با توجه به الف گزارش تحقیقات اخیر چین توسط محققان دانشگاه بین المللی فلوریدا و دانشگاه پرینستون گردآوری شده است ، چین تا حد زیادی به دلیل انحصار در قدرت هش سیستم سیستم ، نفوذ زیادی بر شبکه بیت کوین دارد. این گزارش قابلیت های حمله و انگیزه ملت برای تخریب بیت کوین را بررسی می کند.

چین در حال حاضر حدود 74 درصد از قدرت هش رمزنگاری شده شبکه بیت کوین را کنترل می کند. آنچه نگران کننده است این است که می تواند از این موقعیت برای حمله ای استفاده کند که می تواند بیش از 50 درصد سیستم بیت کوین را تحت تأثیر قرار دهد. چنین اتفاقی می تواند یک واکنش زنجیره ای ایجاد کند که در نهایت می تواند کل اکوسیستم بیت کوین را بی ثبات کند.

چگونه چین به یک نیروگاه اصلی استخراج بیت کوین تبدیل شد?

اعتقاد بر این است که در دسترس بودن قدرت ارزان ، عامل اصلی تمرکز قدرت هش در چین است. با توجه به اخیر گزارش توسط دیار, چین دارای نرخ برق به طور قابل توجهی پایین تر در مقایسه با ایالات متحده و اکثر کشورهای غربی ، با تعرفه های خرده فروشی در حدود 0.08 $ کیلووات در ساعت است..

نرخ عمده فروشی حدود نیمی از آن است. نرخ پایین ، استخراج بیت کوین را به یک اقدام کاملاً معقول در کشور آسیای شرقی تبدیل می کند. در مقایسه ، تعرفه های برق در ایالات متحده در حال حاضر به طور متوسط ​​است 12 سنت در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) ، در حالی که ارقام انگلیس در حدود 14.37 پنس در هر کیلووات ساعت (19 سنت در هر کیلووات ساعت) است.

اعتقاد بر این است که برق ارزان در چین منجر به انقلاب اولیه صنعت استخراج بیت کوین در این کشور و منجر به تسلط آن بر استخرهای استخراج شده است. بنابراین امروز ، بیشتر استخرهای استخراج بیت کوین در چین واقع شده اند.

شرکت چینی Bitmain یکی از نمونه های داستان موفقیت استخراج بیت کوین است. این صنعت در سال 2013 تاسیس شد ، سالها قبل از افزایش شهاب سنگی صنعت ارزهای رمزپایه ، نقش مهمی در ایجاد صنعت استخراج بیت کوین در چین داشت. اکنون در مورد آن غالب است 30 درصد این بخش استخرهای استخراج آن ، BTC.com و Antpool ، به ترتیب حدود 16 درصد و 14 درصد از این بخش بازار را تشکیل می دهند.

چرا دولت چین می خواهد به شبکه بیت کوین حمله کند

دلایل بی شماری وجود دارد که دولت چین می خواهد به شبکه بیت کوین حمله کند. طبق گفته های مختلف تفکر ، یکی از آنها بی فایده جلوه دادن آن در تلاش برای محافظت از اقتصاد آن است. با این حال ، به گفته برخی از تحلیلگران رمزنگاری ، دلیل محتمل تر این است که موقعیت کشور را به عنوان انحصار قدرت هش بیت کوین تقویت کند.

با توجه به ژو Yuzhong, یک نویسنده مشهور که چندین کتاب در مورد توسعه ارزهای دیجیتال در چین نوشته است ، دولت چین سیاست های عمده ای را در برابر فعالیت های ارز رمزنگاری شده در دو سال گذشته اعمال کرده است که شامل ممنوعیت پیشنهادات اولیه سکه (ICO) و جلوگیری از دسترسی به خارج از کشور است مبادلات ارز رمزنگاری شده.

با این حال ، به نظر نویسنده ، هدف قابل قبول تر ، دستیابی به کنترل بیشتر بر بازار ارزهای رمزنگاری شده در حالی که بازیکنان خارجی را از خود دور نگه می دارد ، است. به گفته این تحلیلگر ، “تحریم ICOs فقط یک اقدام مدیریت ریسک در سطح کشور است – آنچه بانک مرکزی واقعاً می خواهد این است که قدرت کنترل خود را پس بگیرد.”

ژو استدلال می کند که جمهوری خلق چین ترجیح می دهد چند مبادله رمزنگاری شده که با مقررات آن مطابقت دارند را نگه دارد تا تجارت بیت کوین را به بازارهای زیرزمینی یا خارج از کشور منتقل کند.

