در زیر پست مهمان ارسال شده توسط ICOBox

ایلان ماسک می داند چگونه در عناوین اصلی بماند. فقط در سال 2018 ، ماسک توییت کرد و راهی به a جریمه 20 میلیون دلاری, با یک popstar پرواز می کرد و به تلاش چند جانبه خود برای پس انداز ادامه می داد بشریت.

اما در حالی که به سختی یک روز می گذرد بدون اینکه ماسک یا یکی از شرکت های او خبرساز شود ، یک حرکت تجاری بسیار نرم و ملایم تقریباً مورد توجه قرار نگرفت – عرضه تسلا مدل 3 رزرواسیون.

مدل 3 در 24 ساعت 180،000 سفارش می دهد. قیمت فروش با میانگین گزینه مخلوط 42 دلار ، بنابراین 7.5 میلیارد دلار در روز. آینده خودروهای الکتریکی درخشان به نظر می رسد!

– ایلان ماسک (elonmusk) 1 آوریل 2016

برنامه رزرواسیون هنگامی که برای اولین بار در سال 2016 اعلام شد باعث هیستری گسترده شد. مصرف کنندگان در تلاش بودند تا با پرداخت 1000 دلار ودیعه ، جای خود را برای یک خودرو الکتریکی اسپرت جلب کنند. تسلا در 24 ساعت اول بیش از 200000 سفارش جمع آوری کرده است ، با فرض اینکه تمام رزروها در نهایت پر شود ، تقریبا 7.5 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

هدیه قبل از سفارش در بقیه برنامه ادامه داشت و در حالی که تأخیرهای تولید و سایر عقب ماندگی ها باعث شد برخی از مشتریان رزروهای خود را پس بگیرند ، تعداد کل آنها به پایان رسید 450،000.

مدل 3 اعتیاد به مواد مخدره بر تیتر خبرها غلبه داشت ، اما در این میان پول نقد استراتژی پیش فروش هوشمندانه خودروساز ، که به عنوان یک پیش درآمد بسیار مشابه پیشنهادات اولیه سکه (ICO) بود که در سال بعد راه اندازی شد ، تقریباً مورد توجه قرار نگرفت.

گواهینامه های سودمند?

به طور مشابه بسیاری از استارت آپ های بلاکچین ، تسلا ایده بزرگی داشت و به روشی برای تأمین بودجه آن نیاز داشت. دیما زایتسف ، رئیس روابط عمومی بین الملل در ICOBox ، می گوید: “توسعه فن آوری های پیشرفته ، صرف نظر از اینکه شما یک سازنده مشهور وسایل نقلیه الکتریکی هستید یا یک شبکه دفتر توزیع شده ، گران است.” “ماسک اساساً همان کاری را انجام داد که بسیاری از استارت آپ های بلاکچین یک سال بعد انجام دادند – به مشتری خود مراجعه کردند و جمعیت گسترده ای را انجام دادند. و این یک حرکت درخشان بود! ”

ICO نشانه های سودمندی را فروختند. تسلا گواهینامه های رزرو را فروخت.

پیش فرض یک رمز ابزار این است که عملکردهای آن چرخ دنده های سیستم بلاکچین اصلی آن را چرب می کند ، مانند خرید تمبر برای استفاده از سیستم پستی. هنگامی که شبکه بلاکچین مربوطه در نهایت فعال می شود ، با استفاده از یک توکن ابزار ، برخی از قابلیت های کاربر را تضمین می کند. نشانه ها به خدمات یا کالاها تبدیل می شوند.

گواهینامه های رزرو تسلا اساساً همان کار را می کردند. گواهینامه ها (به اضافه مبلغ پرداخت نشده) در تاریخ دیگری به اتومبیل تبدیل می شوند.

با راه اندازی فروش ، هر دو شرکت تسلا و بلاک چین توانستند وجه نقد مورد نیاز خود را برای ادامه بودجه پروژه های خود جمع کنند..

تجارت پس از فروش

بسیاری از ICO ها به دلیل عدم موفقیت در آزمون Howey از کمیسیون اوراق بهادار و بورس اوراق بهادار شدند. خریداران با این انتظار که به دلیل تلاش شخص ثالث (راه اندازی بلاکچین) ارزش آنها افزایش یابد ، فروش توکن را تابع قوانین اوراق بهادار می کنند.

بیشتر این نشانه ها برای خرید و فروش در صرافی های ارز رمزنگاری شده (که عملکردی مشابه بورس های سهام دارند) وجود داشت و با وجود تعداد زیادی ICO منعطف شده توسط استارتاپ هایی که سعی داشتند سود خوبی را بدست آورند ، باید کاری انجام شود که جنون سوداگرانه را کاهش دهد. 2017 و 2018.

