چرا این همه ICO شکست می خورند?

افزایش قیمت ارزهای رمزنگاری شده در اواخر سال 2017 نه تنها توجه زیادی را به برخی از پروژه های برجسته و برجسته ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم جلب کرد بلکه توجه بسیاری از پروژه های جدید را برای راه اندازی ICO نیز جلب کرد..

به طور کلی ، ICO ها از نظر تعداد سرمایه گذاران و میزان سرمایه گذاری ها بهبود یافته اند. طبق برخی تخمین ها ، جمع آوری کمک مالی ICO در کل انجام شد بیش از 5.6 میلیارد دلار سال گذشته علی رغم این موفقیت ، چند پروژه یا پاسخ دادن به س questionsالات مردم را متوقف کرده اند یا به کلی فروپاشیده اند. نگاهی عمیق به وضعیت فعلی سرمایه گذاری ICO و تعیین اینکه آیا روندهای اخیر شکست ICO در کل سال 2018 و بعد از آن برجسته خواهد بود یا خیر ، مهم است..

کیفیت یک نامه سفید ICO در تصمیم گیری در مورد پتانسیل طولانی مدت یک پروژه بسیار مهم است. اگر می خواهید در مورد چگونگی خواندن مقاله سفید ICO بیشتر بدانید ، در اینجا راهنمای ما برای کمک به شما در شروع کار است.

با نگاه کردن به داده ها

با توجه به الف مطالعه اخیر, 418 مورد از 902 مورد جدید (46٪) فهرست شده در Tokendata برای سال 2017 ، قبلاً ناموفق بوده اند. 142 در مرحله ICO شکست خورد. 276 پروژه پس از ICO شکست خوردند.

نکته نگران کننده ای که باید در مورد این آمار ذکر شود این است که اینها فقط پروژه هایی هستند که قبلاً شکست خورده اند. در حال حاضر 113 ICO اضافی در پاسخ به س questionsالات مردم در رسانه های اجتماعی “پاسخگو” نیستند. این می تواند برابر باشد با بسیاری از خرابی های اضافی از گروه ICOs 2017 در آینده نزدیک.

وقتی از منظر کلی تجارت به این داده ها نگاه می کنید ، تعجب آور نیست. بسیاری از استارت آپ ها شکست می خورند. با این حال ، ICO بسیار سریعتر از سایر مشاغل سنتی یا حتی مشاغل در بخشهای دیگر با فناوری پیشرفته در حال شکست هستند.

قبل از نتیجه گیری و بیان اینکه دوره ICO به پایان رسیده است ، باید به بررسی دقیق دلایل سقوط بسیاری از پروژه های جدید بپردازیم. الگوهای خاصی وجود دارد که باید هنگام ارزیابی پتانسیل یک پروژه ارز رمزنگاری شده برای جمع آوری سرمایه در طول ICO و حفظ موفقیت پس از ICO مراقب آنها باشید.

ICO

روند ICO های ناموفق

1. ایده های بد پروژه / موارد استفاده

یکی از مهمترین مواردی که سرمایه گذاران هنگام سرمایه گذاری در ICO باید به دنبال آن باشند این است که آیا توکن قادر به پذیرش کاربر است یا برای حل مشکلات کاربرد آن در دنیای واقعی مفید است یا خیر. متأسفانه ، بسیاری از پروژه ها از همان ابتدا ایده های بدی هستند.

یک مثال ، زمانی است که Silber Pfeil Energy Drink و Mercedes با یک ICO در سال 2017 همکاری کردند. این مورد ثابت کرد که شناخت نام تجاری برای جمع آوری سرمایه کافی نیست. طبق یک اعلامیه مطبوعاتی از سال گذشته ، “در حال حاضر برنامه ای در حال انجام است که یک AMG Token به عنوان یک حساب می کند عرضه اولیه سکه (ICO) فروشندگان به ازای هر قوطی Silberpfeil که می فروشند ، یک ICO دریافت می کنند. “

مفهوم کسب نشانه به عنوان پاداش ایده خوبی است. با این حال ، اگر در واقع تعداد کافی از این توکن ها مفید واقع نشود ، دشوار است که موفقیت استفاده از آنها را ارتقا دهید. مفهوم کامل نیاز به استفاده از ارز رمزنگاری شده خاص برای خرید یک نوشیدنی انرژی زا خاص برای اکثر مردم چندان کاربردی نیست. بنابراین ، این پروژه نتوانست ارزش بالقوه بلند مدت خود را برای سرمایه گذاران به نمایش بگذارد. به نوبه خود ، در جمع آوری بودجه کافی برای عبور از مرحله ICO شکست خورد.

SilberPfeil ICO

2. مسائل فناوری

بسیاری از پروژه ها در گروه ICO 2017 از همان ابتدا با مشکلات فناوری روبرو بودند (به عنوان مثال مقیاس پذیری و امنیت) که مانع از جذب آنها در بازار می شود. دائو, پروژه ای که در سال 2016 آغاز شده است ، بزرگترین شکست ارز رمزنگاری شده تاکنون از نظر میزان جمع آوری شده نیست. دلیل اصلی عدم موفقیت این پروژه عدم امنیت آن بود.

