افزایش قیمت بیت کوین در سال گذشته منجر به علاقه مجدد به بازار ارزهای رمزپایه شد ، و سرمایه گذاران و علاقه مندان برای پول نقد عجله می کنند. با این حال ، این پتانسیل سو abuseاستفاده گسترده در بازار رو به رشد را فراهم می کند.

هک ها ، کلاهبرداری ها و اقدامات مشکوک در دستکاری قیمت بیداد می کند ، و دولت های سراسر جهان را به حالت وحشت سوق می دهد ، زیرا دولت های ایالات متحده ، ژاپن و چین ، و غیره ، برای سلطنت در مد جدید تلاش می کنند.

ارزهای دیجیتال مرز جدیدی را باز کرده و ماهیت چند وجهی آنها و حمایت از فناوری بلاکچین غیرمتمرکز تنظیم آنها را دشوار می کند. طبیعتاً بسیاری از دولت ها از آمادگی خوبی برخوردار نبودند.

چالش جدید کشورهایی مانند ایالات متحده و چین را بر آن داشت تا سیاست های رمزنگاری ارزی قانونی را با هدف محدود کردن پیشنهادات اولیه غیرمجاز سکه و پولشویی ، به جای تحریک رشد صنعت ، اعمال کنند..

هشدار دادن به سرمایه گذاران در مورد خطرات ذاتی سرمایه گذاری در پیشنهادات اولیه سکه یکی از اولین اقدامات دولت ایالات متحده بود.

این از طریق کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بود ، در حالی که سعی در ایجاد چارچوبی نظارتی جامع داشت.

کمیسیون معاملات آتی کالاها اولین آژانس آمریکایی بود که اجازه دادوستد عمومی با مشتقات ارز رمزپایه را داد.

در مورد پیشنهادات اولیه سکه ، تاکنون هیچ کدام توسط SEC تصویب نشده اند. به همین ترتیب ، شرکت های ارز رمزپایه ای که به دنبال جمع آوری کمک برای این کار در ایالات متحده هستند دشوار است.

جذابیت بازار دوستانه

و اکنون ، بیشتر آنها به سمت كشورهایی مانند برمودا ، مالت ، جبل الطارق و لیختن اشتاین گرایش پیدا می كنند ، كشورهایی كه با مقررات مناسب بازار درگیر بازیگران صنعت هستند..

آنها به شرکتها اجازه می دهند از مزایای مالی و ژئوپلیتیکی که دارای صلاحیت جهانی دوستانه سرمایه جهانی است استفاده کنند ، برخلاف رویکرد سنگین اجرای قانون که توسط ایالات متحده اتخاذ شده است..

به نمایندگی های رمزنگاری در آمریکا فقط دو گزینه جمع آوری کمک مالی داده می شود. اولین مورد ، صدور رمزها از طریق یک فرآیند بسیار محدود کننده مانند ثبت به عنوان یک اوراق بهادار است ، که فروش مجدد را محدود می کند و مشتری محدودی دارد.

مورد دوم درخواست ادعای معافیت مقررات D است که کسب آن دشوار است. گزینه سوم ترک ساده ایالات متحده است.

وضعیت چین بهتر نیست. دیوانگی ارز رمزنگاری شده در سال 2017 باعث شد بسیاری از علاقه مندان و فروشندگان این محصول پس انداز زندگی خود را در ارزهای دیجیتال با پیش بینی افزایش قیمت سرمایه گذاری کنند..

این با کم توجهی به کلاهبرداران غارتگری که قصد داشتند از اعتیاد به مواد مخدره پول بگیرند ، بود. مشکوک بودن ، همراه با ماهیت بسیار غیرقابل کنترل و سوداگرانه بازار ، باعث شد تا تجارت سریع ارزهای رمزنگاری شده در کشور ممنوع شود..

Binance ، بزرگترین شرکت مبادله ارز رمزنگاری شده در جهان ، که ریشه در چین دارد ، مجبور به بیرون آمدن شد. امروز مقر آن در مالت است.

بازار ارزهای رمزنگاری شده در کشورهای کوچکتر

مدتی است که مالت با شرکت های سرمایه گذاری بلاکچین و ارزهای رمزپایه گرم می شود.

در تاریخ 4 ژوئیه 2018 ، لایحه هایی را با هدف تنظیم فناوری توزیع شده لجر (DLT) تصویب کرد و این کشور را به عنوان اولین کشور در جهان معرفی کرد که یک چارچوب نظارتی جامع برای صنعت تعیین کرد..

برمودا کشور دیگری است که خود را به عنوان یک مرکز اصلی رمزنگاری در اختیار دارد. این به تازگی قانونی را تصویب کرده است که امکان تأیید سریع ICO ها را فراهم می کند و به زودی امکان مبادله ارزهای رمزنگاری شده در کشور را فراهم می کند.

به گفته وزیر امنیت ملی کشور ، وین کاینز ، که کنفرانس داشت با همکاری جامعه تجاری در ماه آوریل ، این کشور تعداد قابل توجهی درخواست از شرکتهای fintech و ارزهای رمزنگاری شده برای ایجاد پایگاه در کشور جزیره دریافت می کند.

لیدیا دیکنز ، مدیر ارشد واحد توسعه تجارت دولت اشاره کرد که نگرانی اصلی در میان شرکت های رمزنگاری عدم اطمینان قانونی است. به گفته وی ، آنها مایل به انجام تجارت هستند بدون اینکه مجبور به انجام این کار برای زندان باشند. حمایت از مصرف کننده نیز در روند کار کلیدی است.

برمودا قانون اولیه ارائه سکه را در 27 آوریل 2018 تصویب کرد به اجرا درآمد در تاریخ 10 جولای 2018.

به گفته بنیانگذار ارز رمزنگاری iCash ، ویل مک دوناو ، برمودا از جذابیت خاصی برخوردار است مقصد برای استارت آپ های fintech زیرا در امور مالی بین المللی تجربه دارد. دولت همچنین مایل است که به گوش جامعه تجار گوش دهد.

جبل الطارق همچنین در تلاش است تا فضای صنعت ارزهای رمزنگاری شده را انتخاب کند و در حال کار بر روی قانونی است که اجازه تجارت و صدور رمزهای دیجیتال تجاری را می دهد. 35 شرکت قبلاً درخواست مجوز بلاکچین کرده اند.

در مورد لیختن اشتاین ، این قانون هنوز قوانین مربوط به صنعت را اجرا می کند. در حال حاضر فقط 5 ICO مجاز است که حدود 37.5 میلیون دلار درآمد کسب کرده اند.