در حالی که شرکتهای دارای ICO به قول تجارت پس از فروش به عنوان بخشی از زمینه فروش بسیار متکی بودند ، تسلا سعی کرد با ممنوعیت انتقال گواهینامه ها به هیچ کس به غیر از اعضای خانواده و محدود کردن رزرو به ازای هر مشتری ، از فروش مجدد جلوگیری کند. با این وجود ، یک بازار جانبی در سراسر اینترنت بوجود آمد و گواهینامه ها از همه جا دست و پا می زدند انجمن ها به eBay.

تسلا در ebay

گواهینامه های رزرو مجدداً دو تا سه برابر قیمت اصلی خود فروخته می شوند زیرا علاقه مندان مشتاق سعی می کنند راهی خود را به قسمت اول خط بخرند. تسلا تلاش زیادی برای جلوگیری از فروش مجدد آنلاین انجام نداد پایان دادن برنامه رزرو و اجازه دادن به هر کسی برای ثبت سفارش (تبدیل م effectivelyثر گواهینامه های رزرو به کالاهای جمع آوری کننده برای همه به غیر از مشتریان بی صبر).

تسلا در ebay

Proto-ICO

در حالی که پیش سفارش و پیش فروش چیز جدیدی نیست ، برنامه رزرو تسلا و پدیده ICO مسیرهای تقریباً یکسانی را دنبال کردند – فروش گسترده محصول آینده از طریق نهاد نمایندگی و به دنبال آن فروش بازار فروش تورم. هر دو نوع فروش پایگاه های مشتاقانه تقسیم شده مشتری را به خود جلب می کند ، از سختگیرهای علاقه مند به محصول واقعی گرفته تا دلالان فرصت طلب.

با رکود بازار ICO ، استارت آپ های بلاکچین می توانند یکی دو چیز را از مدل Musk یاد بگیرند ، عمدتا توانایی فروش در جلب توجه زیادی به محصول (مدل 3) به جای ارزش سوداگرانه دارایی. به نظر می رسد شیدایی ICO به پایان رسیده است و بازار به شبکه ها و برنامه های کشنده احتیاج دارد ، نه رویاهای بلند آسمان.

با این حال ، تسلا در پی فروش با چالش های خاص خود روبرو است. تسلا با محدود نکردن تعداد رزروها ، توانست مقدار زیادی پول نقد جمع کند ، اما تعداد نجومی پیش سفارش ها ممکن است برای این شرکت بسیار زیاد باشد, قبلا، پیش از این با شکست های تولید دست و پنجه نرم می کند. تأخیر بیشتر به معنای رزرو استرداد شده است. تحویل 450،000 اتومبیل بسیار زیاد است و سرنوشت تسلا به این نکته بستگی دارد که آیا آنها می توانند به وعده های عالی خود عمل کنند.

تسلا و بلاکچین در سال 2019 چیزهای زیادی برای اثبات دارند. استراتژی های جمع آوری کمک مالی همچنان ادامه خواهد یافت. از آنجا که بازار ICO تقریباً متوقف شده است و تسلا به برنامه رزرو خود پایان داده است ، شرکتهایی که نیاز به بودجه دارند شروع به جستجوی گزینه های دیگر مانند Security Token Offers (STO) برای جمع آوری پول در آینده می کنند.

دیما توضیح می دهد ، “STO ها به استارتاپ ها و شرکت های بزرگ اجازه می دهند از طریق رمزهای امنیتی سازگار با قانون به مجموعه سرمایه گذاران بی سابقه دسترسی پیدا کنند. رمزهای امنیتی قیمت ورود سرمایه را کاهش می دهند و بستر بسیار کارآمدی را برای نسل جدید اوراق بهادار فراهم می کنند. ”

STO های موفق به راهنمایی حقوقی خبره و برنامه های تجاری دقیق نیاز دارند ، اما می تواند یک استراتژی پایدار برای جمع آوری سرمایه برای شرکت هایی مانند تسلا و سایر شرکت های دارای ایده هایی بزرگتر از کیف پول آنها باشد.

در حالی که به نظر می رسد استارت آپ های تسلا و بلاکچین مجبورند به دنبال راه های جدید برای جمع آوری پول باشند تا زمانی که بتوانند محصولات خود را تحویل دهند ، مدل رزرو استفاده شده توسط تسلا (و بسیاری از ICO ها یک سال بعد) به آنها اجازه می دهد تا برای توسعه بیشتر چشم انداز خود به حفظ سرمایه کمک کنند. – کمی بنزین در مخزن یا به عبارت دقیق تر ، کمی آب در باتری قابل شارژ نگه دارید.