GPU Maker Nvidia پس از سرکوب ارقام رشد فروش این بخش ، برای غلبه بر آشفتگی بازار رمزنگاری در حال مبارزه است. این صنعت همچنین قیمت سهام شرکت را تحت تأثیر قرار داده است بیش از 25 درصد سقوط کرد بین 15 تا 19 نوامبر.

به دنبال رکود عمده بازار رمزنگاری ، سهام بانگ GPU تحت فشار قرار گرفت. این تغییر ناگهانی سرمایه گذاران را هجوم آورد که به ریختن سهام شرکت های درگیر در رمزنگاری هجوم آوردند. در تاریخ 15 نوامبر ، قیمت سهام Nvidia در معاملات پس از ساعت همکاری با همکاری صنعت رمزنگاری 15 درصد کاهش یافت.

این افت چند لحظه پس از انتشار سه ماهه سوم انویدیا رخ داد گزارش مالی, که نشان داد درآمد به پایان رسید در 28 اکتبر 2018 به 3.18 میلیارد دلار رسیده است. این در مقایسه با درآمد 2.64 میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است.

رکود شدید که در ماه نوامبر رخ داد ، ناشی از کاهش بی سابقه بازار رمزنگاری بود که بسیاری از سکه های دیجیتال بیش از 80 درصد ارزش خود را از دست دادند.

کاهش بازده استخراج رمزنگاری باعث کاهش تقاضا برای واحدهای GPU شده و این به نوبه خود بر سود انویدیا تأثیر می گذارد. برخی از مشتاقان رمزنگاری برای استخراج ارز دیجیتال از واحدهای پردازش گرافیکی از شرکت هایی مانند انویدیا و AMD استفاده می کنند و بنابراین انتظار می رود با غالب شدن شرایط فعلی بازار ، تقاضا کم باشد..

انویدیا در گزارش ماه آگوست خود کاهش فروش GPU را پیش بینی کرده بود.

تغییر ثروت

در اواخر سال 2017 و ابتدای سال ، شرکت های تولید کننده GPU مانند Nvidia پس از افزایش شدید قیمت رمزنگاری ، تقاضا افزایش یافت. ارزش بیت کوین به 19،650 دلار رسید و تب کریپتو باعث تشدید سفارشات GPU های گران قیمت برای اهداف استخراج شد. شرکت هایی مانند انویدیا خیلی زود خود را درگیر مشکلات موجودی کالا کردند زیرا تقاضا به سرعت از عرضه خارج شد.

متأسفانه ، افت شدید بازار در ماه مارس باعث تقاضای GPU ها شد. با افزایش میزان هشری که باعث از دست دادن ارزش GPU های قدیمی شد ، شرایط بیشتر بدتر شد. در این زمان ، شرکت های GPU در حال افزایش تجهیزات برای پاسخگویی به تقاضای اولیه بودند و متعاقباً این امر باعث مشکلات بیش از حد عرضه شد.

توزیع کنندگان و خرده فروشان اکنون درگیر موجودی کالا بودند که با افزایش نیازهای سخت افزاری بازیابی رمزنگاری و بازی ، می تواند به زودی منسوخ شود. این سناریو در گزارش سه ماهه سوم انویدیا نیز تشریح شده است.

چشم انداز شرکت

به گفته مدیر عامل جنسن هوانگ, انویدیا در ابتدا روند تقاضا را اشتباه محاسبه کرده بود اما انتظار دارد کاربرانی که قبلاً قیمت آنها توسط دیوانگی ارز رمزنگاری شده بود ، توسط محصولات با قیمت مناسب تر بازگردانده شوند.

این امر می تواند باعث کاهش فروش شود. با این حال ، به نظر می رسد که خماری ناشی از بازار رمزنگاری بیش از حد انتظار طول می کشد. طبق آخرین بیانیه خود ، این شرکت انتظار دارد موجودی ها تا پایان سه ماهه چهارم عادی شوند.

