مدیر سابق جاده ابریشم ، گری دیویس ، معروف به لیبرتاس, مقصر شناخته شده است به اتهامات توزیع مواد مخدر مربوط به عملیات وب تاریک. پلیس در ژانویه 2014 این شهروند ایرلندی را به دلیل تسریع در کار به عنوان عضوی از کارکنان جاده ابریشم دستگیر کرد. او بود از ایرلند تحویل داده شد در جولای امسال.

دیویس جمعه گذشته در دادگاه فدرال منهتن با حضور در برابر قاضی منطقه ایالات متحده جسی م. وی برای توطئه برای توزیع مواد مخدر حداکثر 20 سال در پشت میله های زندان به سر می برد.

نقش وی در سایت عمدتا کارهای اداری بود و شامل حل اختلاف بین فروشندگان مواد مخدر و خریداران و اجرای ممنوعیت های ناشی از تخلفات بود..

تاریخچه و بنیانگذار جاده ابریشم

بازار جاده ابریشم که اکنون از بین رفته است ، به ویژه بین سال های 2011 و 2013 فعال بود. این بزرگترین و پیچیده ترین شبکه آنلاین بازار سیاه در زمان خود بود. این شبکه در فوریه 2011 فقط از طریق سرویس Tor قابل دسترسی است تا ناشناس شود. دفتر تحقیقات فدرال (FBI) این شبکه را در 2013 خاموش کرد.

Ross Ulbricht ، سازنده و مجری آن ، همچنین معروف به Dread Pirate Roberts ، نیز دستگیر شد. پس از مرگ آن ، مدیران سابق نسخه دیگری را با نام Silk Road 2.0 راه اندازی کردند. در سال 2014 تعطیل شد و اپراتور آن نیز دستگیر شد. راس اولبریخت در رابطه با این شرکت با هشت اتهام روبرو شد و بدون آزادی مشروط به حبس ابد پرداخت.

راس اولبریخت بنیانگذار جاده ابریشم.

راس اولبریخت ، خالق جاده ابریشم ، معروف به Dread Pirate Roberts ، در سال 2013 دستگیر شد. (اعتبار تصویر: Freeross.org)

محبوبیت جاده ابریشم به دنبال مقاله ای که توسط Gawker منتشر شد ، افزایش یافت و منجر به سر و صدای زیادی در آن شد. شماری از سیاستمداران ، از جمله سناتور آمریکایی چارلز شومر ، به ویژه در درخواست از اداره مبارزه با مواد مخدر (DEA) و وزارت دادگستری برای بستن سیستم عامل بسیار جدی بودند.

راس اولبریخت جاده ابریشم را به عنوان یک بازار آزاد و عاری از زورگویی و خشونت طراحی کرد. به گفته خودش نمایه LinkedIn, وی سکویی را پیش بینی کرد که بدون استفاده سیستمی از زور توسط دولتها ، جهان را شبیه سازی کند.

چگونه کار کرد

این پلت فرم به همان روش eBay کار می کرد ، جایی که فروشندگان لیست محصولات خود را قرار می دادند. خریداران می توانند محصولات را انتخاب و رتبه بندی کنند. بیشتر محصولات از طریق خدمات پستی ناخوشایند در سراسر کشور و پرداخت های انجام شده با استفاده از بیت کوین به مشتریان تحویل داده شد. در بیشتر موارد ، قاچاق کالا تحویل می شود مگر اینکه توسط مقامات رهگیری شود.

خدمات و محصولات ذکر شده در جاده ابریشم عمدتا خدماتی بودند که شامل “جنایات بدون بزه دیدگی” بودند. این شامل مواردی مانند کارت های اعتباری سرقتی بود ، اما خدماتی مانند ترور ممنوع شد. در ابتدا ، داروهای غیرقانونی 70 درصد از لیست ها را تشکیل می دادند. با این حال ، پلت فرم به زودی به یک بازار ارائه می شود که انواع بیشتری از قاچاق را ارائه می دهد.

کاربران این سیستم عامل آن را برای شستن میلیون ها دلار پول شسته اند. اگرچه مقامات از جاده ابریشم فقط چند ماه پس از راه اندازی آن آگاه بودند ، اما بیش از دو سال طول کشید تا هویت واقعی بنیانگذار سایت را کشف کنند. در آن زمان ، جاده ابریشم پیچیده ترین بازار وب تاریک از زمان ظهور اینترنت بود.

پیمودن جاده ابریشم

به گفته بنیانگذار آن ، خدمات جاده ابریشم با لایه های امنیتی محافظت می شود تا از حریم شخصی جلوگیری کند و از نفوذ مقامات جلوگیری کند. متخصصان جرایم سایبری معتقدند آژانس های اجرای قانون با هک کردن ، قسمت های داخلی آن را باز کردند.

Silk Road از سیستم شبکه زیرزمینی Tor استفاده می کند که پیام ها را از طریق یک سری سرورهای جداگانه برای ارائه ناشناس بودن به کاربران ارسال می کند. با این حال ، مقامات توانستند به سرورهای آن نفوذ کرده و به اطلاعات خصوصی مربوط به فروشندگان و مشتریان دسترسی پیدا کنند.

نمایندگان DEA ، IRS ، FBI و گمرک توانستند برخی از سرورهای خارج از شبکه سایت را که در کشورهایی مانند رومانی و لتونی پنهان شده اند ، پیدا کنند. کپی معاملات انجام شده از طریق سرورها ظاهرا بایگانی شد. گره های نظارت بر شبکه ، آدرس های شناسایی منحصر به فرد متصل به افراد درگیر در عملیات را نشان می دهند. گفته می شود که خالق جاده ابریشم ، راس اولبریخت ، ادعا کرده است که 80 میلیون دلار کمیسیون از طریق فروش انجام شده در وب سایت خود انجام داده است.

اگرچه FBI جاده ابریشم را متلاشی کرد ، اما به طرح اصلی بازارهای تاریک وب امروز تبدیل شد.

اتصال بیت کوین

سرویس محافظت از بیت کوین Silk Road یکی از عناصر حیاتی بود که منجر به موفقیت آن شد. در اوج خود ، این پلت فرم بیش از 100000 کاربر داشت و صدها میلیون درآمدزایی داشت. این عملیات بین آژانس 144336 بیت کوین با ارزش حدود 900 میلیون دلار با نرخ امروز کشف و ضبط شد.

بعداً دولت آنها را بین سالهای 2014 تا 2015 با فروشی حدود 48 میلیون دلار به حراج گذاشت. اولبریخت در ابتدا قول داده بود که با جلب حق رد سکه ها روبرو شود اما ادعاها را کنار گذاشت. از جمله اصلی ترین ذی نفعان فروش سکه ، سرمایه گذار خطرناک ، تیم دراپر ، بود که حدود 30،000 بیت کوین خریداری کرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me