Zcash (ZEC) یکی از معروف ترین سکه های حفظ حریم خصوصی در رمزنگاری است. با پیاده سازی های فنی مانند zk-SNARKS ، این ارز رمزپایه به طور مداوم در مکالمات باقی مانده است زیرا یکی از سلطه برترین سکه های حفظ حریم خصوصی در بازار است. از سال 2016 تاکنون 30 رتبه برتر بازار را حفظ کرده است.

در این راهنما ، ما نحوه خرید Zcash را از صرافی های مختلف توضیح خواهیم داد و درباره گزینه های کیف پول Zcash بحث خواهیم کرد.

بهترین صرافی ها

با نگاهی به آمار حجم تجارت ZEC ، صدها گزینه جفت تجاری در انواع مبادلات وجود دارد. Coinbase Pro ، Biance ، Huobi ، OKEx ، HitBTC و چندین مورد دیگر از تجارت ZEC پشتیبانی می کنند. در اینجا چند مزیت و معایب این گزینه های برتر وجود دارد.

Coinbase Pro (GDAX)

مزایای: Coinbase Pro (همچنین به عنوان GDAX شناخته می شود) هزینه های بسیار کمتری نسبت به Coinbase.com به کاربران ارائه می دهد. برای معامله گران جدید ، درک رابط کاربری تجارت ممکن است بیشتر طول بکشد ، اما این یک منحنی یادگیری خیلی شیب دار نیست. از همه مهمتر ، شما می توانید Zcash را با دلار پایدار USDC خریداری و بفروشید. سپس ، می توانید USDC را با USD معامله کنید. اساساً ، با حداقل مراحل می توانید ZEC را با فیات معامله کنید. به علاوه ، شما می توانید به راحتی از طریق ACH ، انتقال سیم یا حتی پی پال سپرده ارسال و دریافت کنید.

معایب: برخلاف سایر ارزهای رمزپایه (به عنوان مثال BTC ، ETH ، ZRX) در این صرافی ، از 14 دسامبر 2018 هنوز هیچ جفت معاملاتی مستقیم ZEC-USD وجود ندارد. هزینه 0.3 درصد برای سازندگان و گیرندگان GDAX نسبت به سایر صرافی ها نسبتاً زیاد است.

عکس رابط تجارت Coinbase pro

Coinbase Pro یک جفت تجاری ZEC-USDC را لیست می کند.

بینانس

مزایای: Binance به عنوان بالاترین مبادله رمزنگاری به رمزنگاری در سطح جهان ، با حجم تجارت ، تجارت ZEC را ساده می کند و سابقه خوبی در حفظ امنیت وجوه دارد. Binance همچنین دارای یک برنامه تلفن همراه و همچنین اعتماد جامعه بسیار زیادی است. این صرافی به زودی بلاکچین و صرافی غیرمتمرکز خود را خواهد داشت. کارمزد معاملات نسبتاً کم و در 0.1 درصد است.

معایب: Binance به عنوان تنها مبادله رمزنگاری به رمزنگاری ، سپرده های فیات ، معاملات یا برداشت هایی را ارائه نمی دهد.

رابط تجارت پایه Binance

Binance در معاملات ZEC کارمزد کمتری نسبت به سایر صرافی های برتر دارد.

هووبی

مزایای: Huobi تقریباً از هر بورس دیگری پشتیبانی پشتیبانی از مشتری را دارد. Huobi همچنین گزینه معاملات مارجین را ارائه می دهد ، چیزی که بسیاری از رقبای آن ارائه نمی دهند.

معایب: هزینه های سازنده و گیرنده در Huobi 0.2 درصد تعیین شده است. به طور کلی ، این خیلی زیاد نیست. با این وجود ، سایر صرافی ها هزینه معاملات ZEC را 0.1 درصد یا پایین تر تعیین کرده اند. در گذشته ، صرافی مجبور بود تجارت ZEC را به طور موقت متوقف کند. به عنوان مثال ، در تاریخ 25 ژوئن 2018 ، صرافی این کار را با پیش بینی یک هارد فورک ZEC انجام داد.

رابط تجارت Huobi

Huobi یکی از بهترین تیم های پشتیبانی مشتری از هر تبادل برتر را دارد.

OKEx

مزایای: هزینه ها OKEx پایین تر از بیشتر صرافی ها هستند. هزینه های سازنده از 0.02 تا 0.15 درصد است. هزینه های Taker از 0.05 تا 0.2 درصد است. OKEx از ارزهای فیات پشتیبانی می کند: USD و CNY.

معایب: مانند Huobi ، OKEx مجبور بود معاملات خود را در طی هارد فورک ZEC ژوئن 2018 متوقف کند. بر اساس اعلامیه رسمی, “لطفا هر ZEC را به آدرس های موجود OKEx در طول Hard Fork واریز نکنید. در غیر این صورت ، سپرده شکست می خورد و وجوه قابل بازیابی نیستند. ” اگرچه داشتن یک هشدار خوب است ، اما ممکن است برخی از کاربرانی که این مطالب را نخوانده اند فقط بودجه های ZEC را به ورطه ارسال کرده اند ، هرگز قابل بازیابی نیستند.

