تحقیقات بازار رمزنگاری که توسط وال استریت ژورنال آغاز شد ، نشان داد که تقریباً 90 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده از طریق مبادلات ارزهای رمزپایه مستقر در ایالات متحده طی دو سال گذشته پولشویی شده است.

مطابق با مقاله تحقیقی, ده ها میلیون دلار بیت کوین ناخوشایند و مجموعه ارزهای رمزنگاری شده دیگر به سکه حفظ حریم خصوصی مونرو تبدیل شده است. این از طریق 46 صرافی ارز رمزنگاری شده مستقر در ایالات متحده است. در طول تحقیقات 2500 کیف پول رمزنگاری پیگیری شد و معاملات آنها از سال 2016 مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

گفته می شود کیف پول های رمزنگاری شده درگیر هک و طرح های باج خواهی بوده و با استفاده از فناوری بلاکچین ردیابی می شوند. برخی از مبادلاتی که توسط مجرمان برای پولشویی ارزهای دیجیتالی بدآموزی مورد استفاده قرار گرفته است ، شامل Binance ، Bittrex ، ShapeShift ، Gemini ، Bitfinex ، BTC-e ، Changelly ، Bitstamp ، KuCoin و HitBTC.

با تمرکز بر ShapeShift ، شرکتی که در دنور مستقر است و مورد حمایت Pantera Capital ، FundersClub و Access Venture Partners است ، تحقیقات نشان داد که شخصیت های سایه دار ، از جمله عوامل کره شمالی ، طراحان طرح Ponzi و نقشه بازان کارت های اعتباری از پلت فرم برای پولشویی استفاده می کنند رمزنگاری.

آنها ظاهراً ShapeShift را به دلیل ضعف سیاست های مشتری خود را بشناسید (KYC) که نیازی به ارائه اطلاعات قابل شناسایی شخصی ندارد ، انتخاب کرده اند. برای دشوارتر کردن کار برای مقامات ، ظاهراً مجرمان اینترنتی معاملات خارج از حوزه قضایی ایالات متحده و بیشتر در چین یا کشورهای اروپای شرقی را انجام می دادند.

تحقیقات ادعا می کند که بازیگران کره شمالی که سال گذشته حمله باج افزار WannaCry را به راه انداختند ، در حالی که درخواست پرداخت با بیت کوین را داشتند ، درآمد غیرقانونی خود را از بیت کوین به مونرو از طریق ShapeShift تبدیل کردند.

تبدیل به Monero به لطف ویژگی های مستعار مستعار قوی رمزنگاری ، ردیابی هکرها را تقریباً غیرممکن کرد. از کل 89 میلیون دلار بودجه غیرقانونی که از طریق مبادلات آمریکایی از سال 2016 پولشویی شده است ، ShapeShift ادعا شده است که حدود 9 میلیون دلار پردازش کرده است ، در حالی که Bittrex حدود 6.3 میلیون دلار کار کرده است.

اریک وورهیس ، مدیرعامل ShapeShift ، با انتقاد شدید از گزارش WSJ ، در برابر این ادعاها خلاف شد و آن را به عنوان گمراه کننده و غیرعقلانی رد کرد. از طریق پست وبلاگ در وب سایت شرکت ، وی ادعا کرد که تحقیقات نشریه اطلاعات مهم در مورد تلاش های این شرکت برای مبارزه با پولشویی رمزنگاری را حذف کرده است.

وی همچنین اظهار داشت که محققان عدم درک در مورد چگونگی کارکرد بلاکچین را نشان دادند ، و توضیح داد که معامله مشکوک ذکر شده توسط مجرمان اینترنتی به بورس ارسال نشده بلکه توسط صرافی دیگری انجام شده است. اریک استدلال کرد که حتی اگر ادعاها صحت داشته باشد ، حجم های مصور بسیار ناگوار بوده و فقط 0.15 درصد از کل حجم معاملات بورس را در آن زمان تشکیل می دهد..

مدیر عامل شرکت اضافه کرد که ShapeShift همیشه درخواست های اجرای قانون را رعایت کرده و در بیش از 30 تحقیق با بیش از 13 کشور در سراسر جهان با مقامات همکاری کرده است. Voorhees با تأکید بر تعهد شرکت خود در جلوگیری از پولشویی گفت: این شرکت از ابزارهای پیچیده داخلی ضد پولشویی و پزشکی قانونی مبتنی بر بلاکچین برای شناسایی حساب ها و معاملات مشکوک استفاده می کند.

این شرکت ظاهراً برای تقویت تلاش های AML اطلاعات خود را با سایر صرافی ها به اشتراک می گذارد. Voorhees توضیح داد که ShapeShift فقط در معاملات رمزنگاری به رمزنگاری معامله می کند و هیچ معامله فیات ندارد. به همین ترتیب ، هیچ ارز فیات در این شبکه قابل شستشو نبوده و نیست.

