David Sønstebø ، بنیانگذار IOTA

دیوید سونستبوCoet Central ، بنت گارنر اخیراً این فرصت را داشت که با David Sønstebø ، یکی از بنیانگذاران IOTA مصاحبه کند و در مورد چگونگی اجرای IOTA Tangle خود در دنیای واقعی صحبت کند. به عنوان بخشی از مکالمه ، آنها همچنین در مورد کسب درآمد از داده ها ، محافظت از حریم خصوصی کاربران و اولویت های IOTA برای سال 2018 بحث کردند..

اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد IOTA هستید ، به راهنمای مبتدیان ما در اینجا مراجعه کنید.

این مصاحبه طولانی به طور عمیق در مورد چگونگی و تأثیر IOTA بر فضای اینترنت اشیا توضیح داد. آنها همچنین در مورد چالشهای پیش روی IoT (و IOTA) طی سالهای آینده صحبت کردند. بدون نگرانی بیشتر ، بیایید به دیوید برویم …

BG: از اینکه امروز با Coin Central صحبت کردید متشکریم ، دیوید.

دس: متشکرم که مرا در اختیار داشتید.

BG: شما اخیراً از همکاری با شهر تایپه برای اجرای کارت های شناسایی شهروندان در IOTA خبر داده اید. مشارکت تایپه چگونه شکل گرفت؟ چه پشتوانه ای است?

DS: ریشه های این داستان به ما در تماس با گروهی از توسعه دهندگان از تایوان برمی گردد. یکی از آنها, جیم هوانگ, یک استاد راهنما در تایوان برای توسعه جاوا است. او ما را با گروهی متصل کرد که به عنوان بنیانگذار مشترک بود BiiLabs, یک شرکت نوپای تایوانی که روی فناوری دفتر توزیع شده و به طور خاص IOTA تمرکز دارد.

پس از چند بحث و گفتگو ، ما یکی از اصلی ترین توسعه دهندگان خود را ارسال کردیم, لوئیس فریبرگ, از استرالیا به تایوان. در حالی که او آنجا بود با بسیاری از جامعه توسعه دیدار کرد. وی همچنین در تایپه با وزارت فناوری اطلاعات دیدار کرد.یوتا تایپه

از آنجا ، توپ به هم می خورد. برخی از دانشگاه ها درگیر شدند و از استفاده از IOTA برای امنیت داده ها و پرداخت های خودکار هیجان زده شدند.

البته ، تایوان به عنوان پایتخت نیمه هادی ها شناخته می شود ، منطقی است که تایپه بخواهد در میان شهرهای هوشمند پیشرو قرار گیرد. این منجر به گفتگو با دولت شهر شد و این اساساً داستان اصلی این مشارکت است.

BG: من مطمئن هستم که این یک پروژه در مراحل اولیه است ، اما آیا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در واقع در تایپه اجرا می کنید به اشتراک بگذارید?

DS: مطمئنا اول ، من این را یک پروژه آزمایشی یا اثبات مفهوم نمی دانم. این قانونی است و هدف آن آماده شدن برای تولید است. البته ، ما با حداقل نمونه اولیه قابل قبول و رویکرد تکرار شونده شروع می کنیم ، اما هدف این است که IOTA را به عنوان استاندارد عملی برای شهر تایپه تعیین کنیم.

تمام جزئیات اجرای TangleID هنوز در هوا باقی مانده است. با این حال ایده استفاده از دفتر توزیع شده برای هویت تغییرناپذیر است. این کارت شناسایی برای افراد است ، اما ما همچنین به هویت چیزها علاقه مند هستیم. ما در نهایت به ایجاد لایه هویت چیزها در IOTA برای اساساً همه دستگاههای جهان متمرکز هستیم.

هر دستگاه دارای یک شناسه منحصر به فرد است. این توانایی انجام تصدیق های مستقل را دارد و نیاز به یک پروتکل هویت دارد که ایجاد آن بسیار سخت است. اینها مواردی است که ما می خواهیم در اینجا برای شهروندان ، بلکه همچنین برای خود دستگاه ها کشف کنیم. وسایل نقلیه خودمختار ، آنها باید هویت و ویژگی های خاص خود را داشته باشند. پاسخ به س questionsالاتی از قبیل هزینه سوار شدن با این وسیله نقلیه خودمختار از مکانی به محل دیگر ، مدت زمان سفر و دیگر عملیات مدیریت ناوگان.

وسایل نقلیه خودمختار

BG: یکی از برنامه هایی که قبلاً به آن اشاره کردید ، جلوگیری از تقلب در رای دهندگان است. آیا می توانید در مورد آن و هر برنامه دیگری که مشاهده می کنید بیشتر بگویید?

DS: اگر تصور کنید تک تک شهروندان با این پروتکل TangleID هویت خاص خود را دارند ، آنها روی دفتر توزیع شده به هم گره می خورند که البته غیرقابل تغییر است. شما از یکپارچگی داده اطمینان دارید. سپس می توانید رأی صادر کنید و هیچ راهی برای هک کردن و تغییر آن رأی در پایگاه داده و تغییر آن به چیز دیگری وجود ندارد. این نقطه قوت دفتر توزیع شده در مورد زیرساخت های انتخابات است.

