در ماه مه 2018 ، فیس بوک با سو explo استفاده از داده های شخصی تقریبا 100 میلیون نفر ، حریم خصوصی و امنیت داده ها را به عنوان موضوعات داغ گفتگوی ملی قرار داد. اما حتی قبل از فاجعه فیس بوک ، اطلاعات شخصی میلیون ها نفر از پایگاه های اطلاعاتی برخی از بزرگترین شرکت های جهان به سرقت رفته است (سونی ، Chipotle و JP Morgan به نام چند).

با توجه به دامنه و شدت موضوع ، ریچارد مالون از CoinCentral احساس کرد مجبور است با سازمان هایی که به طور فعال در حال راه حل برای مشکلات ذاتی حریم خصوصی داده ها و وضعیت موجود در حفاظت هستند ، صحبت کند..

وارد دنی زاکرمن ، رئیس استراتژی در شوید uPort. متولد شده از ConsenSys اکوسیستم ، uPort در حال ایجاد زیرساخت های هویتی در Ethereum است که “هویت خود-مستقل” را قادر می سازد – مفهومی که به مشتریان امکان کنترل کامل هویت دیجیتالی و داده های شخصی آنها را می دهد.

لطفاً از این مکالمه آموزنده در مورد وضعیت فعلی و تحول هویت دیجیتال لذت ببرید.

آرم uport ، با مجوز از هاکرنون

دامنه مشکلی که شما بچه ها در اینجا با آن روبرو هستید چیست؟ چرا مخازن شناسه متمرکز کافی نیستند?

مسئله اصلی سیستمهای متمرکز امروزه برای هویت این است که آنها هویت را که واقعاً مربوط به کاربر و شخص است ، در کنترل سازمانها قرار می دهند تا شخص. شما دولت ها ، سازمان ها و وب سایت هایی دارید که اساساً رجیستری را در رابطه با افرادی که با آنها در ارتباط هستند نگهداری می کنند ، و همه آنها دارای رجیسترهای مختلف و لیست های مختلفی از هویت هستند ، و این باعث ایجاد مشکلات زیادی می شود.

اول ، این بسیار کارآمد و ایمن نیست زیرا همه آنها مجبورند این داده ها را جداگانه ذخیره و محافظت کنند. همچنین ، تمام داده های تولید شده ، تمام اطلاعات مربوط به کاربران در این سیلوهای مختلف پراکنده شده است ، بنابراین کاربر هیچ تصویری کامل از آنها و داده هایی که در همه این مکان های مختلف ایجاد کرده است ندارد..

همچنین ، با اکثر این خدمات ، شما باید از جایی شروع کنید ، و این معمولاً با هویت دولتی است. اولین هویت گذرنامه هایی است که توسط کشورها صادر شده است و یک میلیارد نفر در کره زمین امروز چنین هویتی ندارند و بنابراین نمی توانند به سایر خدمات دسترسی پیدا کنند.

همه این مسائل در حال جمع شدن است و ما چندین نسخه مختلف از آن را تکرار کرده ایم ، بنابراین اکنون دیگر فقط براساس هویت ملی نیست. امروز ما یک سیستم فدراسیون داریم که در آن شما با Google یا Facebook وارد سیستم می شوید و آنها تمام داده های شما و همچنین همه این حساب های مختلف پراکنده را جمع آوری می کنند. اکنون می توانیم آن مدل را تلنگر کرده و به جای ایستگاه های مرکزی در اختیار کاربر قرار دهیم.

uPort دقیقاً چه کاری برای حل برخی از این مسائل که در ساختارهای ID امروز ذاتی است انجام می دهد و دقیقاً هویت خودمختار چیست?

من برای مراجعه به س firstال قبلی برمی گردم. اساساً ، هر یک از این سازمان ها پیش از این دفتر کل خود را از تمام هویت هایی که با آنها تعامل دارند یا از آنها صادر شده نگهداری می کنند. فناوری blockchain را وارد کنید ، که در هسته اصلی آن ، دفتر توزیع شده است و اکنون می توانیم از آن دفتر به عنوان ردیاب برای شناسه ها استفاده کنیم.