حمله به شبکه بیت کوین

ارسالی بلوک ناقص

چین می تواند با شروع یک سری حملات هماهنگ علیه استخرهای معدن رقیب که توسط رقبا در سایر کشورها کنترل می شود ، انحصار قدرت هش خود را افزایش دهد. طبق گزارش دانشگاه فلوریدا-پرینستون ، یک نوع حمله “تروا” شامل “شرکت کنندگان” چینی که به عنوان معدنچی در استخرهای استخراج معدن خارجی ظاهر می شوند ، امکان ارسال بلوک های ناقص به این استخرها را فراهم می کند و این در نهایت تلاش برای استخراج معادن را تضعیف می کند..

چنین عملی پنهانی سو susp ظن ایجاد نمی کند و باعث می شود استخر معادن جوایز خود را از دست ندهد و درنهایت آن را غیرقابل اعتماد کند. یک حمله هماهنگ و هماهنگ ، معدنچیان ناامید را مجبور به انتخاب استخرهای استخراج سودآورتر می کند که به احتمال زیاد توسط چینی ها کنترل می شود.

حملات بی هویت سازی هدفمند

دولت چین همچنین می تواند حملات ضد ناشناس سازی شبکه بیت کوین را انجام دهد تا کاربران را از حالت ناشناس خارج کند ، به عنوان مثال ، این تهدیدی برای ایدئولوژی های خود محسوب می شود. ناشناس ماندن به دولت این امکان را می دهد تا فعالیت های آنلاین قربانیان ، از جمله معاملات آنها با بیت کوین را کنترل کند.

دولت چین به دلیل داشتن آهن در شبکه اینترنت در این کشور و ظرفیت ذاتی پیوند دادن آدرسهای بیت کوین به آدرسهای IP خاص ، در این زمینه قدرت دارد. به عنوان مثال می توان از این قابلیت برای شناسایی بازرگانانی که با بیت کوین معامله می کنند ، استفاده کرد و آنها را مجبور کرد مشتریان خود را مجبور به ارسال اطلاعات شناسایی شخصی کنند..

حملات چنگال مجازات

چین همچنین می تواند حملاتی را به سمت شبکه بیت کوین به آدرس های حسگر مرتبط با نهادهای خاص انجام دهد. این می تواند سازمان هایی از کشورها یا جنایتکاران خاص باشد. با کنترل بیش از 70 درصد از قدرت هش کردن ، استخرهای استخراج متعلق به اپراتورهای چینی می توانند به سمت استخراج در زنجیرهای متصل به آدرس های خاص سوق پیدا کنند.

این روش به طور کلی به عنوان حمله مجازات چنگال شناخته می شود ، می تواند برای مجبور کردن صاحبان آدرس قربانیان به برخی از مقررات سانسور وضع شده توسط کشور استفاده شود.

کاهش سرعت شبکه بیت کوین

چین می تواند با تأثیر مستقیم یا غیر مستقیم بر مدیران استخر ، به راحتی شبکه بیت کوین را کند کند. بیشتر آنها در داخل کشور واقع شده اند و وظیفه تخصیص مشاغل معدن و انتشار بلوک های استخراج شده را دارند.

بدین ترتیب ، آنها ورودی و خروجی ماینرها را کنترل می کنند. با این حال ، آنها برای انجام فعالیت های خود به شبکه های تنظیم شده برق و اینترنت متکی به چین هستند و این بخش قابل توجهی از سیستم عامل بیت کوین را به سمت کنترل دولت هدایت می کند.

این گزارش به ویژه میزان نگران کننده کنترلی را که Firewall Great China (GFW) بر جنبه های حیاتی استخراج بیت کوین ، به ویژه ترافیک دارد ، برجسته می کند. فایروال به طور مداوم نظارت در مسیر و بازرسی عمیق جیب (DPI) را انجام می دهد.

همچنین نقاط دسترسی اتصال به اینترنت را کاوش می کند و به تنظیم کنندگان دولت این امکان را می دهد تا با تزریق کد مخرب به بسته های داده ، شبکه ها را دستکاری کنند. چنین نصب امکان کنترل قابل توجهی بر شبکه های بیت کوین را فراهم می کند.

این مقاله پژوهشی به یک مسئله تداخل دولت که بسیار ناراحت کننده است و قبل از به روزرسانی Bitcoin Core 2016 وجود داشته است ، اشاره می کند. این امر منجر به این شد که تعداد قابل توجهی از معدنچیان چینی به دلیل هزینه های بالای تأخیر شبکه که توسط دولت از طریق GFW اعمال شده است ، به بلوک های خالی معدن متوسل شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me