این همان چیزی است که من تصور می کنم ، و بستگی زیادی به آنچه شهر تایپه نیز فکر می کند بستگی دارد. آنها باید در نظر بگیرند که اگر شهروندان در موضوعات مختلف رای دهند ، رای گیری آنها چقدر فعال خواهد بود.

زیبایی این واقعیت است که IOTA هیچ هزینه یا معامله ای ندارد و محدودیت مقیاس پذیری ندارد ، به این معنی که شما می توانید میلیون ها نفر را خیلی راحت رأی دهید. در آینده یک سناریو را تصور کنید که در آن یک شهر زیرساخت های هوشمندی دارد و مردم می توانند در مورد موضوعات گسترده ای مانند نحوه عملکرد امروز ترافیک رای دهند. این می تواند یک روند یکپارچه باشد که در حال حاضر یک ایده آینده نگرانه به نظر می رسد اما در کوتاهترین زمان سه سال می تواند یک واقعیت باشد.

BG: هویت چیزها مرز اصلی فناوری بلاکچین و دفتر توزیع شده است. هنگام تلاش برای پیاده سازی IDoT در IOTA با چه چالش هایی روبرو شده اید?

DS: ما از سال 2014 با هویت در بلاکچین و هویت در دفترهای توزیع شده سر و کار داریم. از آن زمان نمونه های اولیه و اثبات مفاهیم مختلفی ساخته ایم.

در سال 2015 ، هویت در بلاک چین به داغترین موضوع تبدیل شد. همه در تلاش بودند این کار را انجام دهند ، اما کسی موفق نشد. چندین ابتکار مختلف وجود داشت ، مانند uPort. سپس ما با همكاری بسیاری از شركت های بزرگ برای ایجاد این شركت تاسیس شد بنیاد هویت غیرمتمرکز که تلاش دیگری برای ایجاد یک هویت غیرمتمرکز بود ، اما به نظر من آنها جنبه اینترنت اشیا را جدی نمی گیرند. همه هنوز در حال مبارزه با جنبه انسانی هستند که البته بسیار مهم است.

اگر به قلمرو فکر می کنید ، دستگاه های متصل بیشتری وجود دارد و افراد متصل نیز وجود دارند. این دستگاه ها تصمیمات خود را می گیرند و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

مواردی مانند امید به زندگی ، اینکه چقدر قدرت محاسباتی دارند و آیا می تواند به دیگران اجازه دهد وقتی از آن استفاده نمی کنند از آن استفاده کنند. چه مقدار فضای ذخیره سازی دارد ، چه مقدار پهنای باند نیاز دارد؟ همه این موارد لازم است و این به پروتکل هویت نیاز دارد.

این همچنین در مورد امنیت است زیرا هیچ چیز ترسناک تر از اینترنت نیست که امنیت اینترنت به طور مناسب انجام شود. یک هکر می تواند ترافیک را به هم بریزد و باعث تصادف شود ، تأمین آب و بسیاری از حالات ترسناک دیگر را آلوده کند. این مورد دیگری است که ما به پروتکل هویت نیاز داریم تا بتوانیم دستگاه ها را فهرست بندی کنیم و دستگاه هایی را که طبق خصوصیات طبیعی آنها عمل نمی کنند قرنطینه کنیم. من هویت چیزها را مهمترین چیز برای کار کردن اینترنت اشیا و همچنین ایمن بودن آن می دانم.

BG: مشارکت با Taipei City اولین پروژه شما در Taipei نیست. درباره پروژه Airbox و درسهایی که هنگام ادغام IOTA در دنیای واقعی می آموزید ، برای ما بیشتر بگویید.

DS: همه اینها به این واقعیت برمی گردد که IOTA هزینه معامله ندارد. می توانید از آن به عنوان یک پروتکل انتقال داده استفاده کنید تا یکپارچگی داده ها را به صورت رایگان بدست آورید و امنیت شبکه را تسریع کرده و تقویت کند.

وقتی صحبت از شهرها می شود ، امروزه یکی از اصلی ترین موانع آلودگی است. در شهرهای بزرگ ، آلودگی بیش از سیگار باعث مرگ افراد می شود. این به شما دامنه بزرگی مسئله را می دهد. داشتن حسگرهایی که طیف وسیعی از آلاینده های مختلف را به خود اختصاص می دهند روش خوبی برای پیگیری میزان آلودگی یک شهر است.

اگر از یک پایگاه داده منظم استفاده می کنید ، ممکن است یک هکر بتواند وارد شود و داده ها را دستکاری کند. با IOTA ، نمی توانید این کار را انجام دهید. به محض قرار دادن داده ها روی دفتر ، دائمی است. نه می توانید آن را حذف کنید ، نه می توانید تغییر دهید. هیچ کس نمی تواند از آن سوit استفاده کند یا در مورد آن دروغ بگوید.

