اوضاع سیاسی فاجعه بار در ونزوئلا در حال پذیرش ارز رمزنگاری شده است زیرا نرخ تورم با رشد سریع اقتصاد را ویران می کند. طبق پیش بینی ها در حال حاضر طبق پیش بینی شده تا پایان سال 2019 به 10 میلیون نفر می رسد آخرین پیش بینی اقتصادی صندوق بین المللی پول. بیت کوین با فلاپ رمزنگاری Petro محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

تحریم های هدفمند بانک مرکزی ونزوئلا را خدشه دار می کند

به ویژه ایالات متحده با هدف قرار دادن بخشهای حیاتی و محافل داخلی وی ، فشار مداومی بر دولت مادورو اعمال کرده است. بعنوان مثال ، بانکو مرکزی ونزوئلا (بانک مرکزی ونزوئلا) اخیراً مورد تحریم قرار گرفت.

با توجه به الف بیانیه صادر شده توسط وزیر خزانه داری استیون تی. مانوچین, “خزانه داری در حال تعیین بانک مرکزی ونزوئلا برای جلوگیری از استفاده از آن به عنوان ابزاری برای رژیم غیرقانونی مادورو است که همچنان به غارت دارایی های ونزوئلا و بهره برداری از نهادهای دولتی برای غنی سازی اشخاص فاسد پرداخته است.”

تحریم های اقتصادی اعمال شده توسط سایر قدرت های غربی با دشوارتر ساختن ارزش مادورو برای بولیوار ونزوئلا که در سقوط آزاد است ، وضعیت را بیش از پیش بدتر کرده است.

وضعیت وخیم اقتصاد منجر به این شده است که بیشتر ونزوئلایی ها برای دور زدن سیستم های انتقال پول بین المللی مسدود شده برای مشارکت در تجارت جهانی و دسترسی به خدمات حواله ، رمزنگاری کنند..

بانکو مرکزی ونزوئلا اخیراً مورد تحریم قرار گرفت.

خزانه داری برای جلوگیری از استفاده از آن برای دسترسی به سیستم پولی ایالات متحده ، بانک مرکزی ونزوئلا را تحریم کرده است. (اعتبار تصویر: WSJ)

پترو در مقابل بیت کوین

مدتی است که دولت ونزوئلا سعی کرده است سکه دیجیتال پترو خود را در سطح بین المللی و در بین مردم تبلیغ کند اما این پروژه تا حد زیادی ناپایدار است. گویا با حمایت از ذخایر نفت و مواد معدنی کشور در سال 2018 راه اندازی شد ، اما هنوز موفق به کسب مقبولیت در میان مبادلات اصلی ارزهای رمزپایه بین المللی نشده است.

در ابتدا شش صرافی محلی مجاز به انتشار سکه بودند و شامل سکه های Amberes ، Criptolago ، Bancar ، Cave Blockchain ، Afx Trade و Cryptia است ، اما حجم تجارت فعلی بسیار کم است..

CoinMarketCap نشان می دهد که کل معاملات انجام شده در پترو طی 24 ساعت گذشته صفر است. در مقابل ، بیت کوین به طور متوسط ​​بیش از 20 میلیارد دلار در روز معامله می کند.

محبوبیت بیت کوین در حال افزایش است

به دلیل ضرب وشتم سیاسی فعلی ، بسیاری از ونزوئلایی ها در مورد پترو تردید دارند زیرا موجودیت آن توسط دولت در راس آن تعیین می شود. به همین ترتیب ، بسیاری از شهروندان اکنون استفاده از BTC را به عنوان وسیله مبادله و ذخیره ارزش ترجیح می دهند. در حال حاضر دوره مادورو در دولت با عدم اطمینان همراه است و حذف وی می تواند به معنای پایان اهمیت پترو باشد.

رهبر مخالفت ونزوئلا ، خوان گوئیدو ، به دنبال گرفتن قدرت از مادورو است اما یک صلیبی سرسخت بیت کوین و بسیار ضد پترو است. وی از بدو تأسیس سکه ، برنامه های خود را علیه ارز رمزپایه مورد حمایت دولت تبلیغ کرده است.

