به دلیل عدم اطمینان سیاسی که گریبانگیر ملت آمریکای جنوبی شده است ، ونزوئلایی ها بیش از هر زمان دیگری بولیوار را با بیت کوین عوض می کنند. انتخاب مجدد بسیار مشاجره آمیز سال گذشته و مراسم سوگند متعاقب آن که در 10 ژانویه اتفاق افتاد ، تنش ها را به نقطه جوش رسانده است.

در انتخابات مجدد رئیس جمهور نیکلاس مادورو پس از آنچه به عنوان انتخابات نمایشی خوانده شد ، ریاست خود را حفظ کرد. رئیس جمهور درگیر دعاوی اتحادیه اروپا و جامعه جهانی برای استعفا را نادیده گرفت. اعتراضات به رهبری او نیز کشور را لرزاند.

یک بن بست سیاسی

بن بست سیاسی موجود دامن زدن به دستیابی به بیت کوین را برانگیخته است. تعداد بیشتری از شهروندان ونزوئلا ترجیح می دهند از این ارز دیجیتال استفاده کنند زیرا ارزش نگهداری آن از بولیوار بیشتر است. این کشور در سال 2018 نرخ تورم 1،000،000 درصدی را تجربه کرده است ، از این رو به سمت ارزهای رمزپایه حرکت کرده است.

گزارش شده است که پلتفرم معاملات Crypto P2P ، LocalBitcoins طی هفت روز گذشته بیش از 15 میلیون دلار در بولیوار تا معاملات BTC پردازش کرده است. این ارقام توسط تایید شده است آماری که از CoinDance گرفته شده است.

ونزوئلا در حال حاضر با تحریم های دقیق اقتصادی اعمال شده توسط دولت ایالات متحده روبرو است. این امر به دلیل انبوهی از نقض حقوق بشر و اقدامات آشکار فساد اقتصادی است که توسط دولت فعلی با هزینه شهروندان انجام شده است. بسیاری از این تحریم ها ، نزدیکان رئیس جمهور مادورو و همچنین تعداد زیادی از سازمان های دولتی را هدف قرار داده اند.

آخرین نهاد دولتی که تحریم های ایالات متحده هدف قرار داده است ، شرکت دولتی نفت PDVSA است. ایالات متحده با تحریم های گسترده PDVSA را تحریم كرد كه صادرات نفت به ایالات متحده را ممنوع می كند. PDVSA فقط درصورتي موافقت مي كند كه پرداختهايي را كه از طريق حسابهاي مسدود شده مسدود شده ، كه تحت كنترل رهبري كشور نيستند ، بپذيرد ، پذيرفته باشد..

رئیس جمهور طرفدار بیت کوین

خوان گوئیدو ، رئیس جمهور موقت خود خوانده ونزوئلا ، طرفدار فعال بیت کوین است و علناً علیه ارز رمزنگاری شده مادورو ، پترو تجمع کرده است. دولت ونزوئلا با اجبار برخی از پرداخت های صادر شده توسط دولت ، مانند حقوق بازنشستگی ، سعی در استفاده از آن در میان مردم دارد. (منبع منبع: hvordan kjøpe بیت کوین)

این امر باعث ایجاد مقبولیت گسترده نشده است. خارجیانی که مایل به دریافت گذرنامه هستند نیز لازم است که با ارز رمزنگاری شده پترو پرداخت کنند.

گفته شد ، شهروندان ونزوئلا عموما به ارز رمزنگاری شده تحت کنترل دولت بی اعتماد هستند. این به این دلیل است که رهبری کشور تا حد زیادی ثروت آن را تعیین می کند. به احتمال زیاد اگر گائیدو قدرت را به دست بگیرد ، نفت را زمین خواهد زد.

دولت فعلی پترو را برای دور زدن تحریم های بین المللی توسعه داد. گوایدو توسط بسیاری از E.U پشتیبانی می شود. ملل و ایالات متحده و بعید است برای غلبه بر تحریم ها به ارز رمزنگاری شده ای دولتی احتیاج داشته باشد ، اگر قرار باشد در صورت غصب مادورو.

