فقط در ایالات متحده نزدیک به 2000 فرصت شغلی مرتبط با فناوری بلاکچین وجود داشت. این در مقایسه با ارقام سال گذشته 300 درصد افزایش داشته است.

صنعت بلاکچین در طی دو سال گذشته در مرحله قفل شدن با صنعت ارز رمزنگاری شده رشد چشمگیری داشته است. در حال حاضر تصویب شرکت کاربرد آن را در صنایع دیگر پیش می برد. موارد استفاده از فناوری بلاکچین در خارج از سیستم عامل های ارز رمزنگاری شده عمدتا در شبکه های زنجیره تامین جهانی ، بازارهای خدمات مالی ، سیستم های پروتکل دولتی و بخش های مراقبت های بهداشتی است..

بلاک چین به عنوان یک اخلالگر در حال ظهور در صنعت فناوری ، توانایی به چالش کشیدن مدل های سنتی تحویل را دارد. ادغام آن در سیستم های موجود می تواند برتری شگرفی نسبت به رقبا داشته باشد ، از این رو عجله فعلی برای تصویب آن است.

افزایش نمایی بلاکچین همچنین باعث افزایش تقاضا برای پزشکان ماهر شده است ، در حال حاضر بیش از 1،520 شرکت به دنبال متخصصان فن آوری دفتر مرکزی هستند. اوایل امسال, Techcrunch گزارش داد کمبود شدید استعداد در بخش. طبق آمار ، حدود 14 فرصت شغلی برای هر مهندس بلاکچین در دسترس بود.

گزارش های بازار کار شیشه های سوزان ، شیشه های درب ، و Upwork

تعداد آگهی های استخدام مرتبط با بلاکچین از سال 2016 بیش از چهار برابر شده است. طبق آمار گردآوری شده توسط Burning Glass Technologies, در سال 2016 حدود 1838 پست شغلی مرتبط با بلاکچین وجود داشت. در پایان سال 2017 ، این تعداد به 3،958 رسید. ارقام سال 2018 با بیش از 5000 جای خالی که تاکنون ارسال شده است ، این آمار را ناچیز نشان می دهد.

با توجه به الف مطالعه اخیر توسط Glassdoor انجام شده است ، 1775 فرصت شغلی مرتبط با بلاکچین در ماه آگوست تبلیغ شده است و این فقط در ایالات متحده است. این نسبت به مدت مشابه سال گذشته 300 درصد افزایش داشته است.

بازار آزاد نیز تقاضای قریب به اتفاق برای متخصصان بلاکچین را تجربه می کند. طبق گزارش Upwork در ماه نوامبر منتشر شد سال 2017 ، رباتیک ، بیت کوین و بلاکچین لیستی از برترین مهارت های شغل مستقل برتر در سایت شغلی را رهبری کردند.

در آن زمان ، مدیر عامل شبکه ، استفان کسریل ، در مورد روند تغییر صحبت کرد ، و اشاره کرد که افزایش شدید تقاضا برای مجموعه های برتر مهارت به احتمال زیاد شاخص نقش آنها در “آینده کار” است.

حجم جستجوها در سیستم عامل مربوط به مهارت های بلاکچین و بیت کوین ، این دو مجموعه مهارت را به ترتیب به مقام دوم و سوم در لیست ده برتر رسانده است.

تا جولای 2018, مهارت های بلاکچین در رده های اول قرار گرفته بود ، با رشد سالانه 2،000 درصد. مهارت های نرم افزاری Google Cloud Platform و Volusion به ترتیب مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. شایان ذکر است که بسیاری از موقعیت های Google Cloud Platform که در حال حاضر مورد تقاضا هستند نیز مربوط به فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز است.

Google Cloud از بلاکچین پشتیبانی می کند و با تعدادی از برنامه های فن آوری غیرمتمرکز ادغام می شود. به عنوان مثال شرکتهای بزرگی مانند Bank of America به طور منظم به دنبال توسعه دهندگان با تجربه کاملاً پیشرفته در فناوری های ابری ، بلاکچین و امور مالی هستند..

حقوق شغلی فناوری Blockchain

به طور متوسط ​​، متخصصان بلاکچین مستقل غیر کارمند در ایالات متحده تا 250 دلار در ساعت دستور می دهند. از طرف دیگر ، مهندسان تمام وقت بلاکچین سالانه به طور متوسط ​​حدود 130،000 دلار درآمد دارند که به طور قابل توجهی بیشتر از 105،000 دلار است که توسعه دهندگان نرم افزار عمومی می گیرند..

این مطابق a است گزارش مطالعه منتشر شده توسط مدیر عامل شرکت Burning Glass ، مت سیگلمن. این ارقام با توجه به منطقه در نوسان است. به عنوان مثال توسعه دهندگان در شهر نیویورک می توانند به طور متوسط ​​سالانه 158000 دلار حقوق بگیرند. در بعضی از کشورهای اروپایی مانند سوئیس درآمد بسیاری بین 120 تا 180 هزار دلار است.

