درک رمزنگاریشب الگوریتم ما را ملزم می کند که ابتدا از فناوری Crypto دیدن کنیمتوجه داشته باشید همه چیز در مورد است.

CryptoNote به همان اندازه که یک فلسفه است یک پشته نرم افزاری است. همانطور که در CryptoNote شرح داده شده است سایت اینترنتی, “CryptoNote فناوری است که اجازه می دهد ارزهای رمزنگاری برابری طلب کاملاً ناشناس ایجاد شود.”

این شرح با بی اعتنایی نسبت به توزیع فعلی نیرو که در حال حاضر “… باعث می شود انسانها درگیر مسابقات موش ، رقابت مخرب و خونریزی شوند” فلسفه آنها را بیشتر گسترش می دهد.

از بسیاری جهات ، CryptoNote وسیله ای برای رسیدن به هدف است. سازندگان CryptoNote دستیابی به موفقیت در فناوری بلاکچین را به عنوان ابزاری برای تقویت نیروی انسانی می دانند. مکانیزمی برای کنترل شفافیت ، از بین بردن عدم تعادل قدرت و برقراری مجدد حاکمیت شخصی.

بهترین گفته توسط سازندگان CryptoNote: “CryptoNote در مورد ایجاد یک ارز دیجیتال دیگر نیست. این طرز تفکر و مفاهیم است که اولین قدم کوچک برای بازیابی قدرت بر خود را برای زندگی صلح آمیز و شکوفایی نشان می دهد. “

CryptoNote یا CryptoNight?

هر دو! به زبان ساده ، CryptoNote فناوری چتری است که بر دو نگرانی اصلی تمرکز دارد: پرداخت غیرقابل ردیابی و معاملات غیرقابل پیوند.

CryptoNight الگوریتمی هش است که پروژه های CryptoNote می توانند از آن استفاده کنند.

بیایید این دو را با عمق بیشتری کشف کنیم.

CryptoNote: بستر ارز رمزپایه ای ناشناس Egalarity

CryptoNote – ارز رمزپایه ای نیست ، بیشتر.

از نظر فنی CryptoNote سکه ای دارد که به درستی آن را نامگذاری کرده اند CryptoNoteCoin. با این حال ، این سکه را جدی معامله نکنید ، انجام ندهید. CryptoNoteCoin کاملاً برای اهداف تحقیقاتی و آموزشی است. در واقع ، سکه هر دو ماه یکبار عمداً با بازآفرینی بلوک پیدایش کاهش می یابد.

علی رغم اینکه خود ارز رمزپایه ای نیست ، به CryptoNote به عنوان بستری برای ارزهای رمزپایه ناشناس و برابری فکر کنید..

نقل قول CryptoNote / CryptoNight

انگیزه های برابری طلبانه در فلسفه CryptoNote.

ناشناس به طور پیش فرض

CryptoNote برای به حداکثر رساندن ناشناخته بودن در سطح پروتکل بر دو راه اصلی تمرکز دارد: غیرقابل ردیابی و غیرقابل ارتباط بودن.

CryptoNote برای غیرقابل ردیابی از امضاهای زنگ دار استفاده می کند تا کلیدهای خصوصی و عمومی را در معامله گیج کند..

به زبان ساده ، کلید عمومی شما در یک گروه با کلیدهای عمومی دیگر است ، بنابراین تحلیل معامله شما نمی تواند شما را به طور خاص نشان دهد. در عوض ، ردیابی معامله شما به گروه کلیدهای عمومی شما تعلق دارد ، نه آدرس خاص شما.

با این حال ، در مورد امضاهای حلقه ای ، اگر کلیدهای عمومی شما شناخته شده باشد ، تجزیه و تحلیل معکوس امکان پذیر است. در این حالت ، تجزیه و تحلیل با کلیدهای عمومی شناخته شده شما آغاز می شود. سپس شخصی می تواند مسیرهای معامله را دنبال کند تا معامله را بهتر درک کند.

برای جلوگیری از پیوند دادن کلیدهای عمومی شما با فعالیت های یک معامله ، CryptoNote کلیدهای یکبار مصرف را به کار می گیرد. اساساً ، آدرسهای عمومی بر اساس هر استفاده تولید می شوند. این باعث می شود هر تجزیه و تحلیل معکوس بسیار غیرممکن باشد ، اگر نه نزدیک غیرممکن است.

