داستین بیینگتون ، رئیس وانچین

داستین بیینگتون

ما اخیراً لذت نشستن با داستین بیینگتون ، رئیس Wanchain را در کنفرانس افتتاحیه Blockchain Connect در سانفرانسیسکو داشتیم.

به طور خلاصه از تماشای غرفه Wanchain (که ما هرگز شاهد حضور کمتری در آن نبودیم) دور شدیم ، Byington با ما در مورد چگونگی درگیر شدن با Wanchain ، آنچه او را در مورد پروژه هیجان زده می کند و جایی که می بیند صنعت ارزهای رمزپایه بالاتر از چند سال آینده.

اگر می خواهید درباره Wanchain بیشتر بدانید ، حتماً راهنمای مبتدیان ما را در اینجا ببینید.

مصاحبه

استیون: خیلی دوست دارم بشنوم که شما با Wanchain – مشکلی که دیدید – شروع کرده اید. می دانم که در غرفه کمی درباره آن صحبت کردیم. اما ، من فکر می کنم کل مشکل نقدینگی در رمزنگاری بسیار زیاد است.

داستین: من کارم را در گلدمن [ساکس] یک سال قبل از سقوط مالی آغاز کردم. من در آنجا کار کردم و در سال 2007 از کلمبیا فارغ التحصیل شدم ، بنابراین همه این اتفاقات را از نزدیک دیدم.

من گلدمن را ترک کردم و برای شروع کار کارآفرینی خود به مدرسه بازرگانی رفتم. من بیت کوین را در سال 2013 پیدا کردم و به دلیل توانایی بالقوه آن برای حل بسیاری از مشکلات سیستماتیک صنایع خدمات مالی که با حضور در GS با آنها روبرو شدم به شدت از سوراخ خرگوش کشیده شدم. من در موسسه فضا تعدادی شرکت را از جمله استعداد Satoshi ، Tendermint و Stokens Venture Capital بمب گذاری کردم.

جک لو [بنیانگذار Wanchain ، Factom] و در این روزهای اولیه با یکدیگر ملاقات کردند. من تازه به آستین نقل مکان کرده بودم که فاکتوم در آن واقع بود. در واقع ، من بیشتر اعضای Factom را قبل از اینکه Factom باشند در زمان NotaryChains می شناختم. پل اسنو [مدیر عامل Factom] در حال برگزاری جلسه محلی در آستین و همچنین کنفرانس بیت کوین تگزاس بود. و ، دیوید جانستون [رئیس Factom] صندوق Dapps را انجام می داد. من مدتی است که کاملاً با آن تیم سخت گیر بوده ام.

با شناختن جک در تمام این سالها ، کنجکاو شدم وقتی او با من تماس گرفت و به من گفت که در حال کار بر روی یک پروژه جدید است. در واقع سه چیز باعث جذب من به پروژه شده است.

اول ، این واقعیت را جک کردم که جک است. من همیشه به او و کارش احترام زیادی قائل بوده ام ، مانند بسیاری دیگر در آستین. در مرحله دوم ، من به ارتباطات این پروژه با چین علاقه مند بودم که یک بازار بزرگ است. جک در حالی که در Factom بود برای انجام توسعه تجارت به چین رفت و برگشت می کرد ، و او به یکی از افراد بسیار مرتبط در اکوسیستم بلاک چین تبدیل شد.

تیم Wanchain دبی

تیم Wanchain در اجلاس بین المللی Blockchain دبی

ما می گوییم ما زنجیره ای متقابل هستیم ، اما همچنین دارای فرهنگ متقابل هستیم. دفتر مرکزی ما در آستین ، سنگاپور و پکن است. این ممکن است ثابت کند یکی از بزرگترین مزیت های رقابتی ماست.

سرانجام ، Wanchain به هر دو مضمون اصلی سال 2018 می رسد – قابلیت همکاری و حفظ حریم خصوصی. همین هفته گذشته ، ما فقط یک پلت فرم قرارداد هوشمند با امضای حلقه راه اندازی کردیم.

استیون: این عظیم است.