ما ابتدا بر روی افراد متمرکز شده ایم ، اما می توان از آن برای دستگاه ها یا هر چیز دیگری نیز استفاده کرد. اکنون ما این لیست مشترک و مشترک از هویت ها را داریم که توسط هیچ سازمانی کنترل نمی شود ، اما درعوض توسط فناوری بلاکچین ایمن شده و برای همه قابل دسترسی است. اگر ما روی آن دفتر مشترک ریشه بگیریم ، می توانیم تمام داده های هر یک از این سازمان ها و تعاملات و روابط را از افراد ، از همه تعاملات مختلف به آن دفتر مشترک ضمیمه کنیم..

اکنون ، ما می توانیم یک تصویر کامل از یک هویت ، یک تصویر مشترک داشته باشیم تا یک عکس پراکنده ، سیل. و ما می توانیم کنترل نهایی آن را به کاربر بدهیم زیرا فرد دارای کلید خصوصی این شناسه است.

بنابراین ، خود حاکم اصطلاحی است که ما در نهایت می گفتیم ، شما به عنوان یک شخص باید حاکمیت نهایی را بر هویت ، هویت جنسیتی و تأیید داده های شخص خود و همه چیز در آن داشته باشید..

با مجوز از Ethereum Stack Exchange

با مجوز از Ethereum Stack Exchange

چرا فناوری بلاکچین به طور منحصر به فردی قادر به ارائه هویت مطلق بر خود حاکم است?

آنچه بلاکچین به ما امکان می دهد استفاده از این آدرس های عمومی است که همه به عنوان شناسه به آنها دسترسی دارند. کلید خصوصی دستیابی به این آدرس های عمومی راهی است که کاربران می توانند کنترل نهایی را داشته باشند. به اشتراک گذاشته شده و باز است که همه می توانند به یک لیست دسترسی داشته باشند اما از امنیت برخوردارند تا افراد نتوانند در هویت یکدیگر دستکاری کنند.

اگر تصویب گسترده هویت خود-حاکمیت صورت می گرفت ، تمام معضلات کمبریج آنالیتیکا اتفاق نمی افتاد?

مشکلات زیادی وجود داشته است. کمبریج آنالیتیکا و فیس بوک یکی از رسوائی ها بود. نقض Equifax مورد دیگری بود. تعداد بیشتری از موارد جمع شده وجود دارد که مسئله مهمتری از هر دو مورد به طور مستقل است. راهی که این افراد برجسته ایجاد می کنند این است که این سازمان های برجسته دارای لیست هویت و تمام داده های مربوط به هویت خود هستند و به آنها اعتماد می شود که همه این داده ها را برای هر یک از ما ایمن کنند.

آنها یا امنیت آن را به خوبی انجام نمی دهند ، یا شرایط را نقض می کنند و از این داده ها و اعتمادی که به آنها داده می شود سو abuse استفاده می کنند. در سیستمی که خود حاکم باشد و کاربر بتواند آن را کنترل کند ، کاربر همیشه حق تصمیم گیری دارد که چه کسی به داده های وی دسترسی دارد و چه کسی به این دلیل که داده ها در آنها ذخیره می شود نه با فیس بوک یا کمبریج آنالیتیکا یا یک Equifax.

این درک من است که شما از ERC1056 و ERC780 استفاده می کنید. کمی در مورد چگونگی پیشرفت این ERC های خاص با من صحبت کنید. چرا از ERC725 استفاده نمی شود؟ برخی از تفاوت ها در اینجا وجود دارد?

چیزی که ما به آن فکر می کنیم ، به خصوص در مورد بلاکچینی مانند Ethereum که عمومی و غیرمجاز و همچنین تغییرناپذیر است ، این است که چگونه اطمینان حاصل کنیم که می توانیم حریم خصوصی خود را حفظ کنیم در حالی که از یک سیستم باز مانند آن استفاده می کنیم?

