Dark Web Enterprise شبیه Silk Road Shutted by FBI، Europol

مقامات در آلمان گردانندگان اصلی یکی از بزرگترین بازارهای وب تاریک جهان را لقب داده اند که بازار وال استریت نامیده می شود. سه مرد به نام های تیبو لوسی ، جاناتان کالا و کلاوس-مارتین فراست ، بین 22 تا 31 ساله ، در پی تحقیقات مقامات در ایالات متحده و اروپا دستگیر شدند.

با توجه به الف بیانیه توسط پلیس جنایی فدرال آلمان (BKA) منتشر شد ، مظنونان در طی سرکوب در ایالت های بادن-وورتمبرگ و نوردراین-وستفالن دستگیر شدند. هماهنگی بین آژانس ها شامل واحد ZIT کشور که متخصص جرایم اینترنتی است ، یوروپول و FBI به سقوط این عملیات کمک کردند.

یک شهروند برزیلی ، مارکوس پائولو د اولیویرا-آنیباله ، 29 ساله ، نیز در این شرکت غیرقانونی نقش داشته و هم اکنون در بازداشت است. او بوده است به اتهام دادگاه کالیفرنیا برای نقش او به عنوان مجری. گفته می شود آنیبل همچنین به عنوان مسئول روابط عمومی این پلتفرم عمل می کرد و مرتباً آن را در سایت های رسانه های اجتماعی مانند Reddit تبلیغ می کرد. ظاهراً مظنون با نام مستعار “MED3LIN” فعالیت می کرد.

نحوه عملکرد بازار وال استریت شبیه به بدنام جاده ابریشم بود. مقامات تخمین می زنند که این پلت فرم قبل از خراب شدن حداقل دومین در نوع خود در جهان بود.

سرورها ، پول نقد و ارزهای رمزنگاری شده ضبط شده

زیرساخت های سرور شبکه که از گره هایی در هلند ، آلمان و رومانی تشکیل شده بود ، در طی این حملات توقیف شد. یک اسلحه ، حدود 500،000 یورو (560،000 دلار) پول نقد ، و همچنین صدها هزار ارز رمزنگاری شده نیز پیدا شد.

به گفته گئورگ اونگفوك ، سخنگوی ZIT و دادستانی فرانكفورت ، بستر وب تاریك فقط از طریق شبكه رمزگذاری شده Tor قابل دسترسی بود. وی فاش کرد که مظنونان درست قبل از بستن مقامات اقدام به کلاهبرداری خروج کرده اند.

آنها شبکه را تحت حالت تعمیر و نگهداری قرار داده و وجوه حاصل از حسابهای مشتری را به حسابهای تحت کنترل خود منتقل کردند. اعتقاد بر این است که این عملیات بیش از 30 میلیون دلار درآمد غیرقانونی برای آنها داشته است.

یکی از کاربران بازار وال استریت گفت Deepdotweb که مدیران سعی کرده بودند با تهدید به فاش کردن اطلاعات حساس درباره FBI در صورت عدم پرداخت مبلغ مشخصی از پول رمزپایه به عنوان دیه ، وی را باج گیری کنند.

ظاهراً مجرمان اینترنتی قصد داشتند عملیات را خنثی کنند و وقتی مقامات وارد عمل شدند مخفی شوند. دسترسی به سایت در حال حاضر ممنوع است. بنر زیر همانطور که آژانس BKA آلمان نشان داده است ، نصب شده است.

فروشندگان در بازار وال استریت عمدتاً به خرید لوازم غیرقانونی اقدام می کردند که شامل مواد مخدر ، ابزار هک ، اسناد جعلی و اطلاعات مالی سرقت شده بود.

دسترسی به سایت در حال حاضر ممنوع است. (اعتبار تصویر: BKA)

فروشندگان در این وب سایت عمدتاً با لوازم غیرقانونی که شامل مواد مخدر ، ابزارهای هک کردن ، اسناد جعلی و اطلاعات مالی سرقت شده برخورد می کردند. ظاهراً این شبکه بین دو تا شش درصد کارمزد فروش را به خود اختصاص داده است. بسیاری از معاملات با استفاده از ارزهای رمزپایه محرمانه انجام شده است ، این فرآیند ردیابی مغز متفکران و کاربران در شبکه را برای مسئولان دشوارتر می کند.

بیت کوین و مونرو اصلی ترین ارزهای رمزپایه ای بودند که برای انجام معاملات مورد استفاده قرار می گرفتند. بازار وال استریت دارای بیش از 5000 بازرگان در خرید و فروش کالاهای غیرقانونی و بیش از یک میلیون مشتری بود. بیش از 50،000 مورد برای فروش در بازار ذکر شده است.


این سه مظنون آلمانی در حال حاضر در ایالات متحده و آلمان متهم هستند. دادستانی آلمان تصریح کرده است که پیگرد قانونی در این کشور بدان معناست که آنها مجبور به محاکمه در ایالات متحده نخواهند شد. در صورت محکومیت آنها بین یک سال و 15 سال در زندان است.

در حال حاضر مقامات در حال پیگیری سایر اهداف ناشی از تحقیقات هستند. مطابق با کریس نیلسن ، نماینده ویژه DEA ، “این پرونده پیام واضحی برای کسانی که قانون را نقض می کنند و تلاش می کنند در پشت توهم بی هویتی پنهان بمانند ، دارد.”

یکی دیگر از حذف های اخیر بازار وب تاریک

ماه گذشته ، یک بازار وب تاریک دیگر به نام “Sinmed” که تحت یک شبکه تاریک بزرگتر به نام “رویای بازار” فعالیت می کرد ، پس از اینکه مقامات عملیاتی محکم برای هدف قرار دادن مدیران آن انجام دادند ، خاموش شد..

سه مرد چستر اندرسون 44 ساله ، جارت کد 41 ساله و رونالد مک کارتی 51 ساله دستگیر و در ایالات متحده متهم شدند. حمله به پایگاه آنها یکی از بزرگترین حملات مواد مخدر در تاریخ نیوجرسی را به همراه داشت. داروهای غیرقانونی کشف شده شامل زاناکس تقلبی ، مت آمفتامین و هروئین بود. مانند تحقیقات بازار وال استریت ، هم اف بی آی و هم یوروپول در این ماجرا دخیل بودند.

اندرسون ، كد و مك كارتي ظاهراً يك شبكه توزيع دارو را در 40 ايالت گسترش داده بودند. آنها به ارزهای رمزپایه پرداخت می کردند و وجوه را با استفاده از کارت های نقدی پولشویی می کردند. آژانس های اجرای قانون پس از دریافت هشدار از دادستانی منطقه منهتن در مورد برداشت های عظیم خودپرداز به طور مشکوک در منطقه نیویورک ، فعالیت های این گروه را در سال 2017 آغاز کردند..

(اعتبار ویژه تصویر: CNN)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map