه های ETH و ECR20 لذت ببرید.
 • Ethlance –بازار مشاغل غیرمتمرکز. بدون هیچ گونه هزینه ای برای ارز رمزنگاری شده استخدام یا کار کنید.
 • آراگون – شرکتها و سازمانهای غیرقابل توقف ایجاد کنید و بدون مرز ارزش دهید.
 • اتریسک – یک بستر بیمه غیرمتمرکز. یک خط مشی در حین خرید بخرید و به طور خودکار مطالبات به شما پرداخت شود.
 • اوجو – اوجو خانه هنرمندان است. محتوای خلاقانه خود را ایجاد و کنترل کنید و آن را با دنیا به اشتراک بگذارید.

ویژگی های پیشنهادی وضعیت

برای کمک به رشد پلتفرم ، وضعیت چندین ویژگی را برای افزودن در کاغذ سفید پیشنهاد کرده است. در اینجا یک مرور کلی از سه مورد بزرگ وجود دارد.

شبکه وضعیت تماس گیرنده

یک شبکه غیرمتمرکز در داخل Status ، شبکه Teller به ذینفعان این امکان را می دهد تا کاربران نزدیک را برای مبادله پول خود با دارایی های دیجیتال پیدا کنند. شبکه تلر به هر کسی که دارای تلفن هوشمند است اجازه می دهد تا به راحتی و با پرداخت پول نقد ارز رمزنگاری شده را بدست آورد.

فهرست برنامه های غیرمتمرکز

از زمان ایجاد Ethereum ، اخیراً تعداد برنامه های غیرمتمرکز موجود در شبکه آن سر به فلک کشیده است. برای مقابله با این مشکل ، Status قصد دارد یک فهرست کاربردهای غیرمتمرکز راه اندازی کند که توسط اعضای آن تنظیم می شود.

وضعیت مشابه فروشگاه App Apple یا فروشگاه Google Play ، Status قصد دارد هر دو دسته و رتبه بندی را در فهرست برنامه های غیرمتمرکز وارد کند تا اطمینان حاصل شود که می توانید دقیقاً همان چیزی را که می خواهید پیدا کنید..

بازار تابلوچسبها

Status همچنین قصد دارد Sticker Market را اجرا کند که به هر کسی امکان طراحی و فروش خلاقیت های خود را در سراسر جهان می دهد. مشابه دایرکتوری برنامه های غیرمتمرکز خود ، بازار تابلوچسبها بر اساس دسته بندی طبقه بندی می شوند و همچنین با رتبه بندی کاربر به بالا یا پایین مرتب می شوند.

وضعیت تصمیم دارد که برای اطمینان از کیفیت همه کاربران و رتبه بندی برچسب ، همه شرکت کنندگان در Sticker Market به SNT نیاز داشته باشند.

بازار استیکرهای وضعیت

اخبار توسعه

در تاریخ 30 ژانویه 2018 ، وضعیت از انتشار جدیدترین نسخه Alpha 0.9.13 خود در iOS و Android خبر داد. به روزرسانی های عمده شامل صندوق ورودی آفلاین ، پشتیبانی از رمز ERC-20 و بهبود تجربه توسعه دهنده است.

کیف پول سخت افزاری وضعیت

در نوامبر 2017 ، وضعیت وضعیت را معرفی کرد هاردولت. برخلاف کیف پول های رمزنگاری شده دیگر که برای انجام معاملات ارزی به اتصال سیمی نیاز دارند ، Status Hardwallet به شما امکان می دهد ارزهای رمزنگاری شده را بدون تماس با NFC داخلی ذخیره ، ارسال و دریافت کنید..

از دیگر نکات برجسته Status’s Hardwallet می توان به آماده بودن برای موبایل و کاملاً منبع باز بودن آن اشاره کرد. کد Hardwallet دقیقاً متناسب با نیازهای هر کاربر قابل بررسی و ویرایش است. Status Hardwallet با نشانه های ETH ، SNT و ERC-20 کار می کند.

وضعیت Hardwallet

نعمتهای باز

در نوامبر سال 2017 ، این تیم همچنین وضعیت خود را اعلام کرد فضل باز. این برنامه راه حل های همکاری با منبع باز را برای توسعه دهندگان و سازمان ها برای به پایان رساندن پروژه ها فراهم می کند.

اجازه دادن به سازمانها برای عدم تمرکز در توسعه خود ، Status Open Bounty لیستی از پروژه هایی را که می توانند به آنها کمک کنند ، به توسعه دهندگان می دهد. این پاداش ها را به SNT یا ارز رمزنگاری شده ERC-20 دلخواه شما و بدون هزینه های شخص ثالث پرداخت می کند.

در رابطه با Status Open Bounty ، تیم همچنین یک صندوق پاداش یک میلیون دلاری را راه اندازی کرد که کاملاً به بودجه پروژه های منبع باز اختصاص داده شده است.

