“هک” ادعا شده BitGrail را ورشکسته می کند

در 9 فوریه ، ارز رمزنگاری شده ایتالیا BitGrail منتشر شد یک بیانیه عمومی که پس از هک شدن 17 میلیون XRB (170 میلیون دلار) ورشکسته شد. با توجه به الف پست متوسط توسط تیم نانو ، Francesco Firano (معروف به بمب افکن) تیم را از ضررهای روز قبل در یک هشدار داد چت تلگرام. BitGrail نیز معاملات XRB را در همان روز متوقف کرد.

بازارهای XRB در حال حاضر در دسترس نیستند.

– تبادل BitGrail (BitGrail @) 8 فوریه 2018

Firano / Bitgrail هم در گفتگوی خصوصی و هم در بیانیه عمومی ادعا می کند که این وجوه در یک هک به سرقت رفته است. در زمان مطبوعات ، این تایید نشده است ، و علاوه بر این ، جامعه قانع نشده است. Reddit گواهی تحقیق را در این زمینه به عهده گرفته است و تعداد اندکی نظریه در توضیح وضعیت و ایجاد ناسازگاری در گزارش Firano از وقایع ظاهر شده اند. اما قبل از اینکه به نظریه ها بپردازیم ، بیایید ببینیم چه چیزهایی را با اطمینان می دانیم و چگونه به اینجا رسیده ایم.

موقعیت

در 8:09 صبح MT در 8 فوریه ، Firano تماس گرفت کالین لاماهیو و زک شاپیرو از تیم نانو در مورد یک مسئله زمان بندی با Nano’s block explorer ، ابزاری که به کاربران امکان می دهد تراکنش های بلاکچین را بررسی کنند. پس از تبادل کلمات با شاپیرو ، فیرانو پرسید که آیا می تواند LaMahieu را در آن گپ وادار کند تا موضوع را برطرف کند و ادعا کرد “فوری است”.

Firano ادامه می دهد که میلیون ها XRB از ذخیره کیف پول سرد Bitgrail’s Representative 1 به سرقت رفته است. این برداشت ها توسط صرافی تأیید نشده و بنابراین در پایگاه داده آن وجود ندارد ، فایرانو ادعا می کند. با این حال ، بلوک اکسپلورر لیست آنها را در 19 ژانویه ذکر کرده است ، بنابراین Firano از تیم پرسید که آیا مهر تایم روی بلوک اکسپلورر دقیق است.

LeMahieu پاسخ می دهد و می گوید ، از آنجا که مهر زمان “فقط یک تاریخ محلی برای دستگاه کاوشگر است” و نه دفتر رسمی رسمی بلاکچین ، “این تضمینی نیست.” که در یک پست متوسط به روزرسانی که در 11 فوریه منتشر شد ، تیم نانو توضیح می دهد که هر معامله دارای مهر زمان 19 ژانویه است زیرا “هر معامله ای که تاریخ را از دست بدهد با تاریخ و زمان مهاجرت [یک سرور] به روز شد”.

طبق این چت ، Firano ادعا می کند که 15 میلیون XRB از کیف پول سرد صرافی به سرقت رفته است ، در حالی که بیانیه رسمی BitGrail این رقم را 17 میلیون اعلام کرده است. تفاوت بین این دو مبلغ کنار گذاشته شود ، یا ارز را ورشکسته می کند ، زیرا Firano نشان می دهد که فقط 4 میلیون XRB ذخیره برای پوشش ضرر دارد.

چت بین بمب افکن و زک شاپیرو

در این مرحله از مکالمه ، شاپیرو بر روی فیرانو فشار می آورد که چه زمانی متوجه شده بود بودجه از دست رفته است. Firano ادعا می کند که او صبح 8 فوریه از ضرر و زیان مطلع شده است ، در حالی که Zack اشاره می کند که تجارت سایه بر اساس دفتر بلاکچین “ماه ها ادامه داشته است”.

