سازمان تنظیم مقررات صنعت سرمایه گذاری کانادا (IIROC) و مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) به طور مشترک ابلاغیه به دنبال گرفتن نظر از فعالان صنعت رمزنگاری کشور در زمینه تنظیم.

به دنبال حادثه اخیر مبادله QuadrigaCX که احساسات بازار را متزلزل کرد ، دو سازمان دولتی به دنبال حمایت از سرمایه گذاران هستند. حدود 145 میلیون دلار پس از مرگ مدیر عامل سیستم عامل در حالی که کلیدهای خصوصی شبکه را در اختیار داشت ، ناپدید شد. بازرسان هنوز در تلاش برای بازپس گیری وجوه هستند.

در سند منتشر شده تأکید شده است که هنوز هیچ فروشنده ای مجاز به فعالیت در کشور نیست و این یک خلا reg نظارتی را باقی می گذارد. آژانس ها تأکید می کنند که تنها یک راه حل قانونی متناسب می تواند از کاربران و سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده کانادایی در برابر مشکلات بازار محافظت کند.

ضمانت های امنیتی و کنترل های داخلی به عنوان زمینه های اساسی که به ممیزی گسترده نیاز دارند قبل از اینکه تجارت تجارت رمزنگاری در کشور فعالیت کند ، برجسته شده است..

برخی از اپراتورهای سیستم عامل ظاهراً از دانش فنی کافی برای تجزیه و تحلیل سیستم های آسیب پذیری و وصله روزنه ها برخوردار نیستند ، و چنین شبکه هایی را مستعد نقض امنیت می کند..

سایر مقررات معیار ارائه شده در این پیشنهاد شامل دارایی کافی برای پوشش مطالبات سرمایه گذاران در صورت نقض یا ورشکستگی است.

مقررات رمزنگاری در مکزیک ، هند و اسرائیل

هند هنوز با مقررات رمزنگاری مبارزه می کند

در حال حاضر حوزه های قضایی متعددی در سراسر جهان با موارد نظارتی رمزنگاری دست و پنجه نرم می کنند. به طور خاص ، دولت هند تقریباً یک سال است که درگیر اختلافات حقوقی با دادگستری و حامیان صنعت است..

این امر پس از آن آغاز شد که بانک مرکزی این کشور ، بانک مرکزی این کشور ، در آوریل سال گذشته بخشنامه ای صادر کرد که بانک ها را از تعامل با نهادهای تجاری رمزنگاری منع می کند. این دستور با مقاومت شدید و موجی از پرونده های حقوقی ذینفعان صنعت روبرو شد.

و همین همین چند هفته پیش ، دادگاه عالی هند حکم کرد که دولت باید یک چارچوب نظارتی روشن برای حل این معضل ارائه دهد. چهار هفته به دولت فرصت داده شد تا دستورالعمل های کاری را ارائه دهد. اگر دولت هند این کار را انجام ندهد ، دادگاه قرار است بخشنامه خود را در این مورد صادر کند و متعاقباً رسیدگی به پرونده های مربوط به ممنوعیت رمزگذاری را متوقف می کند.

بسیاری از شرکتهای ارز رمزپایه این ممنوعیت را از نظر قانون اساسی فاقد قانون می دانند ، زیرا هیچ توضیح تحقیق محور برای حمایت از تصمیم گیری ارائه نشده است.

در یک بازگشت کاملاً جدی از موضع تندروی معمول خود ، RBI اخیراً یک نسخه را منتشر کرد بیانیه اعتراف كرد كه بخش رمزنگاری حداقل خطراتی را برای صنعت مالی كلی ایجاد می كند اما هشدار داد كه با استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال ، می توان تأثیرات منفی آن را تقویت كرد..

مکزیک با توجه به مقررات رمزنگاری

دولت مکزیک همچنین برای تنظیم ارزهای رمزپایه آماده شده است گزارش های خبری.

و دقیقاً مانند کانادا ، دولت از طریق بانک مرکزی کشور ، Banxico ، قبل از شروع اجرای دستورالعمل ها ، از طرف ذینفعان پیشنهاد می کند.

