ویتالیک بوترین صرافی های متمرکز به جهنم را تبعید می کند

اغلب اوقات شما نمی توانید یک جمله برنامه نویسی روسی-کانادایی را در مورد تبادلات متمرکز در جهنم ببینید ، اما شرکت کنندگان جلسات TC: بلاکچین باید آن را به صورت زنده ببینم.

Vitalik Buterin ، یکی از بنیانگذاران Ethereum ، احساسات یک جامعه ارز رمزنگاری شده را که از گرایش صنعت به سمت مرکزیت ناامید شده است ، با اظهار نظر “من قطعا امیدوارم که مبادلات متمرکز تا آنجا که ممکن است در جهنم بسوزد” را جذب کرد.

متمرکز شدن به یک موضوع داغ فزاینده تبدیل شده است زیرا بسیاری از مبادلات غیرمتمرکز و پروژه های غیرمتمرکز به آزمایش و راه اندازی پروژه های خود روی آورده اند. با این حال ، ارزش دارد که در استدلال خصومت با سرزمین متمرکز غوطه ور شوید.

خوب ، بد و متمرکز

با وجود تمام نفرت هایی که از مبادلات متمرکز دریافت کرده اند ، هنوز حکم این است که آیا آنها واقعاً لیاقت آن را دارند. بدون یک دروازه متمرکز برای ورود کاربران جدید به دنیای وحشیانه گیج کننده مالکیت و تجارت ارزهای رمزپایه ، این صنعت احتمالاً در کسری از پایگاه کاربری فعلی خود خواهد بود..

مطمئناً آزاد کردن مشعل ها و قورباغه ها در صرافی مانند Coinbase بابت هزینه های معاملات نسبتاً بالا و خدمات مشتری آسان است ، اما بهترین گزینه را برای کاربران جدید فراهم می کند تا انگشتان خود را در آب رمزنگاری قرار دهند.

Don Mosites ، بنیانگذار یادداشتهای AirSwap, “مبادلات متمرکز از سه طریق به اعتماد ما نیاز دارند – به عنوان یک بانک ، کارگزار و مرکز تصفیه. به دلیل این تمرکز ، هک ها ، سو abuse استفاده ها و فضای خطا به طرز چشمگیری افزایش می یابد. ”

“تمرکز در اکوسیستم رمزنگاری خطرناک است زیرا برای ایجاد سیستم های تجارت امن نیاز به اعتماد به یک واسطه دارد. شما باید اعتماد داشته باشید که اپراتورها به دقت دارایی های شما را کنترل می کنند ، معاملات را تسویه می کنند و معاملات شما را به روشی صادقانه و سازگار انجام می دهند.

با این حال ، لازم به ذکر است که بسیاری از احساسات منفی نسبت به مبادلات متمرکز لزوماً امروز به مبادلات فعلی معطوف هستند ، اما بیشتر به سمت حرکت بالقوه به سمت تمرکز برای کل صنعت.

با مشاهده مبادلات غیرمتمرکز ، بحث در میان نخبگان ارز رمزنگاری شده و کاربران باتجربه بر علیه شکل گیری قدرتهای متمرکز بسیار شدید است که نمی توانند متوقف شوند.

یکی از اصول اخلاقی دنیای ارزهای رمزنگاری شده ، مفهوم عدم تمرکز است. نسلی از کاربران باهوش اینترنتی چنان از ناامیدی و نارسایی بانکهای مرکزی و شرکتهای پردازش پرداخت خسته شده اند که به سمت خلق دنیای خود (غیرمتمرکز) حرکت کردند. و با این حال ، آنها همان ناامیدی دقیق را در صف مقدم برخی از شرکتهای با سرعت بیشتر رشد در فضای ارزهای رمزنگاری شده مشاهده می کنند.

مبارزه با تمرکز

نگاه کن – سنجاب!

نه ، این نوع تمرکز نیست.

یک تهدید بزرگ برای اکوسیستم غیرمتمرکز ، تمرکز قدرت است – گسل بی انتهای سیستم های متمرکز.

هر موجود واحدی که اکثر قدرت شبکه را در اختیار داشته باشد ، نه تنها به اعتماد بسیار بالایی برای داشتن این گوهر نفوذ احتیاج دارد ، بلکه معلوم می شود که این گوهر در واقع یک سیب زمینی واقعاً داغی است که می تواند هر لحظه رها شود.