خبر خوب برای انجمن رمزنگاری BTC این است که وی از سال 2014 حمایت زیادی از بیت کوین نشان داده است. توییت های متعددی نشان دهنده اشتیاق وی به ارز دیجیتال در سالهای شکل گیری آن است.

در دسامبر 2017 ، زمانی که بیت کوین در حال رونق بود, او مخالفت کرد ارز رمزنگاری شده مادورو ، آن را به عنوان کلاهبرداری دیجیتال رد می کند. مطابق اظهارات وی ، هیچ کس نتوانست تشخیص دهد که آیا واقعاً توسط ذخایر نفتی کشور پشتیبانی می شود یا خیر.

گوآیدو همچنین از تلاش های سازگاری با بیت کوین در این کشور پشتیبانی کرده و سریعاً راه اندازی پلتفرم تبادل ارز رمزنگاری شده Plataforma Sur Bitcoin را اعلام کرد ، که به ونزوئلایی ها امکان می دهد Bolivars خود را با BTC معامله کنند..

ناآرامی های سیاسی نصب اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین را به تأخیر می اندازد

ونزوئلا قرار است در هفته های آینده اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین خود را دریافت کند. این به گفته خورخه فاریاس ، مدیرعامل Cryptobuyer ، یک شرکت خودپرداز رمزنگاری مستقر در پاناما است. وی این را طی مصاحبه اخیر خود با رادیو اتحادیه.

فاریاس فاش کرد که دستگاه خودپرداز قبلاً در کشور منتظر نصب بوده است. صحبت با Coindesk, وی ناآرامی های سیاسی را یکی از اصلی ترین دلایل تردید تیمش برای شروع نصب سریع دانست.

توسعه جدید خودپرداز Bitcoin در پی گزارش هایی مبنی بر اینکه دولت ونزوئلا به طور متناوب دسترسی به وب سایت تجارت رمزنگاری LocalBitcoins P2P را مسدود کرده است. این در حالی است که نگرانی های دولت مبنی بر فرار سرمایه در این لحظه مهم می تواند اقتصاد کشور را بیش از پیش لگدمال کند.

طبق گزارشات LocalBitcoins طی یک ماه گذشته بیش از 15 میلیون دلار معاملات بیت کوین و بولیوار پردازش کرده است. گزارش های این بلوک تأیید نشده است زیرا CoinDance هنوز نشان می دهد که معاملات بولیوار و بیت کوین در این سیستم عامل در حال افزایش است.

استفاده از ارز رمزنگاری شده در سرتاسر آمریکای لاتین توسط ونزوئلائی ها انجام می شود

شهروندان ونزوئلا سابقه طولانی با ارزهای رمزپایه دارند که سالهاست از نرخ تورم بالای بولیوار استراحت می کنند. آنها همچنین به عنوان وسیله مناسبی برای انتقال پول در نظر گرفته می شوند.

طبق گفته ماتیاس گلدن هورن ، مدیر Athena Bitcoin ، بازار خودپرداز رمزنگاری آمریکای جنوبی با سرعت بالایی در حال رشد است. این بیشتر به دلیل آگاهی گسترده ای است که توسط جامعه دیاسپور ونزوئلا تبلیغ می شود.

به دلیل تحریم های اقتصادی که سیستم بین المللی انتقال پول کشور را فلج کرده است ، بسیاری تصمیم می گیرند از طریق شبکه های ارز رمزنگاری شده برای اقوام خود در خانه بفرستند. جامعه دیاسپور ونزوئلا همچنین به گسترش آگاهی رمزنگاری در سراسر قاره کمک می کند.

با توجه به Goldenhörn و Welche Aktien Kaufen 2020, Athena Bitcoin توانسته است در حدود 3 میلیون دلار سود از 25 دستگاه خودپرداز رمزنگاری نصب شده در سراسر آمریکای لاتین بیشتر به دلیل این عنصر اجتماعی بدست آورد..

(اعتبار ویژه تصویر: الجزیره)