آنچه ما یاد گرفتیم این است که این داده های جمع آوری شده نیز قابل فروش هستند. شاید از پروژه بازار داده IOTA که در دست ماست آگاه باشید. می توانید از هر استقرار چیزهای زیادی بیاموزید و سپس می توانید آن داده ها را بگیرید و به شهرهای دیگر بفروشید ، بنابراین آنها می توانند آنچه را که شما انجام داده اید تکرار کنند و در پیشرفت همان پروژه زمان زیادی صرفه جویی کنند.

BG: مک کینزی تخمین می زند که 99٪ داده ها بدون استفاده می مانند. چگونه بازار داده های IOTA چالش دموکراتیک سازی دسترسی به داده ها را حل می کند در حالی که هنوز از این داده ها کسب درآمد می کنید?

DS: بازار داده ایده ای بوده است که از سال 2014 تاکنون داشته ایم. در آن زمان ، ما هنوز از بلاکچین های معمولی استفاده می کردیم ، بنابراین انجام این کار به دلیل هزینه ها و محدودیت های معاملات غیرممکن بود. در سال 2015 ، ما با شرکت های مختلف در مورد این ایده صحبت کردیم. این ایده خود آن رمان نبود زیرا مدتی است افراد زیادی در بازارهای داده فکر می کنند. ما اولین کسانی بودیم که واقعاً از یک دفتر توزیع شده برای انجام آن با شرکت کنندگان عمده استفاده کردیم.

ایده کل این است که امروز ، همه این شرکت ها و شهرداری های مختلف بیش از آنچه ما برای درک اطلاعات داریم ، کار می کنند و براساس آنها عملی نمی شود. ممکن است یک یا دو بار توسط یک فرد عمل شود ، اما بعد از آن فراموش می شود حتی اگر هنوز یک منبع بسیار ارزشمند است. این چیز منحصر به فرد در مورد داده است. این یک منبع بی نهایت قابل استفاده است. این برخلاف هر منبع دیگری نیست که استفاده شود و سپس از نظر ارزش تخریب شود.

مشکل این است که این نهادها می دانند داده هایی که روی آنها نشسته اند ارزشمند است ، اما هیچ راهی برای تجارت آنها ندارند ، به خصوص در زمان واقعی. اگر آنها بخواهند آن را در زمان واقعی معامله کنند ، دوباره با مشکلات کارمزد معامله مواجه می شوند. برای ایمن سازی داده ها به یک دفتر توزیع شده نیز احتیاج دارید زیرا در غیر این صورت تصور نمی کنید که داده های دریافتی شما در انتقال از مبدا به مقصد تغییر کرده باشد.

دریاچه داده یوتا

این دو مورد است که پروتکل IOTA حل می کند. با توجه به اینکه هیچ هزینه تراکنش وجود ندارد ، می توانیم یک فرد را قادر به خرید داده های حسگر برای کسری از یک پنی به ازای هر بایت داده در زمان واقعی و در آنچه به عنوان جریان پرداخت شناخته می شود ، کنیم. ما اعتقاد داریم که این کلید برای باز کردن قفل این “سیلوهای داده” است و همه داده های بلااستفاده را به آنچه “دریاچه داده” نامیده می شود ، جایی که همه داده ها در یک استخر مشترک جمع آوری می شود ، می توان همه دسترسی داشته باشند..

ما شاهد علاقه بسیاری از شرکت کنندگان مختلف هستیم که در حال انجام این کار هستیم. بعداً اعلام خواهیم کرد زیرا شرکتهای مختلف هر روز با ما تماس می گیرند که ایده دسترسی و اشتراک داده های کسب درآمد را دارند و می خواهند بخشی از کاوش بیشتر آنها باشند.

من یک جمله نقل کردم ، “داده ها می خواهند رایگان باشند ، اما نه رایگان.” تفکر پشت آن این است که داده ها ماهیتی ذاتی دارند که می خواهند آن را گسترش دهند. ما این را در طول تاریخ دیده ایم که مردم دانش خود را یادداشت می کنند و آنها را به اشتراک می گذارند ، در حالی که دیگران آن را کپی می کنند و خودشان منتشر می کنند. البته ، داده ها همچنین با داده های دیگر هم افزایی می کنند و شما همبستگی هایی را پیدا می کنید و می توانید اطلاعات بیشتری از این اطلاعات کسب کنید.

حتی اگر می خواهد گسترش یابد ، لزوماً نمی خواهد به صورت رایگان گسترش یابد. برای دریافت اطلاعات هنوز باید هزینه سخت افزار را بپردازید ، مانند سنسورهایی که آلودگی را کنترل می کنند. شخصی مجبور است آنها را ایجاد کند و آنها را مستقر کرده و آنها را اداره کند که همگی هزینه بر است. بنابراین ، این شرکت ها مایل نیستند که داده ها به صورت رایگان جریان داشته باشند. این همان چیزی است که پروتکل IOTA آنها را قادر می سازد داده ها را از هر سنسور جداگانه به فروش برسانند.

