دادگاه کره جنوبی مبادلات رمزنگاری ، بیتومب ، را از هرگونه تعهد ناشی از تهاجم غیر مجاز که منجر به از دست دادن هزاران دلار از مشتری شده است ، معاف کرد..

طبق گزارشی که اولین بار توسط کره اقتصادی روزانه, مشتری به نام Ahn Park با استناد به تجدید نظر در دادگاه علیه این شرکت شکایت کرد. این حادثه هکری در تاریخ 20 نوامبر 2017 رخ داده است و طبق اسناد دادگاه ، سو استفاده هایی که قبلاً در این پلتفرم کشف شده بود ، هکرها را قادر به انجام موفقیت آمیز دزدی می کرد.

مشتری استدلال کرد که شبکه باید از پادمان های کافی در برابر حملات مشابه استفاده کند و بنابراین مسئولیت هرگونه خسارتی را که در صورت نقض رخ دهد ، عهده دار است..

پارک ارزهای دیجیتال به ارزش حدود 400 میلیون وون کره از دست داده است که تقریباً 350،000 دلار است. متجاوز در عرض چند ساعت توانست به حساب خود و بودجه سیفون خارج از سیستم عامل دسترسی پیدا کند. سکه های مسروقه سپس به Ethereum تبدیل شده و پس از آن به چندین کیف پول رمزنگاری توزیع شد.

پارک اظهار داشت که بیتمب قبلاً توسط هکرها مورد مصالحه قرار گرفته بود. این در جولای 2017 بود. این نفوذ به هکرها امکان دسترسی به سوابق بیش از 30،000 کاربر Bithumb را داد. وی از این حادثه برای برجسته کردن میزان امنیت آرام مبادلات استفاده کرد.

به گفته شاکی ، این شرکت از مسائل زمینه ای سرور که باعث حساسیت سایت در معرض هک شدن سایت شده بود ، آگاهی داشت ، اما نتوانست به اندازه کافی بهره برداری را وصله کند. ظاهرا هکرها از این روزنه برای سرقت وجوه مشتری استفاده کرده اند.

پارک ، خدمات بیتمب را به خدمات یک م institutionسسه مالی تشبیه کرد ، اصرار داشت که چنین شرکتی باید با همان استانداردهای سایر موسسات در این رده نگهداری شود.

بیتمب از هرگونه تعهدی فاصله گرفت و ادعا کرد که این یک نهاد مالی نیست و بنابراین مسئولیت ضررهای مالی را ندارد. این شرکت همچنین اظهار داشت که با اطلاع رسانی به مشتری در مورد انتقال وجوه از طریق پیام کوتاه ، دقت لازم را انجام داده است.

قاضی هنگام صدور رأی این گزارش را متذکر شد. وی اعلام کرد که ارزهای رمزپایه یک ابزار سوداگرانه است و نه وسیله ای برای پرداخت ، بنابراین شرایط دریافت خسارت مالی را ندارید.

نقض Bithumb در ماه ژوئن

بیتمب در ماه ژوئن یک حمله هکری بزرگ را تجربه کرد. این امر منجر به ضرر حدود 35 میلیارد وون کره شد که تقریباً 31 میلیون دلار است. صرافی چند روز قبل از حادثه یک تحلیل امنیتی بر روی سیستم عامل خود انجام داده بود که برخی از مشکلات سمت سرور را آشکار کرد. بیتمب دستور تجزیه و تحلیل را در پی تشدید تلاش برای نفوذ داد.

این شرکت موضوع را به اینترنت کره گزارش داد & آژانس امنیتی (KISA) ، یک سازمان دولتی است که وظیفه دارد فعالیت های جرایم اینترنتی را بررسی کند. محققان KISA از دفاتر Bithumb’s Seoul بازدید کردند و پروتکل های امنیتی و سرورهای شرکت را تجزیه و تحلیل کردند. با کارمندان نیز مصاحبه شد.

بیتمب نیز در ماه ژوئن هک شد.

بیتمب در ماه ژوئن به دنبال یک حادثه هکری رمز ارز 31 میلیون دلاری را از دست داد. (اعتبار تصویر: یاهو)

بدنبال این حادثه بیتمب به سرعت به تعلیق سپرده ها و برداشت ها پرداخت تا خطرات را به حداقل برساند. همچنین بخش قابل توجهی از دارایی های دیجیتالی خود را به سردخانه منتقل کرد.

این شرکت به کاربرانی که تحت تأثیر این تخلف قرار گرفته اند ، خسارت پرداخت کرد ، اقدامی که مورد تحسین تحلیلگران و ناظران صنعت قرار گرفت. چارلی شرم ، کارآفرین بیت کوین ، با تمجید از این حرکت گفت این نشانه ای از بالغ شدن صنعت است.

