کوه سابق مدیر عامل Gox به اتهامات کیفری تبرئه شد

کوه سابق مدیر عامل شرکت Gox ، مارک کارپلز پس از تبرئه دادگاه از اتهامات اختلاس ، مردی آزاد است. دادستان های ژاپن تشکیل پرونده داده بودند کیفرخواست علیه او به اتهام سوisa استفاده از بودجه از کوه. حساب های Gox و دستکاری سوابق شرکت. دادستانی به دنبال صدور حکم 10 ساله زندان بود.

دادگاه کارپلس را به جرم دستکاری در سوابق مقصر شناخته است. شواهد و مدارک ارائه شده نشان می دهد که او کوه متورم را باد کرده است. منابع معاملات Gox با مبلغ 33.5 میلیون دلار. سوابق معاملاتی نشان می دهد که وی از این پول برای سرمایه گذاری در مشاغل دیگر از جمله تجارت چاپ سه بعدی استفاده کرده است.

اما اتهامات اختلاس به دلیل کافی نبودن مدارک کافی رد شد. کوه Gox در اوج شکوفایی خود هنگامی که مدیران از آژانس وام می گرفتند ، سیستم حسابداری معقولی در اختیار نداشت.

بنابراین دادگاه ، تعیین اعداد دقیق در حسابهای شرکت را غیرممکن دانست ، در نتیجه ارائه مدارک اثبات ادعا را دشوار می کند.

همچنین اعلام کرد که انتقال وجوه غیرقانونی نیست اما برخلاف مصلحت شرکت است. از جمله مسائلی که دادستان ها به آن توجه کردند تصمیم کارپلس برای استفاده از کوه بود. بودجه Gox برای خرید تجارت چاپ سه بعدی. دادگاه این سرمایه گذاری را به طور بالقوه برای شرکت سودآور دانست و منطقی دانست که وی تصمیم گرفت از این طریق از وجوه استفاده کند.

حکم

به کارپلس دو سال و نیم حبس تعزیری و چهار سال تعلیقی محکوم شد. این بدان معناست که کارپلس به هیچ زندان محکوم نخواهد شد مگر اینکه ظرف چهار سال آینده مرتکب جرمی شود. حکم وی به دلیل تعلیق کوه سابق به حالت تعلیق درآمد. Gox exec سابقه سابقه کیفری نداشت.

این حکم برای بسیاری از ناظران تعجب آور بود زیرا محکومیت ژاپن به میزان قابل توجهی بالا 99 درصد است. این کارپلس را در باشگاه یک درصدی قرار می دهد. علاوه بر اختلاس ، دادستان ها نیز پرونده نقض شدید اعتماد را علیه او تشکیل داده بودند ، اما این اتهامات نیز منتفی شد.

کوه Gox Hack and Aftermath

کوه حماسه هک Gox سالها به طول انجامیده و بسیاری از س stillالات را هنوز بی پاسخ گذاشته است. صرافی بیت کوین دچار یک حمله هکری بزرگ شد که منجر به نابودی آن در سال 2014 شد. این طرح سالها ادامه داشت و منجر به از بین رفتن بیش از 600000 بیت کوین با ارزش حدود 2.4 میلیارد دلار با نرخ امروز شد..

در زمان حمله ، کوه. Gox با انبوهی از مسائل مالی روبرو بود و دولت ایالات متحده پیش از این حدود 5 میلیون دلار از بودجه خود را برای ارائه اطلاعات نادرست به بانک ها ضبط کرده بود.

حمله معروف هکری منجر به ایجاد موجی از پرونده های قضایی علیه این شرکت توسط مشتریان ، سرمایه گذاران و طلبکاران ناراضی شد و این شرکت را مجبور به تشکیل پرونده حفاظت از ورشکستگی کرد..

کارپلس ، که در آن زمان مدیر عامل شرکت بود ، از آن زمان توسط دادستان تحت تعقیب قرار گرفت و در سال 2015 به اتهام دست داشتن در این هک دستگیر شد. وی به مدت 11 ماه در بازداشت بود و طبق گفته وی ، به مدت 50 روز تحت بازجویی قرار گرفت. گفته می شود او فقط برای پایان دادن به کابوس ، تقاضای تقصیر را داشته است.