این پروژه در آوریل / مه سال 2016 به میزان 11.5 میلیون ETH دارایی خیره کننده جمع آوری کرد. با این حال ، پس از حمله در 16 ژوئن 2016 ، منجر به از دست دادن 3.6 میلیون ETH به سرعت شکست خورد. DAO وعده تمرکز زدایی و شفافیت را داد ، اما به دلیل سو security استفاده های امنیتی بسیار موفق به کسب موفقیت مداوم نشد. علی رغم عدم موفقیت این پروژه ، این یک حرکت بسیار ضروری به سمت تمرکززدایی بیشتر بود. از زمان فروپاشی دائو ، پروژه های بیشتری برای ارائه راه حل های بهتر برای تمرکززدایی و آینده رمزنگاری آغاز شده اند.

این نمونه خوبی از چگونگی شکست سریع یک پروژه امیدوار کننده است. درک همه جنبه های فنی فناوری blockchain پشت یک پروژه خوب است اما ممکن است همیشه عملی نباشد. با این حال ، حداقل داشتن سطح بالایی از مشخصات فنی یک پروژه قبل از سرمایه گذاری در ICO ضروری است.

3. ناسازگاری های منطقه ای

در حالی که ارز رمزنگاری شده برای ایجاد یک سیستم پولی جهانی طراحی شده است ، اما همه مناطق از نظر میزان موفقیت ICO برابر نیستند. به عنوان مثال ، پروژه های مستقر در کشورهای در حال توسعه دارای به نسبت متناسب میزان موفقیت در کشورهای پیشرفته.

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط Tokendata, آفریقا در مورد شکست ICO بیش از حد نمایانده می شود. سکه تینگو یک نمونه است. در حالی که این پروژه دارای چند مسئله بود (به عنوان مثال عدم تأیید اعضای تیم ، تیم کوچک ، و غیره) ، مشکل اصلی آن از همان ابتدا تمرکز بسیار خاص آن در تبدیل شدن به “اولین گزینه بلاک چین با پشتیبانی VAS کشاورزی آفریقا” بود.

در حالی که برخی از سرمایه گذاران ICO در آفریقا وجود دارد, هیچ یک از ده کشور برتر سرمایه گذاری ICO در آفریقا واقع نشده است (از مارس 2018). به دست آوردن گسترده ارز رمزنگاری شده متمرکز بر کشاورزی در آفریقا بدون داشتن تعداد زیادی سرمایه گذار برای شروع در این قاره ، بسیار دشوار است. تعداد سرمایه گذاران بالقوه خارج از قاره که در کشاورزی سرمایه گذاری می کنند نیز بسیار کم است.

با ایجاد کاربردهای فوق العاده خاص برای ارز رمزنگاری شده جدید و محدود کردن کاربرد جغرافیایی آن ، بسیاری از پروژه های مشابه این پروژه قبل از شروع محکوم به شکست هستند. اگرچه سرمایه گذاری در یک ICO با یک استراتژی تصویب بسیار کلی نیز می تواند یک ایده بد باشد ، ICO هایی که ارزهای رمزنگاری شده ای را طراحی می کنند که برای شروع بازار محدود / خاصی دارند حتی به نظر می رسد که شکست هم بخورند.

تینگو

غذای آماده

سرمایه گذاری در هر ICO می تواند خطرناک باشد ، بنابراین مهم است که به پروژه هایی نگاه کنید که فعالانه کار می کنند تا از اشتباهات ذکر شده در بالا جلوگیری شود. البته برخی از (حتی اکثریت) حتی از آینده دارترین پروژه ها امکان شکست دارند. اگر می خواهید سرمایه گذاری خود را در ICO انجام دهید ، همیشه باید استراتژی بلند مدت پروژه را ارزیابی کنید.

به طور خلاصه ، ICO نمرده است. واقعیت این است که ICO های زیادی وجود دارند که به دلیل هیاهوی کلی بازار در سال 2017 و اوایل 2018 ظهور کردند. بسیاری از آنها استراتژی دوام ندارند.

آیا سرمایه گذاران باید از این روند برای بقیه سال 2018 نگران باشند؟ به احتمال زیاد ، اما این نباید سرمایه گذاران را بترساند. شکست برای استارت آپ ها برای هر بازاری عادی تلقی می شود.

آیا ICO های بیشتری به شکست ادامه می دهند؟ بله ، اما این بدان معنی نیست که مردم باید سرمایه گذاری خود را متوقف کنند. در واقع ، اصول سرمایه گذاری مانند گذشته است.

افزایش میزان ICO فقط به این معنی است که سرمایه گذاران باید کمی بیشتر تحقیق کنند تا بهترین تصمیمات سرمایه گذاری ممکن را بگیرند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me