اگر قصد سرمایه گذاری یا معامله با ارزهای رمزپایه را دارید ، داشتن برنامه کاربردی نمودار برای ردیابی سکه های مورد علاقه شما ضروری است. تعدادی گزینه دیگر وجود دارد ، اما TradingView یک پلت فرم پیشرو برای ترسیم نمودار حرکات ارز رمزنگاری شده است. افتتاح حساب رایگان است و دارای تعدادی از ویژگی های زیبا است که کاملا خارج از جعبه است.

نمودار کلی

هر نمودار یک محور افقی و عمودی را نشان می دهد که بازه زمانی و قیمت مربوط به یک دارایی مالی را ردیابی می کند. در مثال زیر ، ما در حال مشاهده نمودار روزانه بیت کوین هستیم که قیمت آن به دلار آمریکا با یک بازه زمانی است که از اکتبر 2017 تا مه 2018 با قیمت 7 110 دلار گسترش می یابد.

بررسی اجمالی نمودار بیت کوین - معاملات نمودارهای ارز رمزنگاری شده

اکشن قیمت شمعدان

چندین گزینه نمایش برای قیمت در این نمودار وجود دارد. شمعدان در جامعه تجارت محبوب است زیرا اطلاعات بیشتری در مورد معاملات خریداران و فروشندگان در هر جلسه معاملات در اختیار شما قرار می گیرد. به همین ترتیب, www.forex.academy همچنین دارای آماری فراوان در مورد تجارت ارزهای رمزپایه است. شمع های سبز نشان دهنده افزایش قیمت از نزدیک شدن شمع قبلی و برعکس شمع های قرمز است.

فشار قوی خرید به عنوان اقدام صعودی شناخته می شود در حالی که فشار فروش قوی معمولاً تحت عنوان اقدام نزولی شناخته می شود. همچنین بازارها می توانند گاه به گاه به صورت پهلو روند کنند که در این صورت متوجه شکل گیری شمعدانی می شوید که غالباً صلیب ها را شکل می دهد. شمع ها 3 اطلاعات مجزا را ارائه می دهند:

  • قیمت افتتاحیه
  • قیمت پایانی
  • قیمت های بالا و پایین برای بازه زمانی انتخاب شده

این شما هستید که چگونه می توانید هنگام تصمیم گیری در مورد معامله ، این اطلاعات را تفسیر کنید. در صورت ترجیح دادن موارد ساده تر ، نمودارهای میله ای ، خطی و نمایشگرهای منطقه ای از دیگر نمودارهای موجود نیز هستند.

خوراک داده

با کلیک بر روی جعبه نماد ، تایپ نماد مورد نظر خود و انتخاب دسته Cryptocurrency ، می توانید خوراک داده را به تبادل مورد نظر خود تغییر دهید:

خوراک داده های TradingView - نمودار ارز رمزنگاری شده TradingView

خوراک این نمودار از صرافی Bitstamp است اما به خاطر داشته باشید که هیچ مرجع قیمت مرکزی برای ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین وجود ندارد. صرافی های مختلف بسته به میزان عرضه و تقاضا ممکن است با قیمت های مختلف تجارت کنند.

نمادهای خود را بشناسید

Crypto vs Fiat

هر نمودار برای نمایش اقدام قیمت به 2 دارایی رقیب نیاز دارد. در مثال بالا ، ما استفاده کردیم بیت کوین (BTC) در مقابل دلار آمریکا (دلار آمریکا) با پیوستن به نمادهای آنها می توانید BTCUSD چارت سازمانی. این علامت اغلب در پرانتز مشخص می شود همانطور که در بالا انجام دادم. روش دیگر ایده پردازی این فکر کردن به قیمتی است که برای دارایی دوم به ازای هر 1 دارایی اول پرداخت می کنید. به عبارت دیگر ، 7 110 دلار برای هر 1 بیت کوین.

این کار را می توانید فقط با هر ارز رمزنگاری شده یا فیات مشهور دیگری مانند جفت Ethereum Euro انجام دهید (ETHEUR) ارز فیات هر نوع ارز کاغذی است که توسط دولت ملی یا منطقه اقتصادی مانند اتحادیه اروپا صادر شود.

خوراک اطلاعات Ethereum Euro - معاملات نمودارهای ارز رمزنگاری

Crypto vs Crypto

تاکنون فقط جفت هایی را ارائه داده ایم که با ارزهای فیات معامله می کنند ، اما شما خوشحال خواهید شد که بدانید با گسترش حوزه ارزهای رمزپایه ، تعداد زیادی سکه جدید به بازار می آیند که توانایی تجارت آنها را با یکدیگر دارند.

