Ubiq (UBQ) چیست؟ | راهنمای مبتدیان

Ubiq چیست?

Ubiq یک چنگال سخت Ethereum است که کاملاً از اکوسیستم Ethereum جدا شده است. نسخه کمی اصلاح شده از بلاکچین Ethereum را اجرا می کند و ماشین مجازی Ethereum را برای قراردادهای هوشمند و DApp ها پیاده سازی می کند.

پروژه هنوز نسبتاً کوچک است. بدون ICO راه اندازی شد و رمز آن پورتی از رمز قدیمی Jumbucks است. از آنجا که هیچ فروش توکن صورت نگرفت ، رمز UBQ از مدت کوتاهی پس از بلوک پیدایش در صرافی ها موجود است. جایگزین رمز منسوخ شده JBS شد.

لوگوی ubiq

تیم Ubiq نیاز به یک چنگال Ethereum را داشتند که نسخه باثبات تر و قابل پیش بینی تری را ارائه می دهد. اکثر پروژه های موجود در فضای بلاکچین در حال حاضر تحت توسعه فعال شدید از جمله Ethereum قرار دارند. این تغییرات توسعه به این معنی است که کد ، قراردادها و DApp ها می توانند دیگر کار نکنند یا با بروزرسانی های Ethereum به نسخه جدید ، اشکالاتی را معرفی کنند.

Ubiq ثبات و ارتقاical روشنی و بدون اشکال را در اولویت قرار می دهد. این مهم برای برنامه های سازمانی است که در آن یک پلت فرم دائماً در حال تغییر خطر فناوری است. شرکت هایی که از قراردادهای هوشمند Ubiq استفاده می کنند می توانند اطمینان داشته باشند که هر زمان که نسخه جدیدی از نسخه جدید تولید شود ، قرارداد آنها به درستی کار خواهد کرد.

این پروژه منبع باز است و توسط تیمی متشکل از پنج توسعه دهنده باتجربه بلاکچین هدایت می شود ، همگی به صورت غیرانتفاعی کار می کنند.

چنگال سخت Ethereum

بیشتر کد Ubiq با کد پشت Ethereum یکسان است. این یک چنگال سخت نسخه Ethereum 1.5.8 است. در حالی که چند تغییر و ویرایش اصلی وجود دارد ، از جمله حذف منابع به DAO ، در بیشتر موارد Ubiq یک کلون Ethereum است.

جایی که Ethereum رمز ETH را دارد ، Ubiq دارای UBQ است. کاربران هزینه های قرارداد و کارمزد معاملات را با UBQ پرداخت می کنند و همچنین می توانند از آن به عنوان مبادله ارزش استفاده کنند. دستگاه مجازی Ethereum تقریباً به همین روش در Ubiq کار می کند. شما این قرارداد را در Solidid می نویسید و آن را به روشی مشابه Ethereum اجرا می کنید.

Ubiq همچنین از نسخه مخصوص کیف پول های معروف Ethereum و سایر ابزارها استفاده می کند. مزیت این است که Ubiq به اندازه یا محبوبیت Ethereum رشد نکرده است ، بنابراین گاز و هزینه های آن در حال حاضر سفارشاتی با اندازه کمتر از Ethereum هستند. می توانید همان برنامه هایی را که می توانید در Ethereum در Ubiq اجرا کنید ، اما بسیار ارزان تر.

البته همین حرف را می توان برای Ethereum Classic ، هارد فورک اصلی Ethereum پس از حمله DAO نیز گفت. با این حال ، Ubiq نیز از چند طریق دیگر خود را متفاوت کرده است.

ساخته شده برای ثبات سازمانی

هسته اصلی پروژه Ubiq ارائه یک بلاک چین پایدار و قابل پیش بینی برای میزبانی یک ماشین مجازی Ethereum است. این پیش بینی برای مشاغل مهم است. از آنجا که Ethereum در حال توسعه مداوم است و در نقشه راه آینده خود چندین چنگال دارد ، بسیاری از مشاغل مردد هستند که در بالای یک سیستم عامل در حال توسعه ایجاد کنند.

توسعه دهندگان Ubiq بر یک بستر قابل اعتماد اصرار دارند. بلاکچین نباید تغییرات ناگهانی داشته باشد که بر نحوه عملکرد آن تأثیر بگذارد. کاربران در امور مالی و شرکتی می توانند راحت استراحت کنند و بدانند که هر تغییری در زنجیره بلوک Ubiq قبل از رسیدن به تولید ، از قبل برنامه ریزی شده ، توسط جامعه و بدون اشکال انجام خواهد شد. این امر بسیاری از نگرانی های حاکمیت ، ریسک و انطباق را که اکنون شرکت ها با بلاکچین دارند کاهش می دهد.

