Tangle ، Crypto’s Blockchain Alternative را ملاقات کنید

ممکن است نوشته های ما را در IOTA بخوانید. اگر داشته باشید ، عالی است! اگر این کار را نکرده اید ، ممکن است بخواهید نگاهی کوتاه بیندازید.

پس از آشنایی ، اطلاعات زیر معنی بیشتری پیدا خواهد کرد ، و خواهید دید که چرا مردم از IOTA و به طور خاص ، فناوری پیچیده ای که در آن اجرا می شود بسیار هیجان زده هستند.

درهم پیچیده چیست و چرا برای رمزنگاری انقلابی است?

بیایید بپریم.

اینترنت اشیا

برای درک بهتر عملکرد پیچیده ، بهتر است از اینترنت اشیا ((اینترنت اشیا) به عنوان یک مفهوم مطلع شوید.

اینترنت اشیا a شبکه ای از وسایل و وسایل است که می تواند از طریق اتصالات شبکه ، حسگرها ، نرم افزارهای خاص ، محرک ها و … داده ها را تبادل کند.. ایده این است که این اینترنت اشیا web شبکه ای از اتصال را تشکیل می دهد که به دستگاه ها اجازه می دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

به دستگاه های هوشمند رایجی فکر کنید که ممکن است در اطراف خانه خود خوابیده باشند. Google Home نمونه بارز است. این دستگاهی است که به شما امکان می دهد رسانه خانگی خود را کنترل کنید ، از حساب های Google خود به اطلاعات شخصی دسترسی پیدا کنید و با دستورات صوتی اطلاعات را در اینترنت جستجو کنید – این یک مرکز فناوری همه در یک است که تبادل داده با چندین دستگاه را تسهیل می کند.

اینترنت اشیا also همچنین می تواند در فناوری های تجاری و صنعتی ، از خدمات مراقبت های بهداشتی مانند مانیتور قلب تا تعدادی از فرایندهای مکانیزه ، کاربرد داشته باشد. تیم IOTA با در نظر گرفتن صنایع اینترنت اشیا گره زد. درهم و برهم کردن این دستگاه ها به شما امکان می دهد داده ها و پرداخت را برای داده های گفته شده به روشی قابل دسترسی و ایمن مبادله کنند.

گرافیک اینترنت اشیا

احتمالاً از خود می پرسید: آیا نمی توانیم فقط از بلاکچین برای این کار استفاده کنیم؟ بله ، ما می توانستیم ، اما ما نمی خواهیم. به هم پیوسته ، درهم و برهم کردن به شما امکان می دهد بدون هیچ گونه هزینه ای وجه ارسال کنید. درست است. والدین شما ممکن است به شما گفته باشند هیچ چیز در زندگی رایگان نیست ، اما درهم و برهم کردن این مسئله آزاد است.

چه طور ممکنه؟ خوب ، برای پاسخ به این س ،ال ، بیایید تفاوتهای اساسی بین فناوری بلاکچین و فناوری پیچیده را بررسی کنیم.

بدون نیاز به استخراج کنندگان

این وجهه درهم پیچیده کلید کاربری بدون هزینه آن است. Tangle به ماینرها احتیاج ندارد که معاملات مانند بلاکچین مورد نیاز ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را تأیید کند. با استفاده از بیت کوین و موارد مشابه ، قدرت محاسبه استخراج کنندگان و استخرهای مختلف استخراج معادن وظیفه حل الگوریتم های رمزگذاری شده را دارد که اجازه می دهد یک تراکنش از طریق بلاکچین ارسال و ثبت شود. سپس به این کارگران معدن در ازای کارشان هزینه ای پرداخت می شود.

حق الزحمه

Tangle به طور کامل نیاز به این فرآیند را برطرف می کند. بجای, این از صحت استفاده از نمودارهای چرخشی جهت ذخیره و پردازش معاملات استفاده می کند. این کار از طریق یک فرآیند تأیید ذاتی انجام می شود هر کاربر مسئول تأیید معاملات سایر کاربران است. در حقیقت ، هر زمان که تراکنشی را برای ارسال تأیید کنید ، آن معامله سپس از یک الگوریتم انتخاب شده برای پردازش دو معامله پردازش نشده دیگر استفاده می کند.

پس از تأیید این دو معامله تصادفی ، معامله شما برای پردازش و تأیید به پیچ و خم ارسال می شود. با توجه به اینکه هر معامله ای مسئولیت موفقیت یک معامله دیگر را بر عهده دارد ، هیچ هزینه ای دریافت نمی شود زیرا هیچ شخص ثالثی در این امر درگیر نیست.

IOTA بدون هزینه است

مزایای یک رابط بدون احساس و بدون ماینر

هیچ معدنچی به معنای عدم پرداخت هزینه معامله است که به این معنی است که گره می تواند برای پرداخت های خرد جای دهد.

