بازار رمزنگاری آرژانتین با نرخ نمایی در حال رشد است. در حالی که صنعت کلی ارزهای رمزنگاری شده با احساس بازار روبرو شده و جریان دارد ، صنعت در آمریکای جنوبی از این شانس ها سرپیچی کرده است و اکنون شهروندان بیشتری معامله در رمزنگاری را نسبت به قبل ترجیح می دهند.

این روند سال گذشته آغاز شد که نرخ تورم این کشور به رکورد 47 درصد رسید. این رقم هنوز بخشی از قله 84 درصدی در سال 1991 است ، اما برای هشدار شهروندان کافی است. در نتیجه ، بیشتر آرژانتینی ها به دنبال ارزهای رمزپایه هستند که بیت کوین محبوب ترین آنها است.

آمارهای موجود حاکی از آن است که معاملات ارزهای رمزنگاری شده در کشور افزایش چشمگیری داشته است. معاملات هفتگی در پلتفرم معاملات رمزنگاری P2P LocalBitcoins در حال حاضر به طور متوسط ​​بیش از 6.5 میلیون پزوی آرژانتین است. این با توجه به CoinDance برآورد حجم تجارت از دسامبر 2017 به طور مداوم در حال افزایش است و در پایان سال گذشته کمی بیش از 9.4 میلیون پزو در هفته به اوج خود رسیده است.

سکه-رقص-محلی-بیت کوین-حجم ARS

حجم LocalBitcoins آرژانتین

جدا از ارزش پولی این کشور ، بی اعتمادی عمومی به بخش بانکی آرژانتین ، مردم را به سمت ارزهای رمزپایه سوق داده است. در گذشته صنعت مالی بسیار مهربانانه اثبات شده است ، در یک مرحله میلیون ها حساب بانکی را برای ماه ها مسدود کرد و باعث ایجاد یک شیفت در سراسر کشور شد..

همانطور که توسط سانتیاگو سیری ، سرمایه گذار آرژانتینی و بنیانگذار بنیاد نوپای Democracy Earth مبتنی بر بلاکچین توضیح داده شده است ، رویدادی که در اوایل سال 2000 اتفاق افتاد یک یادآوری جدی برای شهروندان عادی بوده است که به راحتی نمی توان به بانک ها اعتماد کرد.

صحبت با CoinDesk, مدیر فنی با درکی از این موضوع ، افشا می کند ، “من با پدرم بزرگ شده ام و می گفتم هرگز به پزوی آرژانتین اعتماد نکنم و داستان من داستانی بود که بسیاری از آرژانتینی ها داشتند.”

این سطح از لرزش منجر به ترجیح عمومی برای سیستم های سپرده گذاری پولی غیر دولتی شده است.

سیری همچنین در مورد رشد بخش رمزنگاری آرژانتین صحبت کرد ، خاطرنشان کرد که با وجود رکود گسترده بازار ارزهای رمزنگاری ، صنعت آرژانتین به سختی کند شده است. حجم تجارت هنوز زیاد است و صنایع Crypto-blockchain در حال افزایش است. سایر عناصر اصلی که در حال حاضر باعث رشد می شوند ، نوآوری و متنوع سازی استفاده از ارزهای رمزپایه در زندگی روزمره هستند.

افزایش موارد استفاده

آرژانتین Banco Masventas اولین بانکی در جهان بود که گزینه های پرداخت بیت کوین را ارائه داد. سیستم ابتکاری پرداخت رمزنگاری آن ، که در ماه مه سال گذشته راه اندازی شد ، از طریق مشارکت با Bitex ، صرافی پیشرو در بازار ارز رمزپایه در کشور امکان پذیر است. این سرویس جدید مشتریان را قادر می سازد تا از شبکه SWIFT عبور کرده و به 50 کشور جهان پول ارسال کنند.