Ubiq تحقیقات گسترده ای در مورد اکوسیستم بلاکچین انجام می دهد و به دنبال پایدارترین فن آوری های موجود است. آنها قبل از اینکه ایده جدید به عنوان به روزرسانی در بلاکچین اضافه شود ، کاملاً آزمایش می کنند و آن را کاملاً اشکال زدایی می کنند.

تمرکز بر ثبات در فضای بلاکچین قابل تغییر تحسین برانگیز است و مورد نیاز است. با این حال ، تاکنون ، Ubiq تصویب قابل توجهی از برنامه های سازمانی نداشته است. علاوه بر این ، شبکه آن در حال حاضر بسیار کوچک است و نمی تواند بسیار امن تلقی شود. در نتیجه ، شرکتهایی که قصد تغییر Ubiq را دارند ، یک خطر تکنولوژیکی را برای خطر دیگر معامله می کنند.

آمار شبکه

میانگین هش ریت Ubiq در حدود 350-400 GH / s است. این شبکه را به یک شبکه نسبتاً کوچک تبدیل می کند. برای مقایسه ، میانگین هش ریت Ethereum در حدود 240،000 GH / s است.

شبکه ubiq

به طور متوسط ​​، یک استخراج کننده هر 88 ثانیه یک بلاک جدید Ubiq پیدا می کند. زمان های معامله در شبکه سریع است ، نتایج در چند ثانیه نشان داده می شوند و به سرعت با مسدود کردن سریع تأیید می شوند. البته این مورد به این دلیل است که Ubiq حجم معاملات نسبتاً کمی دارد. وقتی امروز بررسی کردم ، Ubiq در ده دقیقه گذشته چند بلوک داشت و هیچ معامله ای انجام نداد. همه بلوک ها کمتر از ده معامله داشتند.

پاداش استخراج 7 UBQ برای یک بلوک موفق است. این هر سال کاهش می یابد. با این حال ، حجم پول Ubiq مهار نشده است. این با سیاست پولی اکثر ارزهای رمزپایه تفاوت دارد. در عوض ، Ubiq نرخ تورم ثابت را برای تولید ارز اعمال می کند. این نرخ از هر بلوک 7.3 درصد شروع شد اما طی هشت سال آینده به تدریج کاهش می یابد و به 0.7 درصد می رسد.

مزیت مدل مبتنی بر تورم این است که همیشه پاداش استخراج استخراج می شود. با سایر ارزهای رمزپایه ، وقتی معدنچیان به محدودیت کلیدی توکن ها برسند ، ماینرها به یک مدل درآمد فقط هزینه ای روی می آورند. ماینرها تمام پول خود را از هزینه ها بدست می آورند و انگیزه قوی برای گرفتن هزینه های بالاتر در شبکه وجود خواهد داشت. Ubiq بدون رها کردن پول از خرید ، معدن کاران را تضمین می کند که همیشه پاداش استخراج سیستم تولید می شود.

الگوریتم مشکل Flux

یکی از مواردی که Ubiq کد کاملاً جدیدی را برای سیستم عامل Ubiq پیاده سازی می کند ، تنظیم مشکل است. با ورود و خروج ماینرها به شبکه ، قدرت پردازش در نوسان است. در بعضی مواقع سطح دشواری ممکن است خیلی آسان باشد و زمان بلوک به زیر زمان بلوک هدف 88 ثانیه ای کاهش می یابد. در مواقع دیگر ، ممکن است دشواری بیش از حد سخت باشد و زمان بلوک 88 ثانیه کاهش یابد.

برای حل این مشکل الگوریتم های تنظیم دشواری زیادی در بلاکچین وجود دارد. با این حال ، برخی بهتر از دیگران کار می کنند. آنها می توانند نوسان زیادی را در زمان بلوک ایجاد کنند. الگوریتم دشواری Ubiq’s Flux به دنبال صاف کردن نوسانات است. تاکنون در تست های شبکه موفق بوده است.

الگوریتم دشواری شار

در بالا ، می توانید 10 هزار بلوک اول Ubiq را مشاهده کنید. واضح است که سه نوع الگو در نمودار وجود دارد. اولین الگوریتم اصلی است که از Digibyte منتقل شده است. می توانید نوسانات زیادی را ببینید. دوم ، یک نسخه اصلاح شده از الگوریتم Digibyte است. سرانجام ، بخش سوم الگوریتم جدید دشواری Flux است.

دایی بلوک

گاهی اوقات دو معدنچی قبل از اینکه بتوانند در مورد یکدیگر اطلاعاتی کسب کنند ، یک بلوک را در همان زمان نزدیک کشف می کنند. معدنچی که اول شد برنده است. بلوکی که ماینر دوم ایجاد کرده است ، “بلوک عموی” نامیده می شود. از نظر فنی معتبر است ، اما حداقل در بیشتر بلاکچین ها یتیم می شود زیرا این اولین بار نبود.

