TRON و XRP – یک مقدمه

TRON و XRP شباهت ها و تقابل های جالبی را با یکدیگر و سایر پروژه های رمز ارز و بلاکچین نشان می دهند. XRP نماد تیکر را برای Ripple و TRX نماد تیکر را برای TRON ارائه می دهد.

علاوه بر این ، تجزیه و تحلیل این دو پروژه نشان می دهد که آنها اهداف و استراتژی های مختلف بسیاری از پروژه های رمزنگاری سنتی را منعکس می کنند. آیا این بدان معنی است که TRON و XRP در برابر بقیه دنیای رمزنگاری است؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

تصویر TRON و XRP

صفحه اصلی موج دار / https://ripple.com/xrp/

TRON و XRP در مقابل Ethereum و Bitcoin

TRON و XRP به ترتیب جایگزینی Ethereum و Bitcoin را فراهم می کنند. در حالی که بیت کوین به دنبال جابجایی بانک ها و سازمان های مالی سنتی با شبکه غیرمتمرکز و غیر قابل اعتماد خود است ، Ripple’s XRP به دنبال خدمت به همان سازمان ها به عنوان بازار هدف خود است.

XRP در مقابل بیت کوین

بیت کوین از استخراج کنندگان به عنوان مشوق سود می برد ، اما Ripple’s XRP به دنبال سودآوری از مشتریان با استفاده از شبکه RippleNet است. و در حالی که بسیاری از علاقه مندان به رمزنگاری سکه ها را به عنوان وسیله نقلیه سرمایه گذاری می دانند ، Ripple’s XRP به عنوان ابزاری برای RippleNet عمل می کند.

مانند مدیر عامل شرکت Ripple ، برد گارلینگهاوس یک بار گفت: “Ripple یک شرکت خصوصی و مثبت در جریان نقدینگی است و ما هیچ برنامه ای برای جذب سرمایه اضافی نداریم (و هیچگونه تخلفی نداریم ، اما اگر چنین کنیم ، فقط از سرمایه گذاران نهادی سرمایه جمع می کنیم!)”

TRON در مقابل Ethereum

از طرف دیگر ، TRON امیدوار است که بتواند یک بستر غیرمتمرکز برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز (DApps) فراهم کند. Ethereum این مدل را ایجاد کرده است ، بنابراین TRON قصد دارد به طور مستقیم در برابر Ethereum رقابت کند.

ویتالیک بوترین ، خالق Ethereum ، از یک مهندسی نرم افزار و زمینه تحقیق ظاهر شد. ولی جاستین سان ، خالق TRON, از یک زمینه کسب و کار و کارآفرینی ناشی می شود. علاوه بر این ، سان بیش از دو سال در Ripple کار کرد. در نتیجه ، TRON و XRP به جای چشم انداز مهندسی ، ابتدا از زاویه تجاری به بلاکچین نزدیک می شوند.

Ripple’s XRP – یک رویکرد تجاری

ریپل در سال 2012 راه اندازی شد و به دنبال ارائه مجموعه ای از راه حل های نرم افزاری است که به بانک ها ، م institutionsسسات مالی بزرگ ، شرکت های بزرگ با دپارتمان های مالی بزرگ و سایر سازمان های مشابه به بازار عرضه می شود. محصولات نرم افزاری Ripple این مشتریان را قادر می سازد برای پرداخت ها ، پرداخت ها را پردازش و نقدینگی را حفظ کنند.

مشکلی که باید حل شود – و در ازای آن پرداخت می شود

به عنوان مثال ، در حال حاضر ، یک شرکت چند ملیتی که دفتر مرکزی آن در نیویورک است و برای پردازش وجه به توکیو مورد نیاز است باید از طریق حلقه های متعدد عبور کند. این شرکت بودجه ای را به یک سرویس واریز می کند تا انتقال را انجام دهد ، هزینه های آن را پرداخت کند ، قوانین و مقررات مربوطه را بپذیرد و نرخ ارز را معامله کند. همچنین با صبر و حوصله منتظر می ماند در حالی که تکمیل هر مرحله از آن زمان می برد. اختلاف منطقه زمانی به تنهایی مشکلاتی را ایجاد می کند.

