یک فدرال ایالات متحده دادگاه رد کرده است برای رد دادخواست علیه کریگ رایت مخترع خود بیت کوین توسط ایرا کلیمان به نمایندگی از برادرش دیو کلیمان که در سال 2013 درگذشت.

دعوی دعوی که رایت بودجه متعلق به املاک کلیمان را تصرف کرد. ظاهراً دیو و رایت در توسعه بیت کوین نقش داشتند و مقادیر زیادی ارز دیجیتال را در روزهای اولیه آن جمع کردند.

به هر دلیلی نامعلوم ، هر دو نفر ترجیح دادند فعالیت رمزنگاری خود را مخفی و از روابط نزدیک پنهان نگه دارند. در این دادخواست ادعا شده است که رایت از این اهرم استفاده کرده است تا سهم کلیمان از سهام ارز دیجیتال انباشته خود را بدون اطلاع خانواده اش کنترل کند. املاک کلیمان بیش از 5 میلیارد دلار جبران خسارت قبل از خسارات مجازاتی را درخواست می کند.

روابط رایت و کلیمان ظاهراً حول محور امنیت سایبری ، پزشکی قانونی و ارز دیجیتال بود. مشارکت ایجاد بیت کوین آنها ظاهراً ناشی از نیاز به داشتن یک سیستم اشتراک فایل از طریق نظیر است که مبتنی بر رمزنگاری برای از بین بردن مشکلات اعتماد است. گفته می شود این دو نفر میلیون ها بیت کوین استخراج کرده اند که در کیف پولهای توصیف ذخیره شده بود.

آنها سرانجام توسط رایت کنترل شدند. اسناد دادگاه ادعا می کنند که در تاریخ 31 اکتبر 2008 ، یک مقاله سفید بیت کوین که توسط نام مستعار Satoshi Nakamoto منتشر شد جزئیاتی را در مورد چگونگی استفاده طرف های معامله گر از شبکه ارائه داد. طبق پرونده ، فقط در سال 2016 است که رایت علنا ​​ادعا کرد که او Satoshi Nakamoto است و او و دیو خالق Bitcoin هستند.

این حکم در زمانی صادر می شود که دکتر کریگ رایت ، که رئیس دانشمند Nchain است ، پس از تحریک یک چنگال سخت که منجر به ایجاد دو اردوگاه شد – درگیر اختلاف با طرفداران Bitcoin Cash می شود – Bitcoin ABC (Adjustable Blocksize Cap) و Bitcoin SV (چشم انداز Satoshi).

این پس از یک نتیجه گیری بر اساس مبانی Bitcoin Cash بود ، که رایت ادعا کرد مسائل اصلی را حل نمی کند. رایت و سربازان SV او از جمله رسانه های خبری ، CoinGeek و تاجر کانادایی-آنتیگوان ، کالوین آیر سعی کردند با افزایش اندازه بلوک از 32 مگابایت به ظرفیت شبکه 128 مگابایتی ، بر مشکلات مقیاس پذیری BCH غلبه کنند.

این گروه همچنین می خواست بیت کوین را به یک دارایی سرمایه گذاری در مقابل یک دارایی سرمایه گذاری تبدیل کند. با این حال ، پیشنهادات آن با مقاومت عمده جامعه BCH روبرو شد ، و یک چنگال سخت را در میان تنها گزینه های مناسب قرار داد که امکان اجرای پروتکل های مورد نظر خود را فراهم می کند..

یک هارد فورک شبکه BCH در تاریخ 15 نوامبر فرصت مناسبی را برای تقسیم بلاکچین فراهم کرد. رقابت هش های جنگی که از پروتکل های ناسازگار پشتیبانی می کند ، منجر به تقسیم بلاکچین اولیه و ایجاد دو جناح اصلی شد.

تیم Bitcoin SV وجود داشت که توسط کریگ رایت هدایت می شد. گروه ABC بیت کوین توسط سرمایه گذار اولیه بیت کوین ، راجر کیت ور ، هدایت می شد. از متحدان وی می توان به بنیانگذار Bitmain ، جیانان وو و مبادلات رمزنگاری Binance و Coinbase اشاره کرد.

راجر ور و کریگ رایت بر سر کنترل BCH درگیر می شوند.

استخر استخراج Roger Ver’s Bitcoin.com اعلام کرده بود که در صورت بروز یک جنگ هش منابع خود را به استخراج BCH در تاریخ 15 نوامبر اختصاص خواهد داد. (اعتبار تصویر: ایمیل روزانه)

Craig Wright’s Threat to Sold Bitcoin Holdings in Hash War

در 14 نوامبر ، کریگ رایت تهدید کرد که از دارایی های قابل توجه بیت کوین خود برای تأمین بودجه جنگ خود علیه تیم ABC استفاده خواهد کرد. با فروش بخش قابل توجهی از آن ، قیمت BTC به ناچار با اختلاف زیادی افت می کند.

وی این موضوع را از طریق توییتی اعلام کرد: “به همه استخراج کنندگان BTC … اگر به BCH معدن بروید ، ممکن است لازم باشد این بودجه را با BTC تأمین کنیم ، اگر این کار را انجام دهیم ، ما به دلار آمریکا می فروشیم و خوب … ما فکر می کنیم بازار BTC جایی ندارد … تانک می زند. در مورد آن فکر کنید ما مقدار زیادی خواهیم فروخت! در نظر بگیرید که…. و روز خوبی داشته باشید”.