بلوک های ubiq

اولین ماینر که کار خود را تمام می کند ، پاداش بلوک را می برد ، اما استخراج کننده یک بلوک عموی نیز پاداش می گیرد. در Ubiq ، این پاداش 50٪ پاداش بلوک است. با این حال ، وقتی یک بلوک جدید پیدا شد ، کسی دیگر نمی تواند یک بلوک عموی را در بلوک قدیمی ایجاد کند.

Ubiq همچنین انگیزه ای را برای ماینرها در نظر می گیرد تا معاملات معتبر دایی را در بلوک جدید قرار دهند. معدنی که دارای یک بلوک عموی یتیم باشد ، 1/32 پاداش بلوک فعلی را دریافت می کند.

تیم Ubiq Technologies

در ابتدای پروژه Ubiq هیچ فروش توکن وجود نداشت ، بنابراین بودجه توسعه رسمی وجود ندارد. همه چیز منبع باز و جامعه محور است. تیم موسس مجبور شد UBQ را همانند سایر سرمایه گذاران خریداری کند.

علاوه بر این ، تیم بنیانگذار یک شرکت خصوصی ، Ubiq Technologies Inc. ، را تأسیس کردند تا به عنوان وسیله مالی برای توسعه سیستم عامل آینده خدمت کند. این شرکت مشاوره و مشارکت را برای مشاغل سازمانی برای شروع کار با بلاکچین فراهم می کند.

تیم ubiq

جولیان یاپ هدایت تیم Ubiq را بر عهده دارد. او قبل از شروع Ubiq روی پروژه هایی با Bittrex ، Blocktech و Decred کار می کرد. آموزش رسمی وی به عنوان مهندس سیستم است. اعضای تیم باقیمانده همه توسعه دهندگان با تجربه های مختلف در زمینه فناوری بلاکچین و توسعه نرم افزار هستند.

Ubiq Token (UBQ)

رمز UBQ با انتقال ارزش از یک رمز موجود ، Jumbucks (JBS) آغاز شد. این رمز اکنون منسوخ شده است و UBQ موجودی حساب و سابقه معاملات خود را به دست آورد. Jumbucks در اصل با بلاکچین مستقل اثبات سهام کار می کرد. UBQ بر روی ماشین مجازی Ethereum اجرا می شود که مبتنی بر بلاک چین Ubiq است.

UBQ فاقد ICO یا حق بیمه بود. توسعه دهندگان معتقدند که این بهترین انتخاب برای ایجاد یک سیستم عامل واقعی و تحت هدایت جامعه بوده است. آنها همچنین از موانع نظارتی مرتبط با جمع آوری وجوه از طریق فروش رمز جلوگیری می کنند.

نحوه خرید Ubiq (UBQ)

اگر می خواهید UBQ بخرید ، ابتدا باید بیت کوین داشته باشید. هیچ دروازه فیاتی از UBQ وجود ندارد و بیت کوین قوی ترین جفت تجاری موجود برای خرید UBQ است.

90٪ از کل سفارشات UBQ در Bittrex انجام می شود. پس از داشتن BTC ، این آسانترین مکان برای خرید UBQ است. UBQ / BTC تنها جفت معاملاتی موجود در Bittrex است.

Cryptopia همچنین UBQ را در جفت های تجاری با BTC ، LTC و DOGE ارائه می دهد. با این حال ، حجم LTC و DOGE بسیار ناچیز است و شما خوش شانس خواهید بود که سفارش خود را با قیمت مناسب برای یکی از آن ارزها دریافت کنید. به BTC بچسبید.

نحوه ذخیره Ubiq (UBQ)

UBQ از نسخه اختصاصی کیف پول های محبوب Ethereum استفاده می کند.

  • پیروس کیف پول وب UBQ است. این یک چنگال MyEtherWallet است و به همان روش کار می کند.
  • ذوب کیف پول رومیزی GUI است. این یک چنگال از کیف پول Ethereum’s Mist است.
  • Ledger Nano S همچنین از UBQ پشتیبانی می کند و آن را به گزینه سخت افزاری بسیار خوبی تبدیل کرده است.

نتیجه

ایده تثبیت فناوری بلاکچین برای استفاده در شرکت ایده خوبی است. با این حال ، مشخص نیست که Ubiq در واقع به چه میزان پیشرفت کرده است. با مشارکت های کم و برنامه زمانی کند توسعه ، دشوار است که بگویید این پروژه چگونه پیشرفت خواهد کرد. اگر قصد سرمایه گذاری در Ubiq را دارید ، باید تصمیم بگیرید که آیا تفاوت آن با Ethereum به اندازه کافی متفاوت است و پیشرفت کافی برای تضمین سرمایه گذاری دارید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map