فیس بوک در تاریخ 2 مه پروژه پرداخت رمزگذاری خود را در ژنو با نام شرکت Libra Networks به ثبت رساند. طبق آنچه تازه منتشر شد گزارش رویترز این لیست Facebook Global را به عنوان ذینفع اصلی معرفی می کند.

این شرکت ظاهراً روی “سرمایه گذاری ، پرداخت ها ، تأمین مالی ، مدیریت هویت ، تجزیه و تحلیل ، داده های بزرگ ، بلاکچین و سایر فناوری ها” تمرکز خواهد کرد.

فیس بوک مشغول استخدام برای پروژه بلاکچین محور بوده و هفته گذشته این شرکت دو مدیر سابق Coinbase ، Mikheil Moucharrafie و Jeff Cartwright را استخدام کرد. این دو متخصص ضد پولشویی و انطباق پول رمزنگاری شده با تجربه قابل توجه در این بخش هستند. Cartwright قبل از انتقال از سال 2014 در Coinbase کار کرده بود. موچرافی در سال 2015 به این صرافی پیوست.

جزئیات مربوط به پروژه Libra ناچیز است و به نظر می رسد فیس بوک مشتاق است کارت ها را تا پایان کار نزدیک به سینه نگه دارد. گفته شد ، با این حال ، مدیر عامل شرکت مارک زاکربرگ توسط کمیته بانکی سنای ایالات متحده احضار شده است تا جزئیات مربوط به پروژه ارز رمزنگاری شده را فاش کند.

نکات مربوط به حریم خصوصی و اقدامات محافظت از داده

فیس بوک اخیراً نامه هایی را به موسسات مالی ارسال کرده و از آنها خواسته است تا اطلاعات مالی محرمانه را در مورد کاربران خود به اشتراک بگذارند. این اقدام نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی داده ها را به وجود آورده است ، به خصوص با توجه به اینکه این محفل مشترک سابقه حریم خصوصی داده های کمتر از ستاره را ندارد.

رسوایی کمبریج آنالیتیکا که سال گذشته آشکار شد ، اقدامات غیراخلاقی اشتراک اطلاعات را که شامل اشتراک اطلاعات شخصی کاربر با اشخاص ثالث است ، آشکار کرد..

پیامدها هنوز پابرجا هستند و با توجه به این موضوع ، کمیته بانکی سنای ایالات متحده این موارد را تأیید کرده است از مدیرعامل شرکت پرسید, مارک زاکربرگ ، برای توضیح هدف از جمع آوری اطلاعات FB. این اقدام برای اطمینان از مطابقت عملکردهای فعلی شرکت با قانون گزارش اعتبار منصفانه است.

از زاکربرگ همچنین خواسته شده است که توضیح دهد آیا درخواست های فعلی داده های مالی مربوط به فعالیت Libra است.

از مدیر عامل فیس بوک مارک زاکربرگ خواسته می شود پروژه Libra را برای سنا توضیح دهد.

کمیته بانکی سنای ایالات متحده از مدیر عامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ ، خواسته است که هدف از جمع آوری اطلاعات FB را توضیح دهد. (اعتبار تصویر: CNN)

این کمیته در تلاش است تا دریابد که آیا اطلاعات ارائه شده توسط بانک ها برای تعیین اعتبار کاربران پلتفرم استفاده می شود یا برای اهداف بازاریابی در حال جمع آوری است. از شرکت اجرایی انتظار می رود که برای اطمینان از محرمانه نگه داشتن اطلاعات محرمانه کاربر ، اطلاعاتی راجع به محافظت از حریم خصوصی داده ها ارائه دهد.

بازیکنان بازار رمزنگاری هشدار بیش از پروژه Libra را می دهند

بازیگران مختلف بازار رمزنگاری نسبت به پروژه Libra فیس بوک ابراز تردید کرده اند و برخی به عنوان یک مانور احتمالی برای جمع آوری داده ها به آن اشاره کرده اند. افراد مشکوک به این طرح شامل شرکت رتبه بندی رمزنگاری Weiss Ratings هستند علناً اعلام شد به شرح زیر.