به این ترتیب ، دستیابی وی به قدرت می تواند منجر به کنار رفتن پترو شود. به هر حال ، این هدف برای دور زدن تحریم های ایالات متحده ایجاد شده است که در صورت تصدی مسئولیت وی به احتمال زیاد لغو می شود.

آخرین آمار معاملات نشان می دهد که معاملات BTC در کشور در حال افزایش است. با توجه به ارقام CoinDance, اکنون ونزوئلایی ها هفته ای بیش از 39 میلیارد دلار بیت کوین از طریق LocalBitcoins ، یک پلت فرم P2P تجارت می کنند..

برخی از عمده فروشان ونزوئلا اکنون رمزنگاری را قبول می کنند

برخی از خرده فروشان اصلی ونزوئلا به باند واگن رمز شده پیوسته اند و اکنون پرداخت ارز دیجیتال را می پذیرند. Traki ، یک شرکت خرده فروشی با 49 فروش در میان آنها است و طبق آخرین گزارش ها ، اکنون ارزهای دیجیتال عمده مانند Bitcoin Cash ، Bitcoin ، Dash ، Ethereum و Litecoin را می پذیرد..

این تعهد از طریق مشارکت با Cryptobuyer Pay ، یک پردازنده فروش مجازی ، امکان پذیر شده است. تراکی اقلام مختلفی از مد تا غذا را به فروش می رساند.

Cryptocurrency Groups موارد رمزنگاری را هدایت می کند

اقدامات خیریه رمزنگاری متعددی در ونزوئلا وجود دارد که هدف آنها تسکین مشکلات موجود در اکثر قریب به اتفاق مردم است. تصور می شود بیش از 80 درصد شهروندان در فقر زندگی می کنند.

موسسات خیریه با هدف نه تنها کمک ، بلکه تشویق به استفاده از ارزهای رمزپایه ، ارزهای رمزگذاری شده ای مانند بیت کوین ، Dash و EOS را به شهروندان فقیرنشین ارائه می دهند. یک سازمان خیریه به نام GiveCrypto حدود 7 دلار در هفته به خانواده هایی که توانایی تأمین هزینه های زندگی خود را ندارند پرداخت کرده است.

این مبلغ معادل حداقل حداقل دستمزد ماهانه ملی است و از طریق برنامه ها برای خانواده ها ارسال می شود. به گفته جو والتمن, مدیر اجرایی سازمان ، هدف اصلی این طرح کمک به مردم برای اتخاذ ارزهای رمزپایه به ویژه در مواردی است که سیستم های پولی متعارف شکسته شده است ، و ونزوئلا مکان خوبی برای شروع است.

مدیر پروژه ، افرین پیندا ، همچنین بر اهمیت کمک به مردم برای غلبه بر ادراکات خاص در مورد دارایی های دیجیتالی تأکید کرده است ، از جمله این افسانه که فقط افراد باهوش فناوری می توانند با ارزهای رمزپایه معامله کنند.

بحران غذایی در کشور و محاصره غیرقابل پیش بینی کمک های بشردوستانه در مرزها ، کمک های مالی رمزنگاری را به گزینه ای عملی تر برای سازمان هایی تبدیل کرده است که به دنبال حمایت از شهروندان فقیر در این اوقات تلاش هستند..

AirTM شرکت دیگری است که پروژه امداد مبتنی بر ارز رمزنگاری شده را در کشور آمریکای جنوبی انجام می دهد. این فعالیت با نام Airdrop Venezuela توسط استیو هانكه ، استاد اقتصاد كاربردی در دانشگاه جان هاپكینز انجام می شود. هدف آن جمع آوری بیش از 1 میلیون دلار برای کمک به ونزوئلایی ها و فشار آوردن به پذیرش رمزنگاری است.

Airdrop ونزوئلا تاکنون توانسته است بیش از 290،000 دلار کمک مالی جمع کند و در حال حاضر تقریباً 60،000 ذی نفع ثبت شده دارد.

(اعتبار ویژه تصویر: CNN)