یادداشت سردبیر: قیمت بیت کوین از آن زمان به بالاترین سطح خود یعنی 22.3 هزار دلار رسیده است. این مقاله هنوز وسیله ای برای درک روانشناسی قیمت بیت کوین است ، به ویژه در تنگناهای بازار خرس 2019 که در ابتدا منتشر شد.

بیت کوین پس از رسیدن به ارزش های 8000 دلاری ، برای دومین هفته موفق به ورود به قلمرو 10 هزار دلاری نشده است.

جمعی از تحلیلگران بازار رمزنگاری شدیداً معتقدند که تجمع از مرز 10 هزار دلار FOMO قابل توجهی را تحریک می کند و سکه نخست را به ارتفاعات جدید می رساند.

نعیم اسلم ، تحلیلگر بازار رمزنگاری ThinkMarkets ، از طرفداران اصلی این نظریه است. وی هفته گذشته با ارسال یک خبرنامه برای مشترکین ، پیش بینی کرد FOMO واقعی پس از رسیدن ارزش بیت کوین به قیمت حیاتی آغاز شود. به گفته مدیر اجرایی ، “قیمت بیت کوین در شرف پشت سر گذاشتن سطح 10 هزار دلار است و نیمی از ضرر خود را از بالاترین حد خود بازیابی می کند.”

وی پیش بینی کرد که به احتمال زیاد طی یک یا دو هفته به این نقطه عطف برسد.

توماس لی ، بنیانگذار مشاوران جهانی Fundstrat ، همچنین از استدلال 10،000 دلار FOMO پشتیبانی می کند. طبق توضیحات او ، قیمت محوری بازار فقط تاکنون در کل 3 درصد از کل روزها حفظ شده است ، به این معنی که این یک نقطه گذار برای یک تغییر عمده بازار است ، در این مورد ، محرک احتمالی FOMO.

در واقع نقطه نمودار این است که بگوییم “FOMO واقعی” احتمالاً از همان زمان شروع می شود # بیت کوین بیش از 10،000 دلار است زیرا این یک سطح قیمت است که فقط 3٪ کل روزها دیده می شود …

… از نظر ریاضی معادل بیش از حد است $ BTC 4500 دلار در سال 2017

با نگاه به گذشته ، این قیمت سطحی بود که FOMO را تحریک کرد

– توماس لی (fundstrat) 29 مه 2019

وی توضیح می دهد که مارک ارزش 10،000 دلار با قیمت 4500 دلار BTC در سال 2017 قابل مقایسه است که یک سیر صعودی پایدار را نشان می دهد. این حرکت بیت کوین را به اوج تاریخی خود در 19،500 دلار رساند.

ارزش بیت کوین در زمان پرس 8،499 دلار است. این از اوج 12 ماهه خود که در 30 مه به دست آمد ، حدود 5 درصد ضرر دارد. علیرغم سقوط کوتاه صلیبیون طرفدار بیت کوین ، قاطعانه می گویند که قیمت 10 هزار دلار نزدیک است.

البته این احتمال وجود دارد که بیت کوین برای مدتی بین 7000 تا 9000 دلار معامله کند و ممکن است یک رویداد قو سفید طول بکشد تا BTC طی 10 هفته گذشته بیش از 10 هزار دلار باشد.

بیت کوین در آستانه قیمت 7000 و 10،000 دلار باقی خواهد ماند

میلیاردر مایک نووگراتز پیش بینی می کند که BTC برای مدتی در آستانه 7000 و 10،000 دلار باقی بماند اما هیجان زیاد ناشی از روند صعودی اخیر ممکن است قیمت ها را بالاتر ببرد.

صحبت با بلومبرگ, وی تأکید کرد که اصلی ترین عامل اصلی روند مثبت بازار فعلی شامل پذیرش گسترده کلاس دارایی جدید توسط شرکت های بزرگ وال استریت و همچنین افزایش موارد استفاده از بلاکچین است..

میلیاردر Mike Novogratz پیش بینی کرده است که BTC برای مدتی در آستانه 7000 و 10،000 دلار باقی خواهد ماند. (تصویر کردیt: بلومبرگ)

وی از پروژه رمزنگاری شده شایعه شده در فیس بوک و برنامه هویت کاربر با استفاده از بلاکچین مایکروسافت به عنوان برنامه های قابل توجهی یاد کرد که اعتبار زیادی را برای صنعت به ارمغان می آورند.

نیروهایی که مستقیماً قیمت ها را تعیین می کنند

نهنگ ها موقعیت های کوتاه مدت قیمت را تعیین می کنند

بازار نوپای بیت کوین هنوز بسیار بی ثبات و حساس به تحرکات قیمتی ناشی از نهنگ ها و بازیکنان نهادی است که می توانند ده ها میلیون دلار خرید و فروش سفارش دهند..

