مبادلات رمزنگاری شده در مالت بیش از 40 میلیارد دلار ارز دیجیتال پردازش کرده اند. با توجه به الف گزارش منتشر شده توسط Crypto مقایسه, مالت بیشترین تعداد معاملات ارزهای رمزنگاری شده را در ماه دسامبر در جهان ثبت کرده است.

OKEX و Binance برای پردازش بخش بزرگی از آن اعتبار دارند. هر دو در بورس سهام مالت (MSX) ذکر شده اند ، جنبه ای که اعتقاد بر این است که جذابیت آنها را افزایش داده است. مالت با جمعیتی بیش از 400000 نفر ، موفق به شکست هنگ کنگ ، ساموآ ، سیشل و ایالات متحده آمریکا در حجم تجارت رمزنگاری شده است.

استقبال از صنعت ارز رمزنگاری شده

در حالی که بسیاری از کشورها بخش رمزنگاری را به دلیل خطرناک بودن و دلسرد کردن سرمایه گذاران از مشارکت در سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال انکار کرده اند ، مالت درهای خود را به روی فعالان صنعت گشوده است. با تنظیم یک چارچوب نظارتی جامع که همچنین فناوری بلاکچین را پوشش می دهد ، توانسته است از عهده تنظیم مقررات برآید.

این یک کار نادر حتی در بین مراکز محبوب است. سال گذشته کشور جزیره سه قانون نظارتی را تحت پوشش قرار داد که شامل ارزهای رمزپایه ، بلاکچین و فناوری توزیع شده لجر (DLT) است..

آنها عبارتند از ، قانون تنظیمات و خدمات فناوری نوآورانه ، قانون مرجع نوآوری دیجیتال مالتا و قانون دارایی های مالی مجازی. آنها در حال حاضر سنگ بنای تنظیم رمزنگاری در کشور را تشکیل می دهند و برای اداره شرکت های فعال در فضا طراحی شده اند.

قانون مرجع نوآوری دیجیتال مالت حمایت از سرمایه گذاران و کاربران را در نظر گرفته و یکپارچگی صنعت را حفظ می کند. همچنین برجسته است که دولت ، از طریق سازمان نوآوری دیجیتال مالت ، توسعه و نوآوری را در کشور ارتقا می دهد.

قانون تنظیمات و خدمات نوآورانه فناوری ، استفاده از فن آوری ها را در صنعت کنترل می کند و اطمینان حاصل می کند که آنها از معیارهای تعیین شده برای تأیید برخوردار هستند..

قانون دارایی های مالی مجازی بر پروژه های دارایی دیجیتال ، از جمله ICO و الزامات مقاله سفید ، حاکم است. همچنین دستورالعمل هایی درباره چگونگی انجام پروژه های ارزهای رمزپایه صادر می کند و اطمینان حاصل می کند که اطلاعات نادرست در تبلیغات گنجانده نشده است. این سیاست ها اعتماد سرمایه گذاران را افزایش داده و به حفظ استانداردهای صنعت کمک می کنند. آنها کمک زیادی به موقعیت مالت به عنوان یک مرکز رمزگذاری پیشرو می کنند.

مالت همچنین دارای یک سیستم مالیاتی مطلوب است که هم شرکت های رمزنگاری فعال در این جزیره و هم علاقه مندان را تحت پوشش قرار می دهد. به عنوان مثال شرکت ها از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده دارایی های دارایی دیجیتال معاف هستند. برای شهروندان اتحادیه اروپا ، معاملات فیات-رمزنگاری و برداشت از مبادلات جلب مالیات صفر. این امر باعث شده است تا بیشتر علاقه مندان به رمزنگاری در اروپا به کشور جزیره ای بروند و از مزایای مالیاتی آن بهره مند شوند.

مقررات رمزنگاری ساموآ

در ساموآ ، تنظیم رمزنگاری در مقایسه با مالت کمی متفاوت است. شرکت های ارز رمزنگاری شده که مایل به فعالیت در این کشور هستند باید قوانین سختگیرانه ضد پولشویی مانند قوانینی را که بر م institutionsسسات مالی وضع شده رعایت کنند. این کشور مبادلات ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان م institutionsسسات مالی طبقه بندی می کند و از آنها می خواهد مجوزهای سازمانی را از سازمان های دولتی مربوطه دریافت کنند.

برخلاف دولت مالت ، مرجع اداری ساموآ در مورد حمایت مستقیم یا رشد این بخش متزلزل نبوده است. دولت آشکارا از هرگونه سرمایه گذاری در صنعت دلسرد می شود ، که از آن به عنوان “ریسک بالا” یاد می کند.

در یک بیانیه رسمی ارزهای رمزنگاری شده توسط بانک مرکزی ساموآ به عنوان حق قانونی محسوب نمی شوند. با این حال ، بانک مرکزی صریحاً اعتراف کرده است که فناوری بلاکچین انقلابی است و می تواند تأثیر بسزایی در بخش مالی کشور داشته باشد.

برخلاف قانون رمزنگاری در مالت ، دولت ساموآ به طور مستقیم امور فناوری را تنظیم نمی کند ، به ویژه مواردی که شامل نوآوری و توسعه بلاکچین است. این جنبه به ویژه هنگام اجرای پادمان برای سرمایه گذاران بسیار مهم است. نتیجه عدم اطمینان قانونی برای سرمایه گذاران است.

مقررات در هنگ کنگ

دولت هنگ کنگ در سال گذشته اقدامات منحصر به فردی برای تنظیم بخش ارزهای رمزنگاری شده انجام داده است. در ماه نوامبر ، نهاد تنظیم کننده رمزنگاری کشور ، کمیسیون اوراق بهادار و آینده (SFC) پس از افزایش موارد کلاهبرداری ، اخطار جدی به مدیران صندوق صادر کرد.

