والمارت در سال 2017 سرمایه گذاری های قابل توجهی را برای آزمایش بلاکچین انجام داد. چه از FOMO و چه از پذیرش اینکه بلاکچین برای ماندن در اینجا حضور دارد ، متوجه شدند که پذیرندگان دیرهنگام در گرد و غبار باقی می مانند. بنابراین والمارت ابتدا با ابتکار IBM برای پیگیری غذاهای خاص از طریق زنجیره تأمین.

نتایج حاصل از ردیابی گوشت خوک چینی و انبه مکزیکی در سراسر جهان دلگرم کننده بود. فناوری Blockchain پتانسیل آن را نشان داد. و در حال حاضر غول خرده فروشی با ثبت اختراع خوشحال می شود. از سیستم های پرداخت با استفاده از زنجیره بلوک گرفته تا تلفیق فناوری با سیستم تحویل مبتنی بر خودرو مستقل.

بنابراین ، این یک سوال مهم را ایجاد می کند.

چرا Walmart Filing Blockchain اختراعات ثبت شده است?

اختراع Walmart

آخرین اختراع Walmart

فناوری Blockchain هنوز تا تصویب انبوه فاصله زیادی دارد. اما به راحتی می توان گفت که اکثر صنایع امکانات آن را می بینند. در مورد والمارت ، این می تواند یک مانور متحول کننده یا متحرک باشد ، و خود را مجبور به سازگاری با تغییرات خاص کند – یا به سادگی یک تحول در مدیریت تدارکات.

اما این در شرایطی است که خرده فروشان در سراسر جهان هنوز در حال بررسی این هستند که چگونه بلاکچین را به بهترین وجه در فرآیند های خود ادغام کنند.

برخی (مانند Japan’s Rakuten) در تلاشند ارز رمزنگاری شده خود را راه اندازی کنند. دیگران ، مانند والمارت و کروگر ، ردیابی و ردیابی مواد غذایی را در سراسر زنجیره تأمین تجربه کرده اند.

و حتی غول های آنلاین آمازون و فیس بوک شروع به ثبت دامنه ، راه اندازی سیستم عامل های بلاکچین و بررسی پتانسیل آن کرده اند.

با این وجود حق ثبت اختراعات والمارت به ویژه خاص نیستند و تقریباً مشابه مقاله های سفید در ارائه خود هستند. این زمینه برای بسیاری از تفسیرها و س questionsالات باقی می ماند – به طور خاص ، برنامه های Walmart برای فناوری بلاکچین چیست?

کاهش کسرها

شرکت های بزرگی مانند Walmart مجبورند هزینه های ناشی از شرایط مختلف را جذب کنند. اینها به عنوان کسر شناخته می شوند. به عنوان مثال در نظر بگیرید که یک تأمین کننده می خواهد تخفیف اعمال کند یا محصولات آسیب دیده یا شاید کمتر از مبلغ توافق شده وارد بازار شوند. این اغلب منجر به درگیری با تأمین کنندگان می شود که حل آن دشوار است.

مدیر ارشد محصولات در HighRadius, سید شبیر ، توضیح می دهد:

“حل تعارض اغلب به دلیل دسترسی محدود به داده های متعلق به سهامداران مختلف به تأخیر می افتد. به عنوان مثال ، ذینفعان از بخشهای مختلف در میان تأمین کنندگان و مشتریان (والمارت) ، ارائه دهندگان تدارکات ، حسابرسان و غیره ، و همچنین مسائل مربوط به ردیابی معاملات و اسناد مربوطه. “

فناوری بلاکچین می تواند سطح مورد نیاز شفافیت لازم برای جلوگیری از وقوع این درگیری ها را فراهم کند. یا ، به سادگی آنها را به روشی خودکار و بدون عارضه حل کنید.

