مدتهاست که یک وسواس در مورد میزان تراکنش برای جامعه Ethereum وجود دارد. بسیاری بر این باورند که فناوری حل نخواهد شد و آینده ای نخواهد داشت. این امر عمدتا بر معامله گران ، به ویژه کسانی که به DEX وفادارند تأثیر می گذارد و تلاش برای حل آن ، راه های هیجان انگیزی را به دنبال دارد.

بلاکچین های کامل حول معضل مقیاس پذیری مانند الگوراند متولد شده اند. اتریوم از ابتدا این مشکل را در هسته اصلی وجود داشته است. اکنون به نظر می رسد شبکه Raiden یک راه حل احتمالی برای شبکه است.

برای بیت کوین ، شبکه رعد و برق وجود دارد.

Raiden چیست?

اکنون ، پلت فرم Raiden به عنوان کانال پرداخت لایه دوم برای Ethereum عمل می کند. شبکه ETH دومین بلاکچین عمومی مورد استفاده در جهان است ، دلیل این امر این است که اولین مجری است که قراردادهای هوشمند را در بلاکچین مجاز می داند. اما کندی فعلی اگر آن را هنگام پردازش پرداخت کند ، آن را به عنوان یک ردیف بد برای مشاغل به عنوان سرویس فروش (POS) برای مواد غذایی و سایر ملزومات تبدیل می کند.

استاندارد طلای دنیای رمزنگاری ، شبکه پرداخت VISA با تراکنش های بزرگ در ظرفیت ثانیه و سهولت استفاده است. مهمتر از همه ، اگر Etehreum به طور گسترده استفاده شود ، هزینه های معامله افزایش می یابد تا برنامه را متعادل کند ، محدودیت احتمالی است. Ethereum باید مقیاس بندی کند تا به طور گسترده ای پذیرفته شود.

وارد شبکه Raiden شوید که الگوریتمی به نام Balance of Proofs برای افزایش سرعت و امنیت آن را نامیده است. مزیت اصلی این است که Raiden نیازی به اجماع جهانی ندارد ، مانند شبکه اصلی Ethereum ، تأیید معامله را سریع و آسان می کند.

از آنجا که Raiden خارج از شبکه اصلی کار می کند ، به عنوان یک راه حل خارج از زنجیره یا راه حل های لایه دو شناخته می شود. لازم نیست همه تراکنش ها در شبکه اصلی Ethereum برای تأیید در بستر Raiden ثبت شود.

هنگام استفاده از این شبکه ، دفتر اتریوم ستون فقرات تأیید اعتبار معامله نیست. این فقط برای تأیید آنچه Raiden “خالص ادعاهای ناشی از معاملات خارج از زنجیره” می نامد استفاده می شود. به طور بالقوه این بدان معناست که Raiden می تواند برای انجام معاملات بیشتر در ثانیه بدون تأیید خالص اصلی اصلی شکایت کند.

یک سری از جاده های کشور را تصور کنید که دو شهر بزرگ را به هم متصل می کند. ماشین های روی آنها فقط می توانند با سرعت کم حرکت کنند زیرا عرض باریک است و در همه زمان ها ازدحام وجود دارد. اکنون ، دو شهر عمل خود را انجام داده و بزرگراه بزرگی را به یکدیگر متصل می کنند. مسافرانی که می خواهند سریعتر به مقصد برسند این امکان را دارند که به آزادراه بروند و با پرداخت هزینه ای سریعتر از افراد در جاده حرکت می کنند.

رایدن چگونه می تواند کار کند?

خوب ، از آنجا که پروتکل یک راه حل خارج از زنجیره است ، این سیستم عامل Ether استفاده شده برای معامله را در یک قرارداد هوشمند قفل می کند که پس از اتمام عملیات وجوه را آزاد می کند. قرارداد هوشمند دو طرفه است ، به این معنی که هر دو طرف در استفاده از قراردادها می توانند با یکدیگر معامله کنند. کانال به صورت یک قرارداد هوشمند باز است تا زمانی که همه طرف های درگیر برای خاتمه آن نتیجه بگیرند.