تنظیم بازار رمزنگاری در کره جنوبی

صنعت ارزهای رمزنگاری شده در کره جنوبی فاقد مجموعه مقررات قوی است که سرمایه گذاران را در برابر ضررهای مالی در صورت سرقت از اشیا محافظت می کند. این به دلیل یک سیاست قانونی است که دارایی های دیجیتال را به عنوان پول قانونی طبقه بندی می کند.

دولت کره جنوبی آنها را به عنوان یک دارایی ارزی یا مالی طبقه بندی نمی کند و بنابراین از دارایی ها و درآمد ارزهای رمزپایه نیز مالیات دریافت نمی شود. با این حال ، مقررات رمزنگاری برای مالیات در دست کار است.

صرافی های رمزنگاری در کشور آسیای شرقی ملزم به رعایت دقیق مبارزه با پولشویی هستند و از قوانین مشتری شما آگاهی دارند. به عنوان مثال ، مشتریان مجاز به استفاده از حساب های ناشناس نیستند و هویت آنها باید تأیید شود.

صرافی های رمزنگاری شده همچنین لازم است گزارش انتقال دارایی به و از سیستم عامل های خارجی را به کمیسیون خدمات مالی (FSC) ، که نهاد نظارت است و از تجارت در معاملات آتی بیت کوین منع شده اند ، گزارش دهند..

تأکید بر امنیت

دولت کره جنوبی الزامات امنیتی مبادلات ارزهای رمزپایه را افزایش داده و اکنون به شرکت های رمزنگاری که معیارهای تعیین شده دارند گواهی امنیتی اعطا می کند.

Upbit اولین صرافی رمزنگاری در کشور بود که این جایزه را با عنوان مجوز سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) دریافت کرد. این در ماه نوامبر بود. KISA این گواهینامه را صادر کرده است که بیش از 100 نقطه امنیتی زیرساختی را ارزیابی می کند.

KISA پس از موجی از هک های تبادل رمزنگاری شده با مشخصات بالا که طی چند ماه صنعت صدها میلیون دلار به جرم مجرمان اینترنتی از دست داد ، این فعالیت تحلیلی را آغاز کرد..

در ماه اوت ، KISA به سرمایه گذاران هشدار داد بسیاری از مبادلات کره جنوبی از امنیت زیرمجموعه ای برخوردار بوده و از آنها خواسته اند که اقدامات احتیاطی ویژه ای را انجام دهند ، خصوصاً هنگام برخورد با سیستم عامل های نوپا. مبادلات رمزنگاری در کره جنوبی با درآمد بیش از 100 میلیون دلار برای داشتن مجوز ISMS لازم است.

هکرهای عمده تبادل رمزنگاری در کره جنوبی

یکی از صرافی های کره جنوبی که در دو سال گذشته مورد حملات هکری بزرگی قرار گرفت ، Coinrail بود. این سیستم عامل پس از حمله در ماه ژوئن بیش از 40 میلیون دلار در رمزهای NPXS ، Ethereum ، ATX و DENT از دست داد.

صرافی رمزنگاری دیگر ، Youbit ، حدود 17 درصد از کل دارایی های دیجیتال خود را به دلیل هک کردن از دست داد. این سیستم عامل در سال 2017 دچار دو حمله ویرانگر شد. آخرین نفوذ ، که در ماه دسامبر رخ داد ، شرکت را مجبور به طرح ورشکستگی کرد.

سال گذشته نیز هکرها Yapizon را هدف قرار دادند. این دزدی منجر به از دست دادن 3800 BTC شد که حدود 40 درصد از کل دارایی های دیجیتال شرکت بود.

یک بحث تنظیم کننده

صنعت ارزهای رمزنگاری شده کره جنوبی در حال پیشرفت است و همین امر منجر به افزایش درخواست ها برای تغییرات نظارتی شده است. همین اواخر ، مبادلات رمزنگاری شده CobitCoin ، Upbit ، Coinplug ، Hanbitco ، Bithumb ، Coinone و Gopax جلسه گفتگو با شورای ملی کشور را ترتیب دادند.

بحث در مورد صنعت شناخت مشتری شما (KYC) و قوانین ضد پولشویی است.

گفته شد ، قوانین جبران خسارت مشتری هنوز تصویب نشده است. این امر باعث افزایش اعتماد سرمایه گذار در صنعتی می شود که مملو از حوادث شرعی است.

(اعتبار تصویر ویژه: Pixabay)