یک شخصیت اصلی اساساً تمرین هدفمند برای بازیکنان مخربی است که قصد دارند برنده تمام پولها باشند. به عنوان مثال ، یک کلاهبردار خرده پا به طور کلی پرداخت و فرار بسیار بیشتری نسبت به ده ها مشتری اطراف داستان ، از باجه فروشگاه مواد غذایی سرقت می کند.

یادداشت سردبیر: لطفاً از فروشگاه های مواد غذایی سرقت نکنید. این نمونه ای برای سرگرمی است و توصیه مالی نیست.

حتی اگر بالاترین مقادیر نوع دوستانه یک نهاد متمرکز را در یک شبکه غیرمتمرکز فرض کنیم ، هرچه به کنترل 51٪ نزدیک شود ، هدف آنها برای دیگران بیشتر می شود.

یکی از انواع مختلف هک بلاکچین ، حمله 51٪ هنگامی اتفاق می افتد که یک طرف صاحب اکثر قدرت هش در شبکه باشد ، به آنها اجازه می دهد تا سریعتر از بقیه شبکه بلاک ها را استخراج کنند و متعاقباً سکه هایی را که از نظر فنی قبلاً خرج کرده اند ، دو برابر کنند. خرج شده.

به عنوان مثال ، Bitmain ، جنگ افزارهای استخراج بیت کوین ، به طرز دلهره ای نزدیک به داشتن 51٪ از نرخ هش شبکه بیت کوین می شوند. این باعث شده است که بسیاری از افراد شروع به پرتاب چشم مشکوک به خدمه Bitmain کنند.

هدف اصلی بحث بر ضد تمرکز ، حفظ خلوص یک شبکه غیرمتمرکز است که در اشخاص ثالث مخرب ، خفه کنهای نظارتی فوری و انحصارات سودآوری وجود ندارد..

افکار نهایی – وارد مرکز تمرکز شوید

تمرکززدایی همه آفتاب و رنگین کمان نیست.

وضعیت فعلی تمرکززدایی کمی بیشتر از جنین است. در حالی که بسیاری از پروژه ها در فضا مشغول کار بر روی راه حل های عالی هستند که از مبادله غیرمتمرکز توکن ، ذخیره سازی و سلامت عمومی شبکه اطمینان حاصل می کند ، این فناوری هنوز در حال تصفیه است.

یکی از م componentsلفه های اصلی سیستم فعلی عدم تمرکز ، رابط کاربری ضد احمقانه است.

یک شبکه غیرمتمرکز معمولاً متکی به صدها ، هزاران یا میلیون ها نهاد مستقل است که از شبکه برای منافع مشترک خود حمایت می کنند.

اما چه اتفاقی می افتد که واحدهای فردی در یک شبکه غیرمتمرکز تقریباً به اندازه قدمت های روی آسفالت در تابستان گرم موثر باشند؟ شادترین ها به سمت خوشه گرایش پیدا می کنند و شبکه معمولاً به سمت تمرکز گرایش پیدا می کند.

“برای تعریف تجارت غیرمتمرکز ، ابتدا باید بلاکچین را بپذیرید – و ماهیت بلاکچین غیر متمرکز است. این اکوسیستم به صورت پشته ای یک لایه بر روی لایه دیگر ساخته شده است. اگر پایه تجارت شکسته شود ، اکوسیستم نمی تواند فراتر از آن به توسعه خود ادامه دهد.

برای مهاجرت اکوسیستم به سمت تجارت غیرمتمرکز باید خطر را از بین ببریم و برابری را حفظ کنیم – این برای تولیدکنندگان بازار خوب است و پوشش بازار خوبی دارد. اینگونه است که ما نقدینگی را از سیستم های متمرکز به دست افراد منتقل خواهیم کرد. “

Don Mosites, جستجوی هوایی بنیانگذاران

راه حلهایی مانند AirSwap فوق الذکر وجود دارد که هدف آن هدایت حوزه ارزهای رمزپایه از طریق سلطه ارز متمرکز فعلی آن به یک اکوسیستم تجاری غیرمتمرکز است. اگر آنها در انجام این کار موثر باشند ، ما باید جریان گسترده کاربران و کارآیی نهایی سیستم عامل ها را دنبال کنیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map