داستین: بله ، هیچ کس قبلاً چنین کاری نکرده است. Monero با CryptoNote دارای حریم خصوصی است ، اما آنها از بنیاد UTXO (بیت کوین) استفاده می کنند. هیچ کس این کار را با یک سیستم عامل قرارداد هوشمند مبتنی بر حساب انجام نداده است. یک چیزهایی وجود دارد که باید هنگام نوآوری در آنجا به آنها فکر کنیم.

به عنوان مثال ، خرید GAS هویت شما را درز می کند. ما باید یک سیستم تمبر ایجاد کنیم که در آن شما برای GAS پیش پرداخت می کنید و یک تمبر دریافت می کنید. سپس ، هنگامی که معاملات خود را صادر می کنید ، مهر را با آن می فرستید.

برخی از مشارکت ها به خودی خود چالش برانگیز است. اگر مجبور نبودیم نمی خواستیم چرخ را از نو اختراع کنیم ، بنابراین Ethereum را چنگ زدیم. ما زنجیره بلوک خودمان هستیم که بر اساس پایگاه کد Ethereum ساخته شده است.

اما ، ما می خواهیم با اکوسیستم تلافی کنیم. ما EIP [پیشنهاد بهبود Ethereum] را برای سیستم تمبر تهیه کردیم و برای کمک به بازپرداخت آن به بنیاد Ethereum ارسال کردیم.

ما هنوز اکثریت قریب به اتفاق 120،000 ETH را که در ماه اکتبر با قیمت 300 دلار ETH جمع آوری کردیم ، در اختیار داریم. ما هنوز از آن متنوع نشده ایم تا به بازار نشان دهیم که هنوز اینجا هستیم تا از یکدیگر حمایت کنیم.

ما فکر می کنیم که در برخی مواقع ، تنوع بخشیدن به مقداری از آن از نظر مالی مسئول است ، اما ما همیشه ETH محور خواهیم بود. به عنوان مثال ، ما نمی خواهیم سه چهارم آن را برای بیت کوین بفروشیم.

استیون: به نوعی ، من احساس می کنم Ethereum شکل تنوع خود است زیرا در بالای آن چیزهای زیادی ساخته شده است.

کالین: اکنون استاندارد طلای خاص خود است. ایده کامل اینکه بیت کوین ذخیره ارزش است – Ethereum به ما نشان می دهد که لزوماً اینگونه نیست. فقط یک استاندارد وجود ندارد. همانطور که چارلی لی احتمالاً از این کار دست و پا می زند ، من نمی دانم Litecoin به اندازه Ethereum نقره طلای Bitcoin است یا نه.

داستین: حق با شماست مردم این تز رمز پول را دارند. آنها می گویند ، “اوه ، من در Ethereum سرمایه گذاری نمی کنم ، زیرا این یک رمز پول نیست.” این اشتباه است پول تابعی از اعتماد است. افرادی که به پول قابل برنامه ریزی ، ویتالیک و تمام کارهایی که تیم Ethereum انجام داده اند اعتماد دارند ، تصمیم می گیرند پول خود را در Ethereum ذخیره کنند.

آنها می گویند این قابل اعتماد نیست ، اما این درست نیست. هنوز هم براساس اعتماد ساخته شده است ، اما مردم به چیزهای مختلف اعتماد دارند. برخی از مردم واقعاً به تمرکززدایی و توسعه دهندگان اصلی بیت کوین اعتماد دارند ، بنابراین ثروت خود را در بیت کوین ذخیره می کنند. افراد دیگر به چارلی لی اعتماد می کنند و ثروت خود را در Litecoin ذخیره می کنند.

حریم خصوصی و اعتماد

کالین: وانچاین از نظر کمی بیشتر بودن چه کاری انجام می دهد تا پروتکل شما را بیش از پیش بی اعتماد و حتی خصوصی تر کند?

حریم خصوصی Wanchain

داستین: ما حریم خصوصی را به عنوان یک رکن اساسی در زیرساخت های مالی می بینیم. اگر [وجه] دیگری را از طریق Wells Fargo Surepay یا موارد مشابه به یکدیگر بفرستیم ، این اطلاعات عمومی نیست. همین امر را می توان هنگام خرید سهام ، اوراق قرضه یا اسناد خزانه نیز گفت. شما قرار نیست آن معاملات را به دنیا پخش کنید و آن را برای کسی که تغییر نمی کند تغییر دهد.

