Substratum چیست؟?

Substratum خود را به عنوان بنیان وب غیرمتمرکز ، یک “شبکه با منبع آزاد که به هر کسی اجازه می دهد رایانه خود را به عنوان یک سرور میزبان اجاره کند” نشان می دهد.

Substratum می خواهد روابط متمرکز متصل به میزبانی وب و دسترسی به محتوا را آزاد کند. سکو آرم زیر لایهمی خواهد آنچه را که ساتوشی ناکاموتو می خواست با ارز بیت کوین انجام دهد با اینترنت انجام دهد. با تشکر از Substratum ، کاربران اینترنت برای دسترسی به محتوای وب نیازی به اعتماد به میزبانهای یکپارچه متمرکز ندارند. در عوض ، شبکه ای از گره هایی که به صورت جداگانه اجرا می شوند ، به کاربران امکان می دهد تا در یک سیستم عامل منبع باز غیرمتمرکز ، در وب گشت و گذار کنند.

اگر بیت کوین تلاش می کرد تا مبادله پولی نظیر به نظیر را انجام دهد ، Substratum در تلاش است تا دوره دسترسی به اینترنت همتا به همتا را آغاز کند. این اینترنت توسط مردم برای مردم میزبانی می شود.

بنابراین چگونه کار می کند?

هدف Substratum از نظر دامنه قابل توجه است اما از نظر مفهوم مستقیم است. به زبان ساده ، به هر کسی امکان میزبانی یا دسترسی به محتوای وب از طریق گره های موجود در بلاک چین Substratum را می دهد.

بگذارید بگوییم شما به دنبال میزبانی بودید. تمام کاری که شما باید انجام دهید نصب نرم افزار Substratum و اجرای برنامه است. پس از روشن شدن ، رایانه شما مانند یک سرور کوچک عمل می کند و با سایر گره های شبکه همگام سازی می شود تا پورتالی برای دسترسی کاربران به اینترنت ایجاد کند. سپس برای جبران تلاش های خود ، به میزبانان در Substrate ، نماد Substratum پول پرداخت می شود. پرداخت به صورت جداگانه محاسبه می شود و در پردازنده ، پهنای باند شبکه و داده ها فرایندهای گره میزبان را حساب می کند. میزبان ها می توانند برنامه میزبانی خود را تنظیم کنند. با استفاده از داشبورد تنظیمات برنامه ، آنها می توانند گره خود را خاموش و روشن کنند و حتی میزان قدرت پردازشی که می خواهند رایانه آنها در شبکه کمک کند را تعیین کنند..

تنظیمات زیرلایه

اگر کاربر هستید ، کافی است به شبکه Substratum متصل شوید و پروتکل از بقیه مراقبت خواهد کرد. با استفاده از درخواست سیستم نام دامنه (DNS) ، هوش مصنوعی آن درخواست جستجوی شما را جغرافیایی می کند تا شما را به نزدیکترین گره متصل کند. این چارچوب DNS موجود را اجرا می کند ، بنابراین Substratum مرورگرهای پیش فرض مانند Chrome ، Safari و Firefox را در خود جای می دهد. این اطمینان می دهد که محتوای شبکه Substratum هم ایمن است و هم به راحتی در دسترس است.

SubstratumHost و CryptoPay

مشاغل ، شرکت ها و سایر نهادها می توانند میزبان برنامه ها ، وب سایت ها و پایگاه های داده در بستر Substratum باشند. این به عنوان جایگزینی برای میزبانهای بزرگتر و متمرکز سرور مانند Go Daddy ، Amazon و دیگران عمل خواهد کرد. اگر می خواهید محتوای شما یا خدمات شما میزبان باشد ، فقط به میزبان شبکه در Substrate برای میزان ترافیکی که گره های آنها در اختیار دارد ، پرداخت کنید..

علاوه بر استفاده از Substrate برای انتشار محتوا ، مشاغل و وب سایت ها می توانند عملکرد CryptoPay Substratum را پیاده سازی کنند. این به وب سایت ها و برنامه های کاربردی اجازه می دهد تا پرداخت کالاها ، خدمات و هزینه ها را به صورت دارایی رمزنگاری شده در بورس عمومی انجام دهند. Substrate به عنوان ارز پلی برای نظارت بر معاملات عمل خواهد کرد.

زیر فن

چرا لایه زیرین ضروری است?

حتی بدون تهدید به سانسور وب یا مقررات ، بازی آخر Substratum قول می دهد در هر جایی که پروتکل های میزبانی وب فعلی خراب شود ، ارائه شود. در سطح سطح ، بلاکچین Substratum وبگردی را با امنیت بیشتر و خصوصی تر می کند. الگوریتم های رمزنگاری کننده شبکه ، یکپارچگی داده ها را تضمین می کنند و VPN و Tors را منسوخ می کنند.