محبوب ترین جفت رمزنگاری به رمزنگاری ، بیت کوین Ethereum است (ETHBTC) یکی این مایع ترین جفت در جهان غیر فیات است. نقدینگی به سهولت خرید و فروش یک دارایی مانند ارز رمزپایه در بازار اشاره دارد. بیت کوین و اتریوم در حال حاضر 2 ارز رمزنگاری شده بزرگ در بازار هستند و در نتیجه هنگام معامله با ETHBTC به راحتی می توانید وارد موقعیت شوید و از موقعیت خارج شوید.

بیایید از این جفت برای کشف برخی ابزارهای اضافی در TradingView استفاده کنیم.

ابزار تجارت

شاخص های فنی

در نمودار ETHBTC زیر ، من 2 شاخص فنی محبوب را در پایین صفحه اضافه کرده ام تا در تصمیم گیری برای خرید و فروش به من کمک کند. RSI (شاخص مقاومت نسبی) و MACD با کلیک راست در هر نقطه از نمودار ، با انتخاب “درج شاخص”و جستجوی ابزار مربوطه. تعداد بی نظیری از گزینه ها در “شاخص وجود دارد & پنجره استراتژی »بنابراین من به شما توصیه می کنم با چند گزینه بازی کنید و تحقیقات بیشتری انجام دهید تا موردی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

TradingView Charting Tools - نمودارهای ارز رمزنگاری شده TradingView

همچنین توصیه می شود فضای کاری خود را با شاخص ها شلوغ نکنید. در پایان روز ، آنچه مهم است این است که قیمت آن چه کاری انجام می دهد, نه شاخص های شما چه می کنند این را به خاطر بسپار.

وسایل نقاشی

در صفحه سمت چپ ، تعدادی ابزار وجود دارد که می تواند برای ترسیم نمودار شما استفاده شود. همانطور که می بینید من خطوط روند و مقاومت را ترسیم کرده ام که مسیر کلی قیمت ها را نشان می دهد. موضوع کلی را می توان از سال 2016 به عنوان اقدام صعودی تفسیر کرد. در حقیقت ، اگر Ethereum را به صورت زنده خریداری می کردید و تا امروز ادامه داشت ، در مقایسه با نگه داشتن بیت کوین بازدهی بیشتری داشتید. در این مدت بیت کوین 27.5 برابر در برابر دلار آمریکا افزایش یافت در حالی که اتریوم 450 برابر افزایش یافت. اگر در سپتامبر 2015 1000 دلار در Ethereum سرمایه گذاری می کردید امروز 450 هزار دلار هنگفت خواهید داشت!

تجزیه و تحلیل & اجتماعی

در صفحه سمت راست ، می خواهید از ویژگی هایی مانند:

  • طرح بندی نمودارها – تنظیمات برگزیده ، نقاشی ها و شاخص ها را برای جلسات بعدی ذخیره کنید
  • فهرست تماشای نماد – زبانه ها را در حرکات روزانه بازار برای جفت های مورد علاقه خود نگه دارید
  • هشدارهای قیمت – هنگام برخورد با سطح از پیش تعیین شده قیمت ، به آنها اطلاع دهید
  • تجارت اجتماعی – برای دریافت ایده ای از احساس بازار با سایر معامله گران گپ بزنید

TradingView Analytics & amp؛ معاملات اجتماعی - نمودارهای ارز رمزنگاری شده

یک صفحه خبری مفید در پایین سمت راست صفحه قرار دارد تا شما را در جریان رویدادهای بازار قرار دهد. TradingView یک گزینه عالی ارائه می دهد ایده را منتشر کنید گزینه ای برای نمودار شما که به شما امکان می دهد هنگام پیش بینی قیمت خود را در آن مکان قرار دهید. هیچ کس تصمیمات تجاری کاملی نمی گیرد و گرفتن دیدگاه های مختلف و انتقاد سازنده برای بهبود روند کار شما ارزشمند است.

دکمه ایده انتشار TradingView - نمودار ارز رمزنگاری شده TradingView

همه چیز را با هم گره بزنیم

در مورد نمودار در TradingView یا هر برنامه کاربردی دیگر برای این موضوع هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد. اگر سیستم عامل آنها را مفید می دانید ، برای دستیابی به ویژگی های اضافی ، از آنها با اشتراک حرفه ای حمایت کنید.

من فقط سطحی را که نقشه شما می تواند شما را به آنجا برساند خراشیده ام. این می تواند به همان اندازه که یک هنر است ، یک هنر نیز باشد. جایی که یک نفر زباله می بیند ، دیگری طلا می بیند. همین امر باعث ایجاد بازار می شود!

همچنین ، به یاد داشته باشید که نمودار به طور معمول با تجزیه و تحلیل فنی که تنها نیمی از ذهنیت سرمایه گذاری است ، همگام است. وقت صرف شده برای یادگیری ابزارها و مشاهده بازار وقت خوبی است.

“انتظارات از زندگی به تلاش و کوشش بستگی دارد. مکانیکی که کار خود را کامل می کند ، ابتدا باید ابزار خود را تیز کند. “

کنفوسیوس

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me