بنابراین ، ما حریم خصوصی را به عنوان یک عنصر سازنده می بینیم. حریم خصوصی طولانی مدت احتمالاً چنان اساسی خواهد بود که به یک ویژگی تبدیل می شود. در حال حاضر ، حریم خصوصی Wanchain جدید است ، اما حریم خصوصی آنقدر مهم است که همه این زنجیره ها راهی برای پذیرش آن پیدا می کنند.

ما برای حمایت از هدف خود در بازسازی صنعت خدمات مالی از حریم خصوصی استفاده می کنیم. هدف ما در اینجا ایجاد یک بستر کامل قرارداد هوشمند تورینگ است که خصوصی است و تمام دارایی های دیجیتال جهان را در اختیار دارد. سپس ، بانک ها به برنامه هایی تبدیل می شوند که در بالای آن قرار می گیرند.

وقتی عکس ها را دیجیتالی کردیم ، به زودی دوربین را دیجیتالی کردیم. دوربین به یک اپلیکیشن تبدیل شد. بانک ها به برنامه هایی تبدیل می شوند که با دارایی های دیجیتالی کار می کنند.

به همین دلیل است که می گوییم در حال بازسازی امور مالی هستیم. ما در کاهش هزینه های دو بانکی که پول را به عقب و جلو می فرستند متمرکز نیستیم. ما علاقه ای نداریم که بگوییم ، “سلام ، چگونه می توانم برای کمک به آنها در نجات بخش اصلی کار کنم.”

ما فکر می کنیم جایی برای بازی بانک ها در این اکوسیستم وجود دارد ، البته به خصوص در مورد حضانت. حضانت – این شغل اصلی یک بانک است. آنها پول نقد شما را برای شما نگه می دارند زیرا شما یک میلیون دلار در تشک خود نمی خواهید. بسیاری از مردم نمی خواهند یک میلیون دلار حتی با Ledger Nano S در صندوق امانات خود داشته باشند. هنوز هم آنها را شب بیدار نگه می دارد.

اگر نمی خواهید از مبادله غیرمتمرکز و نگهداری دارایی های خود استفاده کنید ، حضانت را به شخصی تنظیم می کنید ، بیمه شده و مورد اعتماد است. اما شما حق حضانت را به صرافی متمرکز نمی دهید که نظارتی نداشته باشد ، بیمه نشود و توسط شرکتهای ناشناس اداره شود مثل اینکه امروز انجام می شود. فکر می کنم فقط در طی یک یا دو سال این روزها با کمال تعجب به این روزها نگاه خواهیم کرد که صدمات بیشتری توسط صرافی های متمرکز ، بیمه نشده و غیرقانونی وارد نشده است.

استیون: شما تقریباً بیشتر از اعتماد به چنین چیزی به دیگران اعتماد دارید.

داستین: بله ، بسیاری از مردم این کار را می کنند. هر کس مدل اعتماد متفاوتی دارد و آن مدل شخصی است. برخی از افراد به فناوری اعتماد دارند. برخی از مردم به بانک اعتماد می کنند.

ما فکر می کنیم قرار دادن دارایی های دیجیتال به عنوان پایه و اساس راهی برای پیشرفت است. این کارایی را مقیاس بندی و ایجاد می کند. فقط قرار دادن فناوری بلاکچین در بالای سیستم موجود کافی نیست.

افکار درباره صنعت ارز رمزنگاری شده

استیون: باید بپرسم: آیا WANNchain است یا WAHNchain?

داستین: WANN (مانند FAN). وان در چینی به معنای “بسیاری” یا ده هزار است. WAN مخفف Wide Area Network – اتصال همه شبکه ها است.

استیون: از همه مناطقی که Wanchain تحت پوشش دارد ، موارد استفاده شما را بیشتر هیجان زده می کند?

