بیت کوین طی یک سال گذشته بیش از 75 درصد ارزش خود را از دست داده است و بسیاری از ارزهای رمزپایه کمتر محبوب در حال حاضر در آستانه شکوفایی کامل هستند. جدیدترین سقوط بازار غلتک ظرف یک ماه گذشته اتفاق افتاده است و بسیاری از HODLers و سرمایه گذاران رمزنگاری را مجذوب خود کرده است.

بنابراین چه عواملی باعث سقوط قیمت بیت کوین شد?

برای دریافت پاسخ منطقی به این سوال ، مهم است که ابتدا شرایطی را که منجر به تشدید قیمت بیت کوین در سال 2017 و اکوسیستم موجود قبل از افزایش آن شده است ، بررسی کنیم. همچنین لازم به ذکر است عواملی که منجر به کاهش چشمگیر BTC در ابتدای سال شده است.

با نگاهی به دوره قبل از افزایش شهاب سنگی BTC در سال 2017 ، بیت کوین عمدتاً در میان گروه های کوچکتر علاقه مندان و بازرگانانی که عمدتا لوازم بازار سیاه را دست و پا می زدند محبوب بود. به خصوص این اکوسیستم استخر آسیاب و بازار جاده ابریشم به دلیل کمک بی نظیر به رشد بیت کوین در مراحل اولیه آن اعتبار دارند..

یک میلیون مشتری Silk Road در سال 2011 توسط Ross Ulbricht تاسیس شد ، و در درجه اول برای معامله به بیت کوین اعتماد کردند. اعتقاد بر این است که این انجمن و سایر جوامع مرتبط به آن کمک کرده اند که ارزش بیت کوین را به عنوان واسطه مبادله ، حداقل در ابتدا تقویت کنند و آن را قادر به دستیابی به رشد مداوم از طریق تقاضای پایدار کنند.

آنچه باعث افزایش قیمت 2017 شد ورود HODLers و بازیگران نهادی بود که شروع به توجه به پتانسیل آن کرده بودند. آنها جهش اولیه قیمت را به وجود آوردند و منجر به یک سری افزایش ها شد ، و با یک دیوانه وار دیوانه کاتالیز شد تا ارز رمزنگاری شده توسط بازیکنان اصلی را بدست آورد. اوضاع تقریباً شبیه روزهای پر طلا بود. در این حالت ، ترس از دست دادن (FOMO) تقاضا را برانگیخت.

در نتیجه ، ارزش بیت کوین از 1118 دلار در مارس 2017 افزایش یافت و در دسامبر به بالاترین قیمت خود در 19،650 دلار رسید ، که فقط در 9 ماه رشد چشمگیر 1654 درصدی را تجربه کرد. انفجار نهایی در سال 2018 پس از رسیدن رشد به سطح ناپایدار بازار رخ داد.

این ، و آنچه کارشناسان معتقدند وجود دارد دستکاری قیمت در مقیاس بزرگ حرکت می کند ، بخاطر افزایش قابل توجهی که بین ماه های آگوست 2017 و فوریه 2018 رخ داده است ، و کاهش بازار پس از آن مقصر شناخته شده است..

در حال حاضر ، بسیاری از تحلیلگران, از جمله فیلیپ نون, مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری زنجیره ثروت تأیید کرده است که افت بازار شیب دار اخیر نتیجه سرکوب قیمت در مقیاس بزرگ توسط معامله گران آتی و نهنگ های باتجربه است. اعتقاد بر این است که برخی از معامله گران و شرکت های باتجربه پس از کوتاه شدن معاملات آتی بیت کوین ، از اسلاید قیمت اخیر سود زیادی کسب کردند.

خطر داشتن بازیکنان سازمانی در این مرحله

این واقعیت که در ماه های اخیر افزایش چشمگیری در نهنگ ها در بازار بیت کوین ایجاد کرده است ، یک وضعیت نگران کننده و خطرناک برای خود محسوب می شود. به خصوص اکنون که امید چندانی به محرک های مثبت قیمت در آینده نزدیک وجود ندارد ، مانند تأیید بیت کوین ETF (صندوق های معاملات ارز).

