همانطور که اقتصاد ارزهای رمزنگاری شده در حال توسعه است و دنیای سرمایه گذاری های جایگزین را درگیر خود می کند ، جامعه همچنان در مورد بهترین برنامه های جدید فناوری بلاکچین بحث می کند و اینکه چگونه این پروژه ها نه تنها می توانند به تنهایی توسعه یابند بلکه برای ارائه یک راه حل غیرمتمرکز به اینترنت گرد هم می آیند..

دو کاربرد فناوری بلاکچین که به زودی در دنیای واقعی نیز استفاده می شود شامل انجام معاملات کاملاً خصوصی از طریق بلاکچین و استفاده از قراردادهای هوشمند از طریق برنامه های غیرمتمرکز (DAPPS).

Zcash ، پروتكلی است كه نسخه حفظ حریم خصوصی بیت کوین را ارائه می دهد ، هدف آن این است كه به کاربران كمك كند تا از طریق معاملات پرداختی كه نه مبدا ، نه مقصد و نه مبلغ پرداختی را مشخص كنند ، به طور مستقیم به یكدیگر پرداخت كنند. از طرف دیگر ، Ethereum یک ماشین مجازی غیرمتمرکز را ارائه می دهد که می تواند قراردادهای هوشمند را اجرا کند ، داده ها را ذخیره کند و خدمات را در حال حاضر توسط اقتصاد جهانی متمرکز کند..

Zcash و Ethereum اگرچه از نظر دامنه غیرمتمرکز مشابه هستند ، اما ساختار متفاوتی دارند و هدف آنها دستیابی به اهداف مختلف در جامعه بلاکچین است. همانطور که در زیر مشاهده خواهید کرد ، علیرغم تفاوت های ذاتی ، این دو سیستم عامل با هم همکاری می کنند تا آینده اینترنت و آینده پروتکل های غیرمتمرکز را تغییر دهند..

Zcash vs Ethereum در یک نگاه:

تاریخ عرضه

28 اکتبر 2016

30 جولای 2015

ایجاد کننده

زوکو ویلکاکس

ویتالیک بوترین

الگوریتم

Zerocoin

اتاش

زمان بلوک متوسط

2.5 دقیقه

15 ثانیه

نصف کردن بلوک

هر 840،000 بلوک

نسل ثابت

هر سال

حداکثر سکه های کل

21،000،000

بدون حداکثر (حداکثر رشد 18 متر

در هر سال با 72 میلیون در اصل)

Zcash چیست?

Zcash مبتنی بر پروتکل Zerocash است که هدف آن رفع مشکلات حریم خصوصی بیت کوین است که در آن سابقه پرداخت هر کاربر در زنجیره بلوک در معرض دید عموم است. ناشناس بودن (یکی از بزرگترین مزایای معاملات نقدی خالص) گام مهمی برای اجازه دادن به ارزهای رمزپایه برای پرداخت روزمره است و Zcash قدم های بزرگی در این راستا برمی دارد. تیم Zcash تصمیم گرفت یک نسخه از بلاکچین بیت کوین را چنگال بگذارد و طراحی را جدا از چند تفاوت حفظ کرد. این تفاوت ها شامل موارد زیر بود:

-تغییر هدف فاصله بلوک از 10 دقیقه به 2.5 دقیقه.

-افزایش حد اندازه بلوک به 2 مگابایت.

-معرفی طرح انتقال ارزش محرمانه.

-اجرای پاداش 20٪ به تیم Zcash برای هر بلوک پاداش داده شده برای چهار سال اول (یا تا زمان اولین نصف شدن).

واقعا معاملات خصوصی?

در حال حاضر ، بلاکچین بیت کوین محدودیت عمده ای دارد – بلاکچین عمومی است و تاریخچه همه معاملات پرداخت برای همه در دسترس است. برای مقایسه ، هنگام پرداخت با بانک ، شما فقط دارایی خود را در اختیار بانک و اشخاص وابسته قرار می دهید. با بیت کوین ، آنها را برای تمام جهان فاش می کنید.

Zcash با ارائه معاملات پرداخت Zerocash که مبدا ، مقصد یا مقدار هرگونه معامله را نشان نمی دهد ، حریم خصوصی کاربران را تضمین می کند. اگر بخواهید به دفتر مراجعه کنید ، یک رشته تصادفی به نظر می رسد که هیچ اطلاعاتی فراتر از معتبر بودن معامله ارائه نمی دهد و این اتفاق افتاده است.

برای اجرای این سیاست با تمرکز بیشتر بر ناشناس بودن ، کاربران Basecoins ایجاد می کنند که ماهیتی غیر ناشناس دارند و می توانند آن را به سکه های Zerocash یا سکه های Zcash تبدیل کنند. وقتی این سکه ها تبدیل می شوند ، به هر روشی که کاربر صلاح بداند می توانند برای سایر کاربران ارسال شوند.