وقتی می گوییم حریم خصوصی ، منظور ما این است که نه تنها اطلاعات شخصی مانند نام و تاریخ تولد شما نباید در این دفتر حساب تغییرناپذیر قرار گیرد که هر کسی دیگر نمی تواند آن را تغییر دهد ، و افراد می توانند فعالیت های شما را مشاهده کنند ، این امر حریم خصوصی است. حتی اگر فعالیت مستعار خود را قطع کنید ، افراد می توانند هویت های مختلف و تعاملات مختلف را با یک شخص ارتباط برقرار کنند.

گاهی اوقات خوب است ، اما گاهی اوقات مسئله ساز است و ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که افراد می توانند حریم خصوصی خود را حفظ کنند. معماری ما که شامل هر دو ERC1056 و ERC780 می باشد برای حفظ حریم خصوصی طراحی شده است. در حالی که ERC725 ، نحوه استفاده از آن ممکن است باعث شود افراد بدون اینکه بدانند اطلاعات شخصی را روی زنجیره ای قرار می دهند که حریم خصوصی آنها را به خطر می اندازد.

ما در جستجوی مدلی هستیم که از مزایای این سیستم عمومی برخوردار باشد اما به کاربران اجازه می دهد تا محرمانه بودن خود را حفظ کنند و برخی از آنها همچنین در پی مقیاس سازی بسیاری از هویت های مختلف به روشی عملی هستند و اجازه نمی دهند کسی بین آنها ارتباط برقرار کند بدون اینکه کاربر بخواهد آنها را به.

ERC725 برخی از اطلاعات شخصی را روی زنجیره ای قرار می دهد که در مقایسه با ERC های دیگر که از آنها استفاده می کنید ، از کارآیی کمتری برخوردار است یا از خصوصیات کمتری برخوردار است. این درک من است که شما هم موارد استفاده و هم زنجیره ای و خارج زنجیره ای دارید. آیا می توانید کمی درباره تعامل در آنجا و شکل ظاهری برخی از آن برنامه ها صحبت کنید?

هنگامی که ما در مورد زنجیره ای و خارج از زنجیره صحبت می کنیم ، اغلب در مورد یک گواهی نامه یا پیام های امضا شده ، داده های امضا شده که به هویت شما پیوست می شوند یا از هویت شما ناشی می شوند صحبت می کنیم. برخی از این موارد برای معاملات زنجیره ای مانند آن استفاده می شود. چه در تعامل با یک برنامه غیرمتمرکز باشد و چه در برخی موارد ، ممکن است افراد بخواهند مواردی را مانند شناسه مستعار به صورت زنجیره ای منتشر کنند تا افراد بتوانند آنها را در یک رجیستر پیدا کنند. ما بیشتر تمرکز خود را بر روی آوردن هرچه بیشتر خارج از زنجیره داریم.

باز هم ، برای حفظ حریم خصوصی و همچنین مقیاس پذیری ، انجام کارهای زنجیره ای گران است. با داشتن این هویت ریشه ای در زنجیره اما امضا و استفاده از آن برای خاموش کردن داده های زنجیره ای ، می توانید از بسیاری از مزایای تأیید و امنیت زنجیره ای برخوردار شوید بدون اینکه واقعاً نیازی به استفاده از زنجیره برای ذخیره داده یا برای معامله واقعی ما فکر می کنیم اکثر تعاملات باید زنجیره ای اتفاق بیفتد و خواهد افتاد.

از مواردی برای ارسال پیام به کسی یا ارائه KYC خود استفاده کنید و دارای گواهی نامه ای باشید که بانک KYC’dyou شما می توانید آن گواهی را کاملاً خارج از زنجیره ای به طرف دیگری بدهید تا اثبات این باشد که چه کسی هستید و چیزی درباره خودتان. این گواهی امضا شده هرگز لازم نیست که زنجیره ای باشد.

جریان هویتی روند فعلی حکم می کند که شخصی ادعا کند ، پس این ضرورت وجود اثبات قانونی بودن هر آنچه را که ادعا می کنید وجود دارد و سپس تصدیق نامه ای است که قبلاً لمس کرده اید. uPort دقیقاً چگونه در کل فرآیند جریان هویت بهبود می یابد?

