معرفی Kaleido ، Amazon’s Foray در Blockchain

آمازون به تازگی ورود خود را به صنعت بلاکچین انجام داده است ، و در را با بستری باز می کند که هدف آن سهولت در کار فناوری های نوپا برای مشاغل و شرکت ها است..

یکپارچه خدمات وب با دستگاه جوجه کشی Ethereum ConsenSys همکاری کرده است تا پلتفرم Kaleido Blockchain Business Cloud Cloud ، “یک پلتفرم بلاکچین همه در یک هدف را با هدف تسریع و ساده سازی استفاده از فناوری از این فناوری” به بازار آمازون وب سرویس ارائه دهد..

به گفته یک مقام بیانیه مطبوعاتی توسط آمازون ، “Kaleido یک راه حل کامل برای کسانی که آماده کار دیگری بیش از اسکریپت ها یا الگوهای خودکار هستند ، فراهم می کند ، روند ساده ایستادن در شبکه های امن و خصوصی بلاکچین بدون از بین بردن توانایی شخصی سازی محیط. این شبکه های خصوصی ضمن حفظ سطوح لازم امنیت و عملکرد ، کلیه مزایای فناوری زمینه بلاکچین را ارائه می دهند. “

در حقیقت ، Kaleido برای کاهش موانع ورود اعم از فنی و مالی ایجاد شده است که باعث می شود سازمان ها از فناوری بلاکچین برای فعالیت های تجاری خود استفاده نکنند یا آزمایش نکنند. Kaleido ، فرزند مغز ConsenSys ، با خدمات وب آمازون (AWS) کار می کند و در بازار AWS موجود است. Kaleido که در مجموعه برنامه های AWS ارائه می شود ، با سرویس های وب موجود آمازون ، از جمله Amazon EMR ، Amazon Athena ، و Amazon Virtual Private Cloud و غیره سازگار است..

رویکرد ترکیبی به شبکه های Blockchain سازمانی

هنگام تلاش برای پیاده سازی و استقرار شبکه های بلاکچین ، شرکت ها معمولاً با موانعی غیرقابل حل یا پرهزینه مواجه می شوند. در مواجهه با هزارتوی فنی سازوکارهای اجماع ، مدلهای حاکمیت و زبانهای کدگذاری – نیازی به ذکر واژه نامه اصطلاحات فنی نیست که همراه این راه حلها است – پیاده سازی راه حلهای بلاکچین می تواند بیش از مشکلاتی باشد که آنها می خواهند رفع کنند..

استیو Cerveny ، مدیر شرکت ConsenSys و بنیانگذار پلت فرم Kaleido توضیح می دهد: “مشتریان در معرض یک مجموعه مشترک از مشکلات و مشکلات قرار دارند زیرا آنها وقت و هزینه قابل توجهی را در پروژه های زنجیره بلوکی خود سرمایه گذاری می کنند.” “بنابراین ، ما یک تیم را جمع کردیم تا یک پلت فرم ایجاد کنیم که تجربیات و ابزارهای مناسب را به روشی ساده ، منسجم و یکپارچه جمع کند. ما می دانستیم که باید از مشکلات تجاری به پایین یک بستر طراحی کنیم ، از آنجا که مشکلات پایدار شرکت ها در فضای بلاکچین با آن روبرو هستند. “

رویکرد خصوصی و عمومی کالیدو برای عملکرد سیستم به نظر می رسد بدون تغییر در انعطاف پذیری شبکه خصوصی ، امنیت تغییرناپذیر بلاک چین عمومی را به سازمان ها ارائه دهد. این “حالت دوگانه” به کاربران Kaleido اجازه می دهد تا یک سیستم خصوصی و مجاز ساخته شده در Ethereum را به شبکه عمومی و بدون اجازه Ethereum پیوند دهند. بنابراین اقدامات موجود در زنجیره خصوصی به شبکه اصلی Ethereum متصل شده و در صورت بروز تعارض در داخل سیستم خصوصی سازمان ، تأیید عمومی هرگونه داده یا اطلاعات را آسان می کند..

علاوه بر این لنگرهای رله ، Kaleido دارای تجزیه و تحلیل یکپارچه و پشتیبانی از مکانیزم های اجماع مختلف (به عنوان مثال ، IBFT ، RAFT ، POA) و گزینه های پروتکل (به عنوان مثال ، گت و حد نصاب) است..

گامی به سوی دسترسی

در سال 2015 ، ConsenSys تلاش کرد تا راه حل های مشابه سازمانی را با استفاده از Ethereum Blockchain as-a-Service (E BaaS) از طریق Azure مایکروسافت ابر با توجه به توجه صنعت فناوری به مرکز توجه صنعت تبدیل کند. اگرچه E BaaS یک سرویس sandbox بود که به کاربران خود مجموعه ای از اسکریپت ها و ابزارهای اساسی را برای شروع ساخت برنامه های بلاکچین خود ارائه می داد..

Kaleido الگوی E BaaS را یک قدم جلوتر می برد. این نرم افزار بیش از اسکریپت ها و ابزارها ، یک پلتفرم بلاکچین کاملاً کاربردی و آماده برای استقرار است که از طریق ابر آمازون در دسترس است. این امر به اشخاصی که تجربه قبلی بلاکچین یا استعداد کدگذاری ندارند اجازه می دهد تا با حفظ اطمینان عمومی و اطمینان از بلاکچین ، راه حلهایی را برآورده کنند که به حریم خصوصی ، انطباق و نیازهای قابلیت تغییر آنها پاسخ می دهد..

Kaleido به عنوان اولین نرم افزار بلاکچین به عنوان یک سرویس ساخته شده بر روی Ethereum ، می تواند آینده ای برای پذیرش جریان اصلی و متداول بلاکچین باشد..

جوزف لوبین ، یکی از بنیانگذاران Ethereum و بنیانگذار شرکت ، گفت: “از زمان تأسیس ConsenSys در سال 2014 ، ما مأموریت داشتیم سرعت اتخاذ Ethereum و تمام مزایایی را که عدم تمرکز می تواند برای تجارت و جوامع در سراسر جهان به همراه داشته باشد ، تسریع کنیم.” ConsenSys “ما معتقدیم Kaleido به عنوان یك استاندارد واقعی و یك بستر جهانی بلاك چین برای تجارت تبدیل خواهد شد ، و بنیادی اساسی را فراهم می آورد كه تا امروز در مجموعه ابزارهای سازمانی وجود نداشت.”