استفاده از Substratum یک مزیت هزینه نیز دارد. اکثر میزبانهای وب ، خواه بدون محتوا به محتوای آن دسترسی پیدا می کنند ، هزینه آن را دریافت می کنند. خدمات وب آمازون, به عنوان مثال ، از مدلی استفاده می کند که به طور ماهانه از مشتری هزینه می گیرد. با این وجود Substratum با در نظر گرفتن مقدار کل داده هایی که برای یک آدرس خاص درخواست شده است ، وب سایت ها را با درخواست شارژ می کند. در مقاله سفید خود ، آنها سلب مسئولیت می کنند که ماتریس هزینه کامل را محاسبه نکرده اند ، اما آنها تخمین می زنند که بسیار کمتر از هزینه های میزبانی سنتی خواهد بود.

خنثی خالص و سانسور دولتی

بستر Substratum به تنهایی مملو از احتمال است ، اما پتانسیل آن برای استفاده جهانی حتی بیشتر جذاب است وقتی که ما تهدیدهای خنثی سازی شبکه یا سانسور وب تحت حمایت دولت را عامل کنیم.

بسیاری از شما احتمالاً به فکر Substratum هستید زیرا این کشور به کشورهایی با سانسور شدید مانند چین مربوط می شود. خوب ، Substratum قطعاً کمک خواهد کرد که محتوای قبلاً محدود شده برای مردم چنین کشورهایی محدود شود.

بی طرفی خالص

اما اگر شهروند ایالات متحده هستید ، این برای شما نیز صدق می کند. در 14 دسامبر ، کمیسیون ارتباطات فدرال خنثی خالص را خنثی کرد ، یک دکترین نظارتی که در دوران اوباما ایجاد شده بود. برای کسانی که با مفهوم بی طرفی شبکه آشنا نیستند ، سریعاً به شما توضیح می دهیم: بی طرفی شبکه به این معنی است که ارائه دهندگان اینترنت باید با تمام محتوای وب و داده ها به یک اندازه رفتار کنند و بدون آن ، می توانند حق بیمه را برای موارد خاص مسدود ، محدود یا شارژ کنند. در صورت صلاحدید محتوای اینترنت ، برنامه ها ، وب سایت ها و خدمات.

احتمالاً می توانید ببینید که Substratum در همه اینها چه عواملی نقش دارد. Substratum تمام داده ها و ترافیک شبکه را که از طریق شبکه اجرا می شوند رمزگذاری می کند ، دقیقاً مانند VPN. حتی بهتر ، دروازه شما به وب بین چندین گره شکسته شده است ، در واقع آدرس IP نقطه دسترسی را تکه تکه می کند. این بدان معنی است که ، در حالی که شما از Substratum استفاده می کنید ، هیچ کس ، از جمله ISP شما ، نمی تواند وب سایت هایی را که بازدید می کنید یا زمان خود را در اینترنت سپری کنید. این ، از نظر تئوری ، به کاربران اجازه می دهد تا محدودیت ها را دور بزنند و از طریق یک شبکه خنثی و بدون ردیابی به وب دسترسی پیدا کنند.

همانطور که یک شهروند چینی می تواند از گره های Substratum بین المللی برای دسترسی به یک وب سایت محدود مانند فیس بوک استفاده کند ، کاربران آمریکایی نیز می توانند از آنها برای دسترسی به محتوای وب استفاده کنند که ممکن است ISP آنها را مسدود یا مضر زده باشد..

به طور معمول, شما باید یک مرورگر Tor یا VPN را اجرا کنید برای دور زدن چنین مقرراتی ، اما پروتکل Substratum همان هدف را بدون عوارض فنی به طور مثرتری انجام می دهد.

تجارت ، خرید و ذخیره سازی

جای تعجب نیست که با زیر سوال رفتن آینده خنثی خالص در ایالات متحده ، ارزش Substratum به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در زمان تهیه اولین پیش نویس این مقاله ، 0.28 دلار ارزش گذاری شده بود که پیش بینی رای بی طرفی FCC خالص در حال افزایش است. اکنون تقریباً با قیمت 1.10 دلار معامله می شود. Substratum را می توانید با Binance ، KuCoin ، EtherDelta ، HitBTC ، COSS و TidEx خریداری کنید..

بازارهای فرعی

سکه Substratum ، Substrate ، یک رمز ERC-20 است ، بنابراین می توانید آن را در هر سخت افزار ، نرم افزار یا کیف پول مبتنی بر وب سازگار با ERC-20 ذخیره کنید (به عنوان مثال Ledger Nano S ، Exodus ، MyEtherWallet ، MEW و غیره).

افکار نهایی

تیم Substratum به منظور تحقق بخشیدن به چشم انداز خود ، این رابط کاربری را با در نظر گرفتن کاربر معمولی طراحی می کند. تیم متشکل از پیشکسوتان این صنعت است که در بین دیگران با اپل ، مایکروسافت ، HP و OpenStack قرارداد کار بسته اند. آنها در صورت تحقق ایده آل بودن اینترنت برای نظیر به نظیر ، نیاز به کاربرپسند بودن Substratum را تشخیص می دهند..

ما به Substratum بسیار امیدوار بوده ایم – از نظر مأموریت منحصر به فرد ، با راه حل های خود سخت کوش و از نظر بینش انقلابی است. نسخه 1 شبکه آن قرار است زمانی در ماه دسامبر راه اندازی شود و نسخه 2 ، همراه با CryptoPay ، برای Q1 سال 2018 تنظیم شده است. با ورود به سال 2018 ، با پیش بینی تماشا خواهیم کرد.