دیتای روغن داده

وقتی امروز از داده های بزرگ استفاده می کنیم ، مقدار زیادی داده در این مورد ، به ارزش یک ماه داده می گیریم. ما آن را از طریق الگوریتم های مختلف یادگیری ماشین قرار داده ایم که آن را تجزیه و تحلیل می کند و اطلاعات را به عنوان دانش استفاده می کند. در این سناریو ، قبل از شروع کار روی آن ، باید یک ماه کامل صبر کنید تا آن مجموعه داده را بدست آورید.

کاری که IOTA به طور منحصر به فرد انجام می دهد این است که ما محدودیت مقیاس پذیری یا هزینه معامله نداریم ، می توانیم جریان اطلاعات واقعی را فعال کنیم. برای جمع آوری داده های خود و محاسبه پرداخت بدهی نیازی نیست که برای زمان مشخصی منتظر بمانید. این فقط یک جریان خالص از داده ها و یک جریان خالص پرداخت برای این داده ها است. این چشم انداز است که باعث ایجاد بازار شده است و ما شاهد علاقه بسیاری از افراد در حال شرکت و نهادهای جدید نیز هستیم..

BG: در عصر داده های کاربر و دستگاه های هوشمند ، حریم خصوصی کاربر یک نگرانی بزرگ است زیرا شرکت ها اطلاعات شخصی بیشتری در مورد ما می آموزند. اتحادیه اروپا اخیراً یک آیین نامه عمومی حفاظت از داده ها را منتشر کرد که حاکی از نحوه نگهداری داده ها توسط شرکت ها نیز است. چگونه IOTA به حریم خصوصی نزدیک می شود?

DS: وقتی صحبت از حریم خصوصی داده ها می شود ، به همان چیزی که در ابتدا گفتم برمی گردد. اگر اینترنت اشیا امن نیست ، با همه دسترسی آنها به هم ریختگی داریم. شما سناریویی را نمی خواهید که برخی از هکرها بتوانند تنظیمات دستگاههای پزشکی شما را تغییر دهند. در بدترین سناریو ، وضعیتی مانند آن می تواند منجر به مرگ و میر شود.

در عین حال ، باید به خاطر داشته باشید که داده ها باید خصوصی باشند. شما نمی خواهید داده ها کاملاً آزاد جریان داشته باشند. هزینه ای که برای دسترسی به آن داده پرداخت می کنید ، آن را به صورت انتخابی خصوصی نگه می دارد. شما باید بپردازید که هزینه داده ها را پرداخت کنید و افرادی که این داده ها را دارند باید توافق کنند که آن را به شما بفروشند.

فلسفه ما این است که وقتی صحبت از داده های شخصی یا شرکتی می شود ، مدیریت دسترسی کلیدی می شود. ما این ماژول را در بالای IOTA داریم که به آن پیام رسان تأییدشده masked می گویند. می توانید مانند رادیویی که باید فرکانس مناسب داشته باشد ، به آن فکر کنید. حتی اگر امواج رادیویی مداوم در سراسر جهان حمل می شوند ، برای گوش دادن به آن باید فرکانس مناسبی داشته باشید. برای دسترسی به جریان داده ها ، به کلید خصوصی دقیق نیاز دارید. ما می خواهیم به کاربران امکان کنترل کامل داده های خودشان را بدهیم.

ما یک گروه کاری داریم که در حال حاضر نام آن در حالت تعلیق است ، که این یکی از مهمترین تمرکزهای ما است.

از نظر حریم خصوصی ، مراقبت های بهداشتی و داده های پزشکی یکی از مکان هایی است که نمی خواهید همه به آن دسترسی داشته باشند. ما زمان زیادی را در این زمینه با همكاران در سراسر جهان از جمله نهادهای رسمی پزشکی و تحقیقاتی صرف كرده ایم. ما به طور فعال در حال کار بر روی چگونگی ترکیب مشکل هویت ، مشکل مدیریت دسترسی و سپس سرانجام ، مسئله درآمدزایی هستیم.

اگر من پوشیدنی دارم و می خواهم این داده ها را بفروشم ، باید بتوانم چون بسیاری از این داده ها ارزشمند هستند. اگر یک میلیون نفر در یک وضعیت پزشکی هستید و داده های آنها را دارید ، می تواند به کشف جدیدی در زمینه توسعه بیماری ها منجر شود. داده ها ارزشمند هستند ، اما مهم است که افراد بر آنها کنترل دارند.

این چیزی است که GDPR (مقررات جدید اتحادیه اروپا) همه چیز در مورد است. پیاده سازی داده های شخصی متعاقباً عواقب زیادی دارد. شما توانایی تصمیم گیری در مورد حذف داده های خود را دارید که ممکن است در آینده با ادعاهای بیمه ای که به داده های گذشته بستگی دارد ، روبرو شود.