شابر ادامه می دهد ، “به عنوان مثال والمارت می تواند میزبان زنجیره بلوکی برای شرکت های حمل و نقل باشد تا هم عرضه کنندگان و هم والمارت بتوانند از دفتر توزیع شده برای آشتی استفاده کنند. حل سریع اختلافات هم در رابطه با AR / AP به نفع تأمین کنندگان و خریداران خواهد بود. ”

استفاده از قراردادهای هوشمند برای پرداخت تأمین کنندگان

استفاده از قراردادهای هوشمند برای پرداخت هزینه تأمین کنندگان براساس شرایط از پیش تعیین شده می تواند یکی دیگر از شگردهای آستین والمارت باشد. آنها می توانند میزان نیروی انسانی مورد نیاز برای سازماندهی پرداخت ها و پیگیری موارد را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. عملیات بی نهایت کارآمدتر خواهد شد.

Shabeer می گوید ، “قرارداد هوشمند” می تواند به عنوان بخشی از بلاک چین گسترده تر توصیف شده در بالا اجرا شود. این امر نه تنها به دستیابی به موقع پرداخت کمک می کند بلکه باعث ایجاد فضای شفافیت با اختلافات کمتر می شود. “

مدیریت زنجیره تأمین

ما قبلاً نشانه هایی را از آزمون آزمایشی IBM مشاهده کرده ایم که Walmart از زنجیره بلوک برای زنجیره تأمین خود استفاده خواهد کرد. از نتایج مثبتی که آنها مشاهده کردند چند ماده غذایی ردیابی می شود ، فقط تصور کنید که این محصول به هزاران محصول خود رسیده باشد.

جوئل وینسنت ، مدیر ارشد بازاریابی در متخصصان اینترنت اشیا ZEDEDA نظرات ، “استفاده در نظر گرفته شده از Walmart ، طبق جدیدترین حق ثبت اختراع ، مطابقت بیشتری با آنچه از شرکتهای بزرگ انتظار دارید را دارد. این در داخل زنجیره تأمین است و نحوه دستیابی به وسایل نقلیه مستقل را ردیابی می کند (که به این دلیل که هیچ راننده ای برای امضای “ورود” با دست وجود ندارد ، بنابراین کد دسترسی باید بدون تأیید فیزیکی دسترسی “ثبت شود”) “

وی ادامه می دهد ، “در واقعیت ، استفاده از وسیله نقلیه خودمختار به راحتی جایگزین راننده می شود. اگر راننده را جایگزین کنید ، باید نحوه بررسی و خروج راننده از یک کامیون ایمن (که کنار رانندگی نیز وظیفه او است) را جایگزین کنید. این یک جهش نیست که از ناوگان افرادی که در حال رانندگی و چک کردن موجودی هستند به ناوگان اتومبیل های بدون راننده که دارای یک گزارش ضد دستکاری برای ورود و خروج موجودی هستند ، بروید. “

وضعیت موجود در حال تغییر است

در حالی که والمارت ، فیس بوک و سایر غول ها در حال پریدن روی قطار بلاکچین هستند ، این لزوما به این معنی نیست که به این زودی ها به مقصد می رسد. در حقیقت ، ممکن است سالها طول بکشد تا Walmart کاملا فناوری بلاکچین را با سیستم های موجود ادغام کند.

وینسنت اظهار داشت: “این همان” تبدیل یک تانکر نفت “است. “در یک شرکت بزرگ ، این فقط سیستم هایی نیستند که کاملاً یکپارچه شده و از 10 گلدان بلند کریسمس سخت تر باشد ، بلکه فرآیندهای ریشه دار نیز خواهد بود.”

با این حال ، این واقعیت که آنها در حال آماده شدن برای تغییر هستند ، یک نشانه دلگرم کننده است. نه فقط برای FOMO ، بلکه در واقع به طور آشکاری فرایندهای تجاری و خلاصه ای از آنها را بهبود می بخشد.

فناوری Blockchain می تواند بسیاری از مشکلات Walmart را حل کند. از اعتماد و شفافیت گرفته تا قابلیت ردیابی ، پاسخگویی و کاهش ضایعات.

وینسنت ادعا می کند: “جدی گرفتن بلاکچین توسط شرکت های محافظه کار آغاز مشروعیت این فناوری است.” “ما هر روز در حال یافتن کاربردهای عملی و قابل اجرا هستیم. ما ممکن است با این فعالیت از “اینترنت در سال 1991” به “اینترنت در سال 1994 – درست قبل از عمومی شدن Netscape” تبدیل شده ایم. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me