برابری با انتخاب

ارزهای رمزنگاری شده برای مردم! به طور خلاصه ، برابری طلبی یک فلسفه سیاسی است که بر برابری همه انتخاب کنندگان تأکید دارد. بر اساس دائرlopالمعارف فلسفه استنفورد, “مردم باید برابر باشند ، باید با یکدیگر برابر باشند ، باید برابر باشند یا از نوعی برابری از موقعیت اجتماعی برخوردار باشند.”

از نظر CryptoNote ، توکنومیک و حاکمیت هر بلاکچین با استفاده از CryptoNote به طور پیش فرض برابری طلبانه است. به ویژه در استخراج بلاک چین CryptoNote.

امنیت و اعتبار سنجی بلاکچین که معمولاً با نام استخراج شناخته می شود ، اغلب قربانی موفقیت خود هستند. این امر اساساً به دلیل ظهور استخراج ASIC (مدار مجتمع ویژه برنامه) است.

یک الگوی رشد معمول بلاکچین در ابتدا ماینرهای CPU و GPU را شامل می شود. این نوع تجهیزات استخراج برای عموم مردم نسبتاً قابل دسترسی است و می تواند نسبتاً مقرون به صرفه باشد. این چالش زمانی پیش می آید که یک بلاکچین به طور فزاینده ای برای استخراج کنندگان سودآور شود و به طور حتم منابع رقابتی تری از سرمایه را جذب کند.

وارد ASIC شوید. یک استخراج کننده تخصصی هنگام استخراج می تواند ده برابر قدرتمندتر و کارآمدتر باشد. با این حال ، تولید تراشه های تخصصی بسیار گران است و به همین ترتیب مرکز معدنکاری را منحرف می کند.

محیط های بلاکچین که دوستانه ASIC هستند ، اغلب تمرکز گسترده ای از قدرت هش کردن خود را در این عملیات استخراج تخصصی مشاهده می کنند. بیش از این به جستجوی بیت کوین معدن استخراج بیت کوین نپردازید ، که با موفقیت در حال توسعه و بهره برداری از خط استخراج کنندگان ASIC از جمله Antminer معروف است.

برای مقاومت در برابر استخراج تخصصی ، CryptoNote به دو اصل متکی است: نیاز به دسترسی به حافظه و وابستگی به تأخیر. بدون استفاده از علف های هرز ، فقط بدانید که این اصول با کاهش سرعت توانایی آنها در حل معادلات مورد نیاز برای تأمین امنیت بلاکچین و بهره مندی از مزایای بلاک ، تجهیزات ASIC را هدف قرار می دهند..

پشتوانه CryptoNote

پیشینه داستانی CryptoNote قطعاً ارزش یادگیری را دارد. این یک هزارتو جالب است پیوندهای احتمالی به گروه Bitcoin Standford ، Nick Szabo و Satoshi Nakamoto به چند مورد اشاره کنید.

به عنوان مثال ، به طور رسمی ، نیکولاس ون صابرهاگن در کاغذ سفید به عنوان خالق CryptoNote. با این حال ، هویت صابرهاگن با وجود موافقت یک بار با گفتار حضوری در یک کارگاه کنفرانس Saberhagen نشان نداد و درعوض تصمیم گرفت از طریق اسکایپ با ناشناس کننده صدا تماس بگیرد.

Whitepaper CryptoNote حاوی CrytoNight

مقاله سفید CryptoNote توسط Nicolas van Saberhagen

CryptoNight: الگوریتم برابری اثبات کار

اکنون که می دانید CryptoNote بستری برای راه اندازی بلاکچین های مساوی و محرمانه است ، بیایید بر روی م componentلفه شناخته شده تری تمرکز کنیم: CryptoNight.

CryptoNight یک الگوریتم هش کردن اثبات کار در قلب سیستم عامل CryptoNote است. این همان جایی است که برابری برابرانه واقعاً خود را در CryptoNote ثابت می کند.

همانطور که گفته شد ، CryptoNote با داشتن حافظه زیاد ، توانایی استخراج کنندگان تخصصی را محدود می کند. به همین دلیل CryptoNight یک الگوریتم هش حافظه سخت است.

علاوه بر سخت بودن حافظه ، CryptoNight با وابستگی به تأخیر ، استخدام ماینرهای ASIC را نیز بیشتر منصرف می کند. این اشاره به زمانی دارد که سخت افزار استخراج برای حل یک معادله طول می کشد. به عنوان مثال ، هنگام محاسبه معادله 10 + 10 ، تأخیر از پیش تعیین شده نتایج 20 را به تأخیر می اندازد.