هنوز بسیاری از مسائل برای حل وجود دارد و به همین دلیل بنیاد IOTA موضع فعالانه ای اتخاذ می کند. ما می خواهیم بخشی از بحث و کمک باشیم و همچنین می توانیم از نظر فن آوری ، بلکه از نظر رهبری نیز کمک کنیم. ما نمی خواهیم فقط منفعل باشیم ، بلکه می خواهیم در دنیای واقعی هم آنجا باشیم.

BG: شما در گذشته اشاره کرده اید که IOTA مایل است در مکالمه تنظیم مقررات جدید شرکت کند. دوست دارید چه نوع مقررات مربوط به حریم خصوصی را ببینید?

DS: در IOTA ، ما از مقررات استقبال می کنیم به این معنا که معتقدیم این فضا در حال حاضر کاملاً کنترل نشده است. ما از این آیین نامه استقبال می کنیم ، اما سیاست گذاران برای تهیه مقررات ، از فناوری دفتر توزیع شده اطلاعات کافی ندارند. به همین دلیل است که برای IOTA بسیار مهم است که خود را در جایی که صدای ما شنیده می شود قرار دهیم و ما بر سیاست گذاران تأثیر می گذاریم تا مقررات متناسب با فناوری و آنچه می توان با آن انجام داد متناسب باشد..

وقتی صحبت از حریم خصوصی داده ها به طور کلی می شود ، من کمی دوسو دارم. در یک طرف ، شما می خواهید از داده های خصوصی به هر قیمتی محافظت کنید. شما می خواهید تا آنجا که ممکن است حریم خصوصی وجود داشته باشد. از طرف دیگر ، به اشتراک گذاری این داده ها ارزش زیادی دارد.

دیدگاه من این است که می خواهم اینگونه باشد که بتوانم داده های خودم را بفروشم و تصمیم بگیرم داده های خودم را باز کنم. برای یک فرد معمولی که به فکر دیگری است که سابقه جستجو را شخص دیگری می داند ، بسیار ناراحت خواهد شد ، اما فقط به جستجو بازمی گردند. انتخاب به شخصی برای انتشار داوطلبانه داده های خود حداقل ضروری است.

من همچنین می خواهم مردم این واقعیت را در نظر بگیرند که به احتمال زیاد ، داده های شما آنقدر جالب نیستند ، اما اگر آنها با داده های دیگر جمع شوند می توانند بسیار ارزشمند باشند. الگوهایی وجود دارد که می تواند به داروها یا روشهای درمانی جدید ، یا حتی روشهای جدیدی برای پس انداز منجر شود. می توانید چیزهای زیادی در مورد بشریت به عنوان یک کل یاد بگیرید.

روش تنظیم آن این است که خیلی سختگیرانه نباشید اما نسبت به افرادی که امروز در انحصار داده ها هستند مانند Google و دیگر مجامع آنلاین بسیار سختگیرانه عمل کنیم. در صورت انتخاب مشتری مجبورند داده ها را به مشتریان خود بازگردانند و تصمیم بگیرند مستقیماً از آنها بخرند. هنگام ثبت نام می توانید استدلال کنید که فیس بوک چنین کاری می کند. اگر شرایط و ضوابط را بخوانید ، در آنجا می گوید که شما حق همه داده هایی را که از حساب خود تولید می کنید به شما واگذار می کنید. ترجیح می دهم سناریویی داشته باشم که در ازای هر دقیقه استفاده از فیس بوک هزینه کمی بپردازم ، اما داده های خودم را نگه دارم و اگر بخواهم آنها را در اختیار آنها قرار دهم تا به آنها بازگردانم. مردم فقط انتخاب می کنند ، آنها به آنچه در وب سایت های مورد استفاده اتفاق می افتد فکر نمی کنند.

ما این را در انتخابات آمریکا دیده ایم ، آن را با Brexit دیده ایم. درآمد آگهی وب سایت را کنترل می کند و تبلیغاتی که مردم می بینند ناشی از الگوریتم های داده های آنهاست. اگر طرفدار برنی سندرز باشم ، مطالب برنی سندرز را می بینم. بقیه فیلتر می شوند.

این یکی از مشکلات نحوه پردازش داده ها امروز است. این توسط یک نهاد کنترل می شود که فقط تا آنجا که ممکن است پول می خواهد. من معتقدم که اگر ما داده ها را به فرد بازگردانیم ، این امر می تواند به تغییر منظره ای کمک کند که کاملا ضروری است در عصری که اکثر مردم اخبار و اطلاعات خود را از فیس بوک می گیرند نه از هر منبع بررسی واقعیت..

از نظر آیین نامه ، دوست دارم مقررات بیشتری در مورد اعتبار داده ها ببینم. امروز ، بدون نیاز به پیوند دادن شما به منابع خود ، می توانم هرآنچه را می خواهم به صورت آنلاین ارسال كنم. GDPR کمی متفاوت است ، اما مرحله بعدی بیشتر به اثبات آنچه می گویید به جای ایجاد اتاق پژواک برای خود ، با پشتیبان گیری از آن با داده های واقعی است..