فضل وضعیت

تخصیص بودجه وضعیت

 • 50٪ – توسعه هسته
 • 15٪ – امنیت
 • 10٪ – بازاریابی
 • 10٪ – قانونی

جمع آوری سرمایه و تجارت

دوره مشارکت Status از 20 ژوئن 2017 آغاز شد. دوره مشارکت با هدف هفته ها اجرا شد ، در کمتر از یک روز به فروش رسید. SNT ها با نرخ 10،000 SNT در هر 1 ETH توزیع شدند. فقط در طی چند ساعت ، این پروژه در مجموع 99 میلیون دلار درآمد کسب کرده بود.

وضعیت دارای مجموع 6،804،870،174 نشانه است که 3،470،483،788 از آن در حال حاضر موجود است.

هنگامی که SNT برای اولین بار در ژوئیه 2017 در صرافی ها وارد لیست شد ، تقریباً با قیمت 0.05 دلار معامله شد. برای پنج ماه آینده ، SNT عملکرد ضعیفی داشت زیرا قیمت متوسط ​​آن در محدوده 0.03 تا 0.04 دلار لکنت زبان داشت. SNT با شروع یک اجرای گاو نر قابل توجه در اوایل دسامبر 2017 ، به سرعت بالا رفت و به بالاترین حد در 65 سنت رسید..

از سال جدید ، قیمت SNT به طور مداوم کاهش می یابد زیرا بیشتر بازارهای رمزنگاری به سمت پایین حرکت می کنند. در زمان نوشتن این قیمت ، قیمت SNT به 18 سنت کاهش یافته است. حرکت منفی قیمت SNT در سال 2018 با قیمت سقوط بیت کوین در ماه گذشته ارتباط زیادی داشته است.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = SNT&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

نشانه های SNT را در کجا ذخیره کنیم?

به طور کلی ، ذخیره سرمایه ارزهای رمزنگاری شده خود در خارج از صرافی برای سرمایه گذاران امن ترین است.

به عنوان یک نشانه ERC20 ، SNT ها باید در کیف پول Ethereum ذخیره شوند. گزینه های محبوب کیف پول نرم افزاری که از نشانه های ERC20 پشتیبانی می کنند شامل MyEtherWallet و MetaMask هستند.

با ارائه بالاترین سطح امنیت ، کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Nano S یا Trezor همچنین می توانند برای ذخیره رمزهای شما استفاده شوند.

تیم وضعیت

تیم وضعیت از بیش از چهل عضو تمام وقت و ده مشاور باتجربه تشکیل شده است. بیشتر کارمندان مهندسان متمرکز بر توسعه اصلی پلت فرم و همچنین ایجاد برنامه های غیرمتمرکز هستند. بقیه تیم عملیات تجاری مانند مدیریت جامعه ، انطباق قانونی و بازاریابی را انجام می دهند.

هم بنیانگذاران

شبکه وضعیت توسط کارل بنتس و جرارد هوپ تاسیس شد که شش سال در پروژه های مختلف با هم کار کرده اند. به مدت سه سال قبل از وضعیت ، کارل و جرارد با موفقیت یک شبکه توزیع نرم افزار را اداره کردند.

دستاوردهای آنها قبل از وضعیت شامل دستیابی به بیست میلیون نصب برای محصولات نرم افزاری مختلف است. با سود حاصل از شبکه توزیع نرم افزار ، کارل و جرارد شخصاً پروژه را تا زمان ICO تأمین می کردند.

بنیانگذاران وضعیت

نبیل نقدی به عنوان COO استخدام شد

در نوامبر 2017 ، وضعیت اعلام کرد که مدیر سابق گوگل نبیل نیدی به عنوان مدیر عامل به تیم بپیوندد. در گوگل ، نبیل با موفقیت Google Maps و محصولات Google Flight را هدایت می کند.

با تجربه تولید محصولات ساخته شده برای بیش از یک میلیارد کاربر ، نبیل تجربه و رهبری بی نظیری را برای تیم وضعیت به ارمغان می آورد. به عنوان COO ، نبیل بر ایجاد چشم انداز شرکت ، ایجاد نقشه راه هدف و تحویل محصول به محض انتقال به بتا متمرکز خواهد شد..

نبیل نقدی

مشاوران

مشاوران وضعیت

نتیجه

Status یک مشتری سیار است که قدرت کل شبکه Ethereum را کاملاً در دست شما قرار می دهد. امکانات این پروژه بی حد و حصر است زیرا کاربران وضعیت به همه برنامه های غیرمتمرکز فعلی و آینده که در Ethereum اجرا می شوند دسترسی دارند.

یک پروژه متن باز و متمرکز بر جامعه ، Status هر کسی را تشویق می کند تا در سیستم عامل آن و همچنین آینده وب غیرمتمرکز مشارکت کند. Status با تجسم دوباره در شبکه اجتماعی ، به طور منحصر به فرد به کاربران خود قدرت تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت و توسعه بیشتر سیستم عامل خود را داده است..