جابجایی پول به خارج از مرزها در حال حاضر چالشهای بسیاری را به همراه دارد که برای حفظ نقدینگی در یک کشور معین ، شرکتهای چند ملیتی سپرده های زیادی را در آن کشور ذخیره می کنند. اما ذخیره منابع کلان در آنجا ممکن است بهترین استفاده از آن پول نباشد.

Cryptocurrency مسائل مربوط به نرخ ارز ، سرعت انتقال و هزینه ها را حل می کند. و ریپل قصد دارد این مشکلات را به طور خاص برای سازمان های بزرگ مالی حل کند. چرا به طور خاص این بخش را هدف قرار می دهیم؟ زیرا آنها بسیاری از پرداخت های با حجم بالا را پردازش می کنند و دائماً با این مسائل سر و کار دارند. ارز رمزنگاری شده مشکلات آنها را برطرف می کند و به عنوان مشتری ، هزینه های آسان را برای سهولت استفاده و کارایی پرداخت می کنند.

چهار ارائه دهنده اصلی پرداخت MoneyGram ، MercuryFX ، IDT و Cuallix اعلام کرده اند که برنامه آزمایشی محصولات Ripple را اجرا می کنند. از دیگر کاربران Ripple می توان به Santander ، UniCredit ، UBS و Standard Chartered اشاره کرد.

تیم

سرویس دهی به این بازار نیاز به تیمی آشنا با فرهنگ Fortune 500 و تعامل راحت در آن محیط دارد. اگرچه در نوع خود موفق است ، اما ظاهر معمولی ویتالیک بوترین نمی تواند اعتماد به نفس را در اتاق های هیئت مدیره و مجموعه های C دنیای شرکت ایجاد کند. شخصیتی سایه دار و مرموز مانند ساتوشی ناکاموتو به همان اندازه شکست می خورد.

ریپلتیم

تیم رهبری Ripple

تیم اجرایی Ripple شامل برد گارلینگهاوس است که سمت های مدیرعامل و عضو هیئت مدیره را بر عهده دارد. وی به عنوان رئیس برنامه های مصرف کننده در AOL خدمت کرد و سمت معاون ارشد رئیس یاهو را بر عهده داشت.

رون ویل به عنوان مدیر ارشد مالی خدمت می کند و قبل از ریپل سمت مدیر مالی مالی را در TubeMogul داشت. شرکت Adobe با قیمت 540 میلیون دلار TubeMogul را خریداری کرد. سایر مدیران مقام های قابل توجهی در HSBC ، Intuit ، بلومبرگ ، CNBC ، MasterCard و سیتی بانک داشتند. این تیم سطح بالایی از تجربه و شایستگی را نشان می دهد.

غیرمتمرکز نیست؟ هر چه!

این س asال که آیا ریپل به عنوان یک شبکه متمرکز یا غیرمتمرکز وجود دارد ، تا جایی که تقریباً مضحک باشد ، بی ربط است. Ripple موسسات مالی عمده و بخشهای مالی شرکتهای بزرگ را به عنوان بخش بازار انتخاب شده خود هدف قرار داده است. تمرکززدایی به سایپرپانک ها ، طرفداران ضد استقرار ، آزادیخواهان ، انقلابیون و تکنسین ها متوسل می شود..

تمرکززدایی باعث جلب نظر مدیران شرکتی مسسات مالی بزرگ نمی شود. مدیران شرکتها برای تبدیل شدن به سرپرستان موفق سازمانهای بزرگ ، سخت و طولانی کار کردند. آنها مقادیر زیادی دارایی های مالی را کنترل می کنند. و آنها انتظار دارند خدماتی را برای پول خود دریافت کنند ، نه برابری طلبی تمرکززدایی.

تصویر TRON و XRP

جاستین سان TRON

TRON – یک پروژه غرور?

TRON و XRP دیدگاه های مختلفی دارند. در حالی که Ripple در ارائه راه حل برای نیازهای شرکت تمرکز دارد ، TRON تقریباً به نظر می رسد یک پروژه غرور یک مرد باشد. اما جاستین سان ، بنیانگذار TRON ، موفقیت خود را در فعالیت های گذشته نشان داد ، بنابراین او مهارت های تجاری کافی را نشان می دهد تا از کنترل خارج نشود.