جدیدترین افزایش قیمت که در 2 آوریل اتفاق افتاد منجر به تغییر در حدود 4800 دلار به 5،078.52 دلار در عرض 48 ساعت شد. اعتقاد بر این است که این امر ناشی از یک سفارش خرید 100 میلیون دلاری است که از طریق چندین صرافی بزرگ ارسال شده و متعاقباً قیمت ها را افزایش می دهد.

همانطور که توسط ویلی وو ، محقق صنعت رمزنگاری توضیح داده شد ، آخرین افزایش قیمت به 8000 دلار توسط معامله گران حرفه ای بازار انجام شد. این از طریق یک توییت حاکی از موارد زیر بود.

“این آخرین افزایش نمایی است & تصادف ارگانیک نبود ما یک بلاکچین برای نشان دادن حرکت سرمایه داریم. وجود نداشت این یک فشار کوتاه تنظیم شده برای سود شیر بود. این نیاز به سرمایه عظیم دارد خرید بیت کوین شلوارک این توسط افراد موافق انجام شده است. “

این آخرین افزایش نمایی & تصادف ارگانیک نبود ما یک بلاکچین برای نشان دادن حرکت سرمایه داریم. وجود نداشت این یک فشار کوتاه تنظیم شده برای سود شیر بود. برای خرید همه این شلوارک سرمایه بزرگی لازم است. این توسط افراد حرفه ای انجام می شود. https://t.co/58cpr00Iyh

– ویلی وو (woonomic) 17 مه 2019

استراتژی های دستکاری که برای جابجایی بازارها در کوتاه مدت استفاده می شود

این نگرانی وجود دارد که از ابزارهای تجارت الگوریتمی برای سو abuseاستفاده از روزنه های بازار استفاده شود. دلیل این امر آن است که آنها توانایی اجرای سفارشات خرید جعلی را در سطح گسترده دارند. این روش که به طور گسترده به عنوان تجارت فلش شناخته می شود در بازارهای تنظیم شده غیرقانونی است زیرا تصور غلطی درباره ارزش دارایی اساسی ارائه می دهد.

مشکل اصلی در حال حاضر بخش این است که تعداد کمی کنترل و تعادل وجود دارد و بنابراین چنین طرح هایی بدون وقفه ادامه خواهند یافت.

استراتژی های پمپ و تخلیه نیز بیداد می کند. آنها برای گمراه کردن سرمایه گذاران در خرید دارایی های خاص با چشم انداز پیشنهادی افزایش چشمگیر قیمت طراحی شده اند.

رانندگان قیمت بلند مدت

قسمت نصف شدن

کارشناسان صنعت به قسمت نصف شدن به عنوان یک اتفاق مهم اشاره کرده اند که می تواند قیمت بیت کوین را از 20 هزار دلار عبور دهد. این پدیده با افزایش مضاعف پیچیدگی های ریاضی درگیر در پردازش BTC ، عرضه بیت کوین در بازار را محدود می کند. این امر باعث می شود تقاضا برای سکه های در گردش دیگر افزایش یابد و متعاقباً قیمت ها افزایش یابد.

رویداد نصف سازی بعدی قرار است در ماه مه سال 2020 اتفاق بیفتد و باعث می شود جوایز از 12.5 سکه در هر بلوک به 6.25 کاهش یابد. این قسمت به طور خودکار پس از هر 210،000 بلوک استخراج شده رخ می دهد و هم اکنون ، حدود 51،300 مورد باقی مانده است.

پروتکل شبکه BTC برای شروع با نرخ 50 بیت کوین پاداش در هر بلوک برنامه ریزی شده است. این نرخ زمانی بود که شبکه در سال 2009 ایجاد شد. نصف شدن بعد از تعداد تعیین شده بلوک های پردازش شده اتفاق می افتد. امروز حدود 17،733،563 سکه استخراج شده است.

با توجه به پارامترهای شبکه کدگذاری شده ، استخراج در 21 میلیون متوقف می شود. انتظار می رود قیمت بیت کوین پس از این به دلیل محدودیت عرضه ، به طور پیوسته افزایش یابد.

فقط حدود 3 میلیون بیت کوین باقی مانده است و هنوز نمی توان گفت که نرخ BTC به خصوص در چند سال دیگر که کمبود به طور قابل توجهی باعث افزایش تقاضا و قیمت ها می شود ، چقدر خواهد بود..

(اعتبار تصویر ویژه: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me