سکه های X11 مانند Dash ، Checkcoin و CannabisCoin در کنار الگوریتم های رمزنگاری رقابتی دیگر در حال تکثیر هستند. به عنوان جایگزینی برای الگوریتم های معروف هش ، مانند Bitcoins SHA256 یا Monero’s CryptoNight ، الگوریتم X11 توسط Evan Duffield ساخته شد تا تهدید قریب الوقوع مدارهای مجتمع ویژه برنامه را که به اصطلاح ASIC شناخته می شود ، مهار کند..

Battlefield Blockchain: تمرکز زدایی در مقابل استخراج ASIC

به طور خلاصه ، استخراج کنندگان ASIC به عنوان تهدیدی برای اکوسیستم معدن تلقی می شوند و به دلیل متمرکز کردن قدرت هش شدن بلاکچین ها به شدت مورد انتقاد قرار می گیرند. تراشه های ASIC به ویژه تهدید به تمرکززدایی هستند زیرا منابع زیادی دارند و مشارکت گسترده در استخراج را محدود می کنند. یک تراشه معمولی تک ASIC با ضرب دو رقمی از GPU بعدی با بهترین عملکرد بالاتر خواهد رفت.

علاوه بر این ، سخت افزار استخراج ASIC می تواند بسیار گران باشد. ماینرها در چرخه های ارتقا سریع سریع گرفتار می شوند ، جایی که ASIC های جدیدتر ملزم به جلوتر از پروتکل استخراج خود هستند.

این بدان دلیل است که سخت افزار ASIC به طور قابل ملاحظه ای برای استخراج بلاکچین در وضعیت فعلی خود تخصص دارد. به روزرسانی های شبکه می تواند استخراج کنندگان ASIC را بی فایده کند و تولیدکنندگان ASIC را وادار به تولید یک استخراج کننده جدیدتر ASIC کند.

تهدیدهای ASIC برای تمرکززدایی

تعارض بین تراشه های تخصصی و تمرکز زدایی به قدمت خود جامعه متمدن است. هسته اصلی این امر توزیع نابرابر منابع و فرصت ها است.

تهدید شماره 1 بورژوازی در برابر پرولتاریا

خوب ، ممکن است این اصطلاحات برای چنین فناوری نوپا کمی افراطی باشد اما پویایی آن بسیار شبیه است. در وهله اول ، ASIC ها یک اصل اساسی به طور قابل توجهی بالاتر هستند. بخش نسبتاً کمی از جمعیت جهان به بازارهای سرمایه مورد نیاز برای تأمین اعتبار یک عملیات استخراج ASIC دسترسی دارند. ثانیا ، دکل های استخراج ASIC خود منبع محدودی هستند. اولویت تراشه های اختصاصی فقط به سفارشات بزرگ اختصاص دارد و هر کسی را بدون دسترسی به سرمایه محدودتر می کند.

تهدید شماره 2 قدرت هش کردن

واحدهای واحدی که بخشهای عظیمی از میزان هش شدن شبکه را کنترل می کنند خوب نیست. به عبارت ساده تر ، قدرت هش کردن نیز در عملکردهای دموکراتیک بلاکچین نقش دارد. شدیدترین این اعتبار اعتبار دفتر یا به عبارت دیگر تاریخچه آن بلاکچین است.

یک استخراج کننده با قدرت هشدار قابل توجه به طور بالقوه قادر به نوشتن تاریخچه بلاکچین و انتشار آن به عنوان حقیقت است. این یک نمای کلی بسیار اساسی از یک سناریوی بدترین حالت است و خوشبختانه هم راه حل های اجتماعی و هم فناوری برای آن وجود دارد. با این حال ، توجه به پتانسیل سو mis استفاده از قدرت هش متمرکز مهم است.

سکه های X11: پاسخی به معدنچیان متخصص

x11 سکه داش

Dash اولین ارز رمزنگاری شده بود که با الگوریتم X11 ساخته شد.

اکنون باید مشخص شود که الگوریتم X11 و سکه های X11 پاسخی مستقیم به گسترش استخراج کنندگان رمزنگاری ASIC هستند. مفهوم اصلی این بود که اکوسیستم معدن عادلانه و در دسترس باشد.

سس مخفی الگوریتم X11 به زنجیر زنی الگوریتم معروف است. این یک ایده ساده روی کاغذ است که 11 الگوریتم هش SHA3 را به هم متصل می کند. داده های وارد شده توسط هر الگوریتم از نظر رویه ای ، یکی پس از دیگری هش می شوند. هش نهایی پس از گیج شدن توسط 11 الگوریتم خارج می شود.

در آن زمان ، زنجیرزنی الگوریتم های مختلف هش SHA3 با هم ایجاد توسعه یک استخراج کننده ASIC مناسب را بسیار دشوارتر کرد. درک این بود که سکه ها ، مانند Dash ، فرصتی گسترده برای ماینرهای پردازنده و پردازنده گرافیکی فراهم می کنند تا قبل از ورود ASIC ها به صحنه رشد کنند..

توابع X11 Hash: بلیک ، BMW ، Groestl ، JH ، Keccak ، Skein ، Luffa ، Cubehash ، Shavite ، Simd ، Echo

استخراج سکه های X11 | بازگشت ASIC ها

شمارش معکوس برای ASIC ها از روزی که اولین سکه X11 استخراج شد آغاز شد. امروز ما عمیقاً در دوره X11 استخراج ASIC هستیم و محافظت هایی که الگوریتم های زنجیره ای یکبار ارائه می داد ، فرسایش یافته است.

توسعه الگوریتم X11 از زمان انتشار آن در سال 2014 عمدتا وجود نداشته است. عملکرد هش برای چند سال از یک محیط رایگان ASIC برخوردار بود. با این حال ، بدون توسعه بیشتر مقاومت ASIC ، عملکرد هش X11 توسط توسعه دهندگان سخت افزار ASIC غلبه کرده است.

استخراج CPU و GPU از سکه های X11 مطمئناً هنوز امکان پذیر است. با این حال ، سودآوری در حال کاهش است ، سایت های مقایسه استخراج مانند WhatToMine.com دیگر سکه های X11 را در دسته GPU خود لیست نمی کنند. در عوض ، سکه هایی مانند Dash و Checkcoin گروه با سایر فرصت های استخراج ASIC هستند. این یک تغییر ظریف است اما به طور دقیق احساس جامعه معدن را منعکس می کند.

نتیجه

در مورد نقشی که سخت افزار تخصصی استخراج در یک اکوسیستم بلاکچین بازی می کند اتفاق نظر کمی وجود دارد. از یک طرف ، سخت افزار تخصصی توسعه دهندگان نرم افزار را به سمت ایجاد راه حل های جدید مانند عملکرد هش X11 سوق می دهد. برعکس ، استخراج تخصصی می تواند به سرعت قدرت هش یک بلاکچین را متمرکز کرده و امنیت پروژه های کوچک را تهدید کند.

نقطه شیرین جایی بین دو حد است. ASIC ها برای یک بلاکچین سالم هستند به شرطی که این نرم افزار تکثیر آنها را از بین ببرد ، از جمله GPU و گاهی اوقات استخراج CPU..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me