یک صادرکننده وجود خواهد داشت که در مورد شخصی و دارنده ادعا ، که موضوع مورد آن است ، ادعایی را صادر می کند. آنها این ادعا را حفظ می کنند و می توانند این ادعا را به طرف دیگری که ممکن است این ادعا را مصرف کند ، تأیید کننده ارائه دهند. این چیزی نیست که ما خودمان در خلا انجام دهیم.

ما در حال همکاری نزدیک با سازمانهای دیگر در این فضا هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که نحوه ایجاد این سیستم و پیاده سازی سیستم با یکدیگر همکاری دارد. ما فکر نمی کنیم uPort باید تنها ارائه دهنده هویت یا خالق ادعا باشد یا تنها مبنای هر یک از این موارد باشد. اگر بخواهیم هویت خودمختار را در پیش بگیریم ، رویکرد باغ دیواری منطقی نیست. ما از نزدیک با افرادی مانند کار می کنیم شورین و دیگران در بنیاد هویت غیرمتمرکز ، گروه کاری W3C.

سال گذشته تلاش زیادی برای دستیابی به استانداردهایی صورت گرفته است که منجر به هدایت همه این سازمانهای مختلف می شود که در بخشهای مختلف این زمینه فعالیت می کنند ، مطمئن شوید که ما در ایجاد این سیستم باز که در نهایت کنترل کاربران است ، با یکدیگر همکاری داریم. این یک قطعه از آن است.

این با دیگران کار می کند تا مطمئن شود ما در حال ساخت چیزی هستیم که به جای چیز اختصاصی uPort به اشتراک گذاشته شده است. علاوه بر این ، هر شرکت از این استانداردها به روش خود استفاده خواهد کرد. ما در uPort متمرکز بر این هستیم که اطمینان حاصل کنیم این مورد را به کاربران واقعی و موارد استفاده واقعی می رسانیم first اولین برنامه کاربری که در واقع می تواند کارهایی را با این قالب ادعا انجام دهد.

فروشگاه برنامه و فروشگاه Play ، از اواسط سال گذشته ، شروع به دیدن موارد استفاده مانند Zug ، سوئیس می کند که برای شهروندان خود تأیید می کند تا به خدمات دولتی دسترسی پیدا کنند و Gnosis در حال انجام آزمایش Olympia خود در uPort است. ما شروع به درک درک واقعی از محدودیت های رویکردهای اولیه کرده ایم ، جایی که باید برخی از راه های دسترسی به حریم خصوصی و برخی از روش هایی را که می توانیم درک معاملات بلاکچین را برای کاربران قابل استفاده کنیم ، جایی که گیج کننده است دوباره مرور کنیم. و متفاوت از وب 2.0 است.

ما برای اطمینان از بهتر شدن تجارب مختلف ، نه فقط خود ما ، بلکه با همه شرکای خود تکرار خواهیم کرد.

شما با Zug ، سوییس همکاری کرده اید یک ابتکار عمل که امکان رأی گیری آنلاین و اثبات عملکرد اقامت را فراهم می کند. من می دانم که استونی به داشتن اولین دولت الکترونیکی در جهان مشهور است. آیا شما می توانید هر گونه به روزرسانی یا KPI ارائه دهید که کارآیی ابتکاری مانند ابتکار عمل را در Zug نشان دهد؟ و آیا می بینید که دولت های دیگر در سراسر جهان به آنچه کشورهایی مانند استونی و سوئیس انجام می دهند توجه می کنند و امیدوارم از این الگو پیروی کنند?

قطعاً ما بیشتر و بیشتر مورد توجه دولت ها و این نوع روش ها هستیم. ما یک آزمایش با دولت برزیل انجام دادیم. من فکر می کنم اکثر آنها هنوز عمومی نیستند ، به خصوص در سطح شهر و محلی است که فکر می کنم در بین آزمایش کنندگان بیشتر این روش. من فکر می کنم که ادامه خواهد داشت.

دولت در بریتیش کلمبیا در حال انجام کارهای جالب توجهی است که تمام ادعاهایی را که دولت برای این نوع تجارت به مشاغل ارائه می کند به عنوان راهی برای ایجاد سیستم ایجاد می کند. من فکر می کنم آن ادامه خواهد داد. فکر نمی کنم این یک تلنگر باشد و اکنون همه چیز در این مدل دیجیتال و خود حاکم است. فکر می کنم با گذشت زمان به تدریج اتفاق می افتد.