انویدیا تاکنون از سیستم عامل های مرکز اطلاعات هوش مصنوعی خود بسیار سود برده است و در حال حاضر چشم انداز درآمد آن تقریباً 2.7 میلیارد دلار است.

ارقام رشد دو رقمی سالانه آن نشان می دهد که این شرکت تا حد زیادی توانسته است از فشار بخش استخراج رمزنگاری عبور کند ، اگرچه راهنمای سه ماهه چهارم برای سرمایه گذاران ناامید کننده است گفته می شود ، متنوع کردن نمونه کارها به احتمال زیاد در درازمدت از shenanigans بخش ارزهای رمزپایه شانه خالی می کند.

سایر شرکتهای متصل به صنعت رمزنگاری تحت تأثیر قرار گرفتند

سایر شرکت هایی که از راه دور با صنعت ارز رمزنگاری شده در ارتباط هستند نیز تحت تأثیر اسلاید اخیر بازار رمزنگاری در ماه نوامبر قرار گرفتند.

به عنوان مثال ، رقیب انویدیا ، Advanced Micro Devices (AMD) ، سهام خود را در 16 نوامبر 3.2 درصد فروبست ، درست 24 ساعت پس از قرمز شدن بازار رمزنگاری. در این مدت بیش از 50 میلیون AMD سهام داد و ستد شد و این شرکت در جایگاه دوم در میان شرکتهای پرمعامله قرار گرفت.

به عنوان مثال ، رقیب انویدیا ، Advanced Micro Devices (AMD) نیز سهام خود را در 16 نوامبر به 3.2 درصد کاهش داد.

Nvidia و AMD هر دو از شیدایی رمزنگاری که در اواخر سال 2017 اتفاق افتاد سود زیادی بردند. (اعتبار تصویر: AMD)

انویدیا و AMD هم از شیدایی رمزنگاری که در اواخر سال 2017 اتفاق افتاد سود زیادی بردند.

اوقات سخت برای سازندگان سخت افزار استخراج Crypto

بازار نزولی کریپتو بسیاری از شرکت های استخراج و تولید سخت افزار ارز رمزنگاری شده را مجبور به اخراج گسترده و اعلام ورشکستگی کرد. GMO ، یک شرکت بزرگ استخراج رمزنگاری مستقر در توکیو ، ژاپن ، در میان آخرین تلفات است.

این شرکت فناوری روز سه شنبه اعلام کرد که به دلیل افزایش رقابت در بخش معدن ، مغازه خود را تعطیل خواهد کرد و بازار نزولی ، که به شدت سودآوری را کاهش داده و باعث می شود پروژه های خود پایدار نباشد.

طبق بیانیه شرکت ، غول فناوری به دلیل غیر قابل پیش بینی بودن این بخش ، خسارت تقریبی 38 میلیارد ین ، که حدود 343 میلیون دلار است ، متحمل شده است. این شرکت بیان کرد که دیگر قادر به توسعه ماشین های استخراج رمزنگاری یا فروش ماینر نخواهد بود.

در حال حاضر شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه Bitmain ، بزرگترین تولید کننده ASIC در جهان قصد دارد با اخراج بیش از 50 درصد از کارکنان خود هزینه ها را کاهش دهد. گزارش ها به یک اقدام بی سود اشاره می کنند که با خرید یک ذخیره بزرگ Bitcoin Cash که ارزش آن طی دوازده ماه گذشته 1500 درصد کاهش یافته است ، بدتر می شود.

طبق گزارشی که توسط Bitmex, Bitmain در نتیجه زیان بیش از 300 میلیون دلار متحمل شد و این بر جریان نقدی آن تأثیر گذاشته است. تصویب IPO در انتظار تأیید آن نیز توسط سرمایه گذاران منفی و تمایلات نظارتی به دلیل آشفتگی بازار به چشم می خورد.

بر خلاف انویدیا که یک رهبر جهانی در بازار GPU بازی است ، شرکت هایی که در سخت افزار رمزنگاری تخصص دارند ، سخت تر می توانند شرایط سخت فعلی بازار را تحمل کنند.

(اعتبار ویژه تصویر: انویدیا)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me