عربستان سعودی و امارات متحده عربی اعلام کرده اند که آزمایشات مشترکی بر روی ارز رمزپایه جدید توسعه یافته به نام Aber انجام می دهند.

دو کشور به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین و توزیع شده دفتر برای کاهش هزینه های حواله و معاملات مرزی هستند. این اقدام همچنین باعث تقویت همکاری های اقتصادی بیشتر خواهد شد. از این شبکه برای تسویه معاملات مالی بین دو کشور استفاده خواهد شد.

اعلامیه از طریق بیانیه مشترک منتشر شده در وب سایت سازمان پول عربستان (SAMA). هر دو اداره پول عربستان سعودی و بانک مرکزی امارات متحده عربی (UAECB) تعهد خود را برای ایجاد پروژه پیشرو در صنعت ابراز کرده اند.

همچنین این شبکه قرار است به عنوان یک سیستم کمکی برای تنظیمات محلی پرداخت محلی باشد. در صورت قطعی می تواند ساختار موجود را تکمیل کند.

بر اساس افشای اطلاعات ، فقط چند بانک در کشورهای مربوطه می توانند از این سیستم در مرحله آزمایشی استفاده کنند. توسعه بیشتر امکان ورود بانک های بیشتری را فراهم می کند. این پروژه فقط یكی از مواردی است كه دو كشور توافق كرده اند تا برای دستیابی به همکاری بیشتر خصوصاً در زمینه های مورد علاقه متقابل مانند امور مالی و خدمات.

انتظار می رود ارز رمزنگاری شده جدید منجر به انطباق بیشتر فناوری های بلاکچین و ارزهای رمزپایه در منطقه شود. همچنین قوانین متناسب با رمزنگاری بیشتر برای پذیرش این بخش مصوب شده است.

دو کشور با سیاست های رمزنگاری متناقض

سیاست های رمزنگاری عربستان سعودی

دولت عربستان سعودی دائماً نسبت به ارزهای رمزپایه بیزار بوده و سیاست های این کشور موضع آن را تأیید می کند. طبق آخرین دور سیاست های تشکیل شده توسط سازمان پول عربستان سعودی ، شهروندان و مشاغل حوزه قضایی از تجارت با ارزهای رمزپایه منع شده اند. همین چند ماه پیش ، دولت موضع خود را تقویت کرد در مورد موضوع.

این بعد از گزارش تبلیغات رمزنگاری فریبنده بود. آنها به دروغ ادعا کردند که از آژانس مجوز انجام فعالیت های تجاری رمزنگاری در کشور را دارند. این تلاش در جهت جلب نظر سرمایه گذاران بود.

کمیته ای که اعضای آن شامل نمایندگانی از مرجع بازار سرمایه ، وزارت تجارت و سرمایه گذاری ، وزارت اطلاعات و آژانس پولی عربستان سعودی (SAMA) برای رسیدگی به این موضوع و امور مربوط به آن تشکیل شد..

کمیته وظیفه اجرای ممنوعیت را داشت. با توجه به الف ، دستور آن به شرح زیر شرح داده شده است بیانیه منتشر شده توسط SAMA.

“طبق دستورالعمل عالی ، کمیته دائمی با طرف های مربوطه کار می کند تا با گزارش دادن در وب سایت های رسمی SAMA یا CMA ، بازاریابی برای سرمایه گذاری و تجارت در ارزهای مجازی و ارز را کاهش دهد.”

طبق SAMA ، هنوز هیچ مجوز تجارت ارز رمزپایه صادر نشده است.

امارات متحده عربی امیدوار است که به یک مقصد پیشرو در رمزنگاری تبدیل شود

برخلاف عربستان سعودی ، امارات متحده عربی طی چند سال اقدامات قابل توجهی در جهت تبدیل شدن به یک مرکز رمزگذاری برجسته انجام داده است. آنها با استراتژی Blockchain Emirates 2021 که در آوریل سال گذشته رونمایی شد مطابقت دارند.

این استراتژی طراحی شده است تا امارات متحده عربی را به اولین شهر کاملاً رمزنگاری شده در جهان تا سال 2020 تبدیل کند. از جمله اهداف آن اطمینان از حداقل 50 درصد از معاملات دولت در بلاکچین تا سال 2021 است..