ما این را در Zug نیز می بینیم. من فکر می کنم هفته گذشته دولت آنجا اعلام کرد که آنها می خواهند همه رأی گیری های بلاکچین را از طریق uPort امتحان کنند. در حال حاضر ، این واقعا در مورد استفاده در مقیاس گسترده نیست. این در مورد ادامه فشار دادن این موارد استفاده است. این کار فقط به منزله صدور گواهی نامه برای شهروندان به شناسه uPort آنها مبنی بر اینکه آنها شهروند Zug هستند ، آغاز شده است ، که روش جدیدی برای انجام این کار است زیرا به جای صدور شناسه جدید ، این یک گواهی برای شناسه uPort آنها است.

این یک شناسه برای کاربر است که همه چیز به جای این سیلوها در اطراف آن است. سپس وب سایت خود را معرفی کردند که در آن کاربران می توانند از آن اعتبار برای دسترسی به خدمات استفاده کنند. در حال حاضر ، آنها در حال آزمایش رای گیری هستند ، بنابراین من فکر می کنم که این فقط از نظر استفاده هایی که می بینیم مردم در بالای آن ساخته می شوند ، گسترش خواهد یافت. دولت های مختلف می خواهند روش های مختلفی پیدا کنند و امیدوارم شروع به کپی برداری بیشتر و بیشتر از یکدیگر کنند.

Zug Partners با uPort ، با مجوز از ETHNews.com

برخی از موانع موجود در برابر پذیرش گسترده هویت خود حاکم بر خود چیست؟ مانند مقررات ، کمبود فناوری موجود در آن و / یا عدم آگاهی?

من می گویم هنوز چند چالش وجود دارد. یکی نهایی کردن برخی از استانداردها است. باز هم ، نه تنها ما بلکه با همه افراد دیگر برای اطمینان از آنچه که در حال ساخت آن هستیم ، همکاری می کند و بر پایه های محکمی استوار است. همچنین ، ایجاد انگیزه در پذیرش این و آن به معنای چیزهای مختلف است. هنگامی که ما در مورد مشوق ها در فضای بلاکچین صحبت می کنیم ، اغلب افراد به سراغ نشانه ها می روند ، و این ممکن است نقشی داشته باشد ، اما همچنین ، شروع به نشان دادن ارزش یک سیستم هویتی مانند این است که در آن کاربران کنترل می کنند ، ایجاد راه هایی برای کاربران داده های خود را جمع کنند و از آن ارزش کسب کنند.

این که آیا سابقه مرور یک Dapp برای دیگری مفید است یا KYC قابل استفاده مجدد است. من فکر می کنم برخی موارد استفاده شروع می شود تا کاملاً روشن شود که چقدر سریع این امر می تواند بسیار قدرتمند شود و ما شروع به دیدن برخی از موارد در آنجا خواهیم کرد. برخی از چالش های فناوری پیرامون قابلیت استفاده وجود دارد. به عنوان مثال ، برای ما ، هزینه های معامله در شبکه Ethereum. ما باید بفهمیم که آیا ما تعداد زیادی کاربر در این مورد خواهیم داشت ، اگر آنها از ابتدا Ether نداشته باشند ، چگونه می توانیم از آنها استفاده کنیم؟ چگونه اطمینان حاصل کنیم که هزینه معاملات مانعی برای معاملات درون زنجیره ای نیست?

هنوز کدهای زیادی برای نوشتن وجود دارد ، کارهای زیادی باید انجام شود تا همه اینها واقعاً کاربرپسند باشد زیرا مردم انتظارات زیادی از خدماتی که استفاده می کنند دارند. در برخی از این پروژه های دولتی که می بینیم بسیاری از ابتکارات مختلف رای گیری در بالای uPort در کشورهای سراسر جهان ساخته شده است ، امنیت امنیت جدید مانند بلاکچین را فراهم می کند. فکر می کنم ، در حال حاضر ، آنها بیشتر در مرحله اثبات مفهوم یا آزمایش هستند.

