کمیته فرعی قضایی اخیراً سنا شنیدن در مورد امنیت مرز و مهاجرت نشان داده است که کارتل های مواد مخدر مکزیکی اکنون بیش از هر زمان دیگری به شبکه های پرداخت پول پول ارزهای رمزپایه چینی اعتماد دارند.

رابطه پولشویی رمزنگاری چینی – مکزیکی ناشی از سالها همکاری است که مخدرها را در کشور آمریکای شمالی قادر می سازد مواد شیمیایی پیش ساز مورد استفاده برای فرآوری داروهایی مانند مت آمفتامین را بدست آورند..

چین تأمین کننده عمده مواد کنترل شده مانند افدرین و سودو افدرین است که از مواد حیاتی در تولید مت آمفتامین (مت) هستند. ملت آسیای شرقی همچنین صادرکننده اصلی فنتانیل ، یک مخدر مصنوعی است که حدود 50 تا 100 برابر مرفین است.

این دارو در موارد شدید به عنوان مسکن درد استفاده می شود و برای افرادی که از بیماری های دردناکی مانند سرطان رنج می برند مورد تایید است. در حال حاضر از فنتانیل برای ایجاد پتانسیل در مواد مخدر مانند کوکائین و هروئین استفاده می شود.

کارتل های مکزیکی به دلیل شبکه های گسترده پولشویی خود ، که با محدودیت شدید انتقال پول به بازارهای خارجی این کشور تبلیغ شده است ، شریک شدن با چینی ها هستند. این سیستم ها تحت عنوان سیستم های بانکی زیرزمینی چین (CUBS) ساخته شده اند و از شبکه پیچیده ای از دلالان پول و ارزهای رمزپایه تشکیل شده اند که همزمان با کنار زدن سیستم بانکی کشور ، ارزها را به داخل و اقتصاد منتقل می کنند..

آنها به طور سنتی نیاز فوری شهروندان ثروتمند چینی برای دور زدن محدودیت انتقال وجوه سالانه 50،000 دلاری دولت را برآورده می کردند. این فقط مکزیکی ها نیستند ، بلکه قاچاقچیان مواد مخدر استرالیایی و اروپایی اکنون به پول چینی ها برای شستن پول های غیرقانونی خود اعتماد می کنند.

تخمین زده می شود که بانک های زیرزمینی چین بیش از 10 هزار مشتری دارند و هر ساله بیش از 100 میلیارد دلار پولشویی می کنند. مطابق با آمار که توسط اداره مبارزه با مواد مخدر و جرم ایالات متحده منتشر شده است ، سالانه حدود 2 تریلیون دلار در بازار جهانی پولشویی می شود.

مدیر گروه ویژه تحقیقات وزارت امنیت داخلی ایالات متحده ، جانیس آیالا به طور علنی اظهار داشت که عملیات فراملی چین مسئول جهش اخیر پولشویی رمزنگاری شده.

شبکه های چینی توانسته اند بودجه های شسته شده را از طریق سیستم های بانکی کشور منتقل کنند ، سپس این مبلغ به شرکت های پوسته مکزیکی که توسط کارتل های دارویی اداره می شوند ، بازگردانده می شود. ظاهراً مانورهای مالی و پولشویی رمزگشایی آنها مقصر کاهش مداوم توقیف پول نقد مربوط به فعالیت های فروش مواد مخدر در مکزیک و ایالات متحده است..

مشاهده شده است که بیت کوین ارز رمزنگاری شده مورد انتخاب سازمانهای جنایی فراملی (TCO) است زیرا در بازار گسترده تری پذیرفته شده است و به راحتی می توان در بازارهای خارج از بورس خرید و فروش کرد ، و مبادلات با شل مشتری و ضد پول شما را می شناسد سیاست های پولشویی.

کارگزاران چینی که درگیر پولشویی هستند در درجه اول به مشتریان کمک می کنند دارایی خود را از چین منتقل کنند و معاملات نقدی را با بیت کوین فعال کنند. آنها همچنین بیت کوین را به پول نقد بدست آمده از راه های نامشروع می فروشند.

