Stablecoins و Curves ارز: تاریخچه می تواند به ما بیاموزد؟

Stablecoins در سال 2018 بسیار خشمگین است. در آخرین شمارش ، کمتر از بیست پروژه با هدف سلطنت ثبات مبادله ارزهای رمزپایه وجود نداشت. میخ های ارز فیات در طول تاریخ به عنوان راهی برای ثابت کردن ارز یک کشور در مقابل کشور دیگر مورد استفاده قرار گرفته اند. نمونه آن دلار هنگ کنگ است که با نرخ 1 دلار آمریکا به ازای هر 7.75 – 7.85 HKD ثابت می شود..

ایده پشت میخ ها محافظت از واحد پول یک کشور در برابر تغییرات ناپایدار نرخ ارز و در نتیجه بهبود تجارت و کاهش خطر است. بنابراین تعجب آور نیست که بی ثبات ترین کلاس دارایی در شهر جذب راه حل های ثابت و ارز ثابت خود است.

Stablecoins چیست?

به طور خلاصه ، Stablecoins تلاشی برای نشان دادن پول های ناخواسته (دلار ، یورو و …) در بلاکچین است. تبدیل بین فیات و رمزنگاری هنوز یک فرآیند زمان بر است و گلوگاه تقریباً همیشه در طرف فیات است. موانع عمده؟ مقررات سنگین و سیستم های بانکی که برخی تخمین می زنند که هنوز از آنها استفاده نشده است تکنولوژی پنجاه ساله.

در حالی که انتقال فیات مطمئناً در طول سالها بهبود یافته است ، اما انجام بیشتر آنها بین یک تا سه روز به صورت محلی و بین پنج تا هشت روز در سطح بین المللی طول می کشد. و این فقط یک راه است. این را با بیت کوین مقایسه کنید ، که پاک کردن آن در حال حاضر بین 10 تا 20 دقیقه طول می کشد. وقتی می دانید بیت کوین یکی از بلاک چین های کندتر است که وجود دارد کاملاً چیزهایی است!

همراه با برخی دیگر از دلایل بحث برانگیز برای داشتن پول های ثابت ، دلیل اصلی این است که تاجران نمی خواهند روزها صبر کنند تا بین رمزنگاری و فیات مبادله شوند. با مبادله به چیزی مثل Tether ، بدون اینکه مجبور شوید پول نقد کنید ، به طور م effectivelyثر پول را نقد می کنید. “چرا ، این نبوغ است!” من می گویم شما می گویید خوب ، نه کاملا میخ های ارزی از مجموعه مشکلات خاص خود رنج می برند و تاریخ درس های جالبی دارد که می تواند با ما در میان بگذارد.

درسهایی از تاریخ

چهارشنبه سیاه

در سپتامبر سال 1992 ، رویداد بدنام چهارشنبه سیاه هنگامی مشخص شد که سرمایه گذار میلیاردر جورج سوروس معروف بانک انگلیس را شکست. در آن زمان ، انگلیس امیدوار بود که به یورو بپیوندد اما قبل از این کار مجبور شد نرخ ارز خود را برای چند سال ثابت نگه دارد. پوند انگلیس از قبل تحت فشار بود و تنها راهی که بانک مرکزی انگلیس می توانست ارز خود را تثبیت کند خرید پوند بیشتر در بازار آزاد بود.

جورج سوروس -

جورج سوروس: “مردی که بانک انگلیس را شکست” تصویر: مایکل وورتنبرگ

آقای سوروس ، با درک شرایط ، پیش بینی کرد که بانک مرکزی ذخایر خارجی کافی (دلار ، ین و غیره) برای دفاع از کاهش ارزش پول خود را نداشته باشد. در نتیجه او شروع به فروش پوند به مقدار زیاد کرد. علی رغم خرید سنگین از بانک ، سرانجام کاهش یافت و پوند به شدت پایین آمد. گزارش شده است که سرمایه گذار افسانه ای در آن روز یک میلیارد دلار سود جالب به دست آورده است.

چهارشنبه سیاه خطرات تلاش برای مهار نیروهای بازار آزاد را برجسته کرد ، که اساساً همان کاری است که یک میخ ارز در تلاش است انجام دهد. این یک اتفاق منفرد نیست و از آن زمان تاکنون بیش از یک بار اتفاق افتاده است. بحران مالی آسیا در سال 1997 زمانی آغاز شد که بات تایلند پایه خود را شکست. و در چند وقت اخیر ، بانک مرکزی سوئیس در اوایل سال 2015 میلادی پایه خود را به یورو حذف کرد ، مدت مدیدی در بازار بود..

