نهنگ های بیت کوین در شش ماه زمستان رمزنگاری شده ، غوطه ور شدند. روند نزولی ناگهانی بازار که در نوامبر سال گذشته اتفاق افتاد ، منجر به سقوط BTC به زیر 4000 دلار شد و پس از آن دستهای ضعیف را از بین برد.

با این حال ، به نهنگ های بیت کوین اجازه داد صدها هزار بیت کوین با قیمت های پایین آمده خریداری کنند. طبق جدید گزارش تحقیق منتشر شده توسط دیار, نهنگ های رمز ارز در کمتر از نه ماه توانستند بیش از 450،000 BTC را بدست آورند.

این اطلاعیه نشان می دهد که تقریباً 25 درصد از کل BTC در گردش در آدرس هایی با تعادل بین 100 تا 10،000 بیت کوین برگزار می شود. در آگوست 2018 وقتی بیت کوین 8000 دلار ارزش گذاری شد ، کیف پول های این بخش حدود 20 درصد از کل سکه های در گردش را در اختیار داشتند که تقریباً 5 درصد کمتر از امروز است..

ترساندن یک نهنگ رمزنگاری

جامعه رمزنگاری ها تا حد زیادی مراقب نهنگ های بیت کوین هستند زیرا آنها قادر به حرکت های مهمی هستند که بسته به انعطاف پذیری مسیر بازار حاکم ، می تواند قیمت رمزنگاری ها را مخدوش یا افزایش دهد..

جامعه NEO اخیراً پس از انتقال سکه هایی به ارزش بیش از 300 میلیون دلار به کیف پول ناشناخته ، هشدار داد. انتقال عظیم باعث وحشت گسترده سرمایه گذاران شد و تیم NEO را مجبور به صدور بیانیه کرد.

چی. . واقعی. pic.twitter.com/kCFlP2X3bc

– بیلی سائوروس (@ BillySaurus42) 23 مه 2019

با توجه به شرکت, شیفت روتین و برنامه ریزی شده بود. در بخشی از این اعلان آمده است: “در 23 مه ، NF 5،538،832 NEO را که قفل تازه باز کرده بود به آدرس قفل منتقل کرد. 29،461،168 NEO باقیمانده ابتدا قبل از انتقال به آدرس قفل شده به یک آدرس تغییر ارسال شد. این کار برای تمایز معاملات برای مراجعه به انجمن انجام شده است. “

مدیریت به مقاله سفید ارز دیجیتال اشاره کرد که نشان می دهد دارایی ها برای فروش در صرافی ها نیستند اما برای استفاده در کمک به رشد جامعه کنار گذاشته شده اند. 29،461،168 NEO تقریباً نیمی از کل در گردش است که 65،000،000 سکه دیجیتال است. فروش چنین مبلغ هنگفتی در صرافی ها باعث از بین رفتن قیمت ها می شود.

نهنگ های رمزنگاری چگونه بازارها را دستکاری می کنند

نهنگ های رمزنگاری معمولاً به جمع شدن دارایی های دیجیتال قابل توجهی برای استفاده در دستکاری قیمت ها ، در افت بازار اعتماد می کنند. هر چه ارزهای رمزپایه بیشتری تحت کنترل خود داشته باشند ، از نفوذ بیشتری برخوردار می شوند.

تاکتیک های شستشو و تکرار یک استراتژی معمولی است که توسط این گروه از سرمایه گذاران برای دستکاری در ارزش دارایی استفاده می شود. سیل بازار با سفارشات فروش کمتر از نرخ رایج ، به عنوان مثال ، تقاضا و قیمت مخازن را غرق می کند.

در صورت اجرای کامل ، یک نهنگ می تواند به آرامی مقدار سکه های فروخته شده و بیشتر را با نرخ تخلیه خریداری کند تا زمانی که احساسات بازار برای مدت زمان پایداری بدون تغییر باقی بماند. متناوباً ، می توان از میزهای بدون نسخه (OTC) برای خرید وجوه دیجیتالی بیشتر با قیمت پایین بازار استفاده کرد.

برعکس ، می توان ده ها میلیون دلار از طریق مبادلات با استفاده از سفارشات خرید بالاتر از نرخ های موجود ، به بخش رمزنگاری پمپ کرد. این باعث افزایش قیمت ها می شود. دارایی های دسته بندی نشده یک نهنگ را می توان با ارزش بیشتری فروخت تا بازده بیشتری داشته باشد.