فیرانو از تیم نانو درخواست می کند تا در زمینه حل این مشکل با او همکاری کند و از آنها می پرسد که آیا آنها برای بازپرداخت وجوه از دست رفته نانو را بررسی می کنند؟ آنها به او می گویند نه ، و پس از یک روز بحث درمورد وضعیت یکدیگر ، آنها را به فیرانو اطلاع می دهند که نمی خواهند بیانیه عمومی را با او منتشر کنند. Firano با بیان اینکه نسخه زیر از وقایع را منتشر می کند ، پاسخ می دهد:

“به دلیل یک اشکال xrb که باعث خرابی گره شد ، مهاجمان سیستم را مجبور به دریافت دو برابر پرداخت کردند که به دلیل وجود یک اشکال دیگر در xrb رسمی explorer ، هیچ اثری از زمان نداریم.”

مشکلات زیر اما در مکالمه تلگرام مورد بحث قرار نگرفت و تیم نانو آنها را در مشکلات خود برطرف کرد 9 فوریه پست متوسط. علاوه بر این ، BitGrail در اعلامیه رسمی خود به داستان پایبند نیست ، در عوض ورشکستگی خود را به هک ادعا شده نسبت می دهد.

علاوه بر این ، در آنها 11th به روزرسانی ورشکستگی BitGrail, تیم نانو تأیید می کند که 9 میلیون پوند XRB از 19 تا 23 اکتبر از BitGrail برداشت شده است. یکی از این معاملات برای یک میلیون XRB عظیم بود. کیف پول که این وجوه را دریافت کرده همان است که Firano در اصل در چت تلگرام به آن استناد می کند و از آن بدتر ، تیم نانو شواهدی را اثبات می کند BitGrail دارای یک مهر زمان برای این معامله است ، چیزی که Firano در مکالمه متنی آن را انکار می کند.

مهر زمان معامله

به نظر می رسد این افشاگری ها به گفته های تیم نانو در پست قبلی متوسط ​​خود اعتماد دارند:

“ما اکنون دلیل کافی برای این باور داریم که Firano برای مدت زمان قابل توجهی تیم Nano Core Team و جامعه را در خصوص پرداخت بدهی ارز BitGrail گمراه کرده است.”

نظریه ها

در آخر هفته ، r / Cryptocurrency با توضیحات و تئوری های بالقوه سرگرم بود ، زیرا کاربران به طور خستگی ناپذیری در مورد چگونگی این اتفاق می افتادند که در زیر نظر سرمایه گذاران و توسعه دهندگان قرار گرفته است. بیشتر (اگر نه همه) پست های موجود در Reddit انکار می کنند که ورشکستگی در نتیجه هک است.

در حال حاضر ، نظریه غالب این است که چند حساب از یک اشکال در طراحی BitGrail استفاده کردند که موجودی حساب وجوه سپرده شده را دو برابر کرد (به عنوان مثال ، اگر 2 ETH را سپرده گذاری کنید ، اشکال موجودی کیف پول 4 ETH را در کیف پول مبادله شما نشان می دهد). این امر منجر به موجودی حساب های مصنوعی شد که اساساً ارزهایی را در بورس ضرب می کردند که هیچ پشتوانه ای برای آنها نداشت. بنابراین ، بازیگر (های) مخرب با استفاده از این اشکال ، مبالغ اضافی را برداشت و اقدام به داوری مبالغ دیگر صرافی ها (در تعداد کمی مثالها ، Mercatox) ، و پردازش را با واریز مجدد در BitGrail تکرار کرد.

از Ethereum در مثال بالا استفاده شده است زیرا این اشکال بیش از XRB را تحت تأثیر قرار داده است. مطابق با یک پست Reddit, کاربران BitGrail از سه ماه پیش اظهار داشتند که حساب های آنها حاوی مانده های اضافی است. اگر کاربران تا زمانی که این پست ها نشان می دهد از این اشکال بهره برداری می کنند ، این احتمالاً به این معنی است که بودجه BitGrail برای مدتی طولانی خونریزی داشته است. این همچنین می تواند به این معنی باشد که مبادله بیش از XRB ورشکسته است.