موارد جدی نیستند ، اما اگر آنها شروع به نشان دادن امنیت بلاکچین و کارآیی این اعتماد بیمه کنند ، ما تصویب بیشتری توسط سازمان ها و دولت های برجسته تری خواهیم داشت. من فکر می کنم همه مواردی است که شما ذکر کرده اید برای ایجاد یک زمینه کاملاً جدید ، هم ارزش و هم اعتماد در زمینه های مختلف ، متوقف است.

هنگامی که من با اندرو کیز مصاحبه می کردم ، او صریحاً از هویت خود-حاکمیت به عنوان مورد استفاده برجسته برای بلاکچین نام برد. برای جامعه بسیار تحول آفرین خواهد بود. وی به طور خاص انگیزه های نظری بازی را که در مدل هویت خود-حاکم ساخته شده ذکر کرد. به عنوان مثال ، ما می توانیم داده های رتبه بندی Airbnb و Uber را جمع آوری کنیم تا چیزی شبیه به یک امتیاز اجتماعی ارائه دهیم تا افراد را تشویق کند تا به نفع خود برای جهان عمل کنند. به عنوان مثال ، ما می توانیم از جرم و جنبه های دیگر از چنین ماهیتی جلوگیری کنیم. آینده هویت حاکم بر خود برای شما چگونه است?

این ایده از شهرت متن و قابل حمل یک مفهوم اساسی است. اگر کاربران همه این داده ها را جمع آوری کنند ، عالی است و این اساس همه چیز است. دسترسی به همه چیز ، از سابقه مرور خود تا سوابق بهداشتی و سایر موارد ، اما منطقی بودن این داده ها است.

وقتی بتوانید همه را جمع کنید ، واقعاً هیجان انگیز است. این ممکن است به نوعی نمره شهرت جهانی باشد ، اما این شروع به ورود به برخی از مناطق خطرناک می کند ، اما همچنین ، سپس می توانید همه همتایان خود را به اشتراک گذاری داده های اقتصادی از طریق همتا ، اعم از Uber ، Airbnb ، ETC ، ترکیب کنید نمره ای که می توانید با شروع یک سرویس کاملاً جدید از آن استفاده کنید. لازم نیست از ابتدا شهرت جدیدی ایجاد کنید.

همچنین ، هنگامی که شروع به استفاده از مواردی مانند استفاده از تلفن همراه و سابقه پرداخت خود می کنید و سابقه بسیار خوبی در پرداخت اجاره برای ایجاد اعتبار دارید که به شما امکان دسترسی به وام هایی را می دهد که ممکن است قبلاً به آنها دسترسی نداشته باشید. این امکان وجود دارد که بدون ایجاد هر بار شروع از ابتدا ، این اشکال مختلف داده را برای ایجاد اعتبار و اعتبار ترکیب کند.

من فکر می کنم این یک قطعه جذاب است. فکر نمی کنم ما دقیقاً می دانیم که چگونه به نظر می رسد. احتمالاً این یک سیستم پنج ستاره نخواهد بود که بسیار ساده است. من فکر می کنم بسیاری از شرکت های مختلف با استفاده از فرم های مختلف خواهیم دید ، اما این چیزی است که ما می خواهیم خیلی سریع شروع کنیم تا به مردم اجازه دهیم با آن آزمایش کنند و ببینند که چه فرم هایی دارد تا بتوانیم uPort را در مورد آن طراحی کنیم.

قبل از اینکه ما را جمع کنیم ، می خواهم با یکی از س favoriteالات مورد علاقه خود تمام کنم. اگر به یک تابلوی تبلیغاتی بزرگ در میدان تایمز دسترسی داشته باشید ، چه پیامی می خواهید نمایش داده شود؟ این می تواند در مورد هویت به طور کلی یا به طور خاص uPort باشد.

سؤال خوبی بود. باید بگویم:

uPort: داده های شما در دست شما ، حریم خصوصی شما در کنترل شما ، آزادی دیجیتال شما.

اوه ، و همچنین بلاکچین.

با تشکر از وقت شما ، دنی.