این آژانس خاطرنشان کرد که عدم تنظیم مقررات مناسب منجر به افزایش فعالیت های متقلبانه در این بخش شده و وی را مجبور به اجرای اقدامات محکم تر در برابر این اقدامات کرده است. تعداد فزاینده ای از کاربران مبادله رمزنگاری پس از واریز وجه از hoodwinking شکایت کردند. بسیاری نتوانستند پول نقد کنند.

مجموعه جدیدی از آیین نامه ها با هدف توزیع کنندگان صندوق ها و مدیران نمونه کارها تهیه شده و بیشتر برای محافظت از سرمایه گذاران تهیه شده است. بر اساس بیانیه منتشر شده, صرافی های رمزنگاری در کشور پس از قرار گرفتن در SFC Regulator Sandbox می توانند مجوز دریافت کنند.

این امر به نهاد نظارتی اجازه می دهد ارزیابی کند که آیا اقدامات صرافی با دستورالعمل های تعیین شده مطابقت دارد یا خیر. به گفته آژانس ، این استراتژی همچنین بینشی در مورد سطح حمایت از سرمایه گذار مورد نیاز و انواع مقررات موثر را ارائه می دهد.

پس از اعلام الزامات جدید ، برخی از شرکت ها تصمیم گرفتند به مناطقی بروند که قوانین رمزنگاری بیشتری دارند. همین چند روز پیش, ژاپو اعلام کرد که می خواهد عملیات خود را از هنگ کنگ به سوئیس منتقل کند به دلیل “تنظیم کننده مات” محیط نظارتی.

تد راجرز ، رئیس Xapo ، با توجه به هنگ کنگ اظهار داشت که اگرچه زمانی این “مقدس مقدس مقررات رمزنگاری” محسوب می شد ، اما از آن زمان همه چیز تغییر کرده است. وی رگولاتورهای سوئیس را بیشتر سازگار ، باهوش و علاقه مند به توسعه بازارهای مالی توصیف کرد.

مالت با چالش های رشد روبرو است

البته ، حمایت از صنعت رمزنگاری همچنین به معنای مقابله با مسائلی است که از زمان ظهور ، این بخش را درگیر خود کرده است. این موارد از پولشویی گرفته تا پرونده های هک و کلاهبرداری را شامل می شود.

تصور می شود که این قرعه کشی یک مانع غیر قابل عبور توسط ملتهای متنفر از جنبش رمزنگاری است و در نتیجه برخی از آنها معاملات ارزهای رمزپایه را کاملاً غیرقانونی اعلام کرده اند. مالت مجبور شده است در برخورد با این مسائل طرز تفکر ناخوشایندی را اتخاذ کند که برخی از آنها خبرساز شده است.

وقایع اخیر و بیانیه صندوق بین المللی پول

همین چند روز پیش ، اداره خدمات مالی مالت (MFSA) از سرمایه گذاران خواست مراقب باشند از کلاهبرداری مداوم درگیر شرکتی به نام انقلاب بیت کوین. این کلاهبرداری از تبلیغات در شبکه های اجتماعی و سایر سیستم عامل های آنلاین برای جلب سرمایه گذاران بی خبر در واریز وجه استفاده کرده است. این شرکت ساختگی خود را به عنوان یک شرکت رمزنگاری بسیار سودآور معرفی کرد.

طبق MFSA ، این شرکت ظاهراً از نام افراد مشهور و آژانس بدون رضایت برای جلب سرمایه گذاران استفاده می کرده است. طبق آژانس ، این شرکت در هیچ ارگان مجاز در کشور ثبت نشده است.

این خبر در پی کلاهبرداری رمزنگاری دیگری است که توسط شرکتی به نام FXNobels انجام شده است. کاربرانی که وجوه خود را بر روی سیستم عامل خود واریز کرده اند دارایی های دیجیتالی آنها به سرقت رفته است. اعتقاد بر این بود که این شرکت در برخی موارد فعالیت خود را با استفاده از یک مرکز تماس در بلغارستان انجام داده است.

به دلیل افزایش موارد حوادث مرتبط ، صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) از دولت مالت خواسته است تا اطمینان حاصل کند که شرکت های رمز ارز و بلاکچین از قوانین مندرج در قانون پیروی می کنند.

به گزارش تایمز مالت, صندوق بین المللی پول همچنین از دولت خواست اعمال مجازاتهای کافی علیه احزاب را که قانون را نقض کرده اند اعمال کند. این آژانس به توسعه سریع محصولات جدید و بازار در حال پیشرفت سریع به عنوان زمینه های مورد توجه اشاره کرد. برجسته کرد که آنها می توانند سازمان خدمات مالی مالت را تحت فشار قرار دهند.

برنامه Citizen by-Investment دولت نیز بعنوان یک حلقه بالقوه پولشویی مشخص شد. این اجازه را به شهروندان غیر اتحادیه اروپا می دهد تا تابعیت خود را بدست آورند تا زمانی که حداقل 250،000 دلار در اوراق قرضه یا سهام این کشور سرمایه گذاری کنند.

واحد تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی یک برنامه عملیاتی 50 ماده ای را پیشنهاد کرد. این طرح به عنوان یکی از راههای حفظ موثر انطباق با مقررات بین المللی و اتحادیه اروپا برای مبارزه با پولشویی مورد ستایش قرار گرفته است.

(اعتبار تصویر ویژه: Pixabay)