کارپلز همیشه وقتی با این ادعاها روبرو می شود ادعای بی گناهی می کند و همچنان عامل هک را به گردن بازیگران خارجی می اندازد. با این حال ، او در گذشته اعتراف کرده است که روش های مدیریت او در حالی که در رهبری این شرکت بود ، مطلوب و برخی کاملاً اشتباه بود. او از قربانیان عذرخواهی کرده است, بیان به شرح زیر:

“من تمام تلاش خود را برای رشد اکوسیستم با اجرای بزرگترین مبادله در آن زمان انجام دادم. با مشکلات بزرگی روبرو شد اما هنوز هم توانست در آنجا معلق شود … در پایان روز ، روشهایی که برای تلاش برای از بین بردن مشکلات MtGox انتخاب کردم ، ناکافی ، ناکافی اجرا شده یا کاملاً اشتباه بودند.

من می دانم که من آخرین روزهای پر استرس ناشی از فروپاشی Gox کهنه و دردناک را بخوبی تحمل نکردم. من فقط می توانم در مورد آن فروتنی داشته باشم. یک بار دیگر متاسفم. “

به دنبال این دزدکی ، کارپلز توانست حدود 200000 بیت کوین را از یک دستگاه ذخیره سازی بازیابی کند. در اوج آن ، کوه Gox حدود 80 درصد از کل معاملات بیت کوین در جهان را انجام می داد.

آخرین اخبار پس از آن انجام می شود که دادگاه ایلینوی مانع تلاش وی برای برکناری یک شخص شد دادخواست دعوی طبقاتی علیه او توسط کاربران Mt. تعویض Gox.

الکساندر وینیک – کوه. اتصال Gox

گزارش های متعدد ادعا می کنند که الکساندر وینیک تبعه روسیه یکی از شخصیت های اصلی در عملیات هکری است که منجر به فروپاشی کوه شد. Gox صرافی ارز رمزنگاری شده وی ، BTC-e ، ظاهراً برای پولشویی حدود 300،000 از بیش از 600،000 بیت کوین سرقت شده از شبکه استفاده شده است.

طبق تحقیق WizSec گزارش, عملیات هک در سال 2011 زمانی آغاز شد که کوه. Gox هنوز در ابتدای راه بود. هکرها با استفاده از کلیدهای خصوصی کیف پول های داغ ، به آنها امکان دسترسی به قسمت قابل توجهی از دارایی های شبکه را می دادند. دارایی های دیجیتال واریز شده در حساب های به خطر افتاده سپس در سال های بعدی از سیستم عامل خارج شدند.

بیشتر نقل و انتقالات بین سال های 2012 و 2013 انجام شده و در اواسط سال 2013 متوقف شده است. در این زمان ، حدود 630،000 بیت کوین قبلاً به کیف پول های تحت کنترل Vinnik منتقل شده بود. سکه های به سرقت رفته از صرافی های دیگر مانند Bitcoinica و Bitfloor نیز در حساب های کنترل شده توسط روسی ردیابی می شود.

وینیک در حال حاضر در یونان زندانی است و منتظر استرداد به کشور زادگاهش ، روسیه است. (اعتبار تصویر: اخبار CBS)

تحقیقات توسط WizSec همچنین نشان داد که وی مقداری وجه را به کوه منتقل کرده است. Gox دلایل این اقدام هنوز مشخص نیست ، اما این مهمترین مدرکی است که وی را به عملیات پولشویی گره زده است.

وینیک در حال حاضر در یونان زندانی است و منتظر استرداد به کشور زادگاهش ، روسیه است. وی پس از صدور حکم بازداشت توسط دولت ایالات متحده در ژوئیه 2017 دستگیر شد. وی به پولشویی بین 4 تا 9 میلیارد دلار از طریق BTC-e متهم شده است.

وینیک به اعتراض خود نسبت به آنچه بازداشت غیرقانونی غیرقانونی است اعتراض کرد و از نوامبر 2018 اعتصاب غذا کرده است. وی همچنین در فرانسه تحت تعقیب کیفری قرار دارد. به گفته تاتیانا مسکالکووا ، کمیسر حقوق بشر روسیه, او باید به کشور مادری خود تحویل داده شود زیرا او یک شهروند روسیه است و بعید است که در یک کشور دیگر به یک دادرسی عادلانه برسد.

هیچ گزارش رسمی مبنی بر دخالت وی در کوه گزارش نشده است. مورد Gox توسط دولتهای مختلف بنابراین ، ادعاهای مطرح شده علیه وی هنوز بی دلیل است.

(اعتبار ویژه تصویر: CNN)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map