گفته می شود ، با این وجود ارزهای رمزنگاری شده به دلیل مشکلات بازار هنوز ایده آل پولشویی نیستند. با این حال ، آنها در میان راه های بسیاری هستند که مجرمان برای پولشویی استفاده می کنند.

با این وجود کلاهبرداران ارزهای رمزپایه را به عنوان یک روش ایمن برای ذخیره منابع ارزی و معاملات می دانند. سکه های حریم خصوصی مانند Dash ، Monero و Zcash گزینه های غنی از ویژگی را ارائه می دهند که به کاربران کمک می کند تا ناشناس بودن خود را به یک گزینه ایده آل برای افرادی تبدیل کنند که به دنبال جلوگیری از نظارت هستند.

حملات نقدی با کاهش

در گذشته ، کارتل های مواد مخدر مکزیک با تصرفات نقدی عظیمی روبرو بودند. به عنوان مثال ، در سال 2007 ، صدها میلیون دلار در یکی از املاک متعلق به تاجر چینی-مکزیکی ، ژنلی یه گون ، پس از تحقیقات درباره پولشویی کشف و ضبط شد.

پس از مدت کوتاهی وی به اتهام مشارکت در تجارت مواد مخدر مکزیک دستگیر شد. این امر پس از مشخص شدن واردات نامناسب چهار کانتینر سودوافدرین و افدرین بود. سودو افدرین یک ماده اولیه اصلی شیمیایی است که در فرآوری مت استفاده می شود. حمله به منزل وی منجر به کشف و ضبط حدود 205 میلیون دلار وجه نقد شد.

وزن این پول که بیشتر در اسکناس های 100 دلاری بود ، حدود دو تن و در فرقه های مختلف دیگر از جمله دلار هنگ کنگ و پزوس بود. این بزرگترین ضبط پول در تاریخ قاچاق مواد مخدر شد و بنابراین امروز ارزهای رمزنگاری شده به شبکه های قاچاق مواد مخدر پناهگاهی به دور از چنین شرایط و ناراحتی هایی ارائه داده اند.

بیش از 200 میلیون دلار پول نقد در خانه Zhenli Ye Gon پیدا شده است.

یورش به خانه Zhenli Ye Gon منجر به ضبط حدود 205 میلیون دلار پول نقد شد. (اعتبار تصویر: SCMP).

در حال حاضر ، گمرک مرزی ایالات متحده تصرفات نقدی مربوط به عملیات قاچاق مواد مخدر مکزیک در کمترین زمان خود قرار دارد. به عنوان مثال ، در سال 2011 ، اداره بنادر آریزونا تشنج هایی را به ارزش حدود 12 میلیون دلار ثبت کرد. ارقام سال 2016 برابر با 960 هزار دلار بود که بیش از 90 درصد افت داشت.

سهم جاده ابریشم در وضعیت فعلی

بازار آنلاین بدنام جاده ابریشم پیشگام اتصال ارزهای رمزپایه و بازار سیاه بود. این فروشندگان مواد مخدر و فروشندگان سایر لوازم غیرقانونی را قادر می سازد تجارت خود را با ناشناس ماندن با پشتیبانی از معاملات انجام شده در درجه اول بیت کوین انجام دهند.

نامگذاری شده از مسیرهای تجاری باستانی که نیمکره شرقی و غربی را به هم متصل می کرد ، در فوریه 2011 توسط راس اولبریخت ، که توسط مانیتور ، Dread Pirate Roberts دنبال می شد ، راه اندازی شد..

وب سایت توسط مأموران اداره تحقیقات فدرال در اکتبر 2013 بسته شد و اولبریخت دستگیر شد. با این حال ، این یک طرح برای وب سایت های پولشویی رمزنگاری شده در آینده و بازار سیاه در darknet شد. در طی سالهای مختلف تغییرات متنوعی در شبکه ایجاد شده است.

AlphaBay Market یکی از این موارد است. در دسامبر سال 2014 راه اندازی شد ، و در پی تلاش مشترک آژانس های اجرای قانون در تایلند ، ایالات متحده و کانادا در سال 2017 تعطیل شد. بنیانگذار آن ، الكساندر كازز ، شهروند كانادایی سه روز پس از دستگیری در تایلند درگذشت. وی مظنون به خودکشی بود.

(اعتبار تصویر ویژه: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me