در مورد چگونگی حفظ صرافی بورس ، کلیه معاملات به صورت عمومی منتشر می شوند ، در نتیجه آنها قابل پیگیری هستند. کنایه از وضعیت ، به گفته مدیر عامل ، این است که وال استریت ژورنال از این اطلاعات عمومی برای شروع تحقیقات خود استفاده کرده است ، و در عین حال آژانس رمزگذاری را به عدم شفافیت متهم کرده است.

وی همچنین با ادعای فعالیت غیرقانونی مخالفت کرد و اظهار داشت ، “ShapeShift همیشه طرفدار انطباق با قوانین حوزه های قضایی محل فعالیت خود بوده است ، حتی اگر بسیاری از این قوانین نامشخص ، همیشه در حال تغییر ، متناقض و در برخی موارد باشد بی اثر است. “

مدیر حقوقی این شرکت ، ورونیکا مک گرگور ، به WSJ گفت که ShapeShift در واقع لیستی از حساب های مشکوک را که توسط تحقیقات استناد شده است دریافت کرده است و گفت که شرکت آنها را از مبادله منع کرده است.

مدیرعامل ShapeShift و رون پل.

مدیر عامل ShapeShift ، اریک وورهیز (چپ) ، با سیاستمدار بازنشسته ران پل (راست).

همانطور که گفته شد ، ShapeShift اعلام کرده است که در میان ادعاهای پولشویی ، عملکرد خود را تغییر می دهد و در حال حاضر در تلاش است تا یک سیستم مبادله جدید را ایجاد کند که شفافیت بیشتری را تضمین می کند.

مجرمان اینترنتی از خدمات Tumbler و مبادله سوuse استفاده برای شستن رمزنگاری استفاده می کنند

ظاهراً در سال گذشته حدود 266 میلیون دلار رمزنگاری شد. با این حال ، آمار سال 2018 بسیار بیشتر است و 761 میلیون دلار است ، و این شامل معاملات انجام شده با استفاده از سخت تر برای ردیابی ارزهای رمزپایه مانند Dash ، Zcash و Monero نیست..

به گفته دیو جوانز, مدیر عامل شرکت CipherTrace ، یک شرکت ارز رمزنگاری شده که متخصص در ردیابی رمزنگاری و انجام پزشکی قانونی پیشرفته است ، خدمات مخلوط کردن مقصر افزایش شدید جرایم اینترنتی مربوط به رمزنگاری است. سرویس های رمزی ارز رمزنگاری شده ارزهای دیجیتال را از طیف گسترده ای از منابع گرفته و در یک استخر ترکیبی با یکدیگر مخلوط می کنند.

سپس سکه ها تقسیم شده و در استخرهای مختلف بلاکچین توزیع می شوند و بدین ترتیب قابل ردیابی نیستند. این خدمات به طور مثر پیوند بین مشاركت كنندگان و گیرندگان را از بین می برد. گزارش شده است که چنین خدماتی با استفاده از فرمول های پیچیده ای که توسط متخصصان بسیار ماهر در منطقه ، برخی از آنها که احتمالاً دارای درجه دکترا هستند ، نوشته شده است ، کار می کنند.

در مورد ShapeShift ، دیو اظهار داشت که اگرچه چنین صرافی هایی خدمات قانونی ارائه می دهند ، اما می توانند توسط سو actors استفاده کنندگان مورد سو ab استفاده قرار بگیرند تا مبدا وجوه تقلبی را که به دست آورده اند پنهان کنند. این به این دلیل است که مشتری ها می توانند از چنین خدماتی به صورت ناشناس استفاده کنند و همچنین برای جابجایی بین ارزهای رمزپایه اقدام به تلنگرهای ارزی می کنند. این باعث می شود سکه های دیجیتال قابل ردیابی نباشد.

در یک مورد که توسط تحقیقات WSJ نشان داده شد ، یک شرکت آنلاین به نام Starscape Capital با کلاهبرداری 2 میلیون دلار از سرمایه گذاران ، با قول بازدهی فوق العاده بالا ، جمع آوری کرد. ظاهراً سرمایه گذاران ملزم به ارسال پرداخت در Ethereum بودند. با این حال وب سایت مرتبط با پروژه آفلاین شد و پشتیبانان خود را در هاله ای از ابهام قرار داد.

طبق تحقیقات ، سکه های سرمایه گذاری به زودی با استفاده از جریان های مختلف به دو مبادله رمزنگاری منتقل شد. ShapeShift در میان آنها بود. دیگری KuCoin بود ، صرافی مستقر در هنگ کنگ. گفته می شود Ethereum به ارزش 517،000 دلار به ShapeShift ارسال شده و به سکه حفظ حریم خصوصی Monero تبدیل شده است ، در آن زمان مسیر سرد است.

از آنجا می توان سکه ها را با بیت کوین یا فیات رد و بدل کرد و هیچ اثری از مبدا آنها وجود نداشت. و بنابراین تا به امروز ، هیچ یک از بنیانگذاران Starscape شناسایی نشده اند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me