“#FB ادعا می شود شرکت های مالی را برای توسعه # رمزنگاری خود ، با نام تجاری پروژه Libra استخدام می کند. شرکت های مالی هنوز استخدام شده اند ، #Facebook “به طور محسوسی غایب است” در بحث در مورد استفاده از #DLT برای افزایش حریم خصوصی کاربر. این در مورد # FBCoin چه می گوید؟ # اینکریپتو نیست »

مدیرعامل Binance ، Changpeng Zhao اما با اشاره به ورود آن به بازار به عنوان یک کاتالیزور اصلی که موارد استفاده از رمزنگاری را افزایش می دهد ، از غول رسانه های اجتماعی در برابر افراد بدبین دفاع کرده و اظهار داشت: به شرطی که به دیگران آسیب نرسانند). هرچه افراد # رمزنگاری را بیشتر اتخاذ کنند ، بهتر است. “

بررسی حریم خصوصی اطلاعات در حال انجام

اوایل سال جاری, نیویورک تایمز گزارش داد دادستان ها در حال تحقیق در مورد جمع آوری داده های گذشته و شیوه های اشتراک فیس بوک بودند. بر اساس این گزارش ، اعتقاد بر این است که غول رسانه های اجتماعی داده های میلیون ها کاربر خود را با شرکت های بزرگ فناوری و تجارت الکترونیکی تحت یک قرارداد همکاری طولانی مدت به اشتراک گذاشته است..

اعتقاد بر این است که بیش از 150 شرکت در برخی از دوره ها با این طرح که حدود ده سال ادامه داشت وابسته بوده اند. برخی از آنها شامل مایکروسافت ، اپل ، آمازون و سونی هستند.

اگرچه این شرکت ها اکنون ارتباط خود را با فیس بوک قطع کرده اند ، اما هنوز سوالات بی پاسخ وجود دارد که منجر به تحقیق شده است زیرا دادستان ها امیدوارند که چراغ روشهای کمتر شناخته شده شرکت را روشن کنند.

آنچه در مورد پروژه رمزنگاری فیس بوک می دانیم

فیس بوک به دنبال ایجاد نفوذ در رمزنگار با استفاده از پایدار کوین خود است. گفته می شود پروژه آن بازار حواله پول را هدف قرار داده است. کاربران می توانند با استفاده از ارز دیجیتال به صورت آنلاین هزینه اقلام را پرداخت کنند.

گفته می شود این شرکت در حال مذاکره با Mastercard ، Visa ، First Data و سایر شرکت های بزرگ مالی است تا امکان ادغام یکپارچه در سیستم عامل های آنها را فراهم کند.

ظاهراً فیس بوک همچنین مفهوم هزینه معاملات صفر را برای شرکت های علاقه مند که مایل به سرمایه گذاری در این پروژه هستند ، ارائه می دهد. گفته می شود که پایدار بورس اوراق بهادار آن با ذخیره یک دلار پشتیبانی می شود تا کمتر در معرض تحرکات قیمت وحشی باشد که مترادف با صنعت توکن دیجیتال است..

تحلیلگران در حال حاضر حدس می زنند که ورود فیس بوک به بازار یک سازنده اصلی موج خواهد بود که باعث تصویب گسترده سکه های دیجیتال خواهد شد. بحث در مورد این واقعیت است که این شرکت حداقل 2 میلیارد کاربر در سیستم عامل خود دارد که شامل WhatsApp و Instagram است و این به آن دسترسی بی نظیری در دنیای رسانه های اجتماعی می دهد.

پیش بینی می شود که کاربران پایدار کوین فیس بوک تصویب ارزهای رمزپایه دیگری مانند بیت کوین و افزودن به کشش فعلی بازار را آسان تر کنند..

فیس بوک دیگر در صدد برداشتن بخش ارزهای رمزپایه نیست

فیس بوک به تازگی سیاست های تبلیغاتی خود را تنظیم کرد برای قرار دادن بخش ارزهای رمزنگاری شده. این شرکت در گذشته محدودیت های شدیدی را در مورد تبلیغات ارزهای رمزپایه اعمال کرده بود و فقط مجاز به جایگذاری از پیش تأیید شده بود.

اکنون صریحاً اعلام کرده است که تبلیغات مربوط به رویدادهای صنعت ، اخبار و مقالات آموزشی مجاز است. آنهایی که دارای پیشنهادات اولیه سکه (ICO) و محصولات رمزنگاری پیچیده و مات هستند که برای کلاهبرداری در کاربران طراحی شده اند ، همچنان ممنوع هستند و به درستی چنین است.

این شرکت تأکید می کند که تبلیغات تبلیغاتی مبادلات ، سخت افزار استخراج و نرم افزار ارز رمزنگاری شده باید قبل از تأیید ، تحت یک روند بررسی دقیق قرار بگیرند. عواملی که مورد توجه قرار می گیرند عبارتند از اینکه آیا بنگاه اقتصادی در بورس اوراق بهادار ذکر شده است ، شرکت تابعه یک تجارت عمده مشروع است و اگر سابقه آن معتبر باشد.

(اعتبار تصویر ویژه: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me