BG: در گذشته ، IOTA همکاری هایی را برای توسعه سخت افزار اینترنت اشیا that سازگار با ترمینار ذکر کرده است. آیا آن پیشرفت پیشرفت داشته است؟ به طور گسترده تر ، آیا شما انتظار دارید که بیشتر دستگاه های اینترنت اشیا در آینده trinary را اجرا کنند?

DS: مردم در مورد وابستگی به تریپین گیج می شوند. دستگاه های اینترنت اشیا که فاقد نسخه آزمایشی هستند همچنان می توانند از IOTA استفاده کنند. ما این را با پردازنده های ARM ، پردازش هایی که امروز در Raspberry PI و اکثر دستگاه های اینترنت اشیا you خود پیدا می کنید ، نشان داده ایم. آنها هیچ مشکلی با IOTA ندارند.

دلیل استفاده از trinary این است که کارآمدترین راه برای مدیریت هش است. برای دستگاه های مجهز به باتری ، در داخل زمینه ، کارایی مهم است. این م componentلفه کاملاً برای همه باز خواهد بود و می توانید آن را در FBGA پیاده سازی کنید یا با آن ASIC خود را بسازید.

من فکر نمی کنم که trinary به طور کلی از باینری در اینترنت اشیا استفاده کند. من فکر می کنم همیشه سیستم های باینری وجود خواهد داشت زیرا امروزه آنها نیروی شایع هستند. وقتی صحبت از ترس بیش از حد انرژی یا کمبود دستگاههایی می شود که به مصرف بهینه انرژی نیاز دارند ، من معتقدم که مثلث یادگیری ماشینی که وزنه های سه گانه کارآیی بیشتری نسبت به وزنه های دوتایی دارند ، مثلث را نیز در اختیار خواهد گرفت. اینطور نیست که ما بخواهیم محاسبات را برای همیشه تغییر دهیم ، این هدف نیست. این بسیار خاص و دامنه خاص است.

تراشه بازو

م thatلفه ای که همه را گیج می کند ، م trلفه سه بعدی است که می توانید آن را روی یک تراشه باینری قرار دهید. بقیه تراشه ها می توانند یک پردازنده معمولی ARM Cortex باشند و شما فقط یک جز کوچک را اضافه می کنید که حتی نمی توانید با چشم انسان ببینید. این هیچ هزینه ای به روند ایجاد تراشه اضافه نمی کند. ایده این است که وقتی این دستگاه ها برای نرم افزار دفترهای توزیع شده جا می شوند ، می توانید واقعیتی را ببینید که در آن هر دستگاه می تواند هزاران تراکنش در ثانیه را روی خود دفتر انجام دهد..

بحث سه تایی و باینری در واقع یک شاه ماهی قرمز است. اگر بخواهید همین کار را با باینری انجام دهید ، باز هم باید یک م componentلفه جدید ایجاد کنید که به هش کردن باینری اختصاص داده شود. ما هیچ چیز جدیدی پیشنهاد نمی کنیم ، فقط بیان می کنیم که سخت افزار باید دفتر توزیع شده را در نظر بگیرد. فرقی نمی کند باینری باشد یا سه تایی ، می توانید از هر رادیکسی که می خواهید استفاده کنید.

در پایان روز ، ما فقط فشار می آوریم که دفترهای توزیع شده خدماتی مانند یکپارچگی داده ها و پرداخت ها را ارائه دهند و یک مدار مجتمع خاص برای پردازنده ایجاد کنیم که از آن قسمت خاص مراقبت کند. این به دستگاه های اینترنت اشیا کمک می کند تا انرژی زیادی را در این زمینه مصرف کنند. سخت افزار همیشه با نرم افزار سازگار است. با پیچیدگی بیشتر ، در تلفن های همراه و رابط های کاربری آن را مشاهده می کنیم ، سیستم زیر باید پیچیده تر شود. این باید رشد را با GPU یکپارچه و تمام فرایندهای لازم مطابقت دهد. این مسئله همیشه وجود داشته است ، بنابراین تکامل سخت افزار همراه با نرم افزار برای کسی تعجب آور نیست.

BG: اولویت های شما برای IOTA در سال 2018 چیست؟?

DS: در سال 2018 ، دو هدف اصلی داریم.

اولین کار این است که بنیاد IOTA را که یک سازمان غیرانتفاعی در آلمان است ، کاملاً ساختاریافته است. وقتی شما از یک عملیات کوچک به یک عملیات بزرگ بروید ، بیش از 60 نفر در آن هستیم. ما به ساختار بیشتر و رویه های بیشتری نیاز داریم. ما برای آوردن همه افراد به یک صفحه ، کارآیی بیشتر و به حداکثر رساندن توانایی هایشان به ابزارهای بیشتری نیاز داریم.

این تمرکز قوی است زیرا ما قصد داریم 50-100 نفر دیگر را در سال آینده استخدام کنیم. این بدان معناست که ما یک سازمان بزرگ هستیم و با بیشتر کارکنان خود از راه دور کار می کنیم. ما بهترین افراد جهان را می خواهیم ، به این معنی که باید بپذیریم بهترین فرد برای ایجاد یک کامپایلر در آلاسکا زندگی می کند و بهترین فرد برای زندگی مدار مجتمع در تایوان.