به حسابهای شرکت کننده در ایجاد کانال گواهینامه هایی در ابتدای فرآیند داده می شود. هرچند به همه بررسی ها نیازی نیست زیرا کاربران برای ادامه عضویت فقط باید آخرین مورد را بدانند. این کار الگوریتم توسعه یافته توسط پروژه است که تمام بررسی های کانال را در هر زمان مشخص ثبت می کند. این بدان معناست که فعالیت اقتصادی در شبکه با پروتکل توازن Proofs تأمین می شود.

هنگامی که کانال عملکرد خود را به پایان رساند و طرفین درگیر می خواهند وجود داشته و وجوه مربوطه خود را بازیابی کنند ، سپس به شبکه اصلی منتقل می شوند. قرارداد هوشمند ترازنامه را برای همه طرف های درگیر کمی کرده و وجوه را منتقل می کند و در نهایت کانال را می بندد. هنگامی که همه طرف های درگیر توازن اثبات خود را ارائه دادند ، می توان بودجه حاصل از قرارداد هوشمند را برداشت کرد.

اگر یکی از اعضای حزب نتواند موجودی خود را در زمان مجاز بدهد ، کانال هنوز بسته است. مانده عضو پایانی برای محاسبه بودجه حزب بی صدا استفاده می شود و کلیه اترها همچنان منتقل می شوند. این مکانیسمی است که Raiden برای جلوگیری از نگهداری وجوه در یک حساب به عنوان گروگان از یک عضو به کار گرفته است.

مزایای استفاده از Raiden

تمام معاملات در شبکه Ethereum با قیمت گاز مربوطه انجام می شود که برای مالیات محاسبه می شود. بنابراین ، هنگام صحبت در مورد هزینه مربوط به مقدار Ether یا Token منتقل شده ، یک اتصال قطع می شود. اگر شبکه از استفاده بالایی برخوردار است ، انتقال کوچک دلسرد نمی شود زیرا کارمزد بیش از حد زیاد می شود. رابطه کششی بین هزینه های بنزین و معاملات زنجیره ای جای خود را به دوره هایی می دهد که انگیزه های اقتصادی با استفاده از Ethereum برای مقادیر کم مخالف است.

این مورد در شبکه Raiden وجود ندارد که در آن مقادیر زیاد یا کم از نظر اقتصادی با توجه به ساختارهای هزینه ، امکان پذیر باشد. همچنین ، پرداخت را می توان به مدت زمان طولانی به قطعات کوچکتر تقسیم کرد ، همه با همان هزینه.

جایزه زمان رسیدن به تأیید است و دیگر به پارامترهای شبکه اصلی وابسته نیست و عملاً فوری می شود. این به این دلیل است که تأیید در شبکه اصلی به تولید بلوک بستگی دارد ، همراه با آن ، یک معدنچی طول می کشد تا سوابق را به بلوک ایجاد شده از معاملات مختلف ناآرام اضافه کند. وقتی Raiden ، قرارداد هوشمند ، به عنوان Proof of Balance ، می تواند توان عملیاتی را با سرعت یک پیام متنی کنترل کند ، این دیگر یک فرایند ضروری نیست..

درباره اندازه بلوک و دلیل وجود آن بیاموزید حد بلوک.

نیازی به گفتن نیست که این روش مستقیماً بر مقیاس پذیری پروتکل Ethereum تأثیر می گذارد. تراکنش ها در هر ثانیه در بلاکچین ، بدون توجه به اینکه چند گره فعال در آن مشارکت داشته باشند ، اندازه بلوک و زمان تأیید بلوک محدود هستند. در طرف دیگر ، حد بالای پروتکل Raiden به طور خطی با مقدار شرکت کنندگان مقیاس می شود ، و در نتیجه یک راه حل مقیاس پذیر و مطمئن برای معاملات آینده ایجاد می شود.

ابداع جدیدی که شبکه Raiden به Ethereum ارائه داده دشوار است. شبکه اصلی برای امنیت خود از اهرم استفاده می کند در حالی که پروتکل Raiden سرعت و انعطاف پذیری را فراهم می کند.