نگاهی عمیق به ارز رمزنگاری شده Verge & سکو

Verge یک ارز رمزپایه محرمانه است که هدف آن این است که تراکنش ها را ناشناس و غیرقابل ردیابی نگه دارد در حالی که امکان بارگذاری بالا و زمان تأیید سریع را فراهم می کند.

این پروژه کاملاً منبع باز و تحت هدایت جامعه است. هیچ شرکت یا بنیادی پشت Verge نیست. در حقیقت ، تیم اصلی Verge’s را امضا کردند کاغذ سیاه فقط با نام کاربری آنها. جامعه متعهد به حفظ حریم خصوصی ، ناشناس ماندن و عدم تمرکز است.

تیم حاشیه

سکه در ابتدا با نام DogeCoinDark در سال 2014 آغاز شد. در فوریه 2016 ، DogeCoinDark خواستار فاصله گرفتن از هر دو الگوی رفتاری Doge و مفهوم “تاریک” شود ، و به Verge تغییر نام داد. طی دو سال گذشته ، این پروژه خط مشی قانونی بودن تصویب بازار انبوه را تعیین کرده است.

Verge در حال ورود به مسابقه شلوغ برای بدست آوردن برترین سکه حفظ حریم خصوصی است. در این مقاله ، نگاهی خواهیم انداخت به اقدامات محرمانه ای که Verge اعمال می کند. ما همچنین در فن آوری Verge و اینکه آیا این یک پروژه با پتانسیل صعود به بالا است ، یک غواصی عمیق خواهیم کرد.

ناشناس ساختن ارتباطات کاربر

Verge به دلیل حفظ ارتباط کاربر با شبکه ، به مسئله حفظ حریم خصوصی حمله می کند.

اینترنت که همه ما تشخیص می دهیم کاملاً ساده است. برای ارسال اطلاعات بین رایانه ها ، از یک سرویس دهنده اینترنت (ISP) یا واسطه دیگر برای تسهیل پیام استفاده می کنید. هنگام ارسال پیام ، ISP شما می تواند شناسه منحصر به فرد شما را در اینترنت مشاهده کند – آدرس IP شما. ISP شما همچنین باید آدرس IP رایانه مقصد را بداند ، بنابراین می تواند پیام را مسیریابی کند.

این برای ترافیک اینترنت عادی است ، اما ناشناس نیست. با گذشت زمان ، یک ISP چیزهای زیادی درباره آدرس های IP که با آنها تماس می گیرید می آموزد. آنها همچنین می دانند که شما از کجا پیام می فرستید. در بسیاری از موارد ، ثبت نام با ISP شما با هویت شما با آدرس IP شما ارتباط برقرار می کند و باعث ناشناخته بودن و حریم خصوصی متعددی می شود. Verge از دو رویکرد Tor و I2P برای آدرس دهی به ناشناس ماندن اتصال استفاده می کند.

وارد Tor شوید

Tor یک طرح ناشناس سازی شناخته شده برای آدرس های IP است. نام مخفف مخفف The Onion Router است ، زیرا شبکه Tor پیام شما را در چندین لایه رمزگذاری پیچیده است. Tor به جای مسیریابی اتصال اینترنت از طریق یک ISP ، ارتباط بین بسیاری از رایانه های رله را در شبکه Tor peer-to-peer گشود..

اتصال تور

این آدرس IP پیام را بارها تغییر می دهد و ردیابی به فرستنده اصلی مشکل می شود. با استفاده از TOR ، هیچ گره ای کل مسیر را که یک پیام طی می کند نمی داند. پیام به سرعت ناشناس و غیرقابل ردیابی می شود. یک سرویس دایرکتوری مسیر اتصال را مشخص می کند.

Tor یک شبکه همتا به همتا است. همانطور که از Tor استفاده می کنید ، شما همچنین به عنوان یک گره رله برای پیام های دیگری که در شبکه Tor برگشت می خورند عمل می کنید.

Verge Tor را به عنوان استاندارد برای معاملات خود پیاده سازی می کند تا ارتباطات کاربر با بلاکچین را ناشناس کند. ایجاد پیوند به آدرس IP دشوارتر است.

I2P

راه حل نسل بعدی برای ناشناس ماندن اتصال I2P است. در حالی که Tor مسیریابی مدار مبتنی بر دایرکتوری را فراهم می کند ، I2P امکان مسیریابی پویای بسته های اطلاعاتی را فراهم می کند. هیچ دایرکتوری در I2P وجود ندارد ، بنابراین مسیریابی پاسخگو شبکه می تواند از ازدحام و قطعی جلوگیری کند.

