FSS گردن خود را برای اتصال به اینترنت وصل می کند

به دنبال یک هفته بررسی که از پایدار Bitcoin آن ، Tether ، برای تورم مصنوعی بیت کوین تا $ 20،000 استفاده شده است ، ممکن است Tether Ltd. کاملاً واضح باشد. یک مالی مرور توسط شرکت حقوقی Freeh ، Sporkin انجام شده است & Sullivan LLP (FSS) ادعا می کند که هر USDT کاملاً با ذخیره معادل دلار آمریکا پشتیبانی می شود.

شرکت حقوقی در گزارش خود نتیجه گیری می کند: “FSS اطمینان دارد که دارایی های بدون حساب Tether از اول ژوئن 2018 موجودی های تتر USD کاملاً پشتیبانی شده در گردش فراتر می رود”.

این شرکت حقوقی که توسط مدیر سابق FBI لوئیس فری تاسیس شد ، می گوید که Tether Ltd. 2.54 میلیارد دلار پول نقد بین دو حساب بانکی خود نگهداری می کند. این مبلغ USDT به ارزش 2.53 میلیارد دلار از 1 ژوئن در دسترس است و در واقع جایگزین آن می شود.

“ما خوشحالیم که تأیید مستقل در این مورد داریم تا به برخی از سوالات مطرح شده توسط مردم پاسخ دهیم. ما به هیچ وجه با تلاش خود برای افزایش شفافیت در Tether کار نمی کنیم. “مدیر عامل شرکت Tether ، جان لودوویکوس ون در ولد در پاسخ به یافته ها گفت.

نظرات ون در ولد مثل آهی راحت خوانده می شود ، زیرا به نظر می رسد یافته های FSS Tether را از هرگونه بازی ناخوشایند مبرا می کند.

فقط چند مورد برای این یافته ها وجود دارد که برخی از آنها FSS در گزارش خود یادداشت می کند. به نظر می رسد این هشدارها نشان می دهد که شفافیت گزارش فقط یک میزان شفافیت را ارائه می دهد ، نگاهی به عملیات Tether که یک چشم را باز می گذارد در حالی که چشم دیگر بسته است.

برای شروع ، “FSS یک شرکت حسابداری نیست و بررسی و تأییدهای فوق را با استفاده از اصول عمومی پذیرفته شده انجام نداده است” ، این شرکت حقوقی در گزارش خود اظهار داشت ، همچنین هشدار داد که یافته های آنها “نباید در نتیجه حسابرسی تفسیر شود ” بعداً اضافه می شود که مصاحبه های تلفنی و حضوری آن با پرسنل بانکی “بدون پرسش بیشتر ، این فرض را بر عهده داشته است که پرسنل بانکی که تأییدیه ها را ارائه می دهند به طور صحیح مجاز به ارائه چنین تأییدهایی هستند و تأییدها صحیح بوده اند” ، به این معنی که FSS هرگز به طور مستقیم دارایی های Tether را مشاهده نکرد ، فقط آنها را دهان به دهان تأیید کرد.

گفته می شود اوژن سالیوان ، یکی از شرکای این شرکت حقوقی ، یک هیئت مشاوره یکی از بانک های مورد بحث است.

این گزارش چیزی غیر رسمی بود ، و لازم به ذکر است که Tether به طور خاص به دنبال یک شرکت حقوقی برای بررسی امور مالی خود بود تا اینکه یک حسابرسی رسمی انجام دهد.

در حقیقت ، Tether بارها از انجام ممیزی رسمی خودداری کرده است. استوارت هوگنر ، مشاور عمومی Tether Ltd. ، ادعا می کند که این به این دلیل است که این شرکت به راحتی نمی تواند از طریق خیابان های سنتی برای تأیید امور مالی خود عبور کند. از نظر او ، این علامت عدم تمایل Tether نیست. این یک علامت عدم تمایل از طرف شرکت های حسابداری سازمانی است.

وی در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت: “نتیجه نهایی این است كه حسابرسی حاصل نمی شود.” “چهار شرکت بزرگ نسبت به آن سطح از خطر ناراحت هستند. ما به دنبال چیزی هستیم که فکر می کنیم بهترین چیز بعدی است. “

بهترین چیز بعدی مشابه ممیزی Tether است که در سپتامبر سال گذشته از Friedman LLP دریافت شده است. همانند گزارش FSS ، خود فریدمن حاوی سلب مسئولیت در مورد اعتبار آن است و غیر رسمی تلقی می شود. فریدمن به دلیل نقش خود در انجام حسابرسی ، در اوایل سال جاری توسط CFTC ایالات متحده به همراه Tether و Bitfinex احضار شد.

برای افراد مشکوک به نظر می رسد هر یک از گزارش ها چیزی بیشتر از تلاش Tether برای نجات چهره و استفاده از ماسک شفافیت در حالی که ادامه همان روش هایی را که در آب گرم قرار داده است ، داشته باشد.

دو استاد دانشگاه تگزاس ، آستین هفته گذشته ، با دامن زدن به بحث نظارت عمومی ، یک مطالعه 66 صفحه ای منتشر کردند که ادعا می کند Tether در اوج سال گذشته برای دستکاری قیمت بیت کوین استفاده شده است. بر اساس یافته های اساتید جان ام. گریفین و امین شمس ، “خرید با Tether به دنبال رکود بازار انجام می شود و منجر به افزایش قابل توجهی در قیمت بیت کوین می شود” ، برای پشتیبانی قیمت و دستکاری قیمت ارزهای رمزپایه. “

این مطالعه داستان دیگری را بیان می کند که توطئه گران رمزنگاری طی یک سال گذشته طوطی بازی کرده اند ، اینکه Tether کاملاً با ذخایر دلار پشتیبانی نمی کند و سازندگان آن USDT ها را برای کنترل نوسانات قیمت بیت کوین چاپ می کنند. با توجه به غیررسمی بودن گزارش FSS ، که در تضاد با این ادعاها است ، کسانی که طرفدار شمس و گریفین هستند احتمالاً نظر خود را تغییر نمی دهند.

این امر می تواند یک ممیزی رسمی یا یک تحقیق توسط یک سازمان دولتی را انجام دهد. با توجه به مقاومت Tether در برابر احضار قبلی و CFTC Janurary ، دومی احتمالاً تنها وسیله برای ارائه یک نتیجه غیر قابل انکار از عملیات Tether خواهد بود.