استفاده از رمزنگاری در میان م institutionsسسات دولتی نیز اخیراً پس از آنکه این کشور پرداخت بیت کوین از پاراگوئه را پذیرفت ، به یک مرحله مهم تبدیل شد. پاراگوئه سموم دفع آفات و مواد بخور حدود 7،100 دلار خریداری و هزینه خرید آن را با بیت کوین پرداخت کرد. توسعه جدید ابتدا توسط محلی گزارش شد شبکه خبری کریپتو 247.

یکی دیگر توسعه اخیر تغییر پارادایم اجازه استفاده از بیت کوین برای پرداخت هزینه های حمل و نقل را می داد. این گزینه در ماه فوریه اعلام شد ، به طور خاص برای دارندگان کارت Sistema Único de Boleto Electrónico (SUBE) در دسترس خواهد بود.

SUBE یک کارت اعتباری است که در بوینس آیرس و سایر شهرهای بزرگ استفاده می شود. این به وزیر حمل و نقل آرژانتین متصل است و در سال 2009 برای خلاص شدن از روند صدور رسید مسافر معرفی شد ، که زمان قابل توجهی طول کشید.

نفوذ ونزوئلا

نزاع سیاسی فعلی در ونزوئلا کمک زیادی به انقلاب رمزنگاری در آرژانتین کرده است. بسیاری از ونزوئلایی ها را مجبور به ترک کشور کرده است. تعداد قابل توجهی از آنها در کشورهای همسایه مانند بولیوی ، برزیل ، کلمبیا و آرژانتین ساکن شده اند.

به دلیل سیستم انتقال پول بین المللی تا حد زیادی ناکارآمد ، که سنگین تحریم های اقتصادی فلج کننده ایالات متحده را متحمل شده است ، ونزوئلایی ها برای انجام حواله ها و ذخیره وجوه مجبور شدند به سیستم عامل های ارز رمزپایه اعتماد کنند.

بسیاری هنوز از این سیستم های جایگزین برای ارسال وجوه به خانه خود در هنگام مهاجرپردازی استفاده می كنند و متعاقباً به رشد بخش رمزنگاری در آمریكای لاتین كمك می كنند. تحلیلگران همچنین بر این باورند که پناهندگان ونزوئلا به گسترش فرهنگ رمزنگاری در سراسر آمریکای جنوبی کمک کرده اند.

شرکت های رمزنگاری در آرژانتین پایگاه های خود را تنظیم می کنند

گفته می شود تقاضا برای محصولات مرتبط با رمزنگاری در آرژانتین در حال افزایش است. با ادامه رشد بازار ، شرکت های رمزنگاری بیشتری پایگاه هایی را در کشور ایجاد می کنند. ارائه دهنده خدمات ATM مستقر در شیکاگو Athena Bitcoin در میان آنها است. این شرکت در حال حاضر نصب ماشین آلات را در مکان های مختلف استراتژیک در آرژانتین آغاز کرده است.

گروه ادیسه ، دیگر شرکت آمریکایی که راه حل های مالی ارائه می دهد ، قبلاً این کار را انجام داده است طرح های مشخص شده نصب حدود 1600 دستگاه خودپرداز رمزنگاری در کشور تا پایان سال 2019. این دستگاه ها توانایی انجام هر دو عملیات فیات سنتی و معاملات ارز دیجیتال را دارند..

بسیاری از شرکتهای مبتنی بر رمزنگاری در آرژانتین ، مشکلات ارزی ملی این کشور را به عنوان یک کاتالیزور تلقی می کنند که شهروندان بیشتری را به سمت دستیابی به ارزهای رمزپایه سوق می دهد و متعاقباً منجر به سرمایه گذاری های بزرگتری در صنعت می شود..

در حال حاضر بیت کوین بیشترین ارز رمزنگاری شده در بین کاربران آرژانتینی است. با این حال ، انتظار می رود که اولویت سایر ارزهای رمزنگاری شده مانند Ethereum ، Litecoin ، Bitcoin Cash و Zcash با بلوغ بازار رشد کند..

(اعتبار تصویر ویژه: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me