اثبات اساسی zK-Snark که عملکرد Zcash را امکان پذیر می کند ، اعمال محدوده وسیعی از سیاست ها را امکان پذیر می کند. به عنوان مثال ، شرایطی را تصور کنید که کاربران بتوانند ثابت کنند مالیات خود را در همه معاملات پرداخت کرده اند بدون اینکه اطلاعات خصوصی خود را فاش کنند و آنها را از سرورهای متمرکز مستعد هک شدن و نقض داده ها دور نگه دارند..

چشم انداز بازار:

Zcash که در یک سالگی خود شرکت کرده است ، سال جالبی را پشت سر گذاشته است و در ژوئن 2017 بیش از 400 دلار قیمت داشته است. بسیاری از افراد جامعه با تأیید پلت فرم Zcash بسیار افتخار می کنند زیرا اهمیت معاملات ناشناس در آینده ارز رمزنگاری شده را درک می کنند مبلغ پرداختی. این بدان معنا نیست که هیچ مناقشه ای وجود ندارد – بسیاری از کاربران در برابر نحوه تخصیص جوایز استخراج معدن تا زمان اولین نصف شدن بلوک قیام کرده اند. این جوایز 20٪ ضربه به تیم Zcash که از حمایت سرمایه گذاران متعدد سرمایه مخاطره آمیز برخوردار است ، برخوردار است. علاوه بر این ، بسیاری به سکه رقیب Monero که برخی معتقدند روشی مطمئن تر برای انجام معاملات دارند ، هجوم آورده اند.

Ethereum- یک غول خوابیده

با گرفتگی درپوش بازار 27 میلیارد دلار (دومین بزرگترین پشت سر بیت کوین) ، سخت است که Ethereum را یک غول خوابیده نامید ، اما صرف نظر از این ، هوشمندترین سرمایه گذار نمی خواهد همه کاربردهای بالقوه قراردادهای هوشمند را در اقتصاد امروز ببیند.

برنامه های کاربردی ساخت بلاکچین که قبلاً به یک زمینه پیچیده در کدگذاری ، رمزنگاری ، ریاضیات و همچنین شبکه بزرگی از همسالان برای کمک به هنگام بروز مشکلات نیاز داشتند ، همانطور که ناگزیر انجام می شوند. Ethereum بستری است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز (DAPPS) را به ساده ترین و کارآمدترین روش بسازند و استقرار دهند. با تمرکز بیشتر بر روی جامعه و سهولت استفاده ، توسعه دهندگان در حال ساخت هزاران برنامه مختلف هستند که می خواهند آینده web3.0 را شکل دهند..

این برنامه ها از قراردادهای هوشمند استفاده می کنند که اساساً کدهایی هستند که در صورت تحقق شرایط عملکردهای خاصی را انجام می دهند. این تصمیمات می توانند توسط زنجیره بلوکی که فرصت هایی را برای انطباق دولت و فرصت های حسابرسی فراهم می کند ، اجرا و نظارت شوند.

اگرچه ما در مراحل اولیه توسعه قرارداد هوشمند هستیم ، این برنامه ها توانایی فساد مالی دارند & اثبات دستکاری و ارائه اطمینان از خرابی صفر خواهد بود. به یک اینترنت فکر کنید که توسعه دهندگان مجبور نبودند بخشی از سود خود را بگیرند و آن را به اپل برگردانند زیرا آن را در فروشگاه برنامه قرار داده است. به این فکر کنید که اگر هر برنامه ای نیازی به قبول استاندارد خدمات اپل نداشته باشد ، چه مشکلات منحصر به فردی حل می شود. از مالی گرفته تا املاک و مستغلات تا بیمه ، آینده مملو از امکاناتی غیرقابل تصور است که Ethereum اجازه می دهد در سیستم عامل خود توسعه دهد.

Ethereum در مقابل بیت کوین

برای اینکه بفهمید Ethereum به خوبی چه کاری انجام می دهد ، مهم است که بفهمید Bitcoin چه کاری انجام می دهد و چگونه آن را با مزایای Ethereum مقایسه می کند. کاری که بیت کوین برای ذخیره سازی داده های توزیع شده انجام می دهد ، هدف Ethereum به علاوه محاسبات است. این محاسبات قراردادهای هوشمندی است که به دلیل ایجاد ماشین مجازی Ethereum (EVM) امکان پذیر است. هنگام مقایسه دو پروژه ، زمان بلاک Bitcoin حدود 10 دقیقه است ، در حالی که هدف Ethereum نزدیک به 12 ثانیه است. تفاوت عمده دیگر این است که Ethereum از کد داخلی کامل تبدیل شده خود استفاده می کند و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تعداد بی شماری از برنامه ها را در سیستم عامل ایجاد کنند..