ما باید بتوانیم آن افراد همکاری کنند حتی وقتی که آنها اینجا نیستند. ساختار پیرامون بنیاد همچنین شامل مراحل قانونی ، انطباق ، حسابداری ، فرایندهای کسل کننده ای است که باید مورد مراقبت قرار گیرند. ما در حال کار بر روی آن هستیم تا اولین پایه بالغ را در فضای دفتر توزیع شده ایجاد کنیم. این بیشتر شبیه LINUX است تا یک پروژه رمزنگاری شده.

بنیاد یوتا

دومین مورد خود فناوری خواهد بود. برای تکامل آن از مرحله ای که اکنون به یک پروتکل آماده تولید و استاندارد سازی تبدیل شده است که در سطح جهانی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل است که ما این پروژه ها را با شرکت های مشهور و شهرداری ها انجام می دهیم تا این حرکت را تحریک کرده و توسعه دهندگان و ایده های خود را بیش از پیش تحت فشار قرار دهیم. وقتی با دنیای واقعی سر و کار دارید ، الزامات با آن همراه است. شما فقط نمی توانید از نمونه اولیه آزمایشی استخوان های برهنه استفاده کنید. شما باید این سیستم های واقعی و بزرگ را تحویل بگیرید. این فشار و انگیزه خوبی به تیم وارد می کند.

همچنین می توانم به سه کیف پول گرافیکی رابط کاربر (GUI) اشاره کنم که بسیار ساده استفاده می شوند و مدرن و ظریف هستند.

ما همچنین با تمام مبادلات بزرگ در تماس هستیم و در حال توسعه یک ماژول در بالای IOTA هستیم که “Hub” نامیده می شود و از کلیه مدیریت ورودی / خروجی مبادلات مراقبت می کند. بزرگترین مانع IOTA برای لیست کردن در صرافی به همین سادگی منحصر به فرد است که توسعه دهندگان صرافی ها را ملزم به اجرای دستی آن می کند. ما در حال کار بر روی آن هستیم تا شما بتوانید از مبادلات به صورت “پلاگین و بازی” استفاده کنید.

آخرین چیزی که من در سال 2018 می گویم ، توسعه اکوسیستم است. در پایان روز ، مهم نیست که بنیاد یا فناوری فوق العاده است ، شما به توسعه دهندگان و اکوسیستم نیاز دارید. این منبع آزاد است ، شما باید آن افراد را برنده کنید. افرادی که واقعاً آن را تحت فشار قرار می دهند.

ما این صندوق اکوسیستم را داریم که ده ها میلیون دلار ارزش دارد که همه بتوانند پروژه ای را پیشنهاد دهند و کمک هزینه دریافت کنند. ما همه تلاش خود را انجام می دهیم تا ورود هرچه بیشتر توسعه دهندگان به اکوسیستم آسان شود. در پایان روز ، به همین دلیل LINUX محبوب است. آنها موفق شدند جامعه توسعه را دوباره به دست بیاورند. این امر باعث ایجاد همه چیز ، از اندروید گرفته تا باطن مبادلات و غیره شد.

BG: متوسط ​​روز کار در IOTA چقدر است؟ و وقتی کار نمی کنید چه می کنید؟ فقط تلاش برای ایجاد حس برای افراد پشت سر IOTA ، و زندگی آنها چگونه است.

DS: من به عنوان بنیانگذار ، صبح از خواب بیدار می شوم و تلفن خود را بررسی می کنم تا در صورت وجود ارتباطات فشرده ، از طریق همه ایمیل ها و کانال های Slack عبور کنم. در حالی که هنوز به تلفن چسبیده ام دوش می گیرم. پس از آنکه من از طریق دفتر کار می کنم و شروع به کار در فوری ترین کارها می کنم ، روز معمولاً روز شروع می شود ، که معمولاً ایمیل های بیشتری هستند تا مطمئن شویم هیچ ارتباطی از منابع خارجی را از دست نمی دهیم. آنها فرایندهایی از نوع مدیریت هستند. همانطور که قبلاً گفتم ، ما یک تیم بسیار پراکنده داریم ، بنابراین بیشتر ارتباط ما با تیم از طریق اسلک و چت های ویدیویی اتفاق می افتد.

از نظر روز یک توسعه دهنده اصلی ، روز آنها شبیه به این است که آنها صبح بیدار می شوند و بلافاصله روی دستگاه های تلفن همراه خود کار می کنند. در این مرحله فعلی ، ما هنوز در مرحله رشد و تحقق بخشیدن به روند کار هستیم. همه در سطح 200٪ کار می کنند. بیشتر افراد تمایل دارند صبح زود شروع کنند و شب کار کنند. این یک روز منظم برای توسعه دهندگان اصلی در IOTA است.

همچنین سفرهای زیادی وجود دارد که دردسر ساز نیز هستند. شما باید سفر را سازماندهی کنید که یک روند خسته کننده است.