بانک مکزیک بخشنامه تنظیم مقررات رمزنگاری را صادر کرده و در آن از صنعت ارز رمزنگاری شده است. (اعتبار تصویر: فوربس)

بخشنامه ای از قبل توسط بانک مکزیک صادر شده است و از جمله اصلی ترین توصیه ها ، مجوز تجارت برای مبادلات و مشاغل مشابه است.

بازار ارزهای رمزنگاری شده مکزیک در اوایل یک انقلاب است. طی دو سال گذشته به رشد چشمگیری دست یافته و همچنان وعده های بی نظیری را نشان می دهد. حدود نیمی از جمعیت 130 میلیونی کشور فاقد حساب بانکی است. بنابراین اکثر مردم برای انجام حواله ها به روش های جایگزینی مانند رمزنگاری و شبکه های انتقال پول تلفن همراه اعتماد می کنند.

مقررات رمزنگاری در اسرائیل

اسرائیل به عنوان قطب بزرگ فناوری تعالی گرفته شده است. به طور گسترده ای به عنوان World Startup Nation شناخته می شود و در حال حاضر بیش از 200 استارت آپ بلاکچین را در خود جای داده است. به دلیل رونق صنعت رمزنگاری ، دولت در حال حاضر به دنبال راه هایی برای تنظیم بخش است.

این کشور از سال 2017 از طریق کمیته ای منصوب که وظیفه ارائه گزارش جامع در این زمینه را دارد ، بر روی یک چارچوب نظارتی رمزنگاری کار می کند..

کمیته یافته های نهایی خود را ارائه داد و توصیه ها حدود دو هفته پیش به آنات گوتا ، رئیس سازمان امنیت اسرائیل. هم اکنون توسط سازمان اوراق بهادار اسرائیل منتشر شده است.

از جمله رهنمودهای پیشنهادی ، نیاز به الزامات افشای اطلاعات است. در قلب چارچوب پیشنهادی نیاز به تنظیم پیشنهادات اولیه سکه (ICO) بود زیرا آنها به راحتی اعتماد سرمایه گذار را کاهش می دهند یا افزایش می دهند. این کمیسیون علاوه بر این توصیه می کند که پیشنهادات توکن امنیتی (STO) به طور واضح تعریف شده و رهنمودهای مناسب به آنها اختصاص داده شود.

به گفته رئیس کمیته مقررات ، دکتر گیتیت گور-گرشگورن ، رشد بخش رمزنگاری اسرائیل در درجه اول به “نگرش صنعت نسبت به مقررات” بستگی خواهد داشت ، افزود که نظارت برای کمک به موفقیت آن است.

منی روزنفلد ، رئیس انجمن بیت کوین اسرائیل نیز در مورد این گزارش اظهار نظر کرده و آن را به عنوان گامی در مسیر درست تحسین کرده است. از نظر وی ، نظارت بیشتر نگرانی های اعتماد را برطرف می کند و ارزش خریداران را افزایش می دهد.

وی ، با این حال ، اشاره کرد که نهاد نظارتی کشور هنوز برای رفع نگرانی های اصلی جامعه رمزنگاری ها راهی طولانی در پیش دارد. وی مثالی از انشعاب ارز رمزنگاری شده و بخش بانکی را ارائه داد و تأکید کرد که این هنوز یک مشکل اساسی است که اغلب نادیده گرفته می شود.

م institutionsسسات مالی این کشور به قانون پولشویی متعهد هستند ، که اجرای اسکناس رمزگشایی از طریق سیستم بانکی را برای شهروندان اسرائیلی دشوار می کند. بسیاری از کاربران ارزهای رمزپایه برای انجام چنین معاملاتی به سیستم عامل هایی مانند Coinbase اعتماد می کنند ، اما به عنوان مثال خرید مقادیر قابل توجهی سکه های دیجیتال با استفاده از سپرده های بانکی تقریباً غیرممکن است.

بانک ها موظفند سپرده های بالای 50،000 NIS (14000 $) را به طور خودکار به وزارت دادگستری کشور گزارش دهند. همچنین مشتریان باید منبع وجوه خود را ذکر کنند. از آنجا که ارزهای رمزپایه از نظر ماهیت ناشناس هستند ، بیشتر بانک های اسرائیلی از ترس در مواجهه با تحریم های پولشویی از شرکت در معاملات رمزنگاری خودداری می کنند.

(اعتبار تصویر ویژه: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me