داستین: ما در مورد آنچه در حال حاضر وجود دارد صحبت می کنیم. مبادلات ، وامها و پرداخت ها را دریافت کرده اید. همه آنها هنوز در جهان وجود دارند. می توانید تعداد بیشتری از این معاملات را به صورت زنجیره ای انجام دهید تا قابل اعتمادتر و قابل شنیدن شوند ، اما این کافی نیست.

برای من ، بسیاری از این تلاش ها هنوز مانند newyorktimes.com است. مدل تجاری هنوز تغییر نکرده است. وقتی محیط مناسب و بستر مناسبی برای نوآوری بدون مجوز ایجاد کنیم ، مردم این نسخه های مالی فیس بوک را ایجاد می کنند. چیزهایی که الان حتی نمی توانم رویایشان را ببینم.

من نمی دانم چه مدت طول می کشد ، خصوصاً در این محیط که نوآوران جهان بسیار محکم به هم وصل هستند. اما ، ممکن است خیلی سریعتر از آنچه فکر می کنیم اتفاق بیفتد.

استیون: 10-15 سال?

داستین: اوه ، نه.

استیون: حتی سریعتر?

داستین: آه ، شخص ، بله! فکر می کنم در عرض 2-3 سال ، برخی از آنها را خواهیم دید واقعی نوآوری در صنعت خدمات مالی است که مبتنی بر این دارایی های دیجیتال است. دانستن اینکه چه چیزی دشوار است ، بسیار سخت است.

کالین: بسیاری از مردم – بر اساس نوسانات آن ، بر اساس مشکلات معاملاتی که ما دیده ایم – شک دارند که ارزهای رمزپایه به عنوان یک ارز واقعی و قابل استفاده در آینده مورد استفاده قرار می گیرند. آیا فکر می کنید که این ماجراهای اشتباه هستند?

داستین: کاملاً من فکر می کنم جهان با دارایی های دیجیتال اداره خواهد شد. من واقعاً در این کار شرط می بندم. اما ممکن است اینگونه باشد که توکن های دیجیتالی مشابه فیات ایالات متحده داشته باشیم.

من همچنین فکر می کنم که ما شاهد سکه های با ثبات تر خواهیم بود. هرچه ثروتمندتر باشید ، نوسانات بیشتری را نیز می توانید تحمل کنید. صنعت خدمات مالی فعلی نمی تواند از نظر اقتصادی دو میلیارد نفر را پشتیبانی کند. این نیست که آنها نمی خواهند. این سیستم چنان خراب است و کار آن چنان گران است که خدمات اقتصادی به آن افراد منطقی نیست.

یکی از مأموریت های ما ساخت سیستمی است که برای سرویس دهی به افراد غیر بانکی بسیار کارآمدتر باشد. از آنجا که آنها همچنین فقیرترین افراد جهان هستند ، ما باید نوسانات را کاهش دهیم.

بسیاری از مردم در این فضا ، ما بسیار دیوانه هستیم. ما نوسانات را خیس می کنیم.

اما بقیه دنیا اینگونه عمل نمی کنند. برای عملیاتی کردن پرداخت ها ، باید بخشی از آن را مرتب کنیم. ریل های ساخته شده در زیرساخت دارایی های دیجیتال بسیار کارآمدتر از رده های فعلی مبتنی بر بدهی هستند.

نقشه راه Wanchain

استیون: مراحل بعدی Wanchain چیست؟ اکنون شبکه اصلی را دریافت کرده اید – این سخت ترین چالش است که در آنجا وجود دارد.

داستین: مبادله سکه در حال رخ دادن است. اکنون افراد می توانند ERC20 خود را با رمزهای پروتکل [Wancoin] عوض کنند (شما می توانید مبادله را انجام دهید اینجا.) پس از آن ، به احتمال زیاد صرافی ها در هفته های آینده آن را انتخاب می کنند.

ما همچنین مشغول انجام ICO در Wanchain هستیم. هدف سه ماه آینده سه ICO بسیار با کیفیت است. از آنجا که ما چنگال Ethereum هستیم ، می توانیم صدور رمز را انجام دهیم.