نهنگ ها برای سرمایه گذاران کوچکتر خطر ایجاد می کنند زیرا آنها از قبل منابعی را برای دستکاری بازارها در اختیار دارند. برخی در حال حاضر ده ها میلیون دلار به این بخش پمپ كرده اند و آمادگی مواجهه با انصراف را ندارند. به این ترتیب ، بازار باید خود را برای موج هایی از طرح های پیچیده دستکاری بازار مهیا کند.

تخمین زده می شود که تنها چند صد نفر حدود 40 درصد بیت کوین را در اختیار دارند و این افراد احتمالاً یکدیگر را می شناسند و به طور منظم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. این بدان معنی است که بیت کوین به همان اندازه که تصور می شود غیرمتمرکز نیست. علاوه بر این ، تنظیم بازار هنوز یک چالش اساسی است و صنعت را برای بهره برداری باز می گذارد.

استفاده از آن به عنوان متوسط ​​مبادله تا حد زیادی بر ارزش بیت کوین تأثیر می گذارد

Bitcoin به عنوان یک وسیله مبادله در تجارت در حال کاهش است. طبق یک گزارش تحقیقاتی در اوت توسط بلومبرگ منتشر شد ، حجم فروش بیت کوین به 60 میلیون دلار رسید از اوج 411 میلیون دلار در سپتامبر سال گذشته. شبکه خبری این داده ها را از 17 سرویس پردازش تجار رمزنگاری بزرگ بدست آورده است. طبق تجزیه و تحلیل ، به نظر می رسد در حال حاضر مشتریان از استفاده از ارز رمزپایه برای معاملات خودداری می کنند.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، تقاضای مداوم برای سکه رمزنگاری برای دستیابی به یک ارزش پایدار اساسی است. با کاهش حمایت تقاضا ، ایجاد یک بازار قوی ارز رمزپایه دشوارتر خواهد شد.

برخلاف ارزهای ملی ، جایی که بانک های مرکزی ارزش را کنترل می کنند و میزان استفاده و گردش آن را در اقتصادها حفظ می کنند ، ارزهای رمزپایه چنین مکانیزمی ندارند.

در نهایت ، ارزش بیت کوین احتمالاً تحت تأثیر نهنگ ها باقی خواهد ماند. البته برخی از رویدادها مانند ETF می توانند قیمت بیت کوین را تحت تأثیر قرار دهند. با این حال ، این موارد نادر است که هنوز اتفاق نیفتاده است و بعید است در آینده نزدیک با توجه به وضعیت آشفته بخش.

آیا بیت کوین محکوم به فنا است?

بازار بیت کوین هنوز هم بزرگترین صنعت ارز رمزنگاری شده توسط سرمایه بازار است. با توجه به وضعیت موجود ، مجموعه کاملی از صنایع پیرامون آن ساخته شده است.

برخی از بزرگترین نامهای وال استریت قبلاً برای انطباق وسیعتر ارز دیجیتال فشار آورده بودند. صرافی بین قاره ای ، صاحب بورس اوراق بهادار نیویورک ، در حال حاضر روی آینده بیت کوین کار می کند سکوی تجاری باکت Bakkt.

و در ماه اکتبر ، Fidelity Investments ، یک شرکت مدیریت دارایی و برنامه ریزی مالی با بیش از 27 میلیون مشتری ، از برنامه های خود برای ارائه خدمات نگهداری رمزنگاری به سرمایه گذاران خبر داد. این و تلاش های مرتبط با آن توسط شرکت های تاسیس شده در برخی مواقع تأثیر مثبتی بر رشد بیت کوین خواهد داشت.

معنای ادغام بیشتر بیت کوین در سیستم های مالی جهان برای سرمایه گذاران این است که افزایش قابل توجه قیمت اثرات بسیار بزرگتری خواهد داشت.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me