بنابراین ، چرا به کارگران بلاکچین چنین ارقام قابل توجهی پرداخت می شود؟ اولاً ، مهارت های شغلی آنها ماهیت فنی دارد و به طور کلی با نرخ بالای بازار مشخص می شود. ثانیا ، شرکتهایی که به این مجموعه مهارت نیاز دارند تمایل دارند در شهرهایی با هزینه زندگی بالا باشند ، جنبه ای که باعث افزایش متوسط ​​حقوق می شود. سوم ، و مهمتر از همه ، تقاضا برای کارگران باتجربه بلاکچین هنوز از عرضه پیشی می گیرد و بنابراین رقابت برای بهترین ها در این زمینه باعث افزایش دستمزد می شود.

به گزارش گلاسدور ، پنج شهر برتر آمریكا كه بیشترین تقاضا را برای متخصصان دفتر كانون متمركز دارند عبارتند از: نیویورك ، سانفرانسیسكو ، سن خوزه ، شیكاگو و سیاتل. در خارج از ایالات متحده ، لندن ، سنگاپور ، تورنتو ، هنگ کنگ و برلین در لیست شهرهایی هستند که بیشترین تعداد شغل های زنجیره بلوک را دارند.

طبق گزارش سیگلمن ، پنج کارفرمای برتر فعلی شامل ConsenSys ، IBM ، Coinbase ، Figure و Oracle هستند. شرکت های مشاوره مالی ، KPMG و Accenture ، همچنین پرسنلی را در این زمینه استخدام می کنند تا به مشتریانی که به دنبال استفاده از این فناوری هستند ، مشاوره دهند..

تصویب شرکتی در حال استفاده از بلاک چین در صنایع دیگر است.

شرکت هایی مانند IBM ، Coinbase و Figure به طور مرتب توسعه دهندگان باتجربه بلاکچین را استخدام می کنند. (اعتبار تصویر: ویکیپدیا)

آنچه شرکت ها به دنبال آن هستند

شرکت های فناوری که در پروژه های بلاکچین مشارکت دارند معمولاً مدیران پروژه های بلاکچین ، توسعه دهندگان ، طراحان و کارشناسان حقوقی را استخدام می کنند.

بیشتر شرکت هایی که این موقعیت ها را تبلیغ می کنند معمولاً به دنبال افرادی با بینش و تجربه قابل توجه در مدیریت داده های بزرگ ، امنیت بستر های نرم افزاری ، اتصال بین پلتفرم و سیستم های غیرمتمرکز هستند. برای توسعه دهندگان ، مهارت های مورد نیاز معمولاً شامل دانش پیشرفته MS SQL Server ، .NET ، MYSQL ، Javascript ، Visual Studio ، C و C ++ ، JQuery ، XCOD ، XML ، XSLT ، HTML ، شبکه های عصبی ، FTP و تجربه در روش های Agile Scrum است..

چگونه شروع شد

بلاکچین توسط Satoshi Nakamoto در سال 2008 به عنوان دفتر معاملات بیت کوین اختراع شد ، امکانات بی نظیری را برای صنعت فناوری به ارمغان آورده است. افزایش سریع ارزش بیت کوین در سال 2017 رشد و استفاده از آن را در صنعت فناوری کاتالیز کرد.

سودآوری بالای مشاغل موجود در این بخش ، شرکت های فناوری و علاقه مندان به صنعت را بر آن داشت تا پروژه های مبتنی بر این پلتفرم را راه اندازی کرده و در توسعه آن سرمایه گذاری بیشتری کنند. همراه با افزایش چشمگیر عرضه اولیه سکه (ICO) ، روندهای بازار باعث افزایش تقاضا برای متخصصان توسعه بلاکچین می شوند ، از این رو وضعیت فعلی بازار.

رشد بازار

بخشهایی که به توسعه دهندگان بلاکچین نیاز دارند ، بیشتر آگاه می شوند که بلاکچین می تواند مزایای قابل توجهی به همراه داشته باشد. این می تواند هزینه های عملیاتی را کاهش دهد ، معاملات را تسریع کند و به آنها اجازه دهد از شر واسطه ها خلاص شوند و برای تأیید به اشخاص ثالث اعتماد کنند.

به گفته تحلیلگران ، انتظار می رود رشد بخش بلاکچین در فضای قراردادها قبل از گسترش در بخش پرداخت ها تشدید شود. این عمدتا به دلیل پیچیدگی های موجود است.

شبکه های پرداخت با موانع بیشتری روبرو هستند زیرا موسسات شریک ابتدا باید سیستم ها را قبل از ورود به سیستم تجزیه و تحلیل کنند. موسسات مالی همچنین باید مراحل تأیید اجباری اعمال شده توسط نهادهای نظارتی مربوطه را طی کنند. این بوروکراسی ها در نهایت زمان اجرا را کند می کنند.

(اعتبار تصویر ویژه: Pixabay)