TRON قصد دارد چه مشکلی را حل کند?

TRON به عنوان یک پلت فرم غیرمتمرکز به اشتراک گذاری محتوای سرگرمی آغاز به کار کرد. اما اکنون TRON ادعا می کند که تمرکز زدایی کامل از وب به عنوان هدف فعلی خود است. و به نقل قول از وب سایت شرکت, “به عنوان یک پلت فرم غیرمتمرکز در وب 4.0 ، توانایی قدرتمند TRON این امکان را می دهد تا با طیف گسترده ای از صحنه های پیچیده سازگار باشد و همچنین از برنامه های با تعداد زیادی کاربر پشتیبانی کند.”

(منظور آنها از “وب 4.0” نامشخص است. وب 1.0 اولین صفحات وب ثابت را در اینترنت تعریف کرد. وب 2.0 رابط های کاربری غنی را ارائه می دهد که امروز می بینیم. بلاکچین غیرمتمرکز اغلب به عنوان وب 3.0 شناخته می شود.)

تیم TRON?

در حالی که Ripple XRP دارای یک تیم اجرایی بزرگ و باتجربه است که همه موفقیت های قدرتمندی از خود نشان می دهند ، نگاهی به صفحه تیم در وب سایت سازمانی TRON یک عکس بزرگ و بزرگ از جاستین سان را نشان می دهد. این سایت هیچ افسر سازمانی دیگری را لیست نمی کند. اما این یک تصویر گروهی از تعداد زیادی از جوانان گمنام و بدون لبخند است که ظاهراً به عنوان برنامه نویس فعالیت می کنند.

واقعاً چقدر می توانید از یک گروه موسیقی یک نفره موسیقی گوش دهید?

تصویر TRON و XRP

صفحه اصلی TRON / https://tron.network/

انجام معاملات

بدون نوآوری در فناوری یا تیم قابل مشاهده ای که پروژه را هدایت می کند ، به نظر می رسد آینده پروژه TRON در توانایی سازمان برای مذاکره در مورد معاملات و شراکت با سازمان های دیگر باشد..

در مارس 2018, TRON با بستر بازی BitGuild همکاری کرد. طبق این توافقنامه ، BitGuild مجموعه منحصر به فردی از دارایی های داخل بازی با نسخه محدود را برای جامعه TRON فراهم می کند. بعداً ، در ماه مه سال 2018 ، TRON اعلام کرد یک همکاری استراتژیک با vSport. vSport از فناوری بلاکچین برای خدمت به جامعه فوتبال استفاده می کند.

سرانجام ، در ژوئن سال 2018, TRON BitTorrent را خریداری کرد. BitTorrent یک پروتکل ارتباطی برای به اشتراک گذاری فایل نظیر به نظیر ایجاد کرد. اگر مهارت ساخت فناوری را ندارید ، به هر حال شرکتی بخرید که کمبودهای شما را جبران کند.

TRON و XRP – افکار نهایی

بیت کوین و اتریوم نوآوری هایی در فناوری ایجاد کردند. روش دیگر ، TRON و XRP به عنوان مشاغل تجاری با استفاده از مفاهیم فعلی در فناوری وجود دارد. Ripple’s XRP فاقد فناوری انقلابی بیت کوین است. اما توسط مدیران باتجربه هدایت می شود ، Ripple توانایی تمرکز بر یک بخش سودآور بازار را نشان می دهد.

Ethereum مفهوم یک پلت فرم غیرمتمرکز را برای توسعه برنامه معرفی کرد. بنیاد Ethereum به نوآوری ، تحقیق و توسعه فناوری جدید بلاکچین ادامه می دهد. TRON تصور می کند که یک سبد پر از کلمات پر سر و صدا است و تیم قابل تشخیصی برای اجرای چشم انداز ندارد. اما شاید این تغییر کند. به نظر می رسد یکی از نقاط قوت TRON دسترسی به سرمایه برای خرید آنچه نمی تواند ایجاد کند ، است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me