اما چیزی که پلتفرم Ethereum را به سطح بالاتری می رساند ، مشارکت جامعه و مشارکت با شرکت های برتر در سراسر جهان است. اتحاد Enterprise Ethereum اتصال شرکتهای Fortune 500 ، استارتاپها و فروشندگان فناوری است که با هم همکاری می کنند تا برنامه های واقعی را با استفاده از بلاکچین Ethereum بسازند. اعضای آن شامل موارد زیر است:

اتحاد Ethereum اعضا را راه اندازی کنید

چشم انداز بازار:

Ethereum با فروش آنلاین نشانه های ETH در سال 2014 تاسیس شد ، و تبدیل به پلتفرمی شد که بسیاری معتقدند سرانجام از Bitcoin برای موقعیت شماره یک در همه ارزهای رمزپایه پیشی خواهد گرفت. با یک جامعه توسعه دهنده بسیار قوی ، یک لیست طولانی از 500 شرکت ثروتمند که برای استخدام و آموزش استعدادها برای توسعه در بلاکچین Ethereum کار می کنند ، و یک نقشه راه بسته بندی شده بسته بندی شده برای هدف قرار دادن بازده کارآمد برای تعداد معاملات سطح ویزا ، این است تعجب آور نیست که خوش بینی زیاد است. در Q4 2017 ، بنیاد Ethereum Metropolis را آزاد می کند ، یک چنگال سخت که بسیاری آن را سنگ قدم اصلی برای استفاده از سیستم عامل می دانند.

Zcash + Ethereum =

در حالی که نقاط روشنی وجود دارد ، جامعه بلاکچین ممکن است در برخی مواقع غیر همکار و حیاتی به نظر برسد. بسیاری از آنها علاقه شخصی به آینده سکه های خاص دارند و بنابراین حملات شخصی و شغلی رایج است.

Zcash و Ethereum نمونه ای از چگونگی همکاری دو سیستم عامل برای نه تنها خود بلکه کاربران پلت فرم و بلاک چین های عمومی هستند. Zcash و Ethereum حداقل سه پروژه نیمه رسمی شناخته شده عمومی داشته اند که منجر به تبدیل شدن Vitalik Buterin به یک مشاور رسمی در بستر Zcash می شود. هدف آنها این است که بدانند چگونه Zcash’s zK-Snark می تواند بر روی آن پیاده سازی شود بلاکچین اتریوم.

اگرچه هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد ، آغاز ادغام اجازه می دهد تا معاملات Zcash در بلاک چین Ethereum با تکرار اولین هارد فورک Metropolis ظاهر شود. در طی قسمت اول هارد فورک (به نام بیزانس) ، پیش پرده های جدیدی منتشر خواهد شد که امکان انجام معاملات خصوصی را فراهم می کند. اگر همه چیز درست پیش برود ، تمام قراردادهای Ethereum قادر به ارسال و دریافت Zcash هستند.

با گوش دادن به سخنرانی مدیر عامل Zcash ، Zooko Wilcox ، در طول Devcon2 ، می توانید در مورد ادغام بین دو سیستم عامل بیشتر بدانید..

حکم

سال 2017 یک سال خارق العاده برای جامعه ارزهای رمزپایه بوده است. علاوه بر جهش آشکار ارزیابی پلتفرم رمزنگاری ، به نظر می رسد که جهان در حال شناخت پتانسیلی است که فناوری دفتر کل توزیع شده می تواند در اینترنت و اقتصاد جهانی داشته باشد. در داخل این جامعه ، دو بزرگترین سیستم عامل ، Zcash و Ethereum ، در تلاشند تا میزان پذیرش و مقیاس را به طور موثر افزایش دهند.

Zcash با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی ، از دانش صفر دانش استفاده می کند و می خواهد به کاربران از هر نوع امکان ارسال معاملات عمومی و خصوصی در بلاکچین عمومی را بدهد. از طرف دیگر ، Ethereum می خواهد اکوسیستم را برای تصویب برنامه های غیرمتمرکز توسعه دهد. هدف آنها ایجاد جامعه ای از توسعه دهندگان و شرکت هایی است که با هم کار می کنند تا هزینه ها را کاهش دهند در حالی که از شر واسطه های ناکارآمد خلاص می شوند.

Zcash و Ethereum قصد دارند با هم کار کنند تا سطح Zcash را در بلاک چین Ethereum فراهم کنند. اگر این مسئله بدون هیچ مشکلی قابل اجرا باشد ، این یک نقطه عطف مهم است که هیجان جامعه ارزهای رمزپایه را به هیجان می آورد. سقف آسمان برای این دو سیستم عامل ، و دیدن اینکه چگونه آنها در هنگام گشت و گذار در مرز ناشناخته تنظیم ارز رمزنگاری شده با تعدادی از رقبای نوظهور رقابت می کنند جذاب خواهد بود..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me