نقطه عطف بزرگ بعدی ما Wanchain 2.0 است. 2.0 زمانی است که برخی از جادوهای واقعی شروع به اتفاق می کنند – ما شروع به انجام مبادله های بین زنجیره ای می کنیم. این یک جریان لوله کشی نیست. ما توضیح داده ایم که چگونه می خواهیم این کار را در تصویر سفید انجام دهیم. پیاده سازی همیشه دشوار است ، به خصوص با استفاده از زنجیره ای متقابل ، اما ما 40 مهندس در دفتر پکن داریم. بسیاری از آنها دکترای دانشگاه پکن هستند که هاروارد شرق است. ما در حال کار بر روی این مشکلات چالش برانگیز هستیم ، اما اطمینان داریم که می توانیم آنها را حل کنیم.

استیون: من شنیده ام که شما در غرفه با شخص دیگری صحبت کرده اید و انتظار دارید [مدل] Proof-of-Stake را تا زمانی که Ethereum کاری را که قرار است انجام دهند تنظیم کند. آیا شما تصمیم دارید یک تغییر بزرگ دیگر ایجاد کنید ، آیا شما ادامه می دهید?

داستین: این نقشه است: هر چیزی را که مجبور نیستیم از نو اختراع نکنید. ما امیدواریم و مطمئن هستیم که آنها می توانند برخی از مقیاس های مقیاس را حل کنند. همانطور که آنها انجام می دهند ، ما آنها را در زنجیره بلوک خود قرار خواهیم داد.

استیون: به نظر می رسد که آنها این کار را خواهند کرد.

داستین: ما کاملاً اعتماد به نفس داریم. ما به DevCon رفتیم و از آنجا بیرون آمدیم و فکر کردیم: “این بچه ها متوجه شدند.”

استیون: شنیدن این عالی است.

داستین: کسی باید Proof-of-Stake را کشف کند. کل این صنعت روی Proof-of-work کار نمی کند. فقط برای یک بازیکن [بیت کوین] خوب کار می کند. اگر ما می خواهیم طلای دیجیتال را انجام دهیم ، و این تمام است ، پس اثبات کار خوب است. اما ، همه ما خیلی بیشتر از اینها می خواهیم.

کالین: آیا می گویید قابلیت همکاری تمرکز شماست یا مزایای دیگری نیز وجود دارد که بیشتر روی آنها تمرکز می کنید?

داستین: در حال حاضر ، ما در این عصر از اینترانت بلاکچین هستیم. هنوز هیچ شبکه جهانی ایجاد نشده است. هدف ما ایجاد آن شبکه جهانی است.

اما برای انجام این کار ، شما باید بتوانید با بسیاری از زنجیره ها و یا امیدوارم که آنها را متصل کنید. شما باید بتوانید به روشی غیرمجاز به آن مقیاس برسید. یکی از مزیت های رویکرد ما این است که زنجیره ها به هیچ گونه ارتقا software نرم افزاری نیاز ندارند. ما می توانیم به زنجیر بکشیم و بدون اینکه مجبور به تأیید ما شوند با آنها کار کنیم. آنها نمی توانند مانع اتصال ما به زنجیره خود شوند.

این یکی از مزایای محاسبه امن چند طرفه و روشی است که ما آن را طراحی کرده ایم. شما فقط به کلیدهای عمومی / خصوصی نیاز دارید و اکثر زنجیره ها این کلیدها را دارند.

با این هدف ، ایجاد یک اینترنت جهانی است. ما با عنوان “اینترنت Blockchains” کار می کردیم اما یک سری پروژه های دیگر قبلاً چنین چیزی را داشتند. هر چند این ماموریت ماست: قابلیت همکاری بلاکچین.

متشکرم

با تشکر فراوان از داستین که وقت خود را صرف صحبت با ما کردید. او بدون وقفه در کنفرانس دور می زد ، بنابراین ما سپاسگزاریم که توانستیم چند دقیقه او را بدست آوریم تا در مورد یکی از هیجان انگیزترین پروژه های بلاکچین و عضو با نفوذ تیم پشت آن بیشتر بدانیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me