دلار هنگ کنگ

شایان ذکر است که همه گیره ها تحت فشار نمی شکنند. حداقل الان نه. دلار هنگ کنگ در مقایسه با برخی از همتایان آسیایی خود یک موفقیت درخشان است. بیش از 30 سال است که به دلار آمریکا متصل است. با سیاست پولی سالم و حاکمیت خوب ، ممکن است نرخ ارز متغیر باشد که در واقع کار می کند.

خطرات موجود در Stablecoins

سکه های ثابت دارای خطرات مشابهی هستند که میخ های ارز سنتی دارند. بلاکچین ها با چند خط کد به طرز جادویی آن پویایی را تغییر نمی دهند. با دنبال کردن مسیرهای مختلف ، تمام پول های ثابت مقصد یکسانی را در ذهن دارند.

Cold Hard Cash

به عنوان مثال Tether را در نظر بگیرید که هدف آن حفظ میخ ارز 1: 1 با دلار آمریکا است. در نمودار زیر (USDT / USD) از دست دادن اطمینان به قیمت Tether را در موارد مختلف مشاهده کنید:

Tether برای عملکرد باید نسبت 1: 1 را با دلار آمریکا حفظ کند

Tether برای عملکرد باید نسبت 1: 1 را با دلار آمریکا حفظ کند.

دقیقاً مانند بانک مرکزی انگلیس ، هر زمان که قیمت Tether (USDT) در برابر دلار کاهش می یابد ، شرکت و / یا سرمایه گذاران برای نگهداری میخ نیاز به خرید بیشتر سکه در بازار آزاد دارند. افت مداوم قیمت کل پروژه را تضعیف می کند.

با این حال ، بزرگترین مشکل این سکه های ثابت با پشتوانه دارایی مانند Dai این است که همه آنها با خطرات ارز پایه ای که سعی در تقلید یا اهرم فشار دارند ، گره خورده اند. آن دلار ، اتر یا چیز دیگری باشید.

ریاضی برای نجات?

سایر پروژه های پایدار کوین مانند اساس از مهندسی ریاضی تا حد زیادی آزمایش نشده برای حفظ میخ های خود استفاده می کنند. این تئوری می گوید که وقتی قیمت ها بیش از حد افزایش می یابند ، می توانند نشانه های بیشتری چاپ کنند و تورم باعث افت قیمت ها می شود. همان اصل به صورت معکوس اعمال می شود که در آن می توان نشانه ها را سوزاند و تورم ناشی از آن باید میخ را بازیابی کند.

اعتماد به نفس همه چیز است

به نظر می رسد همه اینها تا حدودی چشمگیر است اما این موضوع را کمتر نظری نمی کند. مهمترین عنصری که تقریباً در مورد تمام پروژه ها از دست رفته است این است که بازارهای ارزهای رمزپایه ، مانند هر بازی دیگر ، یک بازی اطمینان هستند. سرمایه گذاران قصد خرید شیت کوین شما را ندارند مگر اینکه ابتدا ایده را بخرند. متأسفانه ، بسیاری از پروژه های پایدار بیت کوین این واقعیت را می پوشانند که از قضا می خواهند بانکداران مرکزی عصر جدید باشند.

Stablecoins و گیره های ارزی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، همه میخ های ارز محکوم به شکست نیستند. این ایده اقدامی نجیب و در عین حال پیچیده است. آزمایش واقعی میخ های ارز اغلب در مواقع بحران مالی اتفاق می افتد و ارز رمزنگاری شده چنان کلاس جدید دارایی است که ما واقعاً نمی توانیم بگوییم چه اتفاقی می افتد تا اینکه در میانه بعدی بعدی را لمس کنیم..

سرمایه گذاران و پروژه های پایدار کوین همچنان به نوسانات دیوانه وار موجود در تجارت بیت کوین و آلت کوین اشاره می کنند. هرچند که بیشتر این نکته را از دست می دهد. نوسانات در حال حاضر عنصری است که ما نیاز داریم تا در یک سیستم مالی در سطح جهان متعادل شویم که بدون شک کنترل آن کاملاً از بین رفته است. مهمترین عنصر در اینجا این است که مردم بخواهند به جای ارز محلی خود ، به فکر ارز جدید جهانی مانند بیت کوین باشند..

علائمی وجود دارد که به تخریب نهایی سیستم های پولی مبتنی بر فیات اشاره دارد. آیا وقتی چنین اتفاقی بیفتد ، دیگر نیازی به ثبات پول وجود ندارد?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map