وی همچنین با ارسال یک توئیت خطاب به گروه Bitcoin ABC ، ​​به آنها هشدار داد که ممکن است مجبور شوند دارایی های BTC خود را برای حفظ جنگ هش که باید مسافت زیادی را بفروشد ، بفروشند.

این هشدار در پی سقوط فوق العاده بازار بود که باعث شد بیش از 50 درصد قیمت ارزهای رمزپایه سقوط کند. یک تأثیر عمیق دومینو منجر به کاهش گسترده صنعت و ورشکستگی در ماه های بعدی شد. Bitmain ، که قبلاً با تهدیدهای ورشکستگی از طرف رایت روبرو شده بود ، مجبور به اخراج کارکنان در Ra’anana خود ، شعبه اسرائیل شد.

اعتقاد بر این است که جنگ هش Bitcoin ABC vs SV تا حد زیادی به وضعیت فعلی بازار نزولی کمک کرده است ، که عبور از آستانه قیمت 4000 دلار را برای بیت کوین دشوار کرده است..

قبل از جنگ هش و رکود بازار ، Bitmain’s Jihan Wu اعلام کرده بود که اردوگاه وی قدرت هش خود را از BTC به BCH تغییر می دهد. وی پیش بینی کرد که این تأثیر منفی بر قیمت بازار رمزنگاری خواهد داشت ، اما نذر كرد كه بجنگد Wright’s Bitcoin SV صرف نظر از عواقب آن.

این از طریق یک توییت بود که به شرح زیر است.

“من هیچ قصدی برای شروع جنگ هش با CSW ندارم ، زیرا اگر این کار را انجام دهم (با جابجایی مجدد قدرت هش از استخراج btc به استخراج bch) ، قیمت BTC به زیر پشتیبانی سالانه می رسد. حتی ممکن است 5000 دلار نقض کند. اما از آنجا که CSW بی امان است ، همه من در تلاش هستم تا مرگ بجنگم! “.

تغییر قدرت هش کردن از BTC به Bitcoin Cash منجر به ضرر Bitmain و Bitcoin.com می شود زیرا برای استخراج BTC سود بیشتری نسبت به BCH دارد. اعتقاد بر این است که Bitmain دارای منابع قابل توجهی Bitcoin Cash به ارزش صدها میلیون دلار است و بنابراین حفظ کنترل BCH به نفع شرکت است..

استخر استخراج Roger Ver’s Bitcoin.com اعلام کرده بود که منابع خود را به استخراج BCH اختصاص می دهد تا از حمله 51 درصدی برای یک روز در 15 نوامبر جلوگیری کند. رایت این استراتژی را بی اثر دانست و تأکید کرد که فقط پایدارترین استخراج کننده برنده خواهد شد.

بسیاری از کارشناسان بازار رمزنگاری جنگ هش را بی ربط می دانند. تا زمان نوشتن مقاله ، Bitcoin ABC حدود 2.8 میلیارد دلار سقف دارد در حالی که Bitcoin SV 1.5 میلیارد دلار است. اولی 162 دلار و دومی 89 دلار ارزش گذاری شده است. این با توجه به آمار CoinMarketCap. هنوز مشخص نیست که چه کسی قرار است در طولانی مدت در جنگ پیروز شود ، اما موفقیت هر یک به دلیل استفاده از آن در بازارهای بزرگ به عنوان وسیله مبادله است..

به نظر می رسد هم اکنون ، حساب کاربری توییتر رایت به صورت خصوصی تنظیم شده است. اعتقاد بر این است که جنگ او با طرفداران طرف Bitcoin ABC یکی از دلایل اصلی این است که او تصمیم گرفته است که توییت های خود را خصوصی نگه دارد و فقط برای پیروان خود قابل مشاهده باشد. ویژگی بازتوییت در حساب وی نیز غیرفعال شده است.

سوال اجتناب ناپذیر: آیا کریگ رایت ، ساتوشی ناکاموتو است?

با کنترل دارایی های به ظاهر قابل توجه بیت کوین و آنچه که به نظر می رسد درک غریبی از بازار بیت کوین باشد ، ادعای کریگ رایت مبنی بر اینکه او ساتوشی ناکاموتو است بحث و جدال بین علاقه مندان و ناظران صنعت را به دنبال داشته است.

او درخواست های زیادی از جامعه رمزنگاری دریافت کرده است تا ادعای Satoshi Nakamoto خود را فراتر از تردید منطقی ثابت کند. یکی از راه های اثبات این موضوع جابجایی یک سکه از یکی از بلوک های اولیه بیت کوین است که به بنیانگذار مستعار گره خورده است.

با این حال ، او با اصرار و تأکید بر اینکه نیازی به اثبات چیزی ندارد ، به صراحت از انجام این کار خودداری کرد. آنچه مشخص است این است که او مصمم است در تلاش خود برای تبدیل Bitcoin SV به ارز اصلی رمزنگاری شود.

شواهدی در دست است که نشانگر مشارکت وی در بیت کوین در سالهای اولیه آن است. ارتباط وی با دیو کلیمن ، رمزنگار ، که ادعا می شود در ایجاد آن نقش داشته است ، بحث Satoshi Nakamoto را قانع کننده تر می کند. تأیید نکردن گفته های او ، بحث انگیزتر کل داستان است.

اعتبار ویژه تصویر: Engadget

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me