نهنگ ها می توانند در کوتاه مدت اما نه بلند مدت بازارها را دستکاری کنند

سفارش خرید BTC 100 میلیون دلاری اخیر با الگوریتم مدیریت شده نمونه ای کامل از آنچه می تواند هنگام حرکت نهنگ های مایل به ریسک اتفاق بیفتد است. سفارش خرید بالاتر از نرخ های رایج بازار تنظیم شده و در سه صرافی بزرگ اجرا شد. ظاهراً این حرکت باعث شد قیمت BTC طی 24 ساعت بیش از 25 درصد افزایش یابد.

چنین روشهایی در موارد خاص م instثر است اما نه همه. تلاطم بازار می تواند بر اثربخشی این استراتژی ها تأثیر بگذارد. با انجام معاملات شستشو و خرید و فروش دستکاری شده ، اثرات چنین حرکتی گاهی اوقات می تواند توسط عوامل بی شماری کاهش یابد. اعدام های موفق معمولاً به زمان مناسب و ده ها میلیون فیات یا ارز دیجیتال بستگی به حرکت در نظر گرفته شده دارد.

محدودیت های ممکن وجود دارد

عوامل متعددی از جمله نقدینگی ، اثربخشی استراتژی های دستکاری قیمت را محدود می کنند و بسیاری از آنها با احساسات گره خورده اند. به عنوان مثال نهنگ ها می توانند باعث افت بازار شوند ، اما این تأثیر نامطلوب تأثیر منفی بر چشم انداز دارایی دارد. منجر به ایجاد یک نقطه مقاومت می شود و باعث سقوط نقدینگی می شود.

اگر احساسات مربوط به یک دارایی خاص منفی شود ، فروش آن دشوارتر می شود زیرا سرمایه گذاران به طور طبیعی نسبت به چشم انداز بدبین هستند. این امر منجر به کاهش سفارشات خرید در هنگام عرضه بیش از حد سکه می شود.

همچنین هنگام دستکاری قیمت ها به سمت بالا محدودیت هایی وجود دارد. ترس ، عدم اطمینان و تردید (FUD) به دلیل بی ثبات بودن بازار و استراتژی های گسترده دستکاری ، باعث عدم اطمینان سرمایه گذاران در مورد زمان مناسب برای خرید یا فروش می شود. سرانجام این امر باعث می شود تا شور و هیجان اطراف یک سنبله کاهش یابد و تقاضا کاهش یابد ، مگر اینکه به طور طبیعی عوامل قدرتمندی در بازار وجود داشته باشد.

البته ، ترس از دست دادن وجود دارد (FOMO) ، که یک چیز واقعی است و گاهی اوقات به سرخوشی می افزاید ، در نتیجه فشار رو به بالا بر ارزش دارایی افزایش می یابد.

در نهایت ، نهنگ های رمزنگاری مقدار بیت کوین را تعیین نمی کنند بلکه انجمن و پروتکل شبکه زیربنایی آن را تعیین می کنند. اپیزودهایی مانند رویداد نصف شدن BTC مستقیماً بر تقاضا و عرضه سکه تأثیر می گذارد و همه کاربران رمزنگاری را بدون توجه به دارایی تحت تأثیر قرار می دهد..

تقاضای عمومی ارز دیجیتال به عنوان یک ابزار سوداگرانه و ذخیره ارزش نیز به تعیین قیمت بازار بیت کوین ادامه می دهد و به طور کلی دستکاری کوتاه مدت را نادیده می گیرد.

مبادله های رمزنگاری به طور ناخواسته به نهنگ ها کمک می کند

بسیاری از مبادلات رمزنگاری اکنون ویژگی های معاملاتی حاشیه ای را ارائه می دهند و این امر ناخواسته امکان دستکاری بیشتر بازارها را فراهم می کند. چنین خدماتی به بازرگانان اجازه می دهد وجوه معاملات مالی را قرض بگیرند و به دست اندازان دسترسی بیشتر به دارایی هایی می دهد که می توانند برای تأثیرگذاری در صنعت استفاده شوند.

نقدینگی بازار رمزنگاری و قیمت دارایی را می توان از طریق معاملات حاشیه ای دستکاری کرد. گنجاندن میزهای معاملاتی OTC قابلیت دستکاری را افزایش می دهد. تخمین زده می شود که حدود دو سوم معاملات ارزهای رمزنگاری شده در این بازارها انجام می شود.

آنها به سرمایه گذاران اجازه می دهند بدون جابجایی بازارها معامله کنند اما نهنگ ها می توانند قیمت دارایی های رمزنگاری شده را از طریق مبادلات دستکاری کرده و سپس دارایی های کم ارزش را از طریق شرکت های ارائه دهنده خدمات تجارت بدون نسخه خریداری کنند. سکه های بیش از حد ارزش گذاری شده نیز می توانند از طریق این سیستم عامل ها به فروش برسند.

(اعتبار تصویر ویژه: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me