اتصال i2p

I2P همچنین مسیریابی را به دو تونل جداگانه تقسیم می کند ، یكی خروجی و دیگری ورودی. این بدان معناست که پیام هایی که به رایانه یا وب سایت دیگری ارسال می کنید مسیری متفاوت از پیام هایی را که در پاسخ دریافت می کنید دنبال می کنند. هر کسی که به آن گوش می دهد فقط نیمی از سابقه پیام را می بیند ، مانند اینکه فقط در نیمی از تماس تلفنی جایی شنیده می شود که شما نمی دانید چه کسی صحبت می کند یا با کسی صحبت می کند.

Tor به عنوان درگاهی برای دسترسی ناشناس به اینترنت معمولی در نظر گرفته شده بود. I2P تجربه بسیار قوی تری را ایجاد می کند و منجر به ایجاد یک شبکه خصوصی در اینترنت می شود. I2P یک شبکه تاریک واقعی است ، با برنامه هایی که به طور خاص برای I2P نوشته شده است.

Verge از فناوری I2P برای شبکه خود نیز استفاده می کند. شما این گزینه را دارید که معاملات خود را از طریق Tor یا I2P مسیریابی کنید اما ناشناس ماندن IP در Verge استاندارد است. از آنجا که کل بلاکچین Verge ناشناس است ، ردیابی کل جامعه بسیار دشوارتر می شود.

پروتکل Wraith

پروتکل Wraith به کاربران امکان می دهد از بین معاملات بلاکچین عمومی و خصوصی یکی را انتخاب کنند. معاملات عمومی شفافیت و سرعت را فراهم می کند. معاملات خصوصی بلاکچین به هیچ وجه قابل بررسی عمومی نیست.

آنها قصد دارند این معاملات خصوصی را با استفاده از آدرسهای مخفی کاری که از طریق Tor انجام می شوند ، انجام دهند. آدرسهای Stealth وجوه را به آدرسهای یکبار مصرف ارسال می کنند. فقط گیرنده می تواند وجوه ارسالی به یک آدرس مخفی کاری را شناسایی و بازخرید کند. آدرسهای پنهانکاری یک جز important مهم در نحوه عملکرد Monero ، یک سکه خصوصی است. با این حال ، Monero رمزنگاری پیچیده تر و سایر ویژگی هایی را فراهم می کند که حریم خصوصی آن را به طور موثرتری تضمین می کند.

توافق نامه کلیدی

رمزنگاری Verge بر اساس منحنی های بیضوی است. رمزنگاری منحنی بیضوی کاملاً جا افتاده و بسیار باحال است. این یک قسمت کلیدی از بیت کوین است و Verge از نوع کمی از بیت کوین استفاده می کند که به آن معروف است منحنی بیضوی دیفی هلمن. این اجازه می دهد تا طرفین به اشتراک و توافق بر روی کلید معاملات و امضا بدون مشاهده ناظر چیزی یاد بگیرند.

کیف پول

Verge از کیف پول Electrum استفاده می کند که در اصل برای بیت کوین طراحی شده است. Electrum از تلفیق Tor و I2P پشتیبانی می کند. همچنین امکان ذخیره آفلاین توکن ها را فراهم می کند. در صورت نیاز به ارسال XVG ، می توانید معامله را با کلید خصوصی خود بصورت آفلاین امضا کنید. پس از امضا ، می توانید معامله را از طریق رایانه آنلاین که به کلیدهای خصوصی شما دسترسی ندارد ، پخش کنید.

Electrum همچنین از بازیابی کلید رمز عبور و چند علامت پشتیبانی می کند ، به این معنی که شما می توانید برای ارسال یک تراکنش به تأییدهای متعدد و افزایش امنیت نیاز داشته باشید. سرانجام ، کیف پول Electrum به سرورهای غیرمتمرکز متصل می شود که زنجیره بلوک را فهرست می کنند. نیازی به استفاده از یک گره کامل یا بارگیری کل سابقه معاملات بلاکچین نیست.

کیف پول Android

Verge همچنین از دو کیف پول اندرویدی پشتیبانی خواهد کرد. یکی برای Tor و دیگری برای I2P. این کیف پول های موبایل شامل اقدامات امنیتی مانند کد PIN و قفل بیومتریک است. آنها همچنین از کدهای QR برای بیرون کشیدن تعادل از کیف پول های کاغذی پشتیبانی می کنند.

پیام رسانی

Verge گزینه هایی را برای معاملات پیام رسان نیز اجرا کرده است. شما می توانید XVG را از طریق تلگرام ، Discord ، Twitter یا IRC ارسال کنید. ارسال نشانه فقط با استفاده از نام کاربری شخص ساده است. یک ربات معامله را پردازش می کند و وجوه را در یک آدرس نگهداری قرار می دهد. سپس با دریافت دستورالعمل نحوه مطالبه وجوه ، برای گیرنده پیامی ارسال می شود. Verge تنها ارز رمزنگاری شده برای پیاده سازی پیام رسانی نیست ، اما نشان دهنده یک جهش بزرگ به جلو در تجربه کاربر از سهولت استفاده است.