تأخیر به طور فعال زمینه بازی بین سخت افزارهای مختلف استخراج را مساوی می کند. علاوه بر این ، محاسبات محاسباتی وابستگی به محاسبه قبلی را مجبور می کنند. این بدان معناست که سخت افزار استخراج نمی تواند بر روی مشکل بعدی ادامه یابد در حالی که منتظر بازگشت معادله فعلی است.

CryptoNight in the Wild

تجزیه و تحلیل منشا CryptoNight و بازیگران کلیدی مختلف ممکن است دشوار باشد. بیشتر روایت های توسعه CryptoNight به دو نهاد اشاره دارد: CryptoNote و Bytecoin.

به احتمال زیاد تیم Bytecoin حداقل تا حدی از توسعه دهندگان CryptoNote تشکیل شده است ، اما تعیین این تقسیم سخت است. در بیشتر موارد ، Bytecoin در میان اولین ارزهای رمزپایه ای است که از پروتکل CryptoNote استفاده کرده و CryptoNight را فراتر از CryptoNoteCoin آموزشی آزمایش می کند..

وجود دارد نشانه ها که Bytecoin در ابتدا در تیم CryptoNote انکوبه شد ، پس از آن آنها از توسعه دهندگان اصلی CryptoNote جدا شدند. با این وجود تیم CryptoNote برای تبلیغ و توسعه Bytecoin با برخی ظرفیت ها بازگشت.

تعیین جزئیات دقیق دشوار است زیرا تقریباً هر شخصی در CryptoNote و Bytecoin ناشناس است. ممکن است این دو تیم یکسان باشند اما تعیین آنها با دقت کامل امکان پذیر نیست.

عامل مونرو

امروزه Bytecoin بیشتر یک سکه مرده است. ماینرهای ASIC توانستند از قدرت هشدار Bytecoin پیشی بگیرند و بازار را به طرز چشمگیری جابجا کنند.

اما صبر کنید ، من فکر کردم CryptoNote در برابر ASIC مقاوم است?

کلمه کلیدی: مقاوم. با توجه به زمان و محبوبیت کافی ، تولیدکنندگان ASIC کد را شکسته و در نهایت سودآوری خود را پیدا می کنند. حتی مقاوم ترین الگوریتم های ASIC نیز در معرض این تهدید قرار دارند.

Bytecoin قادر به ممانعت از استخراج کنندگان ASIC نبود زیرا این پروتکل سالها بیشتر دست نخورده باقی مانده بود. این را با بروزرسانی های پویا و منظم Monero که همچنان مدیریت ظهور ماینرهای ASIC در بلاکچین آنها را دارد ، مقایسه کنید..

Monero و CryptoNight

Monero یکی از محبوب ترین بلاک چین ها است که از CryptoNight استفاده می کند.

جدیدترین چنگال Monero CryptoNightV8 را اجرا کرد. با استفاده از این به روزرسانی ، همه و همه ASIC های فعال استخراج بلاکچین Monero آجر شدند و آنها را بی فایده کرد. علاوه بر این ، Monero جنبه سخت حافظه الگوریتم CryptoNight را تقویت کرده و حافظه مورد نیاز را افزایش می دهد.

Monero ، در حال حاضر ، بهترین مورد استفاده برای CryptoNight است ، به شرط آنکه توسعه دهندگان با منبع باز همچنان به اصول برابری وفادار باشند.

بسته بندی کردن – CryptoNight چیست?

همانطور که از مونرو مشخص است ، بلاک چین مقاوم در برابر ASIC یک چالش مداوم و پویاست. CryptoNight یکی از ابزارهای موجود در پروتکل CryptoNote است که بنیادی را برای برابری طلبی بلاکچین فراهم می کند. با این حال ، بدون مراقبت و پرورش مداوم ، CryptoNight به طور نامحدود در برابر ASIC مقاوم نیست.

در حقیقت ، زمان و محبوبیت بیشترین عوامل خورنده برای بلاکچین مقاوم در برابر ASIC هستند. بلاک چین های موفق CryptoNote باید از تولیدکنندگان سخت افزار جلوتر باشند تا کاملاً جذاب نباشند.

بنابراین ، برابری طلبی CryptoNight بر بلاکچین یک اصل مداوم و فعال است ، نه یک نقطه پایان ایستا.