کار بر روی IOTA جالب است زیرا شاهد پیشرفت هستیم و همین باعث سرگرمی آن می شود. مراحل واقعی روزمره بسیار پر زحمت است ، به این معنی که استرس و کارهایی زیادی برای انجام آن وجود دارد. شما همیشه احساس می کنید که این عقب ماندگی عظیم را دارید ، در واقع ، واقعاً چنین چیزی دارید. این فقط یک احساس نیست به همین دلیل است که ما افراد جدید زیادی را استخدام می کنیم.

سرگرم کننده است ، و ما در بنیاد IOTA فضای بسیار خوبی داریم. همه دوست هستند و هیچ سیاست داخلی یا درامی وجود ندارد که شما در بسیاری از این پروژه های رمزنگاری دیگر مشاهده کنید. من می توانم بگویم که این یک مکان سرگرم کننده است ، اما همچنین یک مکان بسیار طاقت فرسا است به این معنا که ما کارهای زیادی برای انجام دادن داریم و همیشه احساس می کنیم وقت زیادی برای انجام آن نداریم. ما همیشه می خواهیم در لبه خونریزی باشیم.

در مورد کاری که برای سرگرمی انجام می دهم ، فکر می کنم در سه سال گذشته ، حتی یک روز مرخصی نداشته ام. اگر خواهرزاده هایم به ملاقات می روند ، مطمئناً وقت آنها را می گذارم. اوایل زمستان امسال با هم چند آدم برفی ساختیم. این جالب است ، اما من یک کار عادی و عادی ندارم. تنها سرگرمی که دارم گوش دادن به موسیقی در حین کارم است. این احتمالاً نزدیکترین چیزی است که من به یک سرگرمی می آیم.

من ورزش می کنم من دوباره آن را برداشتم من مجبور شدم فقط به خاطر عقل ذهنی خودم باشم. قبلاً زیاد ورزش می کردم اما به دلیل شغل ، تمام وقتم را می گرفت. این واقعاً لطمه ای به مغز شما وارد می کند. خیلی راحت خسته می شوید و وضوح ذهنی خود را از دست می دهید. من ورزش را سرگرم کننده نمی نامم ، اما این حداقل چیزی تفریحی است. قبلاً به ورزش قدرتی زیادی عادت داشتم ، اما فهمیدم که این بی معنی است زیرا باعث کاهش کارایی شما می شود. هر زمان که عضله خود را حرکت می دهید ، انفجار بیشتری دارد بنابراین انرژی بسیار بیشتری مصرف می کند. من در حال حاضر وزنه می زنم اما بیشتر تمرینات کاردیو و با شدت بالا انجام می دهم.

BG: نسخه های آینده یا مشارکت هایی که می خواهید تحریک کنید؟ در مورد “س” چیزی وجود دارد؟ من می دانم که جامعه علاقه مند خواهد شد …

DS: در IOTA ، ما دوست نداریم زیاد اذیت کنیم. ما با “Q” طعنه زده ایم زیرا این یک چیز داخلی و سرگرم کننده در جامعه است. آنچه می توانم بگویم این است که از نظر مشارکت ، از نظر اتحاد ، از نظر ماژول های جدید و البته تبادلاتی که مردم منتظر آن هستند و کیف پول های GUI چیزهای زیادی در دسترس است. همه اینها در راه است و بسیاری از آنها خیلی زود شروع می شود ، اما من نمی توانم به موارد خاصی بپردازم.

BG: من می خواهم به وقت شما احترام بگذارم ، بنابراین اینجا را جمع می کنم. هر چیز دیگری که دوست دارید به خوانندگان ما بگویید?

DS: من از همه استقبال می کنم تا IOTA را برای خود آزمایش کنند. اطلاعات غلط زیادی در مورد IOTA منتشر شده است ، بنابراین به طور کلی هر کسی که به فناوری یا رمزنگاری علاقه دارد ، باید خود آن را آزمایش کند. به انجمن بپیوندید و ببینید مردم چقدر مفید و دوستانه هستند. اگر مشکلی دارید ، همیشه شخصی وجود دارد که به شما کمک می کند. فقط به انجمن بپیوندید و سرگرم خواهید شد و چیزهای جدید زیادی یاد خواهید گرفت. اگر علاقه مند به ایجاد یک پروژه هستید ، ده ها میلیون دلار در انتظار شما است. این پیامی است که می خواهم برای مردم بیاورم. مشارکت کنید.

نتیجه

با تشکر فراوان از دیوید برای نشستن با ما و مصاحبه مفصل چنین!

طی سال آینده ، نگاه کنید تا پروژه های بیشتر IOTA را در مقیاس گسترده در دنیای واقعی مستقر کنید. همانطور که دیوید اشاره کرد ، این تست استرس IOTA را به عنوان یک پلتفرم ایجاد می کند و فشارهای جدیدی را به تیم IOTA وارد می کند. زمان هیجان انگیزی است که می توانید همراه با سفر IOTA دنبال کنید.