پرداخت پیام رسانی در Slack و Steem در اواخر امسال به XVG ارائه می شود.

معدن

Verge در میان تعداد انگشت شماری از پروژه ها است که در حال آزمایش اجماع چند الگوریتمی هستند. این بدان معناست که ماینرها می توانند XVG را به پنج روش مختلف استخراج کنند. همه الگوریتم ها اثبات کار مبتنی بر هستند. با این حال ، برخی از آنها سخت افزار ASIC را ترجیح می دهند در حالی که دیگران سازگار با GPU یا سبک تر هستند.

پنج الگوریتم Scrypt ، X17 ، Lyra2rev2 ، myr-groestl و blake2s هستند. Digibyte پیشگام این رویکرد چند الگوریتمی بود. مزیت عدم تمرکز بیشتر است زیرا الگوریتم های مختلف بدان معنی است که انواع مختلفی از سکوهای استخراج می توانند در استخراج XVG شرکت کنند.

Verge دارای زمان هدف بلوک 30 ثانیه ای است که بین پنج الگوریتم تقسیم شده است. در کل ، 16.5 میلیارد XVG وجود دارد ، با 9 میلیارد استخراج در سال اول (2014) و 1 میلیارد هر سال پس از آن.

سکه XVG

XVG ، در اصل DogeCoinDark ، بدون ICO یا حق بیمه راه اندازی شد. توسعه دهندگان سکه های Verge را مانند بقیه خریداری کردند.

Verge در حال حاضر در میان 30 ارز رمزپایه برتر در سراسر جهان قرار دارد. این در بسیاری از مبادلات عمده از جمله Binance و Bittrex ذکر شده است.

برنامه های آینده

Verge چندین برنامه آینده دارد که می تواند پروژه را به عنوان یک راه حل کامل برای حفظ حریم خصوصی جذاب تر کند.

مبادله اتمی

با شروع از سال 2018 ، Verge امیدوار است که پشتیبانی از مبادله های اتمی را با بیشتر ارزهای رمزپایه اصلی اجرا کند. مبادله های اتمی با استفاده از قفل های هش و قفل های زمانی در ازای انتشار توکن های یک زنجیره دیگر ، نشانه های یک بلاک را مسدود می کنند. Verge امیدوار است که قابلیت همکاری با سایر زنجیره ها آن را به یک ارائه دهنده حریم خصوصی تبدیل کند.

قراردادهای هوشمند

پروژه Rootstock قصد دارد زنجیره جانبی به Verge اضافه کند که قراردادهای هوشمند را پردازش می کند. این تورینگ کامل و قابل مقایسه با Ethereum خواهد بود. هنوز راه اندازی نشده است ، بنابراین این ادعاها هنوز تأیید نشده اند.

نشانه های RSK موجود در Rootstock را می توان به نشانه های Verge پیوند داد تا از همان ارزش برخوردار شوند. شما می توانید XVG را در Verge واریز کرده و RSK مربوطه را در زنجیره جانبی Rootstock هزینه کنید.

Rootstock ادعا می کند که در مقیاس پذیری قرارداد هوشمند دستیابی به موفقیت بزرگی داشته اند. هدف آنها 2000 tx / s با استفاده از راه حلهای حلقه خارج از شبکه مشابه Lightning Network است.

نتیجه

Verge از آنجا که یک پروژه غیر متمرکز و منبع باز است جالب توجه است. با این حال ، عدم ساختار رسمی آن نیز می تواند یک اشکال باشد. بیشتر پروژه های رمزنگاری جدی که این روزها زیربنایی دارند که منجر به توسعه و تعیین نقشه راه می شوند.

این پروژه همچنین نیاز به بررسی خارج دارد. در حالی که بسیاری از فناوری هایی که آنها در حال پیاده سازی هستند در جای دیگری آزمایش شده است ، Verge می تواند از یک دوز قانونی بودن از یک منبع مستقل استفاده کند.

آنها همچنین منابع مشابهی با رقبا در فضای حفظ حریم خصوصی ندارند. Monero ، Z Cash و Dash صدها نفر در Githubs خود دارند. Verge فقط 12 دارد.

همانطور که گفته شد ، پنهان کردن آدرس های IP مرز مهمی برای ناشناس ماندن زنجیره بلوک است. اگر آنها بتوانند قراردادهای هوشمند ناشناس را حل کنند ، این یک موفقیت منحصر به فرد برای فضا خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me