ارزهای رمزپایه مبتنی بر بلاک چین حداقل مبلغی را که مجاز به معامله هستید ، قرار می دهند. منطق اینجا واضح است: هیچ معدنچی نمی خواهد کسری یک پنی برای پردازش معامله ای به ارزش چند سنت دریافت کند. از آنجا که هیچ یک از مبالغ ارسالی برای هزینه های تراکنش تراشیده نمی شود ، این گره به کاربران امکان می دهد تا به اندازه دلخواه پرداخت وجهی را ارسال یا دریافت کنند..

سیستم تأیید ذاتی Tangle همچنین یک شبکه غیرمتمرکزتر را در مقایسه با برادر زنجیره بلوکی خود تضمین می کند. همانطور که اخیراً شاهد جنگ داخلی بیت کوین و بیت کوین کش بودیم ، استخرهای بزرگ استخراج می توانند یکپارچگی غیرمتمرکز ارزهای بزرگ را تهدید کنند.

این استخرهای استخراج بزرگتر می توانند از یک شبکه بیت کوین (به عنوان مثال ، BTC) به یک شبکه دیگر (به عنوان مثال ، BCH) به طور نامتناسب نیروی هش مستقیم داشته باشند.. اما تحت مدل tangle ، هر فرد در شبکه با معاملات خود به عنوان یک استخراج کننده عمل می کند. هر کسی که معامله می کند نیز این موضوع را تأیید می کند ، بنابراین هیچ کس نسبت به هیچ کاربر دیگری در شبکه دارای تأثیر یا فشار نامتناسب نیست. این جنبه همچنین مسئله مقیاس پذیری را که بیت کوین با رشد شهاب سنگی خود روبرو کرده است ، بهبود می بخشد. هر معامله مسئول تأیید دو معامله دیگر است ، بنابراین هرچه بیشتر در شبکه مشارکت داشته باشید ، سرعت آن را بیشتر می کنید.

گره خوردن

امنیت بهتر

یکی از مهمترین نکات فروش بلاکچین امنیت پیشرفته ای است که برای تبادل داده های حساس به همراه دارد. این امنیت ، رمزگذاری پیچیده ، ذاتی دارایی پولی بلاکچین ، ارز رمزپایه است.

با این حال ، منتقدان آسیب پذیری های بلاکچین بحث کرده اند که محاسبات کوانتومی و هک کوانتوم می تواند اقدامات امنیتی رمزگذاری شده را بی فایده کند. گرچه هیچ رایانه کوانتومی ساخته نشده است و این دانش هنوز در ذات تئوریک خود به سر می برد ، این توانایی را دارد که به طور جدی صداقت بلاکچین را تهدید کند.

با این وجود ، این گره می خواهد از کمبودهای بلاکچین استفاده کند. درهم و برهم تدابیر امنیتی افزایش یافته است که می تواند از حملات احتمالی رایانه کوانتومی محافظت کند. توسعه IOTA به تحلیل دقیق تری از پروتکل امنیتی پیچیده در مقاله سفید خود می پردازد:

الگوریتم استفاده شده در پیاده سازی یوتا به گونه ای ساخته شده است که زمان یافتن یک ناو بزرگتر از زمان مورد نیاز برای کارهای دیگر که برای صدور معامله ضروری هستند ، بزرگتر نیست. قسمت دوم در برابر محاسبات کوانتومی بسیار مقاوم تر است و بنابراین در مقایسه با بلاک چین (بیت کوین) در برابر دشمن با رایانه کوانتومی محافظت بیشتری می کند. ”

بسته بندی کردن

پروتکل درهم و برهم IOTA در نهایت در تلاش است تا با تفکر خارج از بلوک ، ناکارآمدی های بلاکچین را حل کند. این فناوری بلند پروازانه و بالقوه انقلابی است, و برخی از تجزیه و تحلیل حتی استدلال می کند که می تواند با جایگزینی کامل پروتکل بلاکچین ، مسائل رمز ارز را حل کند.

تاکنون ، IOTA تنها رمزنگاری پلتفرم یکپارچه سازی فناوری Tangle است. ParagonCoin قصد دارد از IOTA در زیرساخت های خود استفاده کند ، اما به جای ایجاد یک پروتکل پیچیده جداگانه ، توسط IOTA ساخته می شود.

کاملاً محتمل است که گره گشایی بتواند راه حل های عملی برای مشکلاتی که به ارزهای رمزپایه مبتنی بر بلاکچین مبتلا هستند ، ارائه دهد. با این حال ، IOTA هنوز پیچیده ای را در شبکه اینترنت اشیا implemented پیاده سازی نکرده است ، بنابراین ما هنوز نمی دانیم که آیا عملکرد آن موفق خواهد بود یا خیر..

تا آن زمان ، خواهیم دید که آیا سایر Cryptoplatform ها نیز از IOTA پیروی می کنند یا شبکه های پیچیده ای را برای خود ایجاد می کنند.