شهادتین مانده حساب منفی که در ژانویه ظاهر شد ، این احتمالات را تأیید می کند. در گفتگوی 4 ژانویه در تلگرام BitGrail ، کاربران از مانده حساب منفی در Ethereum و Nano شکایت داشتند ، اما روز بعد تلگرام برای عموم بسته شد. Firano بعداً تعادل منفی را در a پست هجدهم ژانویه به subreddit BitGrail ، اطمینان می دهد که کاربران این “اشکال” را برطرف کرده اند.

نظر xrb منفی

بنابراین TLDR این نظریه: فرصت طلبان از نقص موجود در سیستم BitGrail برای برداشت وجوه بیشتر از سپرده خود سوited استفاده کردند و این منجر به تراز حساب منفی برای سایر کاربران و ورشکستگی نهایی وجوه XRB بورس شد..

غذاهای آماده و حرکت به جلو

در حالی که بیشتر پست های Reddit در مورد وضعیت فرض می کنند که BitGrail بیش از XRB ورشکسته است ، این هنوز توسط هیچ منبع یا تحقیقات در حال انجام نانو تأیید نشده است.

همچنین وجود دارد نظریه ها / اتهامات که نشان می دهد BitGrail / Firano برای جبران ضرر و زیان مبادله از موجودی دو برابر مانده ، از 17 تا 19 ژانویه وجوه بین مبادلات را جابجا کرده است. اساساً ، این نظریه ها ادعا می کنند که BitGrail از Mercatox و KuCoin برای تصمیم گیری XRB در تلاش برای تبدیل شدن به حلال پس از از دست دادن سرمایه های بسیار زیاد ، استفاده کرده است. میلیون ها XRB منتقل شدند بین Bitgrail و Mercatox در زمانی که برداشت از نانو در هر دو صرافی به حالت تعلیق درآمد. در این زمان ، BitGrail به تازگی سیاست KYC را برای تأیید تعیین کرده است. طبق نظریه های ارائه شده ، این و تعلیق های ترک هزینه به BitGrail این فرصت را داد تا قیمت XRB را در صرافی خود پایین بیاورد ، از مشتریان خود ارزان بخرد و با KuCoin و Mercatox با قیمت بالاتری مبادله کند..

سلب مسئولیت در مورد فرض فوق: این یک تئوری درمورد جامعه است ، نه یک واقعیت ثابت شده ، و Coin Central به هیچ وجه آن را به عنوان حقیقت تأیید نمی کند. برای هر اطلاعات تأیید نشده در بخش “تئوری ها” این مقاله نیز می توان همین را گفت. هر آنچه خارج از آنچه در تلگرام BitGrail وجود دارد ، گفتگوی Farino و تیم Nano و آنچه تیم Nano در پست های متوسط ​​خود تأیید کرده است ، در این مرحله ثابت نشده است. با این وجود ، احساس می کنیم گنجاندن دیدگاه های جامعه مهم است ، زیرا این یک مسئله جامعه است که بسیاری از اعضای آن را تحت تأثیر قرار داده است.

بعلاوه ، تیم نانو در گفتگوی Discord خود فاش کرد که تیم مرکاتوکس موافقت کرده است تا در تحقیقات خود از آنها پیروی کند. به همین ترتیب ، هیچ مدرک کافی برای اثبات شرکای مرکاتوکس در دزدی وجود ندارد. KuCoin و Binance همچنین حمایت خود را برای کمک به تیم نانو و مسدود کردن هرگونه کیف پول که با وجوه سرقت شده تعامل کرده اند متعهد شده اند..

هنگامی که Coin Central برای اظهار نظر به تیم Nano مراجعه کرد ، آنها به ما اطمینان دادند که “همه [آنها] عمومی می دانند” و با اطلاعات قابل تأیید “سعی در شفافیت کامل دارند”. با پیشرفت این داستان ، آنها همچنان نسخه متوسط ​​خود را با تحولات به روز می کنند و ما همچنین داستان را برای ارسال به روزرسانی های ارزشمند در مورد وضعیت پیگیری خواهیم کرد..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me