مقررات ICO قرار است تا ژوئن 2019 نهایی شود. تنظیم قوانین ICO یک گام مهم در جهت تشویق شرکت های نوپا با هدف ایجاد پایگاه در کشور است..

پر کردن جای خالی ICO توسط اقتصادهای بزرگتر

اقتصادهای برجسته در سراسر جهان ، از جمله ایالات متحده و چین ، مقررات سختگیرانه ای در مورد راه اندازی ICO دارند. چین صریحاً ICO را ممنوع کرده است.

دولت چین تصور می کند ارزهای رمزپایه به طور کلی فوق العاده دمدمی مزاج هستند و ICO ها را دارای ریسک هایی می داند که در صورت لجام گسیختگی ممکن است تأثیر دومینو بر اقتصاد بزرگتر داشته باشد. دولت همچنین نگرانی های مربوط به فرار سرمایه را که با صدور توکن تسهیل می شود ، برطرف می کند.

در ایالات متحده ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ICO ها را به عنوان اوراق بهادار لیست می کند و بنابراین آنها تحت صلاحیت آن قرار می گیرند. دسته بندی آنها به این ترتیب مستلزم آن است که طرف های درگیر در پروژه های ICO از الزامات دقیق آژانس پیروی کنند.

بر اساس طبقه بندی اوراق بهادار ، محدودیت هایی برای افرادی که می توانند در آنها سرمایه گذاری کنند اعمال می شود. اگر فقط سرمایه گذاران خارجی درگیر شوند یا در مواردی که توکن ها به طور انحصاری به سرمایه گذاران معتبر فروخته می شوند ، می توانند از طبقه بندی اوراق بهادار استفاده کنند..

عدم رعایت دستورالعمل های SEC می تواند منجر به جریمه های سنگین میلیون ها دلار شود. بعلاوه ، شرکتهایی که مغایر با اساسنامه هستند موظفند در صورت مجرم بودن عدم رعایت مقررات ، سرمایه گذاران را بازپرداخت کنند. پرونده AriseBank که ICO 600 میلیون دلاری آن توسط SEC پرچم گذاری شده است ، پیامدهای آن را برجسته می کند. این شرکت 2.7 میلیون دلار جریمه دریافت كرد.

راه اندازی Crypto Startups در امارات متحده عربی خرید می کنند

چند صرافی رمزنگاری در ماه های اخیر به لطف سیاست های تشویقی امارات متحده عربی پایگاه خود را در دبی ایجاد کرده اند. صرافی Crypto Bulls اولین بستر مبادله ارز رمزنگاری شده در کشور بود. این سکو در ماه اکتبر رونمایی شد و در ماه نوامبر فعالیت خود را آغاز کرد. این یک پروژه مشترک بین گروه Al Zarooni و Crypto Bulls است.

بیتکس همچنین از جمله آخرین شرکت های رمزنگاری است که در امارات متحده عربی اقدام به راه اندازی فروشگاه می کند. نمونه کارها خدمات آن شامل حواله بانکی و سپرده های نقدی است. به گفته مونارک مودی, مدیر عامل Bitex امارات متحده عربی ، این شرکت راحتی فوق العاده ای را برای کاربران رمزنگاری واقع در حوزه قضایی فراهم می کند.

وی توضیح داد که اگرچه شهروندان امارات متحده عربی قادر به استفاده از مبادلات ارزی برای برداشت هستند ، این روند پیچیده است و در بیشتر موارد قبل از مبادله پول برای درهم ، نیاز به تبدیل ارزهای دیجیتال به یک ارز فیات پذیرفته شده بیشتر مانند USD دارد..

با پیوستن به لیست کشورهایی که در حال حاضر از رشد و توسعه صنعت ارزهای رمزپایه حمایت می کنند ، امارات متحده عربی به عنوان یک مقصد رمزنگاری منطقه ای سود زیادی خواهد برد. مزایای قابل توجه شامل افزایش سرمایه گذاری های خارجی و توسعه بخش صنایع پشتیبانی خواهد شد.

(تصویر ویژه: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me