رابط تجارت ZEC

ترکیبی از کارمزد پایین و معاملات فیات ، OKEx را به عنوان یک رقیب برتر در معاملات ZEC تبدیل می کند.

HitBTC

مزایای: HitBTC از بیشتر صرافی ها برای مبتدیان پسندتر است. اگر می خواهید مقدار زیادی ZEC بخرید ، صرف نظر از اینکه 1 ZEC ، 100 ZEC و غیره را پس بگیرید ، هزینه برداشت یکسان خواهد بود.

معایب: اگرچه آلت کوین های زیادی در بورس وجود دارد ، اما تعداد زیادی از آنها جفت مستقیم تجارت با ZEC ندارند. در صورت برداشت مقدار کمتری از ZEC ، هزینه های برداشت در HitBTC گران تر از سایر مبادلات است.

رابط تجارت HitBTC

ZEC دارای چندین گزینه جفت تجاری در HitBTC است. این موارد شامل BTC ، ETH ، USDT ، EURS و EOS است.

مجموعه ای از سایر مبادلات و جفت های تجاری

اگر نمی خواهید از یکی از گزینه های ذکر شده در بالا استفاده کنید ، نگران نباشید. مبادلات دیگری نیز وجود دارد که تجارت ZEC را ارائه می دهند.

در حقیقت ، صرافی های کمتر شناخته شده مانند Lbank ، Bit-Z ، Sistemkoin و BitOnBay از نظر حجم تجارت برای ZEC به طور مداوم در رده های بالایی قرار دارند. این به طور کلی به این معنی است که نقدینگی بالایی دارند که روند معاملات را ساده می کند و زمان اتمام معاملات را کاهش می دهد.

بله ، احتمالاً متوجه خواهید شد که ETH و BTC اکثر جفت های تجاری رمزنگاری ZEC را تشکیل می دهند. با این حال ، گزینه های دیگری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال ، Cryptopia معاملات ZEC / DOGE را ارائه می دهد. Waves Platform ZEC / LTC ، ZEC / DASH و موارد دیگر را ارائه می دهد. جوزا ZEC / BCH و ZEC / LTC را فراهم می کند.

علاوه بر این ، برخی از مبادلات به شما امکان تجارت مستقیم با فیات را می دهند و نه فقط USD و EUR. برخی از نمونه ها شامل PLN ، TRY ، RUB و UAH هستند.

گزینه های کیف پول Zcash

اگر قصد خرید ZEC از صرافی را دارید ، احتمالاً از خود می پرسید که گزینه های کیف پول Zcash کدامند؟.

خبر خوب این است که Zcash توسط Trezor و Nano پشتیبانی می شود ، دو کیف پول سخت افزاری برتر در بازار.

Jaxx از ZEC برای دسک تاپ ، موبایل و وب پشتیبانی می کند. Cryptonator و Freewallet گزینه های خوبی برای موبایل و وب هستند. سرانجام ، Zcash کیف پول دسکتاپ بومی خود را برای ذخیره سازی ZEC دارد.

کیف پول چرخشی Zcash

Zcash Swing Wallet یک کیف پول محلی مشتری دسک تاپ برای ذخیره سازی ZEC در Linux است.

سوالات متداول

آیا باید یک واحد کامل Zcash (ZEC) بخرم؟?

نه ، این نیازی نیست درست مانند بیت کوین ، Zcash نیز تا هشت رقم اعشار قابل تقسیم است.

اگر Zcash را در صرافی بخرم ، معامله واقعاً خصوصی است?

این بستگی به مبادله دارد. به عنوان مثال ، برخی از مبادلات به هر کاربر نیاز دارند که ابتدا اسناد KYC را پر کند. سایر صرافی ها این شرط را ندارند. با فرض اینکه KYC وجود ندارد ، تیم Zcash گفته اند که دستیابی به حریم خصوصی کامل هنگام استفاده از تبادل نیاز به ترکیبی از TOR و VPN برای کدر کردن آدرس IP کاربر دارد. با Zcash و همچنین سایر سکه های حریم خصوصی ، حریم خصوصی هنوز یک اصطلاح نسبی است.

Zcash چگونه با سکه های حریم خصوصی دیگر مقایسه می کند?

Zcash در طول تاریخ از نظر محدودیت بازار دوم یا سومین سکه حفظ حریم خصوصی بوده است. Monero (XMR) و Dash (DASH) نیز گزینه های برتر هستند.

از نظر حفظ حریم خصوصی ، هر یک از این سکه ها از فناوری های مختلفی برای تحقق اهداف مشابه استفاده می کنند. Zcash این گزینه را دارد که معاملات و حساب ها را با آدرس های “t” یا خصوصی با آدرس های “z” عمومی کند. مونرو همیشه خصوصی باقی می ماند. در همین حال ، حساب ها همیشه با Dash قابل مشاهده هستند. با این حال ، معاملات با یک فناوری به نام CoinJoin گیج می شوند.

از دسامبر 2018 ، تعداد معاملات احتمالی در هر ثانیه به شرح زیر است: Monero (1700) ، Dash (10) و Zcash (6).

گرافیکی که چندین نوع معامله ZEC را نشان می دهد

با استفاده از ZEC